Kazım Koyuncu

Yerli Türkçe Rock Müzik Grupları
deathLess
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen deathLess »

Değerli bi insandı tanıyabildiğim hayattayken şarkılarını dinleyebildiğim icin mutluyum nur icinde yatsın

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

Volkan Konak'ın Kazım Koyuncunun anısına düzenlenecek olan hey gidi karadenizx gecesiyle alakalı yapmış olduğu açıklama :

Arkadaşlar;

Bazı arkadaşların da bildiği gibi 21 Ağustos'ta yapılacak olan 'Hey Gidi Karadeniz' konserine katılmıyorum. Çünkü ben anma konserlerinin para ile olmayacağına inananlardanım. Eğer bu konser para ile yapılıyorsa ticari amaç gözetiyordur.

Masraflar çıktıktan sonra kalan para bazı vakıflara gönderilecekmiş. Bu masraflar nedir? Anma konserinin ne masrafı ya da neden masrafı olur? Çıkan sanatçılar ücret karşılığımı çıkar? Kulanılan mekan ücret karşılığındamı belirlenir? Bazı menejer olduğunu iddia eden insanların uydurmuş olduğu bir kılıftır bu bağış!

Bir de Kazım Koyuncu'nun son isteği imiş bu konser.. Yanılmayalım... Kazım Koyuncu yapılamayan konserde son olarak sahneye çıkma istediğinde idi ama bu olmadı. Bu saatten sonra bu konseri yapsan ne olur yapmasan ne olur. Bazı insanlar kendine rant sağlamak için böyle organizasyonlar yapıyor. Yarın Kazım Koyuncu kalemi, anahtarlığı, şapkası gibi şeyler çıkartarak rant sağlamaya çalışan insanlar çıkacaktır!

Ben Volkan Konak olarak olarak Kazım'ı, kardeşimi müziğimde her zaman yaşatacağım. Bunu da en yakınımda olan sizler göreceksiniz.

Ben böyle zihniyetteki insanlarla bir arada olmamaktan onur duyuyorum. Sizlerden de beklediğim böyle insanların oyununa gelmeyin! Sizleri kirletmesine alet etmesine izin vermeyin.

Sevgi ve ışıkla kalın.

VOLKAN KONAK
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
oflusaral
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen oflusaral »

sdogru solemis

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

şimdi güzbeyazda göründüğü anlardan birini izliyorum da yüreğim dayanmıyor ya
bi de konser görüntüsü var didonun of of :cry:
niye kazım abi niye seni buldu bu kanser
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
dodo
Üye
Üye

Mesaj gönderen dodo »

gelavera deresi......

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

of of konserlerini izliyorum olamaz ya yaşamalıydın
konserine gelecektim senin daha :(
YalnızLığı aNLa

rezil
Üye
Üye

Mesaj gönderen rezil »

Ölüm aniden gelen davetsiz misafir edasiyla çaldi kapımızı oysa daha yeni sarmaya ,kapamaya başlamıştık açık yaraları...Ölüm estiği yerde silinmez acılar bırakıp gidiyor.gerçeklerle yüzyüze getiriyor seni..sevdiğimiz bir insanin hiç yokken yere aniden gitmesi...bir daha geri dönmeyeceğini bile bile son sözleri kursağimizda bırakması..
az önce kıyametleri gördüm yağmurlar başladi gözlerimde bügün sonbaharın ilk günü...
kazım abi bu gitmeler doğru değil..söz vermiştin bize beraber yenecektik kanseri diz çöktürecektik önümüzde..söz vermiştin vedasız gitmeler olmayacakti ceplerinde..berbaer türküler söyleyecektik yeşillerin verdiği cesaretle..söz vermiştin bir yayla rüzgariyla maviler büyütecektik bütün imkansızlıklara karşi...söz vermiştin kazım abi bize karadenizun tam ortasında bir takada demleyip sevinçlerimiz hamsilerle deniz kızlarıyLa hırçın dalgalarla horona duracaktik..söz vermiştin yenilmeyecektin hayat denen düzenbaza...daha 33 yaşindaydin diline dolanmamişti yaş 35 dizeleri adımların daha varmamişti ömrünün yarısına...bir yere tulum bir yanda kemençe susuyorlar yokluğuna öksüz bir cocuk gibi..
o bedeni nasıl sahiplenecek kara toprak..bir şarkida söylenen gibi olduK ^radyasyon neslindeniz biraz erken mi tükendik^şimdi ben bu türkülerikimden diliyicem kazım abii..
hayde gidelim dediğinde gelmeyeceğini bilmkemi acı olan yoksa bir daha denizde bir kararti var acaba kayıkmıdur diye sorular sormayacağinmi?
kazim abi senin derdun ciğerlerimi dağlar hiçmi düşünmedun sen sevdiklerun böle ağlar...

kazim abi yerun mekanun cennet olsun...KARADENUZ KARASUN DAHA KARArMAYASUN AYIRDUN SEVENLERİ SENDE DURAMIYASUN

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

rezil yazdı:Ölüm aniden gelen davetsiz misafir edasiyla çaldi kapımızı oysa daha yeni sarmaya ,kapamaya başlamıştık açık yaraları...Ölüm estiği yerde silinmez acılar bırakıp gidiyor.gerçeklerle yüzyüze getiriyor seni..sevdiğimiz bir insanin hiç yokken yere aniden gitmesi...bir daha geri dönmeyeceğini bile bile son sözleri kursağimizda bırakması..
az önce kıyametleri gördüm yağmurlar başladi gözlerimde bügün sonbaharın ilk günü...
kazım abi bu gitmeler doğru değil..söz vermiştin bize beraber yenecektik kanseri diz çöktürecektik önümüzde..söz vermiştin vedasız gitmeler olmayacakti ceplerinde..berbaer türküler söyleyecektik yeşillerin verdiği cesaretle..söz vermiştin bir yayla rüzgariyla maviler büyütecektik bütün imkansızlıklara karşi...söz vermiştin kazım abi bize karadenizun tam ortasında bir takada demleyip sevinçlerimiz hamsilerle deniz kızlarıyLa hırçın dalgalarla horona duracaktik..söz vermiştin yenilmeyecektin hayat denen düzenbaza...daha 33 yaşindaydin diline dolanmamişti yaş 35 dizeleri adımların daha varmamişti ömrünün yarısına...bir yere tulum bir yanda kemençe susuyorlar yokluğuna öksüz bir cocuk gibi..
o bedeni nasıl sahiplenecek kara toprak..bir şarkida söylenen gibi olduK ^radyasyon neslindeniz biraz erken mi tükendik^şimdi ben bu türkülerikimden diliyicem kazım abii..
hayde gidelim dediğinde gelmeyeceğini bilmkemi acı olan yoksa bir daha denizde bir kararti var acaba kayıkmıdur diye sorular sormayacağinmi?
kazim abi senin derdun ciğerlerimi dağlar hiçmi düşünmedun sen sevdiklerun böle ağlar...

kazim abi yerun mekanun cennet olsun...KARADENUZ KARASUN DAHA KARArMAYASUN AYIRDUN SEVENLERİ SENDE DURAMIYASUN

:020

Kullanıcı avatarı
oflusaral
Üye
Üye
İletişim:

ne olacak simdi

kayıplar uzucu fakat beni daha uzen birsey var ve eminim ki kazim abi de buna uzuluyordur. onun tarzını yasatacak onun baslattıgı akımı devam ettirecek ve kulturumuzun bilmedigimiz yanlarını bize tasıyacak kisiler yok.3 kisi kaldı karadeniz muzigini yasatacak ama onlar da laz rock degil farklı tarz kullanıyor.tum dunyanın isitebilecegi varyasyonları olan bu muzigi kim yasatacak.en son kazım abi tulumla gaydayı birlestirecekti.3 album dısında bildigim urunu yok ben gece gunduz aynı sarkıları dinliyom.daha fazlasını yapabilirdi..canu sagolsun...eksiklimizi gorup de ustune gitmek yerine yerimizde oturmayı seciyoz...bekliyoz ki biri cıksın da devam ettirsin bu muzigi...daha kim yapacak gelavera deresini...daha kim orjinal halde cıkaracak dido nana yi...kim gezecek koy koy,kim ailesine baskaldırıp okudugu okulların diplomalarının arkasına saklanmak yerine cebindeki son paraları da muzik icin harciyacak...
belki de kimse...
bu kadar cok hayranı olmasuna ragmen bu isten para kazanamadı,millet reklam icin evlenip bosanırken o gulbeyaz dısında televizyona cıkmadı...once sesini bildiler sonra ismini ogrendiler...ve uzun bir sure de kimse ismini sormadı zaten....ajdar denen biri aylarca medyada her programda varken imse onun ismini sormadı...olmeseydi uzun bir sure de kimse sormayacaktı,....

Biliyoruz
Bir yıldız yağmuruna tutulacağız
Toprak çökecek
Başımız dönecek, arkamızda seni bulacağız
"Hayde" diyeceksin Ernesto gibi
Gidelim
Yıldızların çok olduğu
Bir gökyüzü altına ...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

katıldığım yanları var, katılmadığım yanları var...
katıldığım yani tarzının devamıyla ilgili. her ne kadar fazla ilgilenmesem de bir ilki başardığını düşünüyorum. değişik bir tarzı vardı evet... kim yaşatır sorusuna da, onunla birlikte çalanlar umarım onun anısına devam eder diye umut etmekten başka bir cevap bulamıyorum. 3 albüm bence büyük bir başarıdır. değişik bir tarz yapan sanatçı için gayet güzel.

katılmadığım kısmı ise, tanınma olayı. istanbul için söyleyeyim, istiklal caddesinde, kadıköyde bangır bangır çaldılar şarkılarını. ben de kendisini ilk kez öyle dinlemiş oldum. sokakta horon tepen mi desem, halay çeken mi desem... her tarafta afişlerini posterlerini gördüm. kendi tarzını yaratmış biri için az tabi ama içinde "rock" geçen bir tür için bence o kadar da kötü değildi. Türkiye şartlarına bakarak konuşuyorum tamamen. (gerçi hergün birbirinin kopyası birçok grup çıkıyor, aralarından sıyrılsaydı keşke, farklı tarzından ötürü.) hele de ajdar ya da bu tür popüleriteyi saçma sapan yollardan kazanmaya çalışan biriyle kazım koyuncu'yu karşılaştırmak hata olur. nerde yaşadığımızı en iyi biz biliyoruz. isteseydi bence o da bu tip yollardan meşhur olmayı bilirdi ama ne anlamı kalırdı ki o zaman. bence az ama öz olan kitlesiyle gayet mutluydu.
bitirirken yine şunu ekliyorum, kazım koyuncu hakettiği kadar olmasa da yine de tanındı. gönül isterdi ki daha çok kişi bilsin ama yine dediğim gibi, nerde yaşadığımızı biliyoruz...

Kullanıcı avatarı
oflusaral
Üye
Üye
İletişim:

Lysippe yazdı:katıldığım yanları var, katılmadığım yanları var...
katıldığım yani tarzının devamıyla ilgili. her ne kadar fazla ilgilenmesem de bir ilki başardığını düşünüyorum. değişik bir tarzı vardı evet... kim yaşatır sorusuna da, onunla birlikte çalanlar umarım onun anısına devam eder diye umut etmekten başka bir cevap bulamıyorum. 3 albüm bence büyük bir başarıdır. değişik bir tarz yapan sanatçı için gayet güzel.

katılmadığım kısmı ise, tanınma olayı. istanbul için söyleyeyim, istiklal caddesinde, kadıköyde bangır bangır çaldılar şarkılarını. ben de kendisini ilk kez öyle dinlemiş oldum. sokakta horon tepen mi desem, halay çeken mi desem... her tarafta afişlerini posterlerini gördüm. kendi tarzını yaratmış biri için az tabi ama içinde "rock" geçen bir tür için bence o kadar da kötü değildi. Türkiye şartlarına bakarak konuşuyorum tamamen. (gerçi hergün birbirinin kopyası birçok grup çıkıyor, aralarından sıyrılsaydı keşke, farklı tarzından ötürü.) hele de ajdar ya da bu tür popüleriteyi saçma sapan yollardan kazanmaya çalışan biriyle kazım koyuncu'yu karşılaştırmak hata olur. nerde yaşadığımızı en iyi biz biliyoruz. isteseydi bence o da bu tip yollardan meşhur olmayı bilirdi ama ne anlamı kalırdı ki o zaman. bence az ama öz olan kitlesiyle gayet mutluydu.
bitirirken yine şunu ekliyorum, kazım koyuncu hakettiği kadar olmasa da yine de tanındı. gönül isterdi ki daha çok kişi bilsin ama yine dediğim gibi, nerde yaşadığımızı biliyoruz...

karsılastırma yok bu bir,onu kitlesi mutlu ediyordu fakat onun amacı elinde olanla yetinmek degildi,o kulturunu ve birikimini dunyaya tanıtmaya calısıyordu...en dogru yoldan yaptıklarıyla unleniyordu...nerde yasadıgımızı biliyoruz evet...yasadıgımız yeri degistiremeyiz ama gelsitirebiliriz...biz bekleyecegiz ki biri o mahvolmusluktan kurtulup muzigini yapıp bizim kulagımıza duyursun diye...

grubu insallah yollarına devam eder ama buyuk bir sııntıları var solistlerinin yerini asla dolduramayacaklar...

<<<<Came hocasi dedu ki Volkan Konak'a Allah sevdugi kuluni yanina erken alur,Volkan da dedi ki oğa,sen serefsiz pisliğin teki misunda seni yanina almadi>>>>

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ajdar gibi birinin çıktığı yerlerde kazım abiyi görmek istemezdim çok açık söyleyeyim
para kazanma kaygısıyla yapmadı yaptıklarını klip bile çekmedi şarkılarına
sadece ve sadece istediği müziği yaptı insanlara da sevdirdi karadeniz müziğini
yıllar boyu kemençe sesini duyan insanlar aman bu da ne diyip geçiyordu karadeniz müziğine
ve onun müziğinin devamı konusu
bence onun kadar iyi yapabilecek birisi olmayacaktır
karadenizde gökhan birben, volkan konak, fuat saka birol topaloğlu bu işi iyi yapan kişiler
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

::::kazım koyuncu tek::::
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ah kazım abim ah
bi kere olsun bulunabilseydim konserinde
tanışabilseydim seninle :020
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

kalbim acıyo dinledikçe izledikçe kalbim acıyo :020
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
molla
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen molla »

onun gibi bi insanla aynı memleketten olmak bana gurur veriyor. :010 :010

Kullanıcı avatarı
si_keremcem
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen si_keremcem »

asiye yi en iyi yorumlamış kişi.bi çok salak söylemiştir ama...
kazım koyuncu farklıydı ....
ben at siqtim kavun siqtim milangaza incir diktim çöp tenekesinde doğdum armut yedim cırcır oldum senden başka benden başka ondan başka bundan başka şundan başka biri oldum

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

o zaten farklıydı.. hem de herkesten farklı...
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

Kullanıcı avatarı
si_keremcem
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen si_keremcem »

ka tun mita xendasoç
xendas u zizağisoç
tun u garkevisana
lus u zağik ellisoç

atwi şüqule goulu daği daği
dido miğun guis derdi meraği

bana bunları ve bunlar gibi daha birçoğunu sevdirdiği için minnettarım kazım koyuncu'ya...
ben at siqtim kavun siqtim milangaza incir diktim çöp tenekesinde doğdum armut yedim cırcır oldum senden başka benden başka ondan başka bundan başka şundan başka biri oldum

Kullanıcı avatarı
zivana
Üye
Üye

Mesaj gönderen zivana »

ailemizin bir uyesini kaybedeli çok oldu
zaman neleri alır götürür
ama
adın geçtiğinde hala gözlerimdoluyo be abim...
daha ne şarkılar söylicektik dilimizden..
yasatacaktık,kültürümüzün ölmesine göz yummayacaktık beraber...
niye gittin be abim...

denizler küstü bize....
sorma nerdesin diye döndüm geldiğim yere...

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

www.kazimkoyuncu.tk

kazım abi için açılmış bir site
YalnızLığı aNLa

rezil
Üye
Üye

Mesaj gönderen rezil »

Resim

Kazım Koyuncu'nun Dünyada Bir yerdeyim albümü çıktı

Kazım Koyuncu'nun “Dünyada bir yerdeyim” isimli yeni albümünün çalışmasına Halkevleri destek verdi.

Hopalı sanatçı Kazım Koyuncu’nun genç yaşta–32 yaşında hayata veda etmesinin ardından bütün Türkiye Kazım Koyuncu isminin ne anlama geldiğini gördü. Türkiye’nin bütün illerinde düzenlenen küçüklü-büyüklü etkinliklere hep Kazım Koyuncu damgasını vurdu. Yurdun dört bir tarafında çeşitli kuruluşların düzenlediği festivaller-şenlikler-kültür ve sanat gecelerinde yine Kazım Koyuncu ismi bir yerlerde kendini gösterdi.

Kazım Koyuncu’nun hayata erken yaşta veda etmesi, Kazım Koyuncu hayranlarını ciddi anlamda üzmüştü ama Kazım Koyuncu’nun ölümü şimdi milyonları derinden üzmeye devam ediyor. “Kazım Koyuncu hayatta diyor” sevenleri “biz onu sonsuzluğa yüreklerimizde taşıyacağız” diyor gönüldaşları ve “biz senin yattığın Hopa’nın Sugören –Yeşilköy’deki kabrini yüreklerimizdeki sevgi ışığı ile yaşadığımız sürece aydınlatacağız” diyor Hopalılar.

Ve bir ses de Halk evlerinden geldi. Aydın kimliği ile sanatı halkı için, halkının sesini de gökyüzünde rüzgârların da etkisiyle bütün Türkiye semalarına yayılarak milyonlara ulaşmada ve milyonların sesini dile getirmede kullanan Kazım Koyuncunun 3. albümü “Dünyada bir yerdeyim”e Halkevleri destek verdi.

O kadar geniş kitlesi olan sivil toplum örgütleri olmasına rağmen ilk duyarlı davranışı sergileyen Halkevlerinin de destek verdiği “Dünyada bir yerdeyim” de Kazım Koyuncunun sağ iken çıkardığı albümlerin çalışmaları sırasında stüdyolarda çekilen ama kullanılamayan 12 parça yer alıyor.

Halkevleri genel merkezi tarafından yapılan açıklamada albümün satışından elde edilecek bütün gelirin Kazım Koyuncu anısına yapılacak çalışmalarda harcanacağı ifade edildi.

Albümde Bulunan Şarkılar :

1.Hoşçakal (Beste:Kazım Koyuncu-Kemal Sahir Güler,Söz:Barış Pirhasan)

2.Yanlızlığı Anla (Beste:Tarık Sezer,Söz:Buğra Ebeoğlu

3.Askıda Yaşamak (Beste:Kazım Koyuncu,Söz:Atilla İlhan)

4.Dünyada Bir Yerdeyim (Besta Kazım Koyuncu,Söz:Kazım Koyuncu-Ali Elver)

5.Anlılar Düştü Peşime (Beste-Söz:İlhan Yabantaş)

6.Yine Burada (Beste-Söz:İlhan Yabantaş)

7.Sürgün Başlar (Beste:Serkan Tuğ,Söz:Serkan Tuğ-Arzu Görücü Ceylan)

8.Ayrılık Şarkısı (Beste:Hüsamattin Küçük,Söz:Mehmet Çetin)

9.Hayat (Beste-Söz:Tunay Bozyiğit)

10.Le Le Le (Beste:Kazım Koyuncu)

Konser Kayıları

11.Divane Aşık (Beste-Söz:Maçkalı Hasan Tunç)

12.Anam Deyi Ki Bana (Beste-Söz:Çosşkun Arslan)

13.Yenge Kızı (Anonim)

14.Tabancamın Sapuni (Anonim)

15.Kız Ne Ağlayisun (Anonim)

16.Oy Oy Güzelum (Beste-Söz:Gökhan Birben)

17.Dido (Didou Nana-Mergel Halk Şarkısı)

Kullanıcı avatarı
slap
Üye
Üye

Mesaj gönderen slap »

bu albümün çıkması tüm kazım koyuncu severler için iyi bir sürpriz oldu. rahmetle anarak dinleyelim

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

slap yazdı:bu albümün çıkması tüm kazım koyuncu severler için iyi bir sürpriz oldu. rahmetle anarak dinleyelim
+1
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

albümün ticari amaçlarla hazırlandığına dair söylnetiler var bilemiyorum henüz doğruluğunu
ama kazım abiden yeni şarkılar dinleyebilecek olmak çok güzel
YalnızLığı aNLa