En Kötü Reklam?

Televizyon programları, diziler, radyo programları, tiyatrolar...
Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

ve yine blendax reklamı.
erkekleri değiştiren saçlarmış kız saçını sallayınca çocuk değişiyomuş kız saçını sağa sallıyomuş kızın dediği oluyomuş sola sallıyomuş kızın dediği oluyomuş kız ne zaman saçını sallasa çocuk değişiyomuş kızın dediği oluyomuş sanki çok iyi bişeymiş gibi. böyle moron sevgiliyi kim ne yapsın

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

shadow_girl yazdı:ve yine blendax reklamı.
erkekleri değiştiren saçlarmış kız saçını sallayınca çocuk değişiyomuş kız saçını sağa sallıyomuş kızın dediği oluyomuş sola sallıyomuş kızın dediği oluyomuş kız ne zaman saçını sallasa çocuk değişiyomuş kızın dediği oluyomuş sanki çok iyi bişeymiş gibi. böyle moron sevgiliyi kim ne yapsın
Moronluğundan ziyade başka eğilimleri çıkıyor sanki ortaya...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

jonnathan yazdı:

kızların denemesi lazım bence :D...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

jonnathan yazdı:
canım can, ezik can, mal can :-D
bide yüzey temizleyici reklamlarına sinir oluyorum. nası bi kadın evini o hale getirir ve hiç mi temizlemez e buzamana kadar hiç mi detarjan görmemiş...! töbe ya
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

pembe t-shirt giyip bi saat kosla oksi maxla dantel temizleyen adamın reklamından
nefret ediyorum görmek istemiyorum artık bu reklamı :)

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

bazı reklamcılar özellikle kötü reklam yapıyorlar. türkiye'de de bu tarz şeyler ilgi çektiği, çok dikkate alınıp üzerinde tartışıldığı için doğal olarak reklam amacına ulaşmış oluyor. maalesef çok fazla kötü reklamın olması bundandır.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

blendax reklamları harbiden çok salakça ya harbiden yazık çocuğa :-D çocuğa saçlarını gösteriomuş çocuk köpeğini fln taşıomuş bitsiin yeter paralrımı yok dha güzel bi reklam çektirmeye hem erkek o drmda saçlara değil başka yere bakar ehauehuae :-D
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

Edmond yazdı:bazı reklamcılar özellikle kötü reklam yapıyorlar. türkiye'de de bu tarz şeyler ilgi çektiği, çok dikkate alınıp üzerinde tartışıldığı için doğal olarak reklam amacına ulaşmış oluyor. maalesef çok fazla kötü reklamın olması bundandır.
reklamın iyisi kötüsü yoktur durumu. katılıyorum ben de...
blendax, rüştünün gol yemeyip surf yemesi, dabi dabi adındaki korkunç reklam da bu sınıfa girer bana göre...
akılda kalıyor mu hepsi? kalıyor, konuşuyor muyuz bu reklamları? konuşuyoruz. demek ki amaca ulaşılmış. :010

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

bişe sölim rüştü acaipte gol yer aslında :010
dont speak..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

dabi dabi mısır çerezi reklamı...o reklamı görünce kumandayı ekrana fırlatmak geliyor içimden.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

Lysippe yazdı:
Edmond yazdı:bazı reklamcılar özellikle kötü reklam yapıyorlar. türkiye'de de bu tarz şeyler ilgi çektiği, çok dikkate alınıp üzerinde tartışıldığı için doğal olarak reklam amacına ulaşmış oluyor. maalesef çok fazla kötü reklamın olması bundandır.
blendax, rüştünün gol yemeyip surf yemesi, dabi dabi adındaki korkunç reklam da bu sınıfa girer bana göre...
akılda kalıyor mu hepsi? kalıyor, konuşuyor muyuz bu reklamları? konuşuyoruz. demek ki amaca ulaşılmış. :010
ya ama gidip o ürünü almıoruzki.. nası amaca ulaşım şimdi bu??.. bende reklamcılık mantığı yok sanırım.. :oops:
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

angel_of_the_hell yazdı:
Lysippe yazdı:
ya ama gidip o ürünü almıoruzki.. nası amaca ulaşım şimdi bu??.. bende reklamcılık mantığı yok sanırım.. :oops:
:) alyorlar. hem de nasıl alyorlar. bu taktik aslında azalarak artan bir trend. azalarak artmasındaki neden kalitenin yavaş yavaş kaybolması. yani birilerinin cebi doluyor ama bu da reklam piyasısına kapatılması güç yaralar açıyor. bize düşen seçici olmak.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Edmond yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:
Lysippe yazdı: reklamın iyisi kötüsü yoktur durumu. katılıyorum ben de...
:) alyorlar. hem de nasıl alyorlar. bu taktik aslında azalarak artan bir trend. azalarak artmasındaki neden kalitenin yavaş yavaş kaybolması. yani birilerinin cebi doluyor ama bu da reklam piyasısına kapatılması güç yaralar açıyor. bize düşen seçici olmak.
wuuu!! nası yani.. şimdi insanlar.. "ıyy şu zımbırtının reklamını gördünmü?!.. çok iğrenç.. allah yapana akıl fikir versin.." dedikten sonra.. " e hadi gidip alalım!!"mı diyolar?!.. :016 yuh!!
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

En kötü reklam en çalıntı taklit reklamdır !
İşte Cumhuriyet'in arakladığı reklam...

Cumhuriyet'in çalıntı olduğu ortaya çıkan son reklamının orjinali de ortaya çıktı. 10 yıl önce ABD'de çekilen reklam filmiyle Cumhuriyet'in reklamı arasında çok küçük değişiklikler var.

Cumhuriyet Gazetesi'nin tartışmalara yol açan yeni reklamının çalıntı olduğu ortaya çıkmıştı. Star Gazetesi Yazarı Hasan Kaçan dün "Seni arakçı Cumhuriyet seni" başlığıyla yazdığı köşe yazısında reklamın Amerika'daki seçim kampanyalarından 'araklama' olduğunu açıklamaştı. Kaçan yazısında reklamın on yıl önce ABD Başkanlık seçimlerinde seçimlere katılımı teşvik etmek için çekilen bir reklam filminin aynısı olduğunu belirtmişti.

KAÇAN'IN BAHSETİĞİ FİLİM...
Hasan Kaçan'ın bahsetiği reklam filmi bulundu. Cumhuriyet'in reklamıyla örtüşen filmde de bir kadının ağzından bir erkek konuşuyor. Sözkonusu reklam filminde, kadının ağzından bir erkek sesi "Ne istediğime tabii ki ben karar veriyorum!" diyor. Aynı filmin dış sesinde ise "Başkaları sizin ağzınızdan konuşmasın oyunuzu kullanın!" ifadeleri dikkat çekiyor.

KÜÇÜK FARKLAR VAR
Cumhuriyet'in reklamında ise aynı ifadeler Türkçe tekrar ediliyor. Tek farkın kadına giydirilen çarşaf ve dış sesteki değişiklik olduğu farkediliyor. Filmin orjinalinde ABD vatandaşlarının oy kullanmaya çağrıldığı bölümün de Cumhuriyet reklamında "Cumhuriyet'inize sahip çıkın" şeklinde değiştirildiği dikkat çekiyor.

FİLMİN ORİJİNALİ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t1r57KSBH-8[/youtube]

CUMHURİYET'İN FİLMİ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gg9GpFQxkGQ[/youtube]

Kullanıcı avatarı
bLiNd_
Üye
Üye

Mesaj gönderen bLiNd_ »

arkadaşlar "gel bana çikolata sevgilim" diye şarkı söyleyip duruyodu..güzel bişey sanmıştım.. geçen gün gördüm reklamı, çok itici..

oceanus
Üye
Üye

Mesaj gönderen oceanus »

ben bi şampuan reklamı var ona uyuz oluyorum ya blndx olablr hani kız biçimsiz kabarık saçlarını açıp sevgilisine sallıyor sonra çoçuk bunun kölesi oluyor aptal aşık şeklinde dolanıyor kimi aptal yerine koyduğuna karar veremiyorum.alması amaçlanan bayan toplumunu mu yoksa bu duruma düşürülen erkek toplumunu mu??

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Güven Kıraç'ın oynadığı Tadım Çerezleri reklamı..
Tazelik testi adı altında saçma ve kötü espriler..
Sıkıyorsa Tadım Çerezleri'ne de uygulasın o testleri :D :P
Rezil..
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Geğirten çerez reklamı da Tadım'dan eksik kalmıyor. Bir de Dew Motor yağları. Hani devretmek, devrilmek gibi sürekli dev'le başlayan kelimelerin kullanıldığı.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

türkoları sevmiyorum!!.. hatta türkolardan tiksiniyorum!!.. ıykh!!

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

futbol mu salsa mı?ay cok fena o reklam cidden..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..