Tiyatro

Televizyon programları, diziler, radyo programları, tiyatrolar...
Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

tipitip yazdı:
balgam yazdı:arkadaşlar,tarih tam belli değil ama ilyas avcı tiyatro şenlğiği kapsamında bizde okul tiyarto takımı oalrak oyun sergilicize adı"komşu köyün delisi"hepinizi beklerim :-D

aa onu benm arkadaşlarda çıkartmıştı bizde ah şu gençler,sihirli giysi,annanın hatıra defteri ve 17 tane skeç çıkartmıştık :010 :002

oyun mebden onay almmaış yeni oyun oynuorus turgut özakmanın "ocak" orda büükanne oljam ben ama oynunu hiç sevmedim sonu bile yok..
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
tipitip
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen tipitip »

balgam yazdı:
tipitip yazdı:
balgam yazdı:arkadaşlar,tarih tam belli değil ama ilyas avcı tiyatro şenlğiği kapsamında bizde okul tiyarto takımı oalrak oyun sergilicize adı"komşu köyün delisi"hepinizi beklerim :-D

aa onu benm arkadaşlarda çıkartmıştı bizde ah şu gençler,sihirli giysi,annanın hatıra defteri ve 17 tane skeç çıkartmıştık :010 :002

oyun mebden onay almmaış yeni oyun oynuorus turgut özakmanın "ocak" orda büükanne oljam ben ama oynunu hiç sevmedim sonu bile yok..

komşu köyün delisimii onay almamış :016
___burma burma bıyıklarım tarkan seni ayıklarım :))

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

fix cevap olcak belki ama gerçekten en çok sevdiğim sanat dalıdır ama nedense cesaret eksikliği mi dersiniz veya "aptalsın olm sen yalancısın sevmiyosun ki " mi dersiniz bilemiyorum gitmiyorum orta sondan beri...ama gönlümdeki yeri sonsuzdur
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

sinamadan daha çok seviom tiyatroyu ama yanıma gitçek adam bulamıyom :(

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

tipitip yazdı:
balgam yazdı:
tipitip yazdı:

evet aynen öle bisde şaşırdık

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

tipitip yazdı:
balgam yazdı:
tipitip yazdı:

bizim okulda pynanmı$ta geçen sene kom$u köyün delisi__ yane onay alınmı$tı bizde...
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

rahibe_teresa yazdı:
tipitip yazdı:
balgam yazdı:
tipitip yazdı:

bizim okulda pynanmı$ta geçen sene kom$u köyün delisi__ yane onay alınmı$tı bizde...

lol bi bizim milli eitim vermemiş içinde argo kleimelre varmış vs

Kullanıcı avatarı
destinyofrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen destinyofrock »

"Yeni bişiy" evet oyunun adı bu süperdi... Kesinlikle gülmekten alamazsınız kendinizi kassanızda allahım ne güldüm ya bugün heheheh süperdi...
Atlas pasajı...Sadri alışık Tiyatro Sahnesinde oyun süper kesinlikle gidin... :-D
~~£v£n ang£ls n££d lov£...pur£ £v£l~~

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

kankilerhhhhh oyuna az kaldııııııııııı gelin yha lütfen :006 :( bırakmayın hacı balgaı burda yanlızz :(

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

sezon açılsa da akm yollarını aşındırsak, büyük salonda müzikaller oda tiyatrosunda klasikler izlesek
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

zzzz
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

istanbula taþýnacaðým için daha bir ilgili olucam. malum antalyada bu tür faaliyetlerden yoksunuz..

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Zar zor ayakta duruyo bırseyler yapmak lazım . ne yazıkkı su an yasadıgım sehırde tıyatro namına bırsey yapan yok.ancak ıstanbula gıttıgımde bır oyunu ızleme ımkanım oluyor.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

zaten bu tür sanat ortamlarý en iyi istanbul we ankarada..
diðer þehirlerde turne tiyatrolarý weya dewlet tiyatrolarý war..

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

Ben tiyatroyu sinemadan daha çok seviyorum.Ve ayda en az bi kere gitmeye çalýþýrým.ve herkesinde gitmesini tavsiye ederim :-D

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

tiyatroyla arası ii olmayan biriyim ama haftaya pazar gidiozz bakam :D

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

bugün amadeusa gidicektim yer yok dediler :016

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bugün *kedi*ye gittik 3 arkadaş.. lise sondan beri gitmiyodum tiyatroya ii oldu bu.. :D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Gençler sahnede

Bahçelievler Belediyesi'nin ilkini düzenleyeceği gençlik tiyatro festivali "Tiyatroya Geç Kalma, Tiyatro ile Genç Kal" sloganıyla 24 Mart -1 Nisan 2007 tarihleri arasında Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Tiyatro Festivali, 24 Mart 2007 Günü Saat: 19:00’da Müşfik Kenter’in sahneye koyacağı “Bir Garip Orhan Veli” isimli tek kişilik oyunla start alacak ve oyundan sonra, yine ünlü tiyatrocu Müşfik Kenter’in konuşmacı olarak katılacağı söyleşi ile devam edecek.
Festivalin 29 Mart 2007 Perşembe Günü Saat 17:00’da gerçekleşecek bölümünde ise ünlü tiyatrocu Müjdat Gezen söyleşi konuğu olarak katılacak…
Tiyatro Festivali, genel olarak İstanbul içindeki, özel çalışan profesyonel ve amatör tiyatro grupları ile lise ve üniversite tiyatro gruplarının katılımı ile gerçekleşecek.
Genç tiyatro festivallerinin son yıllardaki artışına destek vermek isteyen Bahçelievler Belediyesi toplam 9 gün sürecek olan festivale ev sahipliği yapacak. “Genç Sahne Tiyatro Günleri”ne Türkiye genelinde amatör-profesyonel 16 grup başvurdu. Festival gençlerin sahnelerdeki varlığına tanık olmayı, izleyiciyi genç sanatçılarla ve sanatçı adaylarıyla buluşturmayı hedefliyor. Zor şartlara rağmen ayakta durmaya çalışan ve sanatıyla topluma yön vermeye çalışan gençlere bir teşekkür niteliğinde olacak olan bu festival, ritüel olarak diğer festivallerden farklı olma iddiasında değil, ancak tiyatroya özellikle de “Genç Tiyatro”ya bir alan açma adına ufak da olsa bir adım atmış olmayı umuyor.
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan oyunların yanı sıra workshop ve söyleşiler festivale ayrı bir renk katacak. Genç tiyatrocular ve tiyatro topluluklarının bir araya geleceği ve fikirlerini paylaşabileceği bu buluşma Bahçelievler Belediyesi’nin, son iki yılda tiyatroya verdiği desteğin devamı niteliğinde olan bir kültür hizmetidir

HÜRRİYET
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
mordasov
Üye
Üye

Mesaj gönderen mordasov »

Yeraltýndan Notlar(F.DOSTOYEVSKÝ)

Ýstanbul Devlet tiyatrolarý(Aziz Nesin sahnesi)

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Dizi polemiğinde yeni perde

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılmasına karşı çıkan sanatçıları eleştirerek, "Efendim, 'Yeni AKM yapılana kadar 2 sene sanat yapamayacak mıyız' diyorlar. Bu mazeretleri çok hoşuma gitti. Ne kadar da düşkünlermiş sanat yapmaya. Onun için diziden vakit bulup sanat yapmıyorlar" dedi. Koç'un bu sözlerine tepki gösteren bazı tiyatrocular ise, "Bakanın üslubu değişmiyor. Herhalde şaka yapıyor" yorumunu yaptılar.
Koç dün bir toplantı çıkışı yaptığı açıklamada, AKM'yi yıkıp yerine 2010'a kadar 111 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni merkez inşa ettirmeye kararlı olduğunu söyledi.

'Karışmayın'
Kendisini kültür ve sanat alanında "yiğit" olarak gördüğünü belirten Koç, bu nedenle "yoğurt yiğişine karışılmaması"nı istedi. İlk kez "bankamatik sanatçılar" ifadesini kullandığında tenkit değil, durum tespiti yaptığını belirten Koç, eskiden 800 sanatçıdan 300'ü sahneye çıkmazken şimdi bunun 20'ye düştüğünü anlattı.
AKM'nin 1969'da bitirildikten sonra yandığını anımsatan Koç, "Anarşist-komünistler, bunu sanatın içine tükürenler bilinsin diye söylüyorum, 'burada burjuvalar eğleniyor' deyip yaktılar. 1978'de yeniden açılabildi" dedi.
Bu açıklamalar sırasında Koç'un yanında, "Ben böyle sanatın içine tükürürüm" sözüyle geçmişte tartışma yaratan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in bulunması dikkat çekti.

'Kimse aksatmıyor'
Hem dizilerde hem de oyunlarda rol alan Türk tiyatrosunun bazı önemli isimleri ise, Milliyet'e yaptıkları açıklamalarda Koç'un sözlerine şöyle tepki gösterdi:

* Mahir Günşiray: Bakanın her zamanki üslubu. Hiç şaşırmadım. Espri yeteneği çok gelişmiş. Şaka yaptığını düşünüyorum. Devlet Tiyatrosu sanatçıları, görevini aksatmamak kaydıyla dizilerde rol alıyor. Ayrıca, AKM'nin yıkılmasıyla sanatçıların dizilerde oynamasını birbirine karıştırmamak lazım. Eğer, AKM'nin yenisini yapacak paramız varsa, başka bir kültür merkezi daha açsınlar.

* Sumru Yavrucuk: Kültür Bakanı böyle kinayeli bir üslup kullanmadan önce, keşke televizyon dizilerinde oynayan oyuncuların hangilerinin, hangi tiyatro oyunlarında görev aldığını bilseydi. Sanırım o zaman böyle bir açıklama yapmazdı. Ben dizi çektiğim halde, Devlet Tiyatrosu'nda aynı anda iki oyunda birden oynuyorum. 25 yıllık tiyatro sanatçısıyım. Oyun oynamadığım tek sezon olmadı.

* Uğur Polat: 21 yıldır Devlet Tiyatrosu'nda çalışıyorum. 21 yıl boyunca 30 oyunda rol aldım. Hemen her yıl bir oyunda oynadım. Kültür Bakanı Koç'un sözlerini üstüme alınmıyorum

MİLLİYET
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

herkesin geçmiş dünya tiyatro gününü kutlarım

Kullanıcı avatarı
morphee
Üye
Üye

Mesaj gönderen morphee »

tiyatro yaa hayatn anlamı :) yalnz bu yıl oyun bulmakta biraz zorluk çektik okul tiyatrosunda. kendimiz yazdık hoş oldu ama .. bildiğiniz 2 kişilk kadın oyunları warsa yrdm eder msnz çok az bi süremiz kaldı:(

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

tiyatroyu çok severim. en son Kanlı Nigar'ı izledim. kareografi, sesler ve verilen sosyal mesajlar (bkz. doğru hatırlıyorsam : "kızım sakın sanatçıyla evlenme! haykeltıraşlar, ressamlar VE BİR DE TİYATROCULAR 11 aydır maaş alamıyormuş!.." gibi bir replik vardı) bakımından çook güzeldi.
oyunculara öyle bi ısındım ki gidip Nigar rolündeki oyuncuyla fotoğraf çektiresim geldi ama çekingenliğin gözü çıksın, ayakta alkışlayıp salondan en son çıkmakla kendimce bişeyler yapmış oldum =)

bir de ödev icabı İngilizce bir piyes yazıp oynamamız gerekiyordu, ben de nasıl bir zekaya sahipsem İngilizce oynarken sıfır hata, Türkçe oynarken iki tane hata yaptım Allah iyiliğimi versin..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Tiyatro egitimimi tamamlamıs biri olarak su anki tiyatrolara bakıldıgında insanlar neden gitmiyor diye sorulmasını sacma buluyorum. Cok gzel tiyatorlar var, devlet tiyatroları da ozel tiyatrolarda cok cabalıyorlar dogrudur ama bazı oyunlarda mankendi, sarkıcıydı oynatılmasına deli oluyorum.
Biz esek miydik bunca yıl bunu okuduk diye kendime soruyorum..

Ayrıca bi de tiyatroyu sevmem de buyuk faydası olan insanlardan biri olan Ali Poyrazoglu ve Levent Kırca'nın kavgasına bakıyorum da bizim ustalarımız bu durumdalarsa insanlar neden tiyatroya merak salsın diye dusunuyorum.

biraz antika olucak ama bizim zamanımızda Ali Poyrazoglu'nu canlı izlemek buyuk bi zevkti, simdi her dakika televizyonda yok onu taciz etti, yok 40 yıllık arkadasıyla kavga etti diye gordugun adamı neden izlemek isteyesin ki?