ÇizgiRoman

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

ÇizgiRoman

Mesaj gönderen theHeLL »

çizgiroman olarak okuduğunuz,okumakta olduğunuz veya okuyacağınız seriler var mı?Söylemek zorundayım ama umarım "çocuk işi lan bu" "6 yaşımdan beri metal dinliyorum" gibisinden abuk gubik açıklamalar ve zihniyetlere bürünmemenizi şiddetle tavsiye ederim..

Spawn ve Spider-man(Ultimate i baya kötü [bence] ,normaline takılın) serilerine bitmiştim...Spawn da kaldığı yerden yeniden basılmaya başlanmış ..bilginize sunulur
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
THE_ROCK
Üye
Üye

Mesaj gönderen THE_ROCK »

hep okumak istemiþimdir ama nedense olmadý bi türlü
HAYATIMI YAÞANABÝLÝR KILMAK ÝÇÝN UÐRUNDA ÖLEBÝLECEÐÝM BÝRÞEY ARIYORUM

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

red kit, asteriks ve hopdediks, lorel - hardy... sürekli okuduklarım bunlardı. arada hala okuyorum...

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

zaten genelde de (normal yaş standartlarında olsun çocuk olsun okumuyorlar sadece filmlerde(sahte hayatlar) görüyoruz elde çizgiroman odasının en köşesinde okuyan birini...burda da durumun farklı olmaması üzmedi açıkçası beni...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

piyasadaki yeni basım çizgiromanlardan çok sahaflardaki eski çizgiromanlar daha çok hoşuma gidiyor. :010

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

Lysippe yazdı:piyasadaki yeni basım çizgiromanlardan çok sahaflardaki eski çizgiromanlar daha çok hoşuma gidiyor. :010

sayfalarında kahve lekesi,üzerine siniş yemek kokuları,hüzün,heyecanigaza gelme duyguları...tamamen katılıyorum sana ,,kimisi böyle nüanslara "ıyyyğğğ iğrenç nerden aldın bunu çöplükten mi" diye yaklaşsa da bence asıl onlar gerçek duyguları veriyo..

biraz konudan uzatlaşmış olabilirim kusura bakmayın gaza geldim azıcık

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

Sin City cizgi romanini okumaya basladim..mesela.. :010

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

marvel neredeyse bütün heroların yer aldığı Civil War serisine başlıyor.http://marvelcomics.com anasitesinden de gördüğüm ve coştuğum gibi büyük bir savaş sözkonusu millet.Biliyorum kahramanlar kim ve ne bu olay diyosunuz...hemen açıklayayım;

"Civil War: Front Line" adıyla mayıs ayında yayınlanması beklenen 7 serilik çizgi romanda,Captain America,Fantastic Four,Iron Man ve (tabii ki belki de) Spider-man olacakmış.Bu kahramanların birbirleriyle kapışacağına hiç kuşku yok.

Serinin güçsüz bilinmeyen(belki de az da bazılarımızın bildiği) bir grup heroyle başlayacağı ve yavaş yavaş tempo artırıp bizi şok edeceği bekleniyormuş.Bazı büyüklü küçüklü herolarınöleceği de söylenmekte.

Captain America ve Iron Manin önderliğinde ve Kayıt Hareketi denilen bi olayla(?!) iki gruba bölüneceği de belli.Bu serinin gönülden söylenensorusunun da orjinalini veriyimde tamolsun:"Would you give up your civil liberties to feel safer in the world?"

Mark Miller diye aşmış bi senaristin de dediği gibi;Civil War'dan önce Marvel tek ve kesin bir yol üstünde gidiyordu.Ama Civil War'dan sonra süper-kahramanlar hükümet için çalışan işçilere dönecek(mi?).Bazıları bunu yapmayı reddedecek şüphesiz ve illegal act 'lere bulaşacaklar ki bu da Civil War'ın başlamasına neden olacakmış.

Gördüğünüz gibi alıntı yaptım(çok mu belli oluyor? :oops: ).Ama enazından Türkçe'ye çevirdim ve yazdım buray.Neyse umarım bize de haziranda falan gelir de bir güzel okuruz baya aşmışkavagalr görüceğiz gibi.

edit:Biyerlerden okudum nerden hatırlamıyorum ama spider-man "iron-spider" kostümüyle yer alacakmış bu şahsiyetlerin arasında.Ayrıca "She-hulk"(duymamış olabilirsiniz sorun yok sakinleşin) da var.Son bi spoiler daha verip kayboluyorum

X-men'den iki konuk->Wolverine ve Cyclopse :secret :022 :wink:

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Teksas okuyorum... Bı de kaptan swing war...
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

Hocam civil war daha büyük bi olay aslýnda :) Senin anlamtaya çalýþtýgýndan bile daha büyük. Þu an ayda yaklaþýk 20 çizgi roman okuyan bir adam olarak söyleyebilirim ki civil war çoktan baþladý :)

ortada belli bi önderlik yok aslýnda iki taraf adeta otomatik olarak kuruluyor.

hükümet "heroes for hire" isimli bir süper kahraman grubunun yaptýgý bir kazmalýk sebebiyle ölen bilmem kaç bin insanýn ardýndan harekete geçiyor ve süper kahramanlarý kayda almaya niyetleniyor. hepsinin kimlikleri yaþadýklarý yer falan ayýtlanacak boylece yaptýklarý þeylerden sorumlu tutulabilecekler.

bu durum kaptan amerika gibi zaten hükümete baglý kahramanlarý pek irrite etmezken demir adam ve örümcek adam gibi arkadaþlarý derinden sarsacagýndan ortalýgý birbirine katacak.

civil war seri olarak baþlamadý ama road to civil war mart ayýnda amazing spider-man #529 ile baþladý.

ilgilenen arkadaþlar için size tam civil war checklist i yazýyorum.

:::road to civil war:::
amazing spider-man #529 , #530 , #531
civil war : opening shot sketchbook
fantastic four #536 , #537
new avengers illuminati

:::civil war:::
civil war #1 , #2 , #3 ,#4 , #5 , #6 , #7
civil war frontline #1 , #2 , #3 , #4 , #5 , #6 , #7 , #8 , #9 , #10
amazing spider-man #532 , #533 , #534 , #535 , #536 , #537
black panther #18
cable-deadpool #30 , #31 , #32
captain america #22 , #24
civil war : young avengers & runaways #1 , #2 , #3 , #4
civil war : x-men #1 , #2 , #3 , #4
daily bugle : civil war edition
fantastic four #538 , #539 , #540 , #541 , #542 , #543
heroes for hire #1 , #2 , #3
iron man #13 , #14
marvel spotlight millar/mcniven
ms marvel #6 , #7 , #8
new avengers #21 , #22 , #23 , #24 , #25
punisher : war journal #1 , #2 , #3
she-hulk #8
thunderbolts #103 , #104 , #105
wolverine #42 , #43 , #44 , #45 , #46 , #47
x-factor #8 , #9
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

bütün bu dergiler 2007 þubat ýna kadar falan tamamlanacaklar.
þimdiden neler olacagý konusunda az çok bi fikrimiz var

örnegin

fantastic four un artýk fantastic four olmayacagý ve ailenin 2 ye bölünecegi

new avengers ýn dagýlacagý , ki zaten kaptan amerika ile demir adam ý ayný anda barýndýran bi grubun ömrünün çok uzun olacagýný düþünmemiþtiniz sanýrým.

x-men ki daha house of m in etkilerinden toparlanamamýþken tekrar çatýrdayacaklarý.ve aralarýndan oldukça önemli isimlerin ayrýlacagý.

wolverine in bütün bu þamata nýn ortasýnda nick fury i saklandýgý delikten çýkaracagý ve belki de öldürecegi

spider-man in yeterince dramatik hayatýnda daha da dramatik olaylar yaþanacagý ve zor kararlar vermek zorunda kalacagý

demir adam ýn kahraman fiþleme olayýna sonuna kadar karþý olmasý sebebiyle baþ kötü adam ilan edilmesi ve bunun stark enterprises ý pis bir þekilde etkileyecegi gibi hoþ þeyler yaþancak

sabýrsýzlýkla bekliyoruz (aaa sadece 3 hafta kalmýþ lan :))
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

tabi baþka önemli olaylar da yaþanýo marvel da

örnegin bu ay baþlayan annihilation da kozmik güçlerin savaþý yaþanýyor

silver surfer dan tutun da super skrull a hatta galactus da dahil olmak üzere þu ana kadar varoldugunu bildigimiz tüm kozmik güçlü mahluklar yepyeni bir tehlikeyle savaþýyorlar.

planet hulk ta yayýna baþladý. yarattýgý yogun tehlike sebebiyle uzaya gönderilen hulk indigi gezegende gladyatorluk yapmaya baþliicak

ultimate evreninden zaten bahsetmiyorm. akla hayale gelmiice þeyler yaþanýo orda ve her saniye michael brian bendis e dualarýmýzý gönderiyoruz :)
En son Issued tarafından 13 Nis 2006 06:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

daha yeni gördüm bu yazdıklarını ama civil war olayında captain america kadar nefret edip iron man ve spidey kadar taptığım elamanlar yoktur.. :010 ..neyse bilgiler için çok saol dostum bende hayıflanıyordum kimse okumuyor mu diye çizgiroman eywallah berhudar ol :010

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

baba sen de bendensin bakýorum :)

ben de iron man ve spider-man e resmen taparken captain america dan ufaktan bir igreti duyarým :)

yalnýz ultimate spider-man de fena diildir. 100. sayýya yaklaþýrken deadpool ve morbius gibi kötü adamlarla tempo bayaa yükselio. bi kenardan baþla derim

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

eveeeeeeet. civil war falan demiþken ilk büyük kapýþmanýn hangi kahramanlar arasýnda gerçekleþecegi 8ve muhtemelen nasýl sonuçlanacagý anlaþýldý.

Tony Stark destekli yeni kostümüyle Örümcek Adam yýllarýn eskitemedigi Kaptan Amerika karþýsýnda.

Resim

eger resim görünmüyorsa link e týklayýverin

http://www.marvel.com/wallpaper/papers/civwar_3_800.jpg
En son Issued tarafından 19 Nis 2006 19:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

theHeLL yazdı:
Lysippe yazdı:piyasadaki yeni basım çizgiromanlardan çok sahaflardaki eski çizgiromanlar daha çok hoşuma gidiyor. :010
sayfalarında kahve lekesi,üzerine siniş yemek kokuları,hüzün,heyecanigaza gelme duyguları...tamamen katılıyorum sana ,,kimisi böyle nüanslara "ıyyyğğğ iğrenç nerden aldın bunu çöplükten mi" diye yaklaşsa da bence asıl onlar gerçek duyguları veriyo..

biraz konudan uzatlaşmış olabilirim kusura bakmayın gaza geldim azıcık
evet harbiden hoş günlerdi o çizgi romanları okumak saklamak
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen GiMLiStorM »

batman-husss...yani batman-şşş
okuyan varmı??3 ciltlik bi seri..adeta mükemmel bişey...heleki jim lee(çizer)varsa...ortaya adeta bi efsane çıkmş...karaşövalye adeta coşmuş...okuyun derim...
Even the smallest person can change the course of the future...

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

GiMLiStorM yazdı:batman-husss...yani batman-şşş
okuyan varmı??3 ciltlik bi seri..adeta mükemmel bişey...heleki jim lee(çizer)varsa...ortaya adeta bi efsane çıkmş...karaşövalye adeta coşmuş...okuyun derim...
ben okudum,besleyici ama doyurmayan,çizimleri süper ama kısa bi seri olmuş o seri nedense...yine de batman olunca pek de itiraz edilmiyo tabii :010

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

tenteni okuyan yokmu yani şimdi. hepsi var bende onun.

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Küçükken okuyordum teksas Tommiks Red Kit Baltalı Zagor falan ama artık sevmiyorum abi denedim okuyamadım bunalttı... :-D
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
Tuntun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tuntun »

Dampyr tavsiye ederim herkese Nathan Never güzel.. Ondan sonra Conan hastasıyım ve tabi ki eski sayılarından beri örümcek adam.

Bi de mike mignola'nın hellboy serisi var çizimlerine hastayım.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

Tuntun yazdı:Dampyr tavsiye ederim herkese Nathan Never güzel.. Ondan sonra Conan hastasıyım ve tabi ki eski sayılarından beri örümcek adam.

Bi de mike mignola'nın hellboy serisi var çizimlerine hastayım.
dampyr i inanılmaz hatta efsanevi derecede duymama ve etrafımdakilerin okumasına rağmen biraz kastım ama okuyamadım nedense bayar gibi oldu attım kenara ama saygıda kusur etmem tabi dampyr e karşı =) nathan never i cahilliğime ver hiç duymadım be abi nası bişey..conan ın filmini ve normal kitaplarını bile okudum ben ya olamaz öyle bi karakter hani bide aşmış özel güçleri olsa tek adamım olurdu heralde çizgiroman camiasında =) spider-man ın aslında ultimate i falan olmasa bence daha da üstüne giderlerdi normal çizgiromanın ama biraz da parasal düşünüp bide popüler olunca mantıklı düşündüler ve çıkardılar zaten ama keşke sadece normal bildiğimiz çizimleriyle spidey kalsaydı derim hep..hellboy mu?..bilen olduğunu bilmiyodum burda çizgiromandan filme çevrilen spawndan sonraki en iyi filmdi filmi çizgiromanları da filmden sonra (bknz:sin city) popüler olmasıyla birlikte patladı tabi eski çizimlerinden daha da iyi hem de =) ama yine de hellboy süperdir hikayesi biraz fazla abartı gibi gelse de bana

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

1602 tavsiye ediyorum herkese süper kesinlikle .. marvel karakterleri 1602 yılında yasasa nolurdu sorusuna cevap.. çizimleride süper yazarı da neil gaiman daha baska ne ister insan :)
varmı okuyan ?

onun dısında neverwhere,sandman,constantine ve tabiki spider man en cok sevdiklerim..

bide içine çok sık düştüğüm dc - marvel kapışması var.. bu konuda nötr kalmayı tercih ediyorum, en azından simdilik.. tamam marvel da severim ama neil gaiman da dc de çalışır napayım.. (1602 bir istisna, belkide ondan bu kadar cok seviyorum)
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

kısa bir süre önce, "çizgi roman ansiklopedisi" adı altında bir kitap edindim. kendisi tek cilt ama galiba 50 kilo falan :-D en kıymetli eşyalarımdan daha önemli benim için şu an.. aklınıza gelebilecek her çizgi roman kahramanının en az 2 sayfası var kendine ait. ilk sayfada karakterle ilgili geniş bir bilgi var. bunu takip eden sayfalarda da, o karakterin yayınlandığı süre boyunca beraber çalıştığı ve karşı karşıya geldiği karakterler var. bol bol "bkz: sf:768" gibi eklemelerle, muhteşem bir ansiklopedi yapmışlar..

özellikle sevdiğim catwoman, wonderwoman, batman, XMen ve Sin City için bolca sayfa ayırmışlar..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

kaç yıl önce yazdığım şeyleri şimdi okumak ve rocktr nin yıllar sonra aklıma gelip de "şifrem neydi lan" sayıklamalarıyla girmeyi başarıp göz yaşarması..önce nereye bunları yazacağımı bilemedim,biraz hatta fazlaca heyecanlandım,şaşırdım,ağlamamak için zor durdum..sonra nereye yazayım dedim,başlık formatını falan da unutmuşum..en iyisi buraya yazayım dedim..

bari başlıkla ilgili de bikaç bişey yazayım uff olmasın sonra =) the 99 çizgiromanını duymayanlar kalmış olabilir..marvel ın en sonunda el atıp da destek verdiği ve ilk çıktığı veya çıkmaya çalıştığı 4yıl öncesinde çok tutulmayandı..sonradan bu yıl içerisinde marvel ın desteğini arkasına alıp çıkmaya başlayacağı ve -eminim ki- müslüman çevrelerde tutulacağı belirtildi..hatta -gerçek bu- amerika başkanı obama da destek verdi..resmi sitesi şöyle: http://www.the99.org/

isteyenler biraz araştırarak neden 99 adını aldığını ve karakterlerin içeriklerini buradan öğrenebilirler..

-ulan hala daha duyguluyum be sö...forum..ah ah ne yıllarmış..