Heavy Metal katliamın fon muzigimidir?

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Heavy Metal katliamın fon muzigimidir?

Mesaj gönderen jonnathan »

Yuxexes'ten aldıgım habere gore Can Dundar son yazısında heavy metal'i katliamın fon muzigi olarak gostermis.Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz?
En son jonnathan tarafından 17 Kas 2004 23:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
sleeping with the earth my dying bride

guitargod
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen guitargod »

Bu soruya Trimpot'un imzası en güzel cevabı veriyor bence...
"Tecavüzlerin, cinayetlerin sorumluları, saç sakal yada müzik değil, kültürsüz ve cahil beyninizle kurduğunuz çarpık otoritenin altında kişilik kazanamayan hasta evlatlarinizdir."

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

can dundar benim dotumu yesin. e-mail adresi var mi bu adamin? al iste aydin derler bu kerkeneze bir de.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

guitargod yazdı:Bu soruya Trimpot'un imzası en güzel cevabı veriyor bence...
"Tecavüzlerin, cinayetlerin sorumluları, saç sakal yada müzik değil, kültürsüz ve cahil beyninizle kurduğunuz çarpık otoritenin altında kişilik kazanamayan hasta evlatlarinizdir."
benimde bu olayı duyar duymaz aklıma bu soz geldi...

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

Savaşta bayram (milliyet 14 kasım pazar)

Bir süre önce çok yakın bir dostla, üstü açık bir arabayla yola çıktık.
Karayolunun uçsuz bucaksızlığında saçlarımızı rüzgarın okşayışına bıraktık.
Arabanın teybinde Metallica çalıyordu.
Ve hoparlörlerin gümbürtüsü arttıkça arabanın hız göstergesi de artıyordu.
Teypteki grup, elektro gitarların ve cehennem tamtamlarının eşliğinde çığlık çığlığa haykırdıkça çılgın bir hıza ulaştığımızı fark ettik.
Müzik, adeta ölüme çağırıyordu.
O çağrının intihar sarhoşluğunu hissettiğimden, Felluce'yi cehenneme çeviren Amerikan askerlerine, harekata başlamadan önce heavy metal dinletildiğini öğrendiğimde hiç şaşırmadım.
Haberlere bakılırsa Coni'ler, operasyon arifesinde M - 16'larını kaldırarak müziğe eşlik etmişler ve bu ecel dansı esnasında "Siz, hükümdarsınız. Kutsal bir ışıksınız" diye pohpohlayan bir kadın sesiyle hepten ajite olmuşlardı.
Bu "metalik ayin"in, savaş sırasında da sürdüğünü Fahrenheit 9/11 belgeselinde görmüştük. Kulaklıklarından beyinlerine akan müziğin afyonuyla kendinden geçen Amerikan askerleri, yok etme iştahıyla ana avrat küfrederek katliama girişiyordu.
Heavy metalin, dünyanın en gürültülü uçağı sayılan Concorde'un sesiyle yarışan bir volümde korku, şiddet, hiddet ve ırkçılık yayan türlerini tanıyanlar için normal bütün bunlar...
80'lerin apolitik isyanında palazlanan bu müzik, bir yandan Neo - Nazilerin gözdesi olurken, öte yandan da "şeytani" tınılarıyla Kilise'yi ayağa kaldırmıştı.
Ancak görünen o ki, Pentagon, "şeytanın müziği"nden, bir "ayin metalikası" yaratmayı becermiştir.
Ve "ağır metal", 21. yüzyılda "katliamın fon müziği" misyonunu üstlenmiştir.
Direnişin sancaktarı olan Iraklılara gelince...
Onların "ayin musikisi", Kelime - i Şahadet...
Kadir Gecesi başlayıp Ramazan Bayramı'na sarkan bu katliamda şehitlik dışında mükafat tanımıyorlar.
Tam teçhizatlı 15 bin işgal askeri karşısında cılız 1500 direnişçi, insanlığın son kalesini savunur gibi çarpışıyor bir haftadır...
Tanıklar, Felluce sokaklarının, çürümüş kadın ve çocuk cesedi koktuğunu söylüyor.
İşgalini bir yalana dayandıran pervasız süper güç, işbirlikçi Irak yönetiminin gözetiminde, vatanını savunan insanları "terörist" diye suçlayarak Ortadoğu'yu ateşe veriyor.
Yaktığı her yerde, daha radikal yeni kuşakların tohumunu atıyor.
Bu bayram günü kalbimiz Felluce halkı için atıyor.
Direnişin haklılığı kadar, tarihin tanıklığına da güveniyoruz.
Biliyoruz ki, haksız işgalin kaba gücü, Cezayir'de isyanı bastırmaya yetmedi.
Vietnam'da yetmedi.
Irak'ta da yetmeyecek.
Ve metalik ayinlerle afyonlanmış paralı askerler ne kadar zulmederse etsin, işgal bitmeden bu savaş bitmeyecek.
Daha barışçıl bayramlarda buluşmak ümidiyle...
Hepinize iyi bayramlar!

Can Dündar,

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

[email protected]

ben kendi tepkimi yazdım oraya..one ve ride the lightning'in şarkı sözlerini de koydum örnek diye ne olduklarını da yazdım anlayacağı dilde

okumayacak ama biliyorum cevap gelmeyecek böyle yazarların olduğu bir ülke nasıl ilerlerki? asla tabiki

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

isin felsefesinden bi haber,metal dinleyenleri kalıba sokup satanist damgası vuran zihniyetler beni sinir ediyor..hele bunu yazanın okumus biri olması dahada korkutucu...sen,aydnım diye gecinen insan,yazmadan once bir dusun,bir arastır...sen boyle yapıyorsan cahil diye nitelendirdigin halk ne yapsın?sen,populer kulturun halkı uyutup koyun misali gudmek icin oldugunu anlıyamıyorsan,populer kulture ozenen genc ne yapsın?tez vakitte allahtan akıl fikir diliyorum...

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

Ne kadar oursa okurusun eşek eşektir.Bu adamda aydın maydın değildir hiçbirşeydir.Okumuş ama kafasını geliştirememiş adam, böyle saçma birşey görmedim ben aslında gördüm hergün görüyorum bu ülkede.

BassCat
Cats In Practice
Cats In Practice
İletişim:

Mesaj gönderen BassCat »

cehalet ve hata karşısında verilebilecek tek tepki; yazık...

savaşa karşı isyan da birilerinin aklında, kulağında, beyninde ve cebinde vahşet çağrısı yaratabiliyormuş demek ki... naapalım kader :)

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Burdan Can DÜndar adlı şahsiyetsiz kişiye koca bir S*ktir çekiyorum.Daha önce kişiliğine ve yayıncılığına ve yayın politikasına saygı duyduğum bu şahsın "Heavy Metal" müziği ve kültürünü araştırmadan(yada araştırarak).Ve bu kültürün misyonunu,anlatmak istediğini g*tünden anlayarak.Amerikalı işgalci lawuk Amerikalıların aksettiği şekilde algılaması ve bu şekilde aktarması ülkemizde "Aydın" ve "Gerçek Haberci" kimliğine bürünmüş zihniyetin niyetini açıkça kanıtlamıştır.
Kime ve neye hizmet ediyosun Can Dündar?
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

glam
Üye
Üye

Mesaj gönderen glam »

çok büyük hayal kırıklığına uğradım...bence bu tepkileri göze alarak yazdı o yazıyı...çünkü .ötünde değil metalciler...şunu anladım ki kimse mükemmel olamaz,ben bu adamın gazateciliğine fln hayrandım gerçi başka duyumlar da almıştım adamla ilgili ama şimdi tam tescilledim...
i am always mine!

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Trimpot yazdı:http://www.milliyet.com.tr/2004/11/14/yazar/dundar.html

N'yapalim? Kinayalim!..
kınamaktan öte bişey yapmak farz ama ne diim işte ya.allahından bulsun
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

arkadaslar tepki gosterilim tabi ama kufurede kacmayalım

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Sevgili Dündar olayı şu sözleriyle ateşlemiştir;

Ve "ağır metal", 21. yüzyılda "katliamın fon müziği" misyonunu üstlenmiştir.

Bu müzik ile bağımtısını amerikan askerlerini örnek göstermesi haddini aşan kalın bir noktadan ibarettir..

O'nu metal müzik dinleyen amerikan askerleri kovalasın!

sevgiyle,

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Trimpot yazdı:
O'nu metal müzik dinleyen amerikan askerleri kovalasın!

sevgiyle,
Katılıorum:)

Bu dünyada heavy metal dinliyen sayısız insan var ki Can dündar a bakarsak dünyanın hali vahimdir yani..

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

jonnathan yazdı:arkadaslar tepki gosterilim tabi ama kufurede kacmayalım
yapma gözünü seviim bölelerine hepsi haktir biz baskasinin tavuna kist diozmuda bize bulasio serifli biri olduunu zanneden sahsiyet :evil:
umarim ordan bi kaç kisi çikipta talihsiz bi açiklama diye yorumlamaz :twisted:

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

bence bu herife kafa goz dalalim. yillarca kaba kuvvet kullanmayalim, kufretmeyelim ki kotuluge kotulukle karsilik vermeyelim, onlar gibi olmayalim vs dendi. ama hep giren cikan sessizlere... simdiye kadar bariz suclulular, katiller hakkinda 1, 2 kose yazari haric tepki veren olabildi mi? yemez... bence dovelim lakin ben gorursem dalacam direk.

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

o ruzgarin oksadigi 2 tel sacini yolup, gozluklerini yamultalim derim ben. lafa bak ustu acik arabamizda giderken, ruzgar saclarimi oksuyordu.... ne kadar da klise, siragelen bir tanimlama. okuzogluokuz kilkuyruk.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

grungy yazdı:bence bu herife kafa goz dalalim. yillarca kaba kuvvet kullanmayalim, kufretmeyelim ki kotuluge kotulukle karsilik vermeyelim, onlar gibi olmayalim vs dendi. ama hep giren cikan sessizlere... simdiye kadar bariz suclulular, katiller hakkinda 1, 2 kose yazari haric tepki veren olabildi mi? yemez... bence dovelim lakin ben gorursem dalacam direk.
aynen hoca.allah ne werdiyse girelim.haktır yani

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

herkese karsıyım sanırım... can dundar hala degerlı bır ınsan gozumde... yazısında kı askerlere dınletılmesı mevzuu dogruysa... ki dgrulugu muhtemel... dolayısıyla kınanıcak bır tarafta gormuyorum. adamın zaten muzıge dogrudan yaptıgı bır elestrı yok sadece askerlere gaz gelsın dıye dınletılmıs... kı bnce boyle bı etkıde yapması muhtemel aferın adamlara... nasıl ki psıkolojık bozukluklara klasıktı turk sanattı boyle turler dınletılıyo.. sozlerı cok mu yatıstırıcı dındırıcı hayır... sadece tınısı bılmemnesı... bazı seylerı asmıs oldugunu dusundugum bır kısınınde bu sekılde dusunmesı bnce gayet normal... anti tez lerinize devam edin benım bu yazımı baz almadan. fikirlerim degiştiremiyceksiniz... ayrıca trımpotun ımzasındakı soze benzer benımde bıldıgım bı soz vardı pek aklımda egıl ama ozet olarak karmasa yaratacak unsurlar ve genclerın bastrılmıs ofkelerı oldukca metal muzık yasamaya devam edıcek dıye... yanı demek ıstıyorum ki... o sekılde bır etkı yaratması muhtemeldir. dolayısıyla amerkn ınsanlarıda bunu kullanıcaktır yanı gayet mantıklı... muslumanlar nasıl gaza esnasında ya allah vs gıbı haykırıslarla dalıyolarsa bunlarda boyle....

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

casey yazdı:herkese karsıyım sanırım... can dundar hala degerlı bır ınsan gozumde... yazısında kı askerlere dınletılmesı mevzuu dogruysa... ki dgrulugu muhtemel... dolayısıyla kınanıcak bır tarafta gormuyorum. adamın zaten muzıge dogrudan yaptıgı bır elestrı yok sadece askerlere gaz gelsın dıye dınletılmıs... kı bnce boyle bı etkıde yapması muhtemel aferın adamlara... nasıl ki psıkolojık bozukluklara klasıktı turk sanattı boyle turler dınletılıyo.. sozlerı cok mu yatıstırıcı dındırıcı hayır... sadece tınısı bılmemnesı... bazı seylerı asmıs oldugunu dusundugum bır kısınınde bu sekılde dusunmesı bnce gayet normal... anti tez lerinize devam edin benım bu yazımı baz almadan. fikirlerim degiştiremiyceksiniz... ayrıca trımpotun ımzasındakı soze benzer benımde bıldıgım bı soz vardı pek aklımda egıl ama ozet olarak karmasa yaratacak unsurlar ve genclerın bastrılmıs ofkelerı oldukca metal muzık yasamaya devam edıcek dıye... yanı demek ıstıyorum ki... o sekılde bır etkı yaratması muhtemeldir. dolayısıyla amerkn ınsanlarıda bunu kullanıcaktır yanı gayet mantıklı... muslumanlar nasıl gaza esnasında ya allah vs gıbı haykırıslarla dalıyolarsa bunlarda boyle....
olay bundan ibaret değil.biraz daha düşün ve mantıklı cevap ver

Kullanıcı avatarı
eahtaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen eahtaa »

guitargod yazdı:Bu soruya Trimpot'un imzası en güzel cevabı veriyor bence...
+10000000000000000...
gerçekler soğuk olur sen ağlarken
delirsen bile, dirensen bile bu kadar.
gerçekten bu kadar hain üzülme.
ısınamazsın ağlarken...

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

213 yazdı:
casey yazdı:herkese karsıyım sanırım... can dundar hala degerlı bır ınsan gozumde... yazısında kı askerlere dınletılmesı mevzuu dogruysa... ki dgrulugu muhtemel... dolayısıyla kınanıcak bır tarafta gormuyorum. adamın zaten muzıge dogrudan yaptıgı bır elestrı yok sadece askerlere gaz gelsın dıye dınletılmıs... kı bnce boyle bı etkıde yapması muhtemel aferın adamlara... nasıl ki psıkolojık bozukluklara klasıktı turk sanattı boyle turler dınletılıyo.. sozlerı cok mu yatıstırıcı dındırıcı hayır... sadece tınısı bılmemnesı... bazı seylerı asmıs oldugunu dusundugum bır kısınınde bu sekılde dusunmesı bnce gayet normal... anti tez lerinize devam edin benım bu yazımı baz almadan. fikirlerim degiştiremiyceksiniz... ayrıca trımpotun ımzasındakı soze benzer benımde bıldıgım bı soz vardı pek aklımda egıl ama ozet olarak karmasa yaratacak unsurlar ve genclerın bastrılmıs ofkelerı oldukca metal muzık yasamaya devam edıcek dıye... yanı demek ıstıyorum ki... o sekılde bır etkı yaratması muhtemeldir. dolayısıyla amerkn ınsanlarıda bunu kullanıcaktır yanı gayet mantıklı... muslumanlar nasıl gaza esnasında ya allah vs gıbı haykırıslarla dalıyolarsa bunlarda boyle....
olay bundan ibaret değil.biraz daha düşün ve mantıklı cevap ver
tarıh sorularını 10 kere okuyarak anlıyoolabılrım ama can dundarın bı yazısını 1kere okuyarak anlamam mumkun:) en nesnel sekılde yaklastım ben konuya, hepınıztaraflı yaklasıyosunuz. ayrıca bu yazdıklarım da cevap degıl yalnızca yorum... tıpkı can dundarın kıler gibi... (tmm o bıraz daha profesyonel :!: ..:))

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

inan sen daha profesyönelsin.Olaya objektif yaklaşmak istiyorum bende ama pek yaklaşılcak taarafı yok gibi