Kavgam

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kavgam

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

son günlerin en popüler kitabı.. okumadım ve okumayıda düşünmüorum.. anlamadığım şey kitap okumaktan haz etmeyen milletim neden dünyanın en büyük katilinin kitabını okuor?
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
neon
Üye
Üye

Mesaj gönderen neon »

kavgamı okumadım ama okumak istiyorum.. hitlerin sekreteri diye bi kitap okuyorum, şu aralar vizyonda olan çöküş filminin uyarlandığı kitap..

ben hitler yanlısı ya da hayranı fln değilim ama sonuçta bi zamanlar dünyayı etkilemiş olan bi insan.. ve açıkçası hayatını okumak,yaptığı katliamların sebeplerini onun ağzından okumak ilgimi çekiyor.
ama daha atatürk hakkında tek kitap okumamış bir insanın da gidip bilmem kaç sayfalık kavgamı okuması tabiki saçmalık.. :wink:
ve kimse, benden önce hiç kimse anlamamıştı bu yaşam günlerinin hangi sağır,çaresiz ölümlerden yapılmış olduğunu...

purpleblank
Üye
Üye

Mesaj gönderen purpleblank »

bnede cok istiyorum okumayı..merak ediyorum cok :roll:
can yeleğim,karışmasın kimseler bize..

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

neon yazdı:ama daha atatürk hakkında tek kitap okumamış bir insanın da gidip bilmem kaç sayfalık kavgamı okuması tabiki saçmalık.. :wink:
ne diyebilirimki çok haklısın

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

benimde kanaatim bu yönde
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

ve araya sıkışıyorum.. benim de..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

bende aynı fikirdeyim.
in the hopes of creating a horrible zombie..

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

bu kitabı okumak yerine tommiks yada baltalı ilah zagor okuyun daha faydalı olur..isme bak kavgam neyin kavgası milyonlarca insanı öldür,bir o kadar insanı sakat bırak kavgammış hadi ordan bre zındık..ecnebi yaratık..kitabın ismi yüzyılın en denyo diktatörü yada soykırım,katliam olsa anlardık ''kavgammış peh..
5 Mayıs 2004 — mor ve ötesi’nin son albümünü;
"Yeni Dünya’ya yalan yanlış bir cevap, üsturuplu ama yersiz kaos, samimiyetsiz isyan,
karşılığını amaçsızca arayan ezik bir çığlık" ifadeleriyle tanımlayabiliriz.

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

ollie yazdı:bu kitabı okumak yerine tommiks yada baltalı ilah zagor okuyun daha faydalı olur..isme bak kavgam neyin kavgası milyonlarca insanı öldür,bir o kadar insanı sakat bırak kavgammış hadi ordan bre zındık..ecnebi yaratık..kitabın ismi yüzyılın en denyo diktatörü yada soykırım,katliam olsa anlardık ''kavgammış peh..
+10000
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen VirusDaerthe »

Bence Adof hitler Yaptıkları acısından degilde Zekası acısından bence mukemmel bir insan ataturk konusuna gelince okumak veya okumamak tamamen insanların elinde olan birsey buna kimse karısamaz insanlarda ilgi diye birsey vardır bunu eger bize aşılayamdılarsa bu bizim degil egittim ile ilgilenenlerin sucudur ve bence ataturk'unde ustun yönlerini yazıcak bir yazar cıksa yada bize onu anlatacak bir yazar tamamen objektif dusunen biri bak ozman o kitapta nasıl satılıyor ve okunuyor yorum yapmadan önce nedenini dusunun lutfen Saygılar

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

hitler zekiydi tamam doğru koca bir ülkeyi 2 günde işgal edebildi ama hayatının hatası ki çok aptalca bir hareketti ruslara saldırmakla yaptı..eğer saldırmasaydı batıdaki cephede mağlup olmazdı...ordu birbirinden çok uzak cephelerde ikiye ayrılınca kaybettiler..çok genel bakarsak böyle..
birde hitlerin aşırı milliyetçiliği 1.dünya savaşındaki almanyanın mağlubiyetine dayanıyor..sanırım o zaman hitler ordudaydı yine ve büyük bir kin başladı..savaştan sonraki dönemde de fakirlikten ve ezilmekten kırılan alman halkının arasında nispeten biraz daha varlıklı yahudilere de ayrı bir kin duydu..
tabi bu onu haklı çıkarmaz ama bu olaylar onun sakat düşüncelerinin sebebi sayılabilir

Kullanıcı avatarı
smhydn
Üye
Üye

Mesaj gönderen smhydn »

valla harbi adam bayağı bi zeki adammıs 16 yasındayken annesi babası olmuş tek basına yasamayı basarmıs helal olsun
hem adamın da kendine gore haklı yonleri vardır elbet be...

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

smhydn yazdı:valla harbi adam bayağı bi zeki adammıs 16 yasındayken annesi babası olmuş tek basına yasamayı basarmıs helal olsun
hem adamın da kendine gore haklı yonleri vardır elbet be...

bi katliamın ne kdr haklı yönü olabilir ?
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

DeLi yazdı:hitler zekiydi tamam doğru koca bir ülkeyi 2 günde işgal edebildi ama hayatının hatası ki çok aptalca bir hareketti ruslara saldırmakla yaptı..eğer saldırmasaydı batıdaki cephede mağlup olmazdı...ordu birbirinden çok uzak cephelerde ikiye ayrılınca kaybettiler..çok genel bakarsak böyle..
birde hitlerin aşırı milliyetçiliği 1.dünya savaşındaki almanyanın mağlubiyetine dayanıyor..sanırım o zaman hitler ordudaydı yine ve büyük bir kin başladı..savaştan sonraki dönemde de fakirlikten ve ezilmekten kırılan alman halkının arasında nispeten biraz daha varlıklı yahudilere de ayrı bir kin duydu..
tabi bu onu haklı çıkarmaz ama bu olaylar onun sakat düşüncelerinin sebebi sayılabilir

Aslında Ruslarla ilk başta Mutefikti Polonyayı ele gecirirlen polanyaya beraber girdiler ve iki ye oldular ve bu bolunme halen soruyor mutefik olmustular cunku rusya engelenemez bir gelişime gosteriyordu ve arkalarını salamak almak için mutefik olmalıydı hitler ruslar ile ve olduda ilk parasutle asker indirmeyi ruslar yapmıstı ve bunu hittlerde kulandı hitlerin savas teknojisisni cogunu ruslarla iş birligi sırasında oldu avrupada işi bittine hitlerin aslı hatası İngiltere işgalidir eger Fuhrer bu konuda basarılı olsa idi Bugun Avrupa Diye bir yer Yoktu nazi Cumhuriyetti vardı Bunu hangi dusunure yada siyasetciye sorsan bu sekildedir hitler Omaha cıkarmasını aslında 1 saatte puskurtcek guce ve donanıma sahipti ama yaverleri Onu uyandırmaktan korktukları için haber dahi vermediler ancak cıkarmadan 8 saat sonra haberi oldu hitler eger komutayı generallerine bıraksaydı komutayı cok sey oldurdu neyse ama tabikide dogru olan budu ve bugun bu sekildeyiz

Katliama gelince tabikide Dogru birsey degil...

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

valla suan elimde bu kitap var! daha önce kabaca okumustum simdi derinlemesine okuyorum,ben kendi adıma forumdaki genel görüşe katılıyorum.ben bu kitaptan cok dersler cıkartılacagı düşüncesindeyim.ilginç bi şekilde okumak kutsaldır diyen,dünyayı soldan yorumlayan arkadaslar nasıl oluyosa bi kitabı ısrarla okumayın diyolar!

bu bana cok ilginc geliyo,cevremede de böle budurum,ama bence okumalıyız lenin,marx,darwin okumak nekadar normalse "kavgam" okumak da okadar normaldir kanımca

sevgiyle...
viva metal!

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

korn83 yazdı:valla suan elimde bu kitap var! daha önce kabaca okumustum simdi derinlemesine okuyorum,ben kendi adıma forumdaki genel görüşe katılıyorum.ben bu kitaptan cok dersler cıkartılacagı düşüncesindeyim.ilginç bi şekilde okumak kutsaldır diyen,dünyayı soldan yorumlayan arkadaslar nasıl oluyosa bi kitabı ısrarla okumayın diyolar!

bu bana cok ilginc geliyo,cevremede de böle budurum,ama bence okumalıyız lenin,marx,darwin okumak nekadar normalse "kavgam" okumak da okadar normaldir kanımca

sevgiyle...

Konuya Son Nokta +1

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

eyvallah...
viva metal!

jet_black_generation
Üye
Üye

Mesaj gönderen jet_black_generation »

kitabı okumadan yorum yapmaın bence adam baya zeki biri çounuz kabul etmis hangi zeki insan boş yere katliam yapar ki zaten tazminat ödemişler kaç yıl boyunca yaptıkları yüzünden işkence yapmadan öldürmeleri daha ii olurdu

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

Yorum yapmıyorum sana cunku Biz katliamını onaylamıyoruz zekasını tartısıyoruz
En son VirusDaerthe tarafından 07 Nis 2005 11:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

jet_black_generation
Üye
Üye

zekasını mı?burda kitaptan bahsediolar savaştan falan da ne alaka şimdi?!!!

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

Lutfen Okurmusn Forum baştan sona kadar

jet_black_generation
Üye
Üye

VirusDaerthe yazdı:Lutfen Okurmusn Forum baştan sona kadar

okudum kitaptan we zekasından vs bahsedio !!!

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

Tartışma nerde başlamış peki ?

korn83
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen korn83 »

valla istediginiz kadar yok söle kötü,yok böle kötü diyin,bu kitap satıyo ve insanlar merak ediyo.bu nokto önemli,bu kitabı okumak herseyi onaylamak deil zaten :!:

fiyatı ucuzmus diyolar ne alakası var kardesim,6 milyon ucuz mu oluyo :?: bu milletin okuma alıskanlıgının fazlao lmadıgı gün gibi ortada,sonucta 60 sayfalık cocuk kitabı deilki bu :!: 500 sayfa ya,ha bi de roman da deilki sürüklüyo dicez :D

uzun lafın kısası yurdum insanı bu kitabı okuyo,co kda iyi yapıyo :!:

sevgiyle...
viva metal!

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

Yuru Be