Tavsiye ettiğiniz Kitaplar

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

eroin
dont speak..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

http://www.ideefixe.com/Kitap/tanim.asp ... 0MUVXUMYG0

Faili Meçhul Cinayetler Tarihi Osmanlı'dan Günümüze Bir Tarz-ı Siyaset Olarak Cinayet
Orhan Gökdemir'in eseri..

Okudugumda biraz kucuk oldugum icin biraz travmatik etkiler yaratmıstı ben de ama gercekten genel kultur acısından ve ulkenin gidisatı icin endiselenmeye baslamak acısından cok iyi bi kitap...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

c.o.b yazdı:eroin
senin tavsiye ediceğin kitapta böyle olur zaten :P

Kırım Kan Ağlıyor'u tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

c.o.b yazdı:eroin
hayatımda o kitabı okuduğum kadar hiç bi kitabı zevkle okumadım. süper ya
kötüleri sevdik

Kullanıcı avatarı
unforgiven666
Üye
Üye

Mesaj gönderen unforgiven666 »

Kızıla Boyalı Saçlar-Kostas Maurselas:tek kelimeyle başyapıt..........................

"... Sefil düşünceler ve küçüklükler arasında kaybolup, hayattaki büyük sırrı çözemedik, soru da cevapsız ve acımasız kalakaldı: Nasıl yaşadın, neden öyle yaşadın, neyi yapabilecekken yapmadın, başka bir yol, başka bir anlam arıyordun, yanlış zilleri, yanlış kapıları çaldın, yanlış yollara saptın, yanlış insanları sevdin, yanlış yataklarda uyudun, yanlış evlerde yaşadın. Neden hayal ettiklerini, düşündüklerini bu kadar küçümsüyorsun?.."

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Ece Temelkuranın - Ne Anlatayım Ben Sana!

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

Günter Wallraff´tan "Ganz unten". Maalesef türkce ismini bilemicem simdi..ama orjinalinde böyle =)

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

V.C Andrews'in tüm kitapları.
Kadının yazıp bırakmış olduğu her esere yaklaşık 7 yıldır fazlaca tapıyorum.Büyük bir sempatim var o yazara ve yazdığı kitaplara karşı.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

Dino Buzzati - Tatar Çölü...
Kýyýda köþede kalmýþ bir baþyapýt... okunmalý =)
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
xgzmx
Üye
Üye

Mesaj gönderen xgzmx »

Hala Ciddiyim - Gülse Birsel
... sil gözünün yalnızlıklarını

~Oyunun en güzel yerinde zil calinca üzülürdük ya, öyleyim~

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

ingvar ambjörsen_-_cenneti gözetlemek
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Daniel Keyes - Algernon'a Çiçekler(Tüm dünyada 5 milyondan fazla satmış bir kitaptır)

Etem İzzet Benice - 5 Hasta Var

Jack London - Bir Alkoliğin Anıları
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
CHaRLoT
Üye
Üye

Mesaj gönderen CHaRLoT »

chuck palahuink gösteri peygamberi , tıkanma ve günce

6.45 yayınevinin her kitabı

Gogol genç wertherin acıları

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

daha önce yazdım mı bilmiyorum ama,
tom robbins: parfümün dansı (cinselliği kullanımı biraz fazladır ama kesinlikle okunasıdır. sadece kurgudan oluşan romanları seviyorsanız sıkılabilirsiniz yalnız)
adam fawer: olasılıksız ve empati (kurguları güzeldir sürükler arada felsefik ve bilimsel birkaç şey çıkabilir)
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

*Jean-Christophe Grange* kitapları.. herife bağlandım resmen!!
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

unforgiven666 yazdı:Kızıla Boyalı Saçlar-Kostas Maurselas:tek kelimeyle başyapıt..........................

"... Sefil düşünceler ve küçüklükler arasında kaybolup, hayattaki büyük sırrı çözemedik, soru da cevapsız ve acımasız kalakaldı: Nasıl yaşadın, neden öyle yaşadın, neyi yapabilecekken yapmadın, başka bir yol, başka bir anlam arıyordun, yanlış zilleri, yanlış kapıları çaldın, yanlış yollara saptın, yanlış insanları sevdin, yanlış yataklarda uyudun, yanlış evlerde yaşadın. Neden hayal ettiklerini, düşündüklerini bu kadar küçümsüyorsun?.."
hiç bir yerde bulamadım! kitabın satışı ve basımı bitmiş. bulan gören duyan bilen birileri olursa lütfen haber verin :)
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

kozmik_peri yazdı:
unforgiven666 yazdı:Kızıla Boyalı Saçlar-Kostas Maurselas:tek kelimeyle başyapıt..........................

hiç bir yerde bulamadım! kitabın satışı ve basımı bitmiş. bulan gören duyan bilen birileri olursa lütfen haber verin :)
bende var anam, okursun.. :006
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

angel_of_the_hell yazdı:*Jean-Christophe Grange* kitapları.. herife bağlandım resmen!!
aynen ben de öyle... bi tek kızıl nehirleri okumadım, onu da merak etmiyorum açıkçası, belki filminin çekilmesinin etkisi vardır bunda. ama şuan "şeytan yemini"ni okuyorum yarısındayım ve muhteşem bi kitap. gerilim severlere şiddetle tavsiye edilir...
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

maxime chattam ın tüm kitapları
Ve de Siyah Kan gerilim sevenlere..

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

vaga_bond yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:*Jean-Christophe Grange* kitapları.. herife bağlandım resmen!!
aynen ben de öyle... bi tek kızıl nehirleri okumadım, onu da merak etmiyorum açıkçası, belki filminin çekilmesinin etkisi vardır bunda. ama şuan "şeytan yemini"ni okuyorum yarısındayım ve muhteşem bi kitap. gerilim severlere şiddetle tavsiye edilir...
filmi izlemediysen okumalısın bence anam..

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

filmi izlemedim. izlesem mi :s
ama ben çevirilerin hepsinin filme yansıması taraftarı değilim... taş meclisi mesela, kitap olarak kalmalıydı...
okuruz nedir :D
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

cahillikler kitap ı john lloyd-john mıtchınson okurken sıkılmayacağınız güzel bi kitap.doğru olarak bilinen yanlışları anlatıyor.kitap okurken sıkılanlarında rahatça okuyabileceği güzel bi kitap
aslında ;
buhar makinasınn eski yunanda icat edildiği
bir mavi balinanın yutabileceği en büyük şeyin bi greyfurt olduu
suyun mavi olduu
uzaya giden ilk hayvanın meyve sineği olduu
panter die bişey olmadıı gibi ilginç bilgiler var
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
Aethra
Üye
Üye

Mesaj gönderen Aethra »

dead_or_alive yazdı:Sofi'nin Dünyası ve hemen arkasından İnsan Nasıl İnsan Oldu'yu okuyun..( felsefe sevenler için )...
Katılıyorum. Özellikle Sofi'nin Dünyası felsefeye başlayanlar için çok yararlı olacaktır.

Gerilim/Polisiye sevenler için, Tess Gerritsen'ın Cerrah kitabını öneririm. Agatha Christie falan boş iş gerçekten.