Okuduğunuz kitaplardaki çarpıcı cümleler

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

ne ben heranhangi bir kişiye benziyordum, ne de herhangi biri bana "ben tek başımaydım onlarsa hep birlikteydiler..."

benim yaşam biçimim şudur:sizlerin yarı yolda bıraktığınız şeyleri sonuna kadar götürmek yalnızca.ayrıca siz korkaklığınıza ölçülü davranmak adını veriyor böylece kendi kendinizi aldatıyor avutuyorsunuz.ben ise sizden daha canlı bir insanım demekki.

kolay kazanılmış bir mutluluk mı?
yoksa insanı yücelten acımı daha iyi ?

Dostoyevski-yeraltından notlar-
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

misa yazdı:ne ben heranhangi bir kişiye benziyordum, ne de herhangi biri bana "ben tek başımaydım onlarsa hep birlikteydiler..."

benim yaşam biçimim şudur:sizlerin yarı yolda bıraktığınız şeyleri sonuna kadar götürmek yalnızca.ayrıca siz korkaklığınıza ölçülü davranmak adını veriyor böylece kendi kendinizi aldatıyor avutuyorsunuz.ben ise sizden daha canlı bir insanım demekki.

kolay kazanılmış bir mutluluk mı?
yoksa insanı yücelten acımı daha iyi ?

Dostoyevski-yeraltından notlar-
bu kitap gerçek bir özeleştiri, uzun zaman önce okumuştum. bir daha okumak istedi canım.

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

neysem oyum -gece odasında peter straub
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

en yoğun karanlık sabaha en yakın olandır-gün olur asra bedel-cengiz aytmatov

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

düşüncenin soluk ışığı bulandırıyor yürekten gelenin doğal rengini.
ve nice büyük,yiğitçe atılışlaryollarını değiştirip bu yüzden bir iş bir eylem olma gücünü yitiriyorlar. (Hamlet)

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

ben fantastik agirlikli kitaplar okuyorum ki herkesinde tahmin edebilecegi gibi lotr favorim ve icinde gecen en kisa cumle bile benim icin tapilasi sozlerdir.kitaplari okurken bitmesin diye bi sayfayi 1 gunde okurdum ve kitap bittikten sonra yanimda gezdirir arada acar herhangi bi sayfasini okurdum.
ejderha mizragindan kitiara'nin soyledigi bi soz var "arkadasim oldugunu oldurdukten sonra farkettim!" ki bu karakterin savasirken ne kadar acimasiz ve kendinden gectigini gosteriyor.

Kullanıcı avatarı
fuck_Love
Üye
Üye

Mesaj gönderen fuck_Love »

1- ölümün eşiğinde eşitlik mi? yalan...
doğduğumuz gibi öleceğiz.insanlık imkanlarının,kabiliyetlerinin ortaya çıkması için bir meydandır hayat.ben hep yaşamayı öğrenmekte olduğumu düşünüyordum,oysa ki insanlığa yakışır bir şekilde,gururla ölmeyi öğreniyormuşum.insanlığa yakışır bir şekilde ölmek,acaba insan olarak bütün imkanları,bütün kabiliyetleri son haddine kadar kullanmış olarak mı ölmek demektir?
2-meyve vermek için çekirdeğin ölmesi gibi...
3-yirmi yaşında iken sosyalist olmayanın kalbi yoktur,
kırk yaşında sosyalist olmayanın kafası yoktur !

Nâzım'ın Çilesi /Rady Fish

Kullanıcı avatarı
CHaRLoT
Üye
Üye

Mesaj gönderen CHaRLoT »

gösteri peygamberi:

hayattan birşeyler beklemek veya pişmanlık duymak gereksiz ve aptalca lükslerdi.

Dışardaki kiliseler, dev dinlerin uzaktaki fabrikalarında üretilen yalanları insanlara satan magzalardır.

tek yeteneğinizin gerçeği gizlemek...

dünyanın, adabı muaşeret konulu mükemmel ve zarif bir küçük tiyatro oyunu olabiliceği öğretilir.

Gerçek bir isme benzemiyor belki ama bundan başka ismim yok.

Aileleriyle ilgili problemleri erkek arkadaşlarıyla olan sorunları küçük boktan işleri yüzünden ölmeye hazırlar.

eğer kimse izlemiyorsa herhangi birşey yapmanın çok anlamsız olduğunun farkına varıyor insan

hayatta gerçekten tamamlayabilicekleri tek şey olduğu için ölümü arzuluyorlar

Günce:

Yeniden başlamaktan vazgeçmeye hazır olduğunuzda

Her allahın gününün calar saatle başlayıp televizyonla bitmediği yerler

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

on dört yaşımdayken gittiğim okulda bir kız vardı. Adı Efla. Siyah büyük gözleri bana bakardı. Ona birkac hikaye anlattım. Anladığım kadarıyla çizdim hayatı göğsüne. Bir ay boyunca bana aşık oldu. Sonra bıraktı elimi. Ben düştüm. Defalarca buldum onu. Gittim peşinden. Sevgilim olması icin para teklif ettim. Aşkım dışında bütün dünyayı teklif ettim. Hatta onyedi yaşımdayken İstanbul'da karşılaştıgımızda beni dudağımdan öpmesi karşılığında ona arabamı vereceğimi söyledim. Hala siyah ve iri olan gözleriyle bana bakıp "bir içki ısmarlasan daha iyi olur!" dedi. İşte ben o kıza aşık olabilirdim...

kinyas ve kayra- hakan gunday

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

Talmud

Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin, çünkü Tanrı göz yaşlarını sayar... Kadın erkeğin ayaklarından yaratılmadı, öyle olsaydı ezilirdi. Ama başından da yaratılmadı. Üstün olmasın diye. Göğsünden yaratıldı, eşit olsun diye; kolun biraz altından, korunsun diye; kalp hizasından sevilsin diye...
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!