Şu Çılgın Türkler...

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
orphanedland_x
Üye
Üye

Şu Çılgın Türkler...

Mesaj gönderen orphanedland_x »

henüz okumadım ama arkadaslar ookumuslar güsel diolardı bayaa duygusal bi kitapmıs... :013

uKeLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen uKeLa »

okuduktan sonra açsaydın bu başlığı teşke

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

abartılı derecede popüler olması nedeniyle pek sevmediğim(elbette ki tek neden bu değil) ama yine de tarihçi ve aşmış eleştirmenler tarafından geçer not verilen kitap..bence de tarihi açıdan oldukça verimli ve besleyici olabilir ama roman türünde iddiasının yersiz olduğunu düşünüyorum...roman türünde düşük notu aldığı tarafı da bence şu:romanda yan kişiler bile genişletilir ve konuya bir şekilde girerler(ve etkili olurlar) turgut özakman ın kitabında ise yan kişiler oldukça silik ve sanki "yan kişi de var asıl eleman(lar) da işte abi al sana roman" türünden yazılmış gibi geldi ama tabiiki "huaaa ne diyo lan bu inanılmaz kitap bu vurun kahpeye" gibisinden açıklamalar yapmayın sadece kişisel düşüncem..
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
shekeep
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shekeep »

evet ben katılıyorum bazı kitaplar çok abartıldıkları zaman okumak istesem bile okuyasım gelmiyo ki ben daha eski kitapları bitiremedim yeni kitapları okuyum gerçi bu sadece espiri ama okunması bile güzel yani hiç deilse hava atmak için bile okunsa okunuyo ya yeter.. :015
çok gezen papuç b*k getirir!..

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

shekeep yazdı:evet ben katılıyorum bazı kitaplar çok abartıldıkları zaman okumak istesem bile okuyasım gelmiyo ki ben daha eski kitapları bitiremedim yeni kitapları okuyum gerçi bu sadece espiri ama okunması bile güzel yani hiç deilse hava atmak için bile okunsa okunuyo ya yeter.. :015
aynen ya uyus oluorum öle tiplere
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

evet ya.. bi kitap öle meþhur oldu mu okumak istemiyorm ben...
da vinci þifresi falan öle meþhur olmuþtu... sonra metal fýrtýna...
ama ayný yazarlarýn farklý kitaplarýný okudum çok güzellerdi... þimdi verseler yine okuyamam da vinci þifresini.. ya tanýdýðým öyle adamlar okuyordu ki bu kitaplarý sýrf popüler olduðu için.. kitabý görünce onlar geliyo aklýma..
ben kendi halimde takýlýrým yine..
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

gecen sene okumaya baslamistim..hala sayfa 50 deyim..aslinda beni cok ilgilendirdi..hele babamin bana okuduunda (be benim onu dinlemediimde) aglamaya baslamasi.. :016 ..
bende tarihimizi ogrenmek istiyorum, ama hic bisey anlamadim..
basinda cok isim gecio, bence bazen gereksiz bilgiler... artik ortasinda nasil bilemicem..ama okuyacam..okuyacam!!! :-D

Kullanıcı avatarı
_rock_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _rock_ »

ya benim o kitabı okumam lazım yav ha bi de özet çıkarmam sözlü notu vericekmiş edebiyatçı ordan..
nası bişi yauv bu kitap ii mi?
(....\............../....) hoşçakal
.\....\........... /..../ bugün...
...\.../´¯.|.¯`\.../
.../... |....|.... (¯ `\
..|.....|´¯.|´¯.|\....\
..\......` ¯..¯ ´....../
___

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kitap güzel ama oku oku bitmiyor.ve sürükleyici değil o kadar.
ayrıca arkadaşlar bu kitabın özetini nerden bulabileceğimi bilen varsa ya burdan ya ö.m dan yada msn'den ulaşsın please :010
okudum ama o kadar sayfadan nasıl özet çıkarabileceğimi bilmiyorum :(
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

ya başaldım ama gzm yemio btrmei artı bana çok sıkıcı geLdi biLmiorum sevmedim.. çok mu abarttıLar ne :oops: :-D
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
miss_wallace
Üye
Üye

Mesaj gönderen miss_wallace »

gayett güsel bi kitap bncee herks okumalý, o zamn anlarýzz bugunlere nasý geldiimizi...

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

miss_wallace yazdı:gayett güsel bi kitap bncee herks okumalı, o zamn anlarızz bugunlere nası geldiimizi...
ana kayseridennn biiriirrr :016
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

harika valal ben okudum herkese tavsiye edilir sürüklüyor adamı bırakamıyorum
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

miss_wallace yazdı:gayett güsel bi kitap bncee herks okumalı, o zamn anlarızz bugunlere nası geldiimizi...
Bu kadarda abartmaya gerek yok bundan güzel nice kitaplar var ...
MİT tarafından yazdırılan medya ile pompalanan bir kitap işte ...Bugünlere nasıl geldiğimizi biliyoruz asıl bu günlerden nasıl kurtulacağımaza gelelim sana Bursa nutkunu okumanı tavsiye ederim ... Buyur oku ..

Bursa Nutku

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk
Bursa, 5 Şubat 1933

Resim
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

anarshist
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen anarshist »

gözlerim yaşardı... :(

Kullanıcı avatarı
dumanaddict
Üye
Üye

Mesaj gönderen dumanaddict »

iyi ve gerekli bi kitap..
Rock bir müzik türü değil, bir hayat tarzıdır!

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

okudum bitirdim gerçktn çok güzel ama foto. lar da ağlatacak cinsten :-D :P

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

şu çılgın türkler...

Mesaj gönderen kitten »

yaq çok gzl bi kitapmış ama gözüm yemiyoo ya...feci kalın tuğla tabiri yanii,ama okumayı çok istiyorum.......... :010

Kullanıcı avatarı
Vidar
Üye
Üye

Mesaj gönderen Vidar »

Türk gencinin okumaması gereken, gereksiz yere milliyetçilik duyguları kabartmaya çalışılan aynı şekilde gereksiz bir kitap diye düşünüyorum... Ama gerçekten tam zamanında çıkarılmış bir kitap insanlar okurken ağladım çok duygulandım derken kitabın yazarı ve yayınevi köşeyi çoktan döndü... Kitabın vcd'leri çizgi romanları nerdeyse her şeyi çıktı... Kutluyorum bu pazarlama stratejisini ve zamanını... Tabii bunlar benim fikrim.

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

bende okumadım ama en yakın zamanda okumak istiorum . degecgine emin olduum bi kitap..

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

bencede gereksiz bi kitap çok işlenmiş bi konu çünkü medyanın şişirmesiyle ilgi gördü onun yerine nadire materin memed adlı kitabını okuyun bence.

Kullanıcı avatarı
spray_boya
Üye
Üye

Mesaj gönderen spray_boya »

kitabın ilk başında vahdettin hakkında yazılanlar hariç idare eder
turgut özakman baya bişeler yazmış vahdettin hakkında ama doru deil bence vahdettin hain deil