Sandman

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sandman

Mesaj gönderen GiMLiStorM »

…Sabahları uyandığımızda gözlerimizdeki çapakların sahibi Sandman'dir. Uykuya dalmadan önce gelir ve rüya görmemiz için gözlerimize büyülü bir kum serper. Uyanışa doğru o büyülü zerrecikler çapaklaşır…

Rüyalar Lordu ve onun akıllara zarar ailesini(The Endless Family)okumayan varmı?veya okumayıp neler kaçırdıklarını bilenler varmı?okuyanlar,bence çok şanslısınız...okumayanlar,biran önce okuyun derim :010

**Sandman ile ilgili biraz bilgi:

'90'lara damgasını vuran ve yıllar boyunca yeni sayıları merakla beklenen Sandman'in bir kült olmasının arkasında birçok neden var. Çizgi roman dünyasının en çok aranılan çizerleri ve hikayeleri ile film dünyasını peşinden koşturan Neil Gaiman'ın birlikte yarattıkları destansı çizgi romanı Sandman, bir matruşka gibi her sayısında nice sürprizlere gebe olan bir epik. Modern mitoloji ile gece kadar siyah bir fantastik edebiyatın zengin birlikteliğini, tarihe malolmuş tiyatro eserleri ile modern zamanın kurgusunu ve efsanelerini hiç bir dikiş izi olmaksızın ören bir roman. Bu yüzden de dünya tarihinde ilk defa bir çizgi romanın 'Dünya Fantastik Edebiyat Ödülleri'nde 'En İyi Kısa Hikaye Ödülü'nü almasına şaşırmamak gerekiyor...

Karşınızda Endless Ailesi;

ResimÖlüm(Death)
ResimRüya(Dream)
ResimTutku(Desire)
ResimYok etme arzusu(Destruction)
ResimHezeyan(Delirium)
ResimUmutsuzluk(Despair)
ResimKader(Destiny)

Yukarıda temsili resimlerini gördüğünüz kavramların birer bedene ve ruha sahip olduklarını Endless ailesi ile anlayacaksınız.Ve soluklarını ensenizde hissedeceksiniz...

Sandman'i okuduktan sonra Endless ailesi bir daha aklınızdan çıkmayan bir parçanız olacak çünkü hayat onlarla daha anlamlı...

Unutmadan,Sandman'i sakın sonunda -man eki olduğu için daha önce okuduğunuz kostümlü,pelerinli,taytlı kahramanlarla karıştırmayın...

''Bir,iki,üç,dört...Mister Sandman bana bir rüya gönder...onu gördüğüm en tatlı kız olarak göster...onu bir serseri olmadığıma inandır...ve bu yalnızlığımı sonlandır...''(John Constantine,Sandman ile yolları ayrılırken...-1.kitap Düş Müziği)
En son GiMLiStorM tarafından 01 Şub 2007 20:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Even the smallest person can change the course of the future...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

avatarımdan da anlasılabilecegi gibi en buyuk hayranlarından biriyimdir bu cizgi romanların.. ugrasıp orjinal cizimlerle olan kitaplarının bulup edinmisimdir ama simdi turkceleri de cıktı, istanbulda her yerde bulunabiliniyor..

bi de tribute tadında bi kitabı vardır bende, en degerli kitaplarımdandır, saklarım kimselere ellettirmem

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

veronique yazdı:avatarımdan da anlasılabilecegi gibi en buyuk hayranlarından biriyimdir bu cizgi romanların.. ugrasıp orjinal cizimlerle olan kitaplarının bulup edinmisimdir ama simdi turkceleri de cıktı, istanbulda her yerde bulunabiliniyor..

bi de tribute tadında bi kitabı vardır bende, en degerli kitaplarımdandır, saklarım kimselere ellettirmem
o kitaplar benim olmalııııı!!!!!öhüm neyse fazla tenhalara girme bu mesajından sonra :-D

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

GiMLiStorM yazdı:
veronique yazdı:avatarımdan da anlasılabilecegi gibi en buyuk hayranlarından biriyimdir bu cizgi romanların.. ugrasıp orjinal cizimlerle olan kitaplarının bulup edinmisimdir ama simdi turkceleri de cıktı, istanbulda her yerde bulunabiliniyor..

o kitaplar benim olmalııııı!!!!!öhüm neyse fazla tenhalara girme bu mesajından sonra :-D
euheh hayatta vermem ben onları ugrasıp millete yalvarıp ingiltere den getirttim :)
turkiyeye sandmani ilk ben getirdim hatta :P

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

veronique yazdı:
GiMLiStorM yazdı:

euheh hayatta vermem ben onları ugrasıp millete yalvarıp ingiltere den getirttim :)
turkiyeye sandmani ilk ben getirdim hatta :P
ne güzel yaa,çok sevindim böle birisinin olmasına :010 ...düş müziği'nin önsözünde okumuştum...Sandman bi ilki gerçekleştirdi...dünyada erkeklerin hakim olduğu çizgi roman sektöründe kızlar tarafından en çok okunan çizgi roman oldu diye...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

cunku cizgi romandaki karakterlerin cogu kızlara hitap eden bi tarzda bana gore yani desire'ın cinsiyetinin olmaması bile erkeklerden daha cok bi kızın ilgisini ceker.. artık erkeklerin kahraman oldugu cizgi romanlardan sıkıldık :)

ama ben kendi adıma konusursam butun cocuklugum batmanlerle fln gectigi icin her turlu cizgi romanı takip ederim ama sandman'inin ozellikle de death karakterinin yeri cok farklı bende :)

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

işte böyle insanlarada ihtiyaç var tabiki...yani sandman dediimde''o ne?''diyen kız ve erkeklerden bıkkınlık geldi...yani bilmeyebilir tabiki ama sonuçta ama''harika bi çizgi roman''dediimde ''ya bırak yaa çocukmusun hala öle şeyler okuosun lan''demeyede hakları yok bence...o yüzden sevindim yani yorumlarını okuyunca :010
hertürlü çizgi roman takibi bendede var bu arada...takıntı resmen yaa :-D

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bende baslıgı actıgına sevindim, iyi oldu boyle, herkes sandman okusun kampanyası gibi :)

ayrıca cizgiromanlar konusunda bana da "kızım cizgi lan o gercek degil ne death i ne desire ı" diye kızanlar var baya, sandmani kucuk bi cocuk okusa girecegi bunalımı dusunuyorum da yok yok buyukler okusun, dunya bayram olsun :)

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

veronique yazdı:bende baslıgı actıgına sevindim, iyi oldu boyle, herkes sandman okusun kampanyası gibi :)

ayrıca cizgiromanlar konusunda bana da "kızım cizgi lan o gercek degil ne death i ne desire ı" diye kızanlar var baya, sandmani kucuk bi cocuk okusa girecegi bunalımı dusunuyorum da yok yok buyukler okusun, dunya bayram olsun :)
olsun tebi nie olmasın :-D puhaha yarıldım yaa :-D ya sandman istediği zaman çok korkutucu olabilio ama onun yanındada çok merhametli birisi...bnde o yönüne bayılıorum zten...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

kendi islerini yaparken ki zaten isleri de isimlerinden belli cok sadist olabiliyorlar ama cok sevimliler.. bi de gayet aile gibi ya insan belli bi sure sonra kendini o aileye ait hissediyor, orpheus nerde fln diye aranıyor :)

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya cidden böle dün gece Mr.Sandman'i dinleye dinleye uyudum...ve böle insan cidden gerçekten varlar gibi hissedio :010

Kullanıcı avatarı
spinelesslaugh
Üye
Üye

Mesaj gönderen spinelesslaugh »

buralarda yeniyim: ) sandman başlığını görünce tıkladım tabi hemen. sadece iki kişi olması çok da şaşırtıcı diil aslında, ama.. neyse.. burda olmak güzel: )

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

neil gaiman ın yaptığı her işe taparım..sandman e ise ayrı taparım..off saatlece konusabilirim bunun hakkında.. ben açmayı düşünüyodm aslında bu başlığı ama geç kalmısım anlasılan=P 7.sine kadar her kitabı + bi tanesi manga olmakla beraber 3 tanede death in kitabı vede destiny nin kend kitabına da sahibim.arşivi tamamlamak adınada serinin geri kalan kısmının da türkçeye çevrilmesini şiddetle istiyorum,orjinallerini alamıyorum artık feci tuzlu..
GiMLiStorM yazdı:ya cidden böle dün gece Mr.Sandman'i dinleye dinleye uyudum...ve böle insan cidden gerçekten varlar gibi hissedio :010
blind guardian cover ından bahsetmiyosun heralde, bi insan onla uyuyamaz cünkü..ben her duyusumda gaza geliyorum,bi hafta sadece o şarkıyı dinlemişliğimde vardır.. hatta konserde herkes bards song diye bağırırken biz mr sandman diye bağırıyoduk o derece çok istiyodum çalınmasını ama hiç çalmıyolarmış =/
orjinaliniyse bitürlü dinleme fırsatım olmadı ya ayıp bana bak!(ama bulucam)

bide düş müziğinde constantine i de görmek çok sevindirmişti beni(:

ayrıca dave mckean i de geçmemek lazım..ondan hiç bahsedilmemiş..adam mükemmel ya yaptığı kapaklara hayranım zaten(:
ama düş müziğinin ilk basımındaki kapağını tercih ederim..yenisini o kadar beğenemedim açıkcas..

bide bazı kendini bilmez marvel cı arkadaşlar sandman in çizimlerine bok atarlar..ya tamam genel olarak marvel ın çizgileridaha güzel olabilir ama sandman in konusu bikere tek basına yeter.. hem "bir yaz gecesi rüyası" öyküsü, dünya tarihinde bir ilk olarak "dünya fantastik edebiyat ödülü ve en iyi kısa hikaye ödülünü" alan ilk (ve tek sanırım??) çizgiromandır.. başka söze gerek yok heralde :)

ama ben son bişi daha söylicem(: çizimleri süper değil evet kabul ediyorum ama sandman ın tarzı bu ki.. ben heralde bunu çok benimsediğimden bu çizgileri hiç yadırgamadan sandman e yakıştırıyo ve onunla özdeşleştiriyorum..

-Son :)

bide aslında... :-D neyse yok öhm.. :oops:
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Nymphe_MeL yazdı:neil gaiman ın yaptığı her işe taparım..sandman e ise ayrı taparım..off saatlece konusabilirim bunun hakkında.. ben açmayı düşünüyodm aslında bu başlığı ama geç kalmısım anlasılan=P 7.sine kadar her kitabı + bi tanesi manga olmakla beraber 3 tanede death in kitabı vede destiny nin kend kitabına da sahibim.arşivi tamamlamak adınada serinin geri kalan kısmının da türkçeye çevrilmesini şiddetle istiyorum,orjinallerini alamıyorum artık feci tuzlu..
GiMLiStorM yazdı:ya cidden böle dün gece Mr.Sandman'i dinleye dinleye uyudum...ve böle insan cidden gerçekten varlar gibi hissedio :010
blind guardian cover ından bahsetmiyosun heralde, bi insan onla uyuyamaz cünkü..ben her duyusumda gaza geliyorum,bi hafta sadece o şarkıyı dinlemişliğimde vardır.. hatta konserde herkes bards song diye bağırırken biz mr sandman diye bağırıyoduk o derece çok istiyodum çalınmasını ama hiç çalmıyolarmış =/
orjinaliniyse bitürlü dinleme fırsatım olmadı ya ayıp bana bak!(ama bulucam)

bide düş müziğinde constantine i de görmek çok sevindirmişti beni(:

ayrıca dave mckean i de geçmemek lazım..ondan hiç bahsedilmemiş..adam mükemmel ya yaptığı kapaklara hayranım zaten(:
ama düş müziğinin ilk basımındaki kapağını tercih ederim..yenisini o kadar beğenemedim açıkcas..

bide bazı kendini bilmez marvel cı arkadaşlar sandman in çizimlerine bok atarlar..ya tamam genel olarak marvel ın çizgileridaha güzel olabilir ama sandman in konusu bikere tek basına yeter.. hem "bir yaz gecesi rüyası" öyküsü, dünya tarihinde bir ilk olarak "dünya fantastik edebiyat ödülü ve en iyi kısa hikaye ödülünü" alan ilk (ve tek sanırım??) çizgiromandır.. başka söze gerek yok heralde :)

ama ben son bişi daha söylicem(: çizimleri süper değil evet kabul ediyorum ama sandman ın tarzı bu ki.. ben heralde bunu çok benimsediğimden bu çizgileri hiç yadırgamadan sandman e yakıştırıyo ve onunla özdeşleştiriyorum..

-Son :)

bide aslında... neyse yok öhm.. :oops:
herşey çizimde bitmiyo dediğin gibi...ne ç.romanlar gördüm ben çizimleri efsane olan ama hikayeleri beş para etmeyen.. :010

Kullanıcı avatarı
spinelesslaugh
Üye
Üye

Mesaj gönderen spinelesslaugh »

çizimlere ben de çok takılırım aslında ama dediğin gibi tarzını benimsemekle ilgili sanırım, bişeylerin _düşlerin : P_ büyüsünden olsa gerek yadırganmıyor.
kapaklar.. mmmmh

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

karakalem de bu ay Sandman var.. hemde kapağa da koymuşlar.
8 milyon veririm diyen alsın da bende bakiyim :-D
in the hopes of creating a horrible zombie..