Eroin - C.F'in Korkunç Anıları

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Eroin - C.F'in Korkunç Anıları

Mesaj gönderen MoreThanMost »

Tavsiye kitaplar başlığında görünce aklıma geldi. Eminim çoğunuz okumuşsunuzdur. Kitap, 12 yaşında esrara, 13ünde eroine başlayan bir Alman kızı anlatıyor. Kendisi yazmamış, onunla 2 ay boyunca yapılan röportajlardan çıkmış bu kitap. Bir de bu konuda Kanat Güner'in kitabı var ki o kat kat güzelmiş ama orijinalini hiçbir yerde bulamadığımdan henüz okuyamadım :)
Christiane Vera Felscherinow'un uyuşturucuya başlama evresini okuduğunuzda muhtemelen ailenize şükredeceksiniz. "Böyle baba olmaz olsun!" diyeceksiniz.
Okuyanların yorumlarını merak ediyorum :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

eroin'i okuduğumda 14-15 yaşlarımdaydım, güzel kitaptı ama şimdi hakkında çok birşey hatırlamıyorum. iz bırakmamış belli ki.

kanat güner'in ise 2 kitabı var aslında. ilk kitabının herhangi bir kopyasını bulamamıştım ama ikinci kitabını okudum. yanlış hatırlamıyorsam ikinciyi kendisi yazmamıştı ama. öküz dergisindeki yazılarından mı derlenmişti öyle birşeydi. onu da okuyalı 5 yıl falan oluyor ama o iyiydi :)
betterman.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bu yaz okudum.. ayrıca babanın bi suçu yok bence.. karısını ve çocuklarını tınlamayan, kendi sorunlarından başka şeye kafa yormayan, günün birindede eve terkeden yada terk ettiren babalar heryerde ve oldukça fazlalar.. burda asıl salak olan annesi.. sonuçta 7/24 birlikte olabilceği biri.. ve buna rağmen bi bok farketmiyo.. ayrıca en sonunda kızı bilmemnereye akrabalarının yanına yollamış.. bence anneliğin a'sından bile hbri yok!!.. kitap etkileyici.. bu işlerin nası döndüğünü anlayama başlıyosunuz.. bazen kendinizi kaptırıp *turkey* bile olabiliosunuz yane.. :P aslında işin garibi.. bende merak uyandırdı.. :oops:
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

angel_of_the_hell yazdı: aslında işin garibi.. bende merak uyandırdı.. :oops:
evet bi de bu var. aslında "gençler uzak dursun" gibisinden yazılmış belli ki ama içeriği insanda feci merak uyandırıyor. kız öyle bir tarif etmiş ki "bu hapı atcam, bana hiçbir zararı olmaz kafamdaki dertleri de unuturum" düşüncesine kapıldım ister istemez ama öyle bi şey de yapmadım :)
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

MoreThanMost yazdı:
angel_of_the_hell yazdı: aslında işin garibi.. bende merak uyandırdı.. :oops:
evet bi de bu var. aslında "gençler uzak dursun" gibisinden yazılmış belli ki ama içeriği insanda feci merak uyandırıyor. kız öyle bir tarif etmiş ki "bu hapı atcam, bana hiçbir zararı olmaz kafamdaki dertleri de unuturum" düşüncesine kapıldım ister istemez ama öyle bi şey de yapmadım :)
bende yapmadım.. :006
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

onun filmi de var ama filmini bulamıyorum=( christiane yı "natalia portman" canlandırmış. almanca ismini şu an hatırlamıyorum ama türkçesi "istasyon çocukları" ydı galiba... süper bir kitap şiddetle tavsiye ediyorum=)))
kötüleri sevdik

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

aboo.. bide filmini izlesem nası olurum allah bilir...!!.. ama onuda merak ettim.. bi araştıralım bakalım.. :D

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

ahanda filmin adı bu=)
kötüleri sevdik

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

haydi bismil!!.. tmm.. yazarak sorcam artık napim.. :-D saol..

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

önemli değil her zaman :)
kötüleri sevdik

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ben de yardımcı olayım : youtube'da filmden görüntüler var.
Ben açıkçası filmi gördüğüm kadarıyla beğenmedim. Tamam yani karakterler benzemiş mi, benzemiş. Ama kitapta Christiane'in varoş bir mahallede yaşadığı yazılıydı, bu tür şeyler. Filmde öyle sosyetik çekmişler ki mekanları, hiç kitaptaki ruhu bulamadım.
Christiane'yi canlandıran karakter biraz garip bi de.
İşte o zamanlar Christiane Vera F. =
Resim

Bu da filmdeki kız :
Resim
(kızın saçlara bittim yalnız :) )
En son MoreThanMost tarafından 11 Eki 2007 20:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

izlemiimmi yane??.. :D

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

angel_of_the_hell yazdı:izlemiimmi yane??.. :D
Bulabilirsen izle :) Ben bulamadım.
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:kanat güner'in ise 2 kitabı var aslında. ilk kitabının herhangi bir kopyasını bulamamıştım ama ikinci kitabını okudum.
(Alakasız başlıkta söylediğim için afedersiniz ama aşağı yukarı aynı şeyleri anlatan kitaplara ayrı ayrı başlık açmak gereksiz diye düşündüm.)

Kanat Güner'in kitabını bulamayanlar için : www.pandora.com.tr
Pandora Yayınevi'nde buldum valla :) Şu an stokta yokmuş ama 3-4 gün içinde temin edip, 1 gün içinde kargoya veriyorlar. Ben sipariş ettim ve acayip heyecanlıyım, bu kitap hakkında o kadar çok şey okudum ki.
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Arkadaşlar Kanat Güner'in Eroin Güncesini bitirdim ve gerçekten etkilendim. Bir de Alman değil Türk oluşu daha kendine bağlıyor. Şiddetle tavsiye :)
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

bu kitabı okuycan uzerine bide requiem for a dream eroinden direk soguycan :)
the dreams in which im dying are the best ive ever had

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

omarylmz yazdı:bu kitabı okuycan uzerine bide requiem for a dream eroinden direk soguycan :)
kesinlikle! eroine ilginiz varsa garanti soğursunuz :)
Ölümden niye korkayım?

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

MoreThanMost yazdı:Arkadaşlar Kanat Güner'in Eroin Güncesini bitirdim ve gerçekten etkilendim. Bir de Alman değil Türk oluşu daha kendine bağlıyor. Şiddetle tavsiye :)
ben de senin tavsiyene uydum ve pandora'nın sitesini kullanarak sipariş verdim. harbiden de 2 gün içinde geldi kitap. 2 günde de ben bitirdim. sağlam bir kitap. bence kitabı "eroin"e göre daha etkileyici kılan temel nokta birinci kişinin kalemi ve argonun da türkçe olmasıdır.

neyse efendim, filmi de izledim, çok etkileyici gelmedi.
betterman.

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

over dose dan ölen burçin bircan ın hayatını anlatan bır kıtap okumustum adını ve yazarını su an hatırlamıyorum ama gercekten cok guzeldı ayrıca sokaktakı eroinman dıyede bir kıtap okumustum ama onu 2.elk kıtap satan bır yerden almıstımerıoınmanların agzından buna nasıl basladıkları eroın ıcın neleryaptıklarını fılan anlatıyordu..
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
shakraah
Üye
Üye

Mesaj gönderen shakraah »

şu anda bir arkadaşım okuyor banada tavsiye etti en kısa sürede alıp okuyacağım çok merak ettim.. :)

Kullanıcı avatarı
VeraF
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeraF »

2.kez okudum.. unuttukça okuyacağım. myspacete kendisine ulaştım. hala yaşıyor.
ayrıca bu kitabı okuyun çok güzel fakat uyuşturucuya büyük bir istek duyduruyor. ki ben başladım. o yüzden pek tavsiye edemiyorum. :)

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

VeraF yazdı:2.kez okudum.. unuttukça okuyacağım. myspacete kendisine ulaştım. hala yaşıyor.
ayrıca bu kitabı okuyun çok güzel fakat uyuşturucuya büyük bir istek duyduruyor. ki ben başladım. o yüzden pek tavsiye edemiyorum. :)
neee!! oha!! *MoreThanMost*cuğum.. tehlikedeyiz cnm bnm.. :D

Kullanıcı avatarı
VeraF
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeraF »

bu konuda ciddi manada konuşmak istiyorum ya ben. özel mesajla ulaşabilirsiniz :)
ben morethanmost nickli arkadaşa mesaj attım fakat cevap bekliyorum...
ayrıca eroin güncesi kitabını nasıl sipariş ettiniz? ben beceremedim

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

angel_of_the_hell yazdı:
VeraF yazdı:2.kez okudum.. unuttukça okuyacağım. myspacete kendisine ulaştım. hala yaşıyor.
neee!! oha!! *MoreThanMost*cuğum.. tehlikedeyiz cnm bnm.. :D
:) arkadaşın ciddi olmadığını ummaktayım.
2.kez okudum.. unuttukça okuyacağım. myspacete kendisine ulaştım. hala yaşıyor.
ayrıca bu kitabı okuyun çok güzel fakat uyuşturucuya büyük bir istek duyduruyor. ki ben başladım. o yüzden pek tavsiye edemiyorum. Gülücük
bak kardeşim insan bi kitap okuyup gaza geldi diye frenleri boşaltıp gazı köklemez. :) mesajını gördüm, amacını anlamadığım için cevap yazmadım.
msnde uyuşturucu muhabbeti mi istiyorsun? yanlış adres. her şeyi uyanık kafayla yaşa ve hayatı sevmeye bak, çünkü yaşamak çok güzel :)
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

sen testere sakın izleme.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...