Gothic Müzik Ve temsilcileri..!!

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
dave_baxton
Üye
Üye

Mesaj gönderen dave_baxton »

anlasilan sen daha iyi biliyorsun....saol bilgi icin....
viva rock!

Kullanıcı avatarı
biebeer
Üye
Üye

Mesaj gönderen biebeer »

ghotik ne harbiden ya moonspele ghotik nightwishe ghotik.... önüne gelen ghothikmi yapýyor yane??? doom varken black varken saçmalamak harbiden baþarý ister galba bunuda baþardýlar
tamam zamaný gelince bende dinliyorum ama bildiim kadarýyla ghotik mimaride kullanýlan bi terim yane ne alakasý var
kafayý yemekle bozmuþ bi dilenci gibi oluyor insan bunlarý düþünürken.....
ghotik SAÇMALIKtan öte biþey diil
yada benim agresifliðim tuttu yine
black diyorum sadece :002 :002 :002

vermilion
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen vermilion »

ya gothic pek hoşuma gitmio benim doom warken başkasına sıra gelmez zaten özellikle anathema warken :)

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

him ve rusmus en bilinen temsilcileri ama benim arada sýrada netten yayýn yapan radyolardan falan dinlediðim yada arkadaþlarýmdan duyup ta bir süre sonra adýný unuttum çoook grup var türkiyede türe yakýn grup bile yok haa amatör anlamda var da biz bilmiyosak onlarada forum aracýlýðý ile kendilerini tanýtsýn bizlere

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

rasmus'un rock mı pop mu yaptıgı tartısılırken nesi gotik oluyor yahu?
sleeping with the earth my dying bride

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

jonnathan yazdı:rasmus'un rock mı pop mu yaptıgı tartısılırken nesi gotik oluyor yahu?
O daha çok GÖTik oluyor

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

r1g0r yazdı:
jonnathan yazdı:rasmus'un rock mı pop mu yaptıgı tartısılırken nesi gotik oluyor yahu?
O daha çok GÖTik oluyor
+10(jonnathan'a)
:-D (rigora)
:010
to die for ve negative gibi finlandiyalı gothic metal grupları vardır.son 2 haftadır da aşırı derecede tutmaktayım kendilerini..
(saolasın lysippe :-D )
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

metal muzıgın gruplasması sonucu ortaya cıkan sacma bır baslık gothıc metal yada gothic rock gothic bır mımarı akımdır nasıl muzıge donusturebılıyorlar..sacma ve boş birsey bu gothic metal ya da gothic rock yoktur olsa olsa gothic ımajına burunmeye calısan bır avuc lumpenın uydurmasıdır tıpkı lovemetal kavramı gıbı ayrıca goth lar yanı barbarlar adı uzerınde ısyankar asi kısılerdır hangı grupta bu ozellık vardır him denılen grupta mı yoksa nightwısh te mı hangısınde ??
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

epica, nightwish, lacuna coil, whithin temptation :002
dont speak..

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

rasmus gothic mi?! ne alaka be.. :023
benim örneğim otep olucak.. hemde çok kaliteli bir örnek..
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın!

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

speed_of_pain yazdı:metal muzıgın gruplasması sonucu ortaya cıkan sacma bır baslık gothıc metal yada gothic rock gothic bır mımarı akımdır nasıl muzıge donusturebılıyorlar..sacma ve boş birsey bu gothic metal ya da gothic rock yoktur olsa olsa gothic ımajına burunmeye calısan bır avuc lumpenın uydurmasıdır tıpkı lovemetal kavramı gıbı ayrıca goth lar yanı barbarlar adı uzerınde ısyankar asi kısılerdır hangı grupta bu ozellık vardır him denılen grupta mı yoksa nightwısh te mı hangısınde ??
akım olamamasının nedeni nedir? gothic müziğin mimariden geldiği doğru. şatoların ya da diğer yapıların kasvetli havalarından etkilendikleri söylenebilir. ki bu türün de küçümsenecek kadar az temsilcisi yok. adamlar ortaya çıkıp biz heavy metal yapıyoruz deselerdi durum nasıl olurdu kim bilir. ayrıca gothic grupların hepsinin gothic imajına büründüğünü de söyleyemeyiz. madem bu gruplaşmayı saçma buluyorsun, gothic tarzı hangi kola sokmak istersin? black? death? heavy?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

biebeer yazdı:ghotik ne harbiden ya moonspele ghotik nightwishe ghotik.... önüne gelen ghothikmi yapıyor yane??? doom varken black varken saçmalamak harbiden başarı ister galba bunuda başardılar
tamam zamanı gelince bende dinliyorum ama bildiim kadarıyla ghotik mimaride kullanılan bi terim yane ne alakası var
kafayı yemekle bozmuş bi dilenci gibi oluyor insan bunları düşünürken.....
ghotik SAÇMALIKtan öte bişey diil
yada benim agresifliğim tuttu yine
black diyorum sadece :002 :002 :002
bağnazsın diyorum bende sana..
bana görede black saçmalıktır nasıl çıkacağız bu işin içinden?
başkasına göre tüm metal türleri..
hadi kim haklı bakalım şimdi?..

Kullanıcı avatarı
penta_89
Üye
Üye

Mesaj gönderen penta_89 »

My Dying Bride yi dinleyen gothic i anlar o kadar kolay çamur atmayýn ...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

penta_89 yazdı:My Dying Bride yi dinleyen gothic i anlar o kadar kolay çamur atmayın ...
daha cok doom u demek istedin herhalde...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

Lysippe yazdı:
speed_of_pain yazdı:metal muzıgın gruplasması sonucu ortaya cıkan sacma bır baslık gothıc metal yada gothic rock gothic bır mımarı akımdır nasıl muzıge donusturebılıyorlar..sacma ve boş birsey bu gothic metal ya da gothic rock yoktur olsa olsa gothic ımajına burunmeye calısan bır avuc lumpenın uydurmasıdır tıpkı lovemetal kavramı gıbı ayrıca goth lar yanı barbarlar adı uzerınde ısyankar asi kısılerdır hangı grupta bu ozellık vardır him denılen grupta mı yoksa nightwısh te mı hangısınde ??
akım olamamasının nedeni nedir? gothic müziğin mimariden geldiği doğru. şatoların ya da diğer yapıların kasvetli havalarından etkilendikleri söylenebilir. ki bu türün de küçümsenecek kadar az temsilcisi yok. adamlar ortaya çıkıp biz heavy metal yapıyoruz deselerdi durum nasıl olurdu kim bilir. ayrıca gothic grupların hepsinin gothic imajına büründüğünü de söyleyemeyiz. madem bu gruplaşmayı saçma buluyorsun, gothic tarzı hangi kola sokmak istersin? black? death? heavy?
benım gothıc ı bır ture sokmak gıbı bır cabam yok ister heavy dıyın ıster bılmem ne bence gothıc dıyebır muzık tarzı yoktur ..sız ne dersenız dıyın benım fıkrım bu dur
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 18:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

penta_89 yazdı:My Dying Bride yi dinleyen gothic i anlar o kadar kolay çamur atmayın ...
onlar gothic yapmıolar epica falan desen ya da therion nyse de..
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

Kullanıcı avatarı
andytimmons
Üye
Üye

Mesaj gönderen andytimmons »

bence siz pek de goth kültürünü algılayamamıssınız..tartısma konusu goth müzik mi?? goth metal mi?? ilk once ona bi karar verin ondan sonra tartısmaya devam edelim kaldığımız yerden..olur mu?

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 18:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

speed_of_pain yazdı:
Lysippe yazdı:
benım gothıc ı bır ture sokmak gıbı bır cabam yok ister heavy dıyın ıster bılmem ne bence gothıc dıyebır muzık tarzı yoktur ..sız ne dersenız dıyın benım fıkrım bu dur
bak ne kadar güzel demişsin, BENCE...

nickini hatırlayamadığım diğer arkadaş (kusura bakma) konumuz gothic müzik ve temsilcileri, gothic metal de bunun bir türüdür nesini anlayamadın?

Kullanıcı avatarı
sheni
Üye
Üye

Mesaj gönderen sheni »

gothic tarz 80 lere dayanir ve de heavy metal ve de punk la muziginin bir benzerligi yoktur. dolayisiyla the crow da gothic giyim akimini baslatmis olan bir film degil , o akimdan etkilenmis olan bir filmdir. gothic sadece teenage lerle alakali bir konu hic degildir. teenage dedigin kisim trip zamanlarinda kendilerine uyan stile kayarlar. gothic te karanligi ve huznu ile bu zamanlara en uygun stildir.

- sanat akimi olarak once mimari sonra muzik ve de yazili sanatlarda etkili olan bu akim 80 lerden itibaren modern muzikte de etkili olmustur.

- en guzel ornekleri almanya nin muhtelif sehirlerinde gorulebilir. gothic mimarinin en goze carptigi ornekler avrupadaki katedrallerdir. bitmek bilmeyen dini huzunlu sahnelerin her cm2 sine islendigi bu katedrallar ; kasvet, huzun ve korku sacarlar. gothic yazim ve de cok sonrasinda muzik te bu ogelerden etkilenmistir. gothic yazima en mukemmel ornekler poe ve lovecraft tir. okuyun .

- gothic muzike gelince; bu isin baba lari sisters of mercy , the mission , joy division ve de the cult (o zamanlar southern death cult) tir. sisters of mercy nin vokalisti olan eldritch , sesi ve imajiyla hala pek cok yeni vokalist tarafindan ilah olarak nitelenir. bu gruplar yavas yavas piyasadan cekilirken doom bazli ve daha medieval e yakin olan ve melodiye ritimden daha fazla onem veren yeni gruplar ortaya cikar . en iyi ornekleri theatre of tragedy , type o negative ve de within temptation dir. pek cok abuk doom grubu da ne yazik ki gothic olarak nitelenmektedir (basta cradle of filth olmak uzere). oysa ki berbat brutal vokalleri, anlamsiz klipleri ve de satanizm e yakin sozleri ile gothic muzikle en ufak bir alakalari yoktur

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bu müzik türünü sevenlere aç karnına günde 3 kere to/die/for şiddetle tavsiye edilir.. :P

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 18:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Rita yazdı:
wolfali yazdı:bu müzik türünü sevenlere aç karnına günde 3 kere to/die/for şiddetle tavsiye edilir.. :P
özelliklede wicked circle mı ?
wicked circle,liqued lies,hollow heart,jaded,sorrow remains,under a velvet sky ve aklıma gelmeyen bir çok şaheserleri.. :010