Rap-Rock kardeşliği...

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Re: Metal vs Rap !

Mesaj gönderen Lysippe »

morjan yazdı:1.si burada rock we rap tartışılıo...metal we rap deil
kendisi zaten metal & rap başlığını açmıştı, onu buraya yönlendiren benim.

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

yaf ne kardeşlii yaa...
öyle bişi yok
g.tünüzden kardeşlik uydurmayın

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bu iki müzik türünün ortak noktaları var.mesela düzene başkaldırış,mesela dinleyen kitlelerin poptan bıkmış kitleler olması hatta ve hatta bu müzik türlerini dinleyenlerin müzik türüne acaip sahip çıkması.
gelelim işin müzik kısmına.belli şartlarda olabilir derim ben düet şeklinde pek de hoş kaçar tabi ağırlık müzikte olursa.yani linkin park&jayz-z düetlerinde ki gibi rapçinin deilde grubun ağır basması halinde iyi işler ortaya çıkabilir.denemek lazım tabi fuatla değil :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
__manner__
Üye
Üye

Mesaj gönderen __manner__ »

ya diğer müzik türlerine saygım sonsuz ama rapçileri sevimyorum artk belki genelleme yapmak kötü ama artk itici geliolar bana bigün akşam sahldeyiz yürüyoruz onların dans ettiği bi yer var ordan geçerken şişe fırlatp rock çılara ölüm diye bağırdılarbnm çok yakn arkım var rapçi gaytte ii anlaşıyoruz bazen aklıma geldikce sinir oluyorum ya
NASİHAT KESMEZ BİZİ BİZE TECRÜBE GEREEEEEK!!!!!!!!

Kullanıcı avatarı
KING__
Üye
Üye

Mesaj gönderen KING__ »

ya nasıl dıyecegımı bılmıyorum kım ne yaparsa yapsın banane zaten bugun dayak yedım onu hatırladım yaa bak sımdı moral sıfır oldu

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

nasıl ya rap ve rock asla aynı yerde düşünemiyorum yani ne biliim

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

wala ben düşünebiliyorum...çok geniş düşünürüm.. :013
edison bile pişman...

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Bu ne biçim kardesliktir ! ve gecen seneki rock n coke deki olaylar !

ceza son albümündeki sen oyna dilber şarkısında şunları söylemiş

"Gitar çaLmaktansa susarım daha iyi
Çok komiksiniz siz kukLaLAr oynayın bari"
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

cezayı rapçi sayan kim?allahın amelesi..yandan yemiş eminem..
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Burhan_abi yazdı:Bu ne biçim kardesliktir ! ve gecen seneki rock n coke deki olaylar !

Bu adama saygı duyuyodum en azından yaptıklarından dolayı.Artık gram sevgim saygım kalmadı :x yazık..

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

ya ben şahsen sıkıldım artık bu konudan tartışmaya bile gerek yok böyle bişi olamaz.hiç bi müzik türü kardeş olamaz o zaman tür olmaz zaten.şey olayı gibi o futbol takımları kardeştir gibi saçma bi hikaye bu da..... zaten kıyaslanamaz bile rock ve rap.yormayın boşuna kendinizi....
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

çok ayrı tellerden çalıyorlar çok ayrı düşünceleri savunuyorlar bence böle bi kardeşlik asla olamaz

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

rap ve rock konsept olarak birbirinden çok farklı.zaten dinleyenlerin genel kültürüde çok farklı.rap bence bir müzik türü değilde ritim üzerine kurulmuş bir şekil dans biçimidir.rock müizktir ve felsefesi vardır.rock ın kökleri sağlamdır.mesela 50 yaşında rapçi çok nadirdir.ama böyle upuzun sakallı ,rahatına düşkün amcamlar hala rock dinlemektedirler.son olarak rap müzik biraz gösteriş için yapılıyor gibi geliyor bana.tabi saygı duyarım her tarza o ayrı.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

Edmond yazdı:rap ve rock konsept olarak birbirinden çok farklı.zaten dinleyenlerin genel kültürüde çok farklı.rap bence bir müzik türü değilde ritim üzerine kurulmuş bir şekil dans biçimidir.rock müizktir ve felsefesi vardır.rock ın kökleri sağlamdır.mesela 50 yaşında rapçi çok nadirdir.ama böyle upuzun sakallı ,rahatına düşkün amcamlar hala rock dinlemektedirler.son olarak rap müzik biraz gösteriş için yapılıyor gibi geliyor bana.tabi saygı duyarım her tarza o ayrı.
genel kültürlerinin farklı olduğuna inanmıyorum...belki kızanlar çıkıcak ama küçük yaşlarda jazz dinlerken orta yaşlarda rap dinleyen çok kişi gördüm..bence kültür olayı değil bu ...bi çeşit felsefesinin olmadığına katılabilirim çünkü ritim ve sürekliliği zedelerken inanılmaz şeyler çıkaran rock veya metal gruplarının aksine rap de tekdüzelik ve bir "ım-çık-das-çık" durumu mevcut..sevmememin nedenlerinin en başında bu geliyor zaten rap i ..ama dinleyenlere de " neden" diye sormam açıkçası
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Burhan_abi yazdı:Bu ne biçim kardesliktir ! ve gecen seneki rock n coke deki olaylar !

sussa keske...
sleeping with the earth my dying bride

_Rammstein_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _Rammstein_ »

Yakında Metallede kardeş yapmayında :023

anarshist
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen anarshist »

rapçilerin işi bu konuşur konuşur :) anca onu yaparlar salak herifler 2 parça alın teri dökünde müzik yapın biz ne cezalar nefretler sagopalar gördük :) bir rock grubunun kurulması için bir gitarcı bir bas gitarcı bir baterist olması kesinlikle şart buna daha daha şeylerde ekleyebiliriz ama bir rapçi olmak grup kurmak için sen ve bilgisayarın yetersiniz dilleri kaslı götü boklu eleman rapçiler susun kardeşlik felan demeyin moralim bozuluyo yaa

Kullanıcı avatarı
Catatonia
Üye
Üye

Mesaj gönderen Catatonia »

Ya rock la rap kardeş olmak zorunda değil de 2 tarafında diğer müziğe saygı göstermesi lzm!

Geçen sene Rock'n Coke ta yapılanlar cidden çok iğrençti yani tmm orası Rock'n coke anladık cezanın çıkması yalnış ama organizasyon çağırmış sonuçta ve sevmiosan dinlemiosan da sesini çıkarma..
Sonra Cezanında öyle bi şarkı ypması yanlış Rock'n Coke ta verdiği cwplarda ettiği küfürlerde haklıydı çnkü orda kendisie çok büyük saygısızlık edildi ama kapa orda konuyu yani böyle şarkılar yapıp iice ortalığı karıştırmanın anlamı yok...

ThE_MaFFicK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ThE_MaFFicK »

ya iþde para için kendini satýo ceza ulan orasý rockerlarýn mekaný iliosun bunlarýn olcaýný we hala çýkýosun bunun tek nedeni ne? para...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

düşmanlık olmasında kardeşliği z.... et :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

a böle bi kardeslik olamaz bence ama marilyn manson ve eminemi birleştiren şeyin ne olduunu çok merak ediyorum ben gerci tahmn etmek pekte zor deil ya nysseeee
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

anarshist
Üye
Üye
İletişim:

ya a.q. bırakın kardeşliği imkansız olması mümkün olmayan şeylerden bahsediyorsunuz

ThE_MaFFicK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ThE_MaFFicK »

aslýnda rapçiler öle olmak istio yani kardeþ gibi.. ben çok repçinin rock dinlediini gördüm..

anarshist
Üye
Üye
İletişim:

ThE_MaFFicK yazdı:aslında rapçiler öle olmak istio yani kardeş gibi.. ben çok repçinin rock dinlediini gördüm..
abi ben söleyeyim eğer rockçıysan rap dinliyorsdan ve bunu rockla beraber savunabiliyorsan rockçı değilsindir ki zaten rapçiler hiphop'un son halleri gibi bişey yani amacını yitirmiş bir olay siyah fakirlerin çıkardığı isyanı hızlıca okumasıydı hiphop ve rap... ama şimdi amacından tamamiyle sapmış rapçiler rock dinliyorlar çünkü kendi aralarında yaptığı ibneliklerin farkındalar ve artık onlarda evrim geçirmeye başlıyacak 2.si onlar benle kardeş olmak istiyo olabilir , benim nerden baksan rocker kadar hiphopçu arkadaşım var ama onlar benim müzik arkadaşım değiller yani sonuçta insan olarak yargıladıgımız zaman arabeskçisiylede arkadaş olabilirim ama bunun müzik çapında felan olması imkansız bende karşıyım

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

neden insanlar kendilerini herhangi bir kalıba sokmak isterler?neden kendilerini bir sınıfa dahil etmek isterler?şart mıdır rapçi ya da rockçı diye bi sıfatının olması insanın?genel olarak rock dinleyen bir insan başka bir müzik türü dinleyemez mi?

düz bir bakış açısı ve de şekilcilik...
edison bile pişman...