rock elden gidiyor?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
darkcry
Üye
Üye

Mesaj gönderen darkcry »

Lily yazdı:
jonnathan yazdı:tuketim toplumuyuz,gun gelecek bunuda tuketecez...
+1 ama bu sadece bizim toplumumuz için geçerli diil.Ayrıca özenti ve kişiliksiz bi toplumuz lafına da katılmıorum.Bu tip insanlar her toplumda var.Biz burada yaşadığımız için buradakileri görüoruz.Kaldı ki rock zaten türk kültürüne ait bişey diil.Bu açıdan bakacak olursak baştan aşağı biz özentiyiz.İsteyen istediğini dinler.Bunu kkafaya takıp da "rock elden gidio" gibi şeyler konuşulmaya dahi değmez aslnda.Moda bu;2-3 seneye gçer gider en fazla.Gerçekten rock sevenler ise dinlemeye devam eder.Şu milleti özenti die aşağılamara kıl oluorum.Nasl giyindiğin ve ne dinlediğin senin karakterini belirtmez.Zevk dediğn şey bi noktada özenerek oluşur.Esas özentilik başka şeylerdedir arkadaşlar...
bırakın bu işleri ya bir insan yok hepimiz özentiymişiz faln bu hissedilebilecein bişeydir eğer hissetmeden yapıyosan belkide sen özentisin bunu ciks bi kelime olarak algılama gerçekten soyluyorum ayrıca nasıl giyindiğin senin karakterini ve kişiliğini belirler ayrıca çünkü sen farklı hissediyosn ve herkes aynısını yapınca ister istemez artık bıkıyosun kendinden dinlediğin müzikde senin karakt3erini yansıtır ayrıca bu budur ama dinlemek için dinleyenlerden isengerçektende bahsettiğin gibi özenti toplumun içindesin ve sen de bu yüzden kıl oluyosun :008

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

ya arkdaşlar...!! bence sadece rocktan bahsetmeye devam edelim.. bi özentilik lafına takılmayalım yaa.... :006
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

hiçbişeyin elden gittiği yok...bundan 50 sene sonra da eminim bizim gibi tipler "rock elden gidiyo" diye bağırcak...ama bi bokun elden gittiği falan olmııcak muhtemelen..
bundan 50 sene sonra da bu dönemin rock gruplar "neydi o günler" diye anılcak ve yeni gruplar eleştirilecek...
tarih tekerrürden ibarettir...

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

kozmik_peri yazdı:sadece bence de bi moda akımı olarak başladı bi yerde eski haline dönücek..
kesinlkle katılıorum bencede bi moda akımı gibi bişi oldu bu.ama neden herkesi rahatsız edioku onu anlamadım ben bıurakın öilletistediği gibi giyinsin istediğini dinleisin bu kimi neden rahatsız ediokii???Bu düşünceer bence çok yersiz ve saçma :023 zaten gerçek rockçı kendini ilaki bi yerde gösteriri bi sohbette bi konuşmada yada ne billiiim başka bi şekilde ama bırakın isteyen istediği gibi giyinsinistediği müziği dinlesin.Sanane,banane,onane...
bende yılladır rock müzik dinliorum ama bi kere siyah biş giymemişmdir yada o tarz giyinmemişimdir her zaman spor giyinirim sizin tabirinizle özenti giyinenlerde hiç beniilgiledirmesss bırakın millet nasıl istiosa öle giyinsin...sen bişileri içinde yaşıosann gerisi no problem.... :002

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

rahşaaaaan rahşaaaaan??????

(bknz: rahşan ecevit "din elden gidiyor") laugh

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

A_SeX_PisToL yazdı:rahşaaaaan rahşaaaaan??????

(bknz: rahşan ecevit "din elden gidiyor") laugh
:006 anlamadım,anlamadım :006

:-D :-D :-D

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

:grin: :grin: ...
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

ya şu ağızlarından özenti lafı düşmeyenler bi gıcık oluyorum sormayın asıl onlar özenti ve bu ağızlarındaki kavramın ne olduunu çoğu bilmiooo rock elden gitmio ama baya kötü grup var piyasada adlarını söleip polemik yaratmıcam o gruplara en büyük cezayı dinlemeyerek veriorum zati :002 :010

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

son dönemde çıkan grupların -ki sayıları oldukça fazla ve olabildiğine amatörler- kaliteyi düşürmesi nedeniyle böyle söylemler ortaya çıkar oldu bence de rock ın elden gittiği falan yok hatta oldukça iyi bi noktada eğer aralarından seçip de bulabilirseniz oldukça parıldayan ve gelecek vaad eden grupların sayısı hiç de az değil bu gereksiz söylemlerin arkasına saklanıp da salak saçma kalitesiz ve sadece popülerlik denen meletle ayakta durmaya çalışan grupları dinleyen kesme lanet olsun bence olmaz olsun siz siz olun sakın bu tür gruplara ve insanlara prim vermeyin nolur :007
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

amatör,deneyimsiz filan diosunuz dewamlı ama benim amatör ve deneyimsiz gupları dinlemek çoq hoşuma gidio daha taze daha gerçekçi bi müzik dinliyorum gibi geliyor..Deneyimsiz ve amatör gruplar rock müziğine zarar vermez...! :023

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

walla şu ara uç veren amatörler bnmde çok hoşuma gidio... keşke hep bööle adamlar yapsa bu işi!!!.... :wink:

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

ya dinlediğimiz o kadar ünlü grubun birleşip ilk stüdyoya gittikleri halleri nasıldı sanıosunuz ki?
yani anadan doğma uyum sahibi kalite insanlar mıydı onlar?
deneye deneye, yanıla yanıla...hata yapa yapa bi yere varılır...
bu ne hoşgörüsüzlük sanki herkes enstrümanını elinden düşürmüyo üretio da eleştirio bi de yeni grupları...
bi haltın elden gittiği yok...
kuruntu yapıoruz...canımız sıkılıo çünkü...

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

kimi örümcek beyinliler "din elden gidiyor!!!!" diye bağırır bazen...kafaları bir şeye basmaz çünkü...varsa yoksa hak, iman, gulyabani....ama hak yemekte de üstlerine yoktur....her sene hacca gidip paralar saçarak bisürü yetimin hakkını yiyip "hak yolunu" savunurlar...ve here bokta "din elden gidiyor!!" diye bağırırlar....
aslında bi bokun elden gittiği yoktur ya...
ben ve çoğumuz rock müziği sadece bir müzik tarzı olmadığı için, bir çeşit yaşam tarzı olduğu için de dinledik...yeniliklere açık olduğu için..isyankar olduğu için...bağırdığı için(boş bağırışlar değil)...ama asla örümcek kafalı barındırmadığı için....en ufak bi bokta hemen "aman şu elden gidiyo vurun şerefsize!" denmediği için....bakıyorum ki örümcek beyinlilik her yere sıçramış....
sadece üzülüyorum...böyle olmaması gerekiyordu...elden giden şey rock müzik değil belki ama zihniyet...elden giden zihniyet sadece....

Kullanıcı avatarı
KaRaMaRTi
Üye
Üye

Re: rock elden gidiyor?

Mesaj gönderen KaRaMaRTi »

darkcry yazdı:çok üzülüyorum çok saf duygularımızın yok edilmeye çalışıldığını görüyorum özellikle son zamanlarda eskiden burun kıvıran bize ciks aptallar şimdi moda d,iye bu alanımıza saldırdılar herkez bizim gibi görünüyor giyiniyor davranmaya çalışıyor(hissetmeseler bile)beyinsiz takımının oyuncağı olduk reklam ve satış kaygısıyla televizyonda bile sömürüyorlar bu rock müziği :007
Bu başlığı okuduğum an bir an dehsete kapıldım dedim yoksa bu hükümet rock udamı özelleştirdi sonra anladım.. Rahat olun arkadaslar siz kendinizi bildikten sonra gerisi samanalevi gibi sönüp gider rahat olun biras .. Bırakın taklit etsinler bırakın içimize girsinler bırakın yapsınlar.. Bizler kendi düşüncelerimizi savunabiliyorsak yılmadan ayaktta durabiliyorsak korkmayın bize birşey olmas...

Kullanıcı avatarı
KaRaMaRTi
Üye
Üye

Mesaj gönderen KaRaMaRTi »

angel_of_the_hell yazdı:walla şu ara uç veren amatörler bnmde çok hoşuma gidio... keşke hep bööle adamlar yapsa bu işi!!!.... :wink:
+ Amatör grublar benimde çok hosuma gidiyor çünkü korkmadan piyasa çıkarları olmaksızın söylüyorlar ama şuan kliplerini izlediğimiz çogu rockcu çoktan satılmıstır.. Bunu gördük yazın sonunda... Satılmış Rockculara Hayır.. :007

xPsycHox
Üye
Üye

Mesaj gönderen xPsycHox »

Rock_N yazdı:amatör,deneyimsiz filan diosunuz dewamlı ama benim amatör ve deneyimsiz gupları dinlemek çoq hoşuma gidio daha taze daha gerçekçi bi müzik dinliyorum gibi geliyor..Deneyimsiz ve amatör gruplar rock müziğine zarar vermez...! :023
tamamen katıLıorm..bin tane gereksz insan war piyasa da rockcıım die geçinen..onLarı tahtndan anında indirebiLicek amatör grupLar war ..we onLarn müzkLeri kesnLikLe çok dha gerçekçi..sadce cıs tak cıs tak dırı dıt tan ibaret diiL...!!
·٠•●Love is The Name,Sex is The Game

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

herseyin iyisi kotusu oldugu gibi rocktada iyi ve kotuler var...bana gore bir taraftan deja-vu gibi sevmedigim bir grup belli bir kitlece sevilirken,diger taraftan almora gibi turkiye standartlarının cok ustunde bir grup daha geri planda basarılı isler yapıyor...bence bir kac basarısız grup yuzunden rock elden gidiyor gibi sacma sozlere gerek yok...
En son jonnathan tarafından 13 Eki 2005 21:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

KaRaMaRTi yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:walla şu ara uç veren amatörler bnmde çok hoşuma gidio... keşke hep bööle adamlar yapsa bu işi!!!.... :wink:
+ Amatör grublar benimde çok hosuma gidiyor çünkü korkmadan piyasa çıkarları olmaksızın söylüyorlar ama şuan kliplerini izlediğimiz çogu rockcu çoktan satılmıstır.. Bunu gördük yazın sonunda... Satılmış Rockculara Hayır.. :007
haklııı vede piyasadki bi kaç grup muhalşf gözüküp kendileri ile çelişiolar adlarını vermicemm gerçek rock bu değil :023 :002
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

bu konu ne kadar uzucaq nereye varcaq bilmiorum ama bildiiim ve söliiceiö son bişi var...ROCK elden gitmez!...!

:002 :002 :002 :002 :002

Kullanıcı avatarı
maslova
Üye
Üye

Mesaj gönderen maslova »

bence gayet iyi gidiyor yeni cıkan rock gruplarını cok begeniyorum ne de olsa abileri ablaları (sebnem ferah,özlem tekin,teoman...)sahip cıkıyor onlara destek oluyorlar

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

amatör gruplar rock ın elden gitmesini sağlamaz eğer severek yapıyolarsa müziklerini zamanla deneyimleniceklerdir de.. ki rock müziğe en cok katkısı olanlar onlar bence.. ha tabi kız tavlama amaçlı piyasaya atılanlar konusunda yorum yapmaya bile gerek yok bence..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ben hala 70' te çıkartılan taş gibi bir "Rock" albümünü dinliyorum..Benden yana bi sorun yok..Rock elden gitmez,rock ölmez..Ne yani ben öldümmü şimdi? Öte yandan tek sıkımlık diş macunu topluluları çıktığı sürece orjinal müziği biraz zedeler ama ötesine geçemez..
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

eh evet eski sağlam parçalar ve müzik grupları oldukça ve dinlendikçe nereye kadar elden kaçırabilirler ki..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

kozmik_peri yazdı:eh evet eski sağlam parçalar ve müzik grupları oldukça ve dinlendikçe nereye kadar elden kaçırabilirler ki..
:002 :002 :002 :002 :002 :002 :002
The burden is mine... alone