En iyi gitaristler?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

cem koksal , alper kucukbaþ

Kullanıcı avatarı
halbmond
Üye
Üye

Mesaj gönderen halbmond »

DeLi yazdı:cem köksal
kesinlikle :wink:
deutsche und dichter

Kullanıcı avatarı
psychedelic_
Üye
Üye

Mesaj gönderen psychedelic_ »

Yavuz Çetin&Erkan Oğur Metoboy=Metin Türkcan Demir Demirkan sağlam çalan kişiler

Kullanıcı avatarı
halbmond
Üye
Üye

Mesaj gönderen halbmond »

halbmond yazdı:
DeLi yazdı:cem köksal
kesinlikle :wink:
demiştim ama aklım başıma şimdi geldi..kesinlikle ozan(kendisi bnm sewgilim olur)türkiyede onun üzerine kimse yok şu anda...
deutsche und dichter

Kullanıcı avatarı
vera
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vera »

Yavuz Çetin....
bir fısıltıya hapsettim, içimin tüm çığlıklarını....

Kullanıcı avatarı
drnky
Üye
Üye

Mesaj gönderen drnky »

metin türkcan ve cem köksal yavuz çetin çok iiler ama bnm en sevdiim metoboy :002
nooldu bitti sandın dimi??bu ses biter mi?kesilir mi bu ses?bu sesi kesmek kolay mı??neden bitsin lahn bu ses??bu ses biter mi lahnn!!!bu ses biter mi lann??
BU KURBAN AŞKI BİTER Mİ LAHN?!?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

demirde olabilir..canlı yapabildiklerini görünce fikrim değişti.. :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

Bizim hüseyin emmi var solo atarken şarkıyı söyleyebiliyo.. puhauha..

Öncelikle elektrocu nedir ya.Memlekette elektro gitar çalan bi sürü adam var.Bunların dalları var şusu var busu var..

Solo kariyerlilere bakarsak en babası Demir Demirkan.Sololarını düzenlemeleri hep kendisi yapıyor.

Blues olarak bakarsak:Batu Mutlugil vardır ki izlerken salyanız akar.Şelpe atarak bile çalar gitarı.G*tünüz düşer izlerken o derece.Yavuz Çetin de rahmetli olduktan sonra kıymeti anlaşılan büyük yeteneklerdendi.

Gruplara bakarsak da Metin Türkcan derim.

Virtüöz olarak nitelendirdiklerimize bakarsak:
Cem Köksal müziğin inceliklerini bilmeyenler için güzel gelebilir fakat dikkat edilirse tüm soloları aynı perdeler üzerinden aynı notalar üzerinden.Birbirinin kopyası gibi gidiyor.Malmsteen'den etkilense iyi Malmsteen'in Türk çakması adeta adam.Sadece hızlı..

Hakkındaki ciddi bir yorumu buraya kopyalıyorum:

kendisini rtn de büyük bir dikkatle izlerken beni hayal kırıklığına uğratmış gitaristtir.bir iron maiden şarkısı çalmış ve solosunu inanılmaz sallamıştır.sallama olayı da 2 adet minör pentatonik gamla yapılmış , sinirlerimi daha da bozmuştur.ayrıca sahnede kullandığı gitarı ayarlatmamış , 21. - 22. perdelerde tel frete inanılmaz çarpıp abuk sabuk sesler çıkartmıştır.ayrıca kaç tane scale bildiğini de merak ediyorum çünkü kendisi pentatonikleri yaparken o gamlarda olmaması gereken notaları da sallamıştır.üstüne , kendi sololarını da çok kirli çalmıştır.öğrendiği ilkokul sweepleriyle de güldürmüştür beni.kısaca , bu adama virtüöz demek serdar öztop a yazık etmek demektir.ama reklamını çok iyi yapmıştır kendisi tebrik ediyoruz o yönden , keşke yeteneklerini bir reklam ajansında gösterse...
zaknafein@itü sözlük

Serdar Öztop Cem Köksal'ın eline verir derim kısacası.Ha bir de Ankara'dan yeni bir isim çıkıyormuş dinleme şansım olmadı..Adı Deniz Bijen Rahimi..Bakalım..
Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa çok yanlış yapıyorsunuz demektir.

Kullanıcı avatarı
mutant25
Üye
Üye

Mesaj gönderen mutant25 »

Bence en baba gitarist YAVUZ ÇETİN. Adam resmen hissederek, duygularını da katarak çalıyor(du).
Belki ilgilenenler olur diye yazıyorum. Albümlerinden SATILIK adlı albüm şu anda az da olsa piyasada bulunuyor. Diğer albümü ise malesef yok.

GeLMiR yazdı: Serdar Öztop Cem Köksal'ın eline verir derim kısacası.Ha bir de Ankara'dan yeni bir isim çıkıyormuş dinleme şansım olmadı..Adı Deniz Bijen Rahimi..Bakalım..

Bu Ankaralı Deniz, Ogünün grubuna yeni katılan gitarist olabilirmi ?

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

Bi fikrim yok.

Kullanıcı avatarı
cell_in
Üye
Üye

Mesaj gönderen cell_in »

cem köksal :015
ben öyle bir ölürüm ki yer şaşar toprak bakar ve ben öyle bir ölürüm ki ölüm bile şaşar kalır !..

Kullanıcı avatarı
ShowmaN
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ShowmaN »

kerem kabadayı

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

ShowmaN yazdı:kerem kabadayı
bi yanlışlık var sanırım? elektro/davul?
betterman.

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

layne yazdı:
ShowmaN yazdı:kerem kabadayı
bi yanlışlık var sanırım? elektro/davul?
ewet bencede bu işte yannışlık var :)

ama soruda da sanki eksiklik var elektrocu mu?
yani ne bilim sonuçta klavyede bunun içine girer elektrocu ise soru :-D
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
drnky
Üye
Üye

Mesaj gönderen drnky »

mutant25 yazdı:Bence en baba gitarist YAVUZ ÇETİN. Adam resmen hissederek, duygularını da katarak çalıyor(du).
Belki ilgilenenler olur diye yazıyorum. Albümlerinden SATILIK adlı albüm şu anda az da olsa piyasada bulunuyor. Diğer albümü ise malesef yok.

GeLMiR yazdı: Serdar Öztop Cem Köksal'ın eline verir derim kısacası.Ha bir de Ankara'dan yeni bir isim çıkıyormuş dinleme şansım olmadı..Adı Deniz Bijen Rahimi..Bakalım..

Bu Ankaralı Deniz, Ogünün grubuna yeni katılan gitarist olabilirmi ?
eet eet o deniz bijen rahimi .. çok ii diolar bakalım görücez zmnlar rockncoke da ogünle çalmştı :002
nooldu bitti sandın dimi??bu ses biter mi?kesilir mi bu ses?bu sesi kesmek kolay mı??neden bitsin lahn bu ses??bu ses biter mi lahnn!!!bu ses biter mi lann??
BU KURBAN AŞKI BİTER Mİ LAHN?!?

Kullanıcı avatarı
masquerade
Üye
Üye

Mesaj gönderen masquerade »

en iyiyi değil de benim beğendiğim ya da birşeyler yapacağına inandığım Demir Demirkan.o da bir röportajında artık eskisi kadar çalışmıyorum demişti.

Kullanıcı avatarı
anillica
Üye
Üye

Mesaj gönderen anillica »

cem köksal, murat net, demir demirkan bence en iyileri.. yavuz çetin 'i de saygı ve özlemle anıyoruz..

Kullanıcı avatarı
Bilge_Kagan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bilge_Kagan »

Demir Demirkan Pentagram'da caldigi donemde ve canli performanslarinda neler yapabilecegini gostermistir bence ( adam MIT'e gittikten sonra kendini kaybetti "pop rock da yaparim lan ne var" moduna girdi, yoksa iyiydi yani :) )

Cem Koksal, tamam fena degil de, bana Malmsteen'in dustugu hataya dusuyor gibi geliyor ( cok hizli olmayi iyi gitar caliyor olmakla esdeger tutmak. Ben "asiri" hizli calininca melodinin bogulduguna inaniyorum )

Akin Eldes "en iyi" degilse de "iyi"dir.

Blues gitaristlerinden Yavuz Cetin'i de Batuhan Mutlugil'i de cok severim. Batuhan'in Duman'da caldigi parcalar cok derinlik icermiyor genelde belki ama, gercekten iyi calar. Yavuz Cetin icinse soylenecek cok sey yok, keske olmeseydi de "Benimle Ucmak Ister misin"in solosunu ust uste on kere dinleyesimiz gelmeseydi, yeni sarkilarini da dinleyebilseydik...

Metin Turkcan da "en iyi" degilse de, iyilerdendir, ozellikle sahne performansiyla.

Diye dusunuyorum :)

Kullanıcı avatarı
cortx6
Üye
Üye

Mesaj gönderen cortx6 »

cem köksal tabiki onunla gurur duyuyorum malmsteen özentisi diyen çok bilmiş arkadaşlarımda önce onun gibi çalmayı başardıktan sonra ve biraz dikkatli bir şekilde malmsteen dinledikten sonra o yorumu yapmaya çalışsınlar ve birde bunun öncesindede aslında bu tez e göre tima tolki de malmsteen özentisi diye düşünsünler :002

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

cortx6 yazdı:cem köksal tabiki onunla gurur duyuyorum malmsteen özentisi diyen çok bilmiş arkadaşlarımda önce onun gibi çalmayı başardıktan sonra ve biraz dikkatli bir şekilde malmsteen dinledikten sonra o yorumu yapmaya çalışsınlar ve birde bunun öncesindede aslında bu tez e göre tima tolki de malmsteen özentisi diye düşünsünler :002
1 çok bilmiş olduğumu iddia etmiyorum.Yorumları iyi takip ederim ve iyi yorum yaparım.İlkokul çocuğu ağızları yapıp da "ilk önce onun kadar çal da sonra eleştir" tarzı cümleler kurmak hala komik gelmiyor mu sana?...

Hızlı olabilir,çalabilir zira adam hayatını teknik geliştirebilmeye adamış.Ama Malmsteen'le arka arkaya dinlediğimde soloları arasında bariz farklar görememekteyim nedense.İdol aldığı insanı gayet de iyi taklit ediyor açıkçası.. Tavsiyeni önce kendin uygula..Malmsteen'i sen dikkatli dinle.Bugün Cem Köksal'ı dinleyen 10 kişinin 8'i aynı yorumu yapıyorsa diğer 2'sinde bir sorun vardır bence.8 kişide değil.

Kullanıcı avatarı
bcelali
Üye
Üye

Mesaj gönderen bcelali »

ben de bu konuda gelmir'i destekliyorum.Cortx6 bence seviyeyi düşürme Serdar Öztop Cem Köksalı döver. :drug :tease Adam ii şimdi hakkını ver yani :victory :002

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

gür akad
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
metalcy
Üye
Üye

Mesaj gönderen metalcy »

abi kim o isimler ya..bunu sormak bile hata zaten,tanınmış en iyi türk gitarist merhum yavuz çetin,yaşıyan efsane de demir demirkan tabiki..bu konu kapansın artık..
yapacaksan bir hayır bacaklarını tam ayır..

Kullanıcı avatarı
andytimmons
Üye
Üye

Mesaj gönderen andytimmons »

malmsteen..malum karisi izmirli turk...o da bisden sayılır :002

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

metalcy yazdı:abi kim o isimler ya..bunu sormak bile hata zaten,tanýnmýþ en iyi türk gitarist merhum yavuz çetin,yaþýyan efsane de demir demirkan tabiki..bu konu kapansýn artýk..
demir demirkan kesinliklee...!yavuz çetinede akustiði konuþturan adam olarak ayrýca saygý duyuorumm..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..