Punk

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

punkerland çok dağınık bi site bildiğim kadarıyla..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

turkpunk tawsiyemdir...punkerlandın forum sitesi...
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
PUNKY_SPuTniK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PUNKY_SPuTniK »

the clash sex pistols ramones bad religion nofx lagvagon anti-flag oxymoron ilahımda rancid
bizim siteye gelin siz :)
daha dün annemizin cüzdanını çalarken okul duvarlarına grafity yaparken şimdi anarşist olduk sokakları doldurduk. sevinçliyiz hepimiz polislerden kurtulduk..!
www.mahlukat.com punk webzine

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

PUNKY_SPuTniK yazdı:the clash sex pistols ramones bad religion nofx lagvagon anti-flag oxymoron ilahımda rancid
bizim siteye gelin siz :)
gelek bizzzzzzzzzzz :-D
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Converse'den 100 küsür ytl'ye ayakkabı alan,hala anasının babasının eline bakan,okula giden (özellikle koleje),ve hala bir ülkenin vatandaşı olan ve o ülkenin kimliğini taşıyan bir canlı nasıl olurda punk olabiliyor???
Sonrada kuru isyanlar başlıyor; yok düzenin a.k,yok bayrağının a.k,yok amerikanın,bush'un a.k...Punk dersi vermeye kalkıyor bazı zibidiler..Amaçsızlıkmış,sonrasızlıkmış zartmış zurtmuş..Lan denyo bırak herşeyini.. sokakta,barakada,ona bunda yaşa o zaman..Bide dikkat ederseniz çoğu lise ve üni öğrencisi oluyor..Kapitalizme sözde başkaldıran bu tipler bilakis karşı durduklarını sandığı sistemin içindeler..Gençlik işte.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

Whisperwind yazdı:Punk kültürünü hiç bir zaman anlayamadým. Amaçlarý nedir? Biri bana anlatabilir mi?
70`lerin baþlarýnda baþlayan bir kültür akýmý, müzik devrimi, yaþam biçimi. Ýnsanlarýn canýnýn sýkýlmasý, farklý þeyler yapmak istemesi sonucu; farklý kültürlerin veya düþünce tarzlarýnýn ortaya çýkmasý. Amerika`da yeþerip Avrupa`ya taþýnan bir kültür akýmý. Modadan edebiyata, resimden kendi içinde geliþtirdigi bir çok sanat akýmlarýna kadar çok büyük bir altkültürü içinde barýndýran bir kültür biçimi. Kabuk degiþtirmesiyle 80 ve 90`larda sadece müzik olarak bilinen 4 harfli bir kelime...PUNK....

devamý ve fazlasý http://punkerland.turkpunk.com/punk.htm
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

forumlarda dolaşırken en çok güldüğüm başlıktır PUNK başlığı :):) okurken sadece güler geçerim...

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

_hasonowic_ yazdı:forumlarda dolaşırken en çok güldüğüm başlıktır PUNK başlığı :):) okurken sadece güler geçerim...
sebep?
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

hiç bişi bilmeden komik komik şeyler yazılırda o bakıma...

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

_hasonowic_ yazdı:hiç bişi bilmeden komik komik şeyler yazılırda o bakıma...
bu konuda haklısın...
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
mantuss
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mantuss »

ulan punk yapıpta biz cok ciddi şeyler anlatıoruz dinleyin bakın diyenlere cok gülerim harbiden. ama biz farklıyız yıkarım ha :P :013 :015
bi de arkadaslar abartmayın hani bu ülkede en fazla bir müzik türü olarak geçerlidir punk. bir yaşam biçimi haline sokabilcek biride yok bence. herseyi bi kalıba sokmanında manası yok zaten..
hünkâr bile beğendi_gitar_ozan

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

mantuss yazdı:ulan punk yapıpta biz cok ciddi şeyler anlatıoruz dinleyin bakın diyenlere cok gülerim harbiden. ama biz farklıyız yıkarım ha :P :013 :015
bi de arkadaslar abartmayın hani bu ülkede en fazla bir müzik türü olarak geçerlidir punk. bir yaşam biçimi haline sokabilcek biride yok bence. herseyi bi kalıba sokmanında manası yok zaten..
punkı bi felsefe olarak kabul eden we bu doğrultuda yaşayan 10larja insan war tanıdıım...
edison bile pişman...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

morjan yazdı:
mantuss yazdı:ulan punk yapıpta biz cok ciddi şeyler anlatıoruz dinleyin bakın diyenlere cok gülerim harbiden. ama biz farklıyız yıkarım ha :P :013 :015
punkı bi felsefe olarak kabul eden we bu doğrultuda yaşayan 10larja insan war tanıdıım...
öyle ki alternatif müzik türleri içinde en aktif kitleye sahip tür

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

[quote="r1g0r
öyle ki alternatif müzik türleri içinde en aktif kitleye sahip tür[/quote]

amma yaptýn hocam haaa tamam cok bilinçli ve hakikaten müzikten anlayan akýllý dinleyicisi var punk ýn ama hala punk türkiye için bilinmedikl bir konu hala sonuna ci cu eklenerek punk kiþileri punkçu diye niteleyenler var hatta nette çizgi karakterlere bile böyle yakýþtýrmalar yapýyolar

Kullanıcı avatarı
donnie
Üye
Üye

Mesaj gönderen donnie »

benim kuzenim var 90 doumlu.bilgisayarında cemiyette pişiyorum klink sokak köpekleri rashit zardanadam zibidiler ve bu çeşit albümlerdden başka hiç bişi dinlemiyo sırf ööle giyinmesi gerektiğini düşündüğü için damalı ve kareli giyiniyo saçını garip biişiler yapıyo yengeme orjinal konvers aldırıp bi hafta içinde bile bile yırtıyo .bütün gün forumlarda yapmadığı bi sürü şeyi yaptım die başka punk arkadaşlarıyla paylaşıyo...ve ne yazıkki benim kuzenim gibi binlerce insan var şu anda :016 o yüzden insanlar punk ı yanlış tanıyo.saygılar hepinise hürmet ediyom efenim :006

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

fromhelllll yazdı:[quote="r1g0r
amma yaptın hocam haaa tamam cok bilinçli ve hakikaten müzikten anlayan akıllı dinleyicisi var punk ın ama hala punk türkiye için bilinmedikl bir konu hala sonuna ci cu eklenerek punk kişileri punkçu diye niteleyenler var hatta nette çizgi karakterlere bile böyle yakıştırmalar yapıyolar[/quote]

öle deme punklar olmazsa piyasadaki rock barların yarısından çoğu kapanır

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

pank en iisi diyemicem ama sewerim ben ..

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

donnie yazdı:benim kuzenim var 90 doumlu.bilgisayarında cemiyette pişiyorum klink sokak köpekleri rashit zardanadam zibidiler ve bu çeşit albümlerdden başka hiç bişi dinlemiyo sırf ööle giyinmesi gerektiğini düşündüğü için damalı ve kareli giyiniyo saçını garip biişiler yapıyo yengeme orjinal konvers aldırıp bi hafta içinde bile bile yırtıyo .bütün gün forumlarda yapmadığı bi sürü şeyi yaptım die başka punk arkadaşlarıyla paylaşıyo...ve ne yazıkki benim kuzenim gibi binlerce insan var şu anda :016 o yüzden insanlar punk ı yanlış tanıyo.saygılar hepinise hürmet ediyom efenim :006
ihih...kareli we damalı giymeyeni döwüolar zaten..rashit dinlediini belirtmeyeni de.... :-D
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
melancolique
Üye
Üye

Mesaj gönderen melancolique »

donnie yazdı:benim kuzenim var 90 doumlu.bilgisayarında cemiyette pişiyorum klink sokak köpekleri rashit zardanadam zibidiler ve bu çeşit albümlerdden başka hiç bişi dinlemiyo sırf ööle giyinmesi gerektiğini düşündüğü için damalı ve kareli giyiniyo saçını garip biişiler yapıyo yengeme orjinal konvers aldırıp bi hafta içinde bile bile yırtıyo .bütün gün forumlarda yapmadığı bi sürü şeyi yaptım die başka punk arkadaşlarıyla paylaşıyo...ve ne yazıkki benim kuzenim gibi binlerce insan var şu anda :016 o yüzden insanlar punk ı yanlış tanıyo.saygılar hepinise hürmet ediyom efenim :006
evet haklısın. çok var öyle insanlar. katılıyorum sana. :(
bu diyarda yaratığıım beenn!!

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

70 lerın basında orataya cıkan bı kultur ama su an ne yazıkkı ozunu kaybetmıs bır kulturden bahsedıyoruz..213 un dedıgı gıbı 100 ytl lık converse alıp hala aılesıne baglı ve bı ulkenın vatandası olan bırı punk felsefesını yasattılıklarını zannedıyorlar. zaten mtv punk ı tekelıne gecırınce yenı yenı punk yaptıgını ıddıa eden gruplar cıkmaya basladı..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

r1g0r yazdı:
fromhelllll yazdı:[quote="r1g0r
amma yaptýn hocam haaa tamam cok bilinçli ve hakikaten müzikten anlayan akýllý dinleyicisi var punk ýn ama hala punk türkiye için bilinmedikl bir konu hala sonuna ci cu eklenerek punk kiþileri punkçu diye niteleyenler var hatta nette çizgi karakterlere bile böyle yakýþtýrmalar yapýyolar
öle deme punklar olmazsa piyasadaki rock barlarýn yarýsýndan çoðu kapanýr[/quote] benim ona þüpem yok ama türkiyede bazý gerçekler var o da piyasacýlar neden punk gençlerin takýldýgý mekanlar haftanýn her günü punk grange ska yapmýyo da haftanýn 4 günü piyasa 1 günü punk grange ska yapýyo diye sormak istiyorum

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

aslında öyle değil bence. punk bir ihtiyaç olarak doğdu ve misyonu tamamlandı o kadar. aynı şey hardcore için de geçerli.

Kullanıcı avatarı
nakavt
Üye
Üye

Mesaj gönderen nakavt »

:) herkesin farklı dönemlerinde farklı şeylere ihtiyacı olur. farklı zamanlarda farklı birşey keşfeder. müzik sadece sosyal bir hareket değil aynı zamanda kişisel bir ifade biçimi.
ay çok ansiklopedi gibi oldu cümle :) ama öyle :))
kuralı muralı teorisi yok bu işin. keyfimin kahyası mısın derler adama....

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

kuralsız müzik olmaz..gürültü olur
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

v00d00 yazdı:kuralsız müzik olmaz..gürültü olur
+1
punk ın da kendine ozgu bi armoni sistemi var tabi ki.. belki sozleri asi ve kuralsız olabilir ama muzik kesinlikle kuralsız olamaz