Punk

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

punk mı? bence müzik olarak pop-rock'tan sıyrılamayan bi tarz... pek sevmem..

err0ri5t
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen err0ri5t »

Pop-rock mu?
Ne alaka pardon?
the longest line of cocaine

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

ben duyduum zaman dinlediğim zaman bende çağrıştırdığı tarz.. bu alaka..

err0ri5t
Üye
Üye
İletişim:

aman tarıııııııııım..
sakın müzik işine girme smG :wink:

Punk müziiin populer müzikle alakası yoktur..Punk populizmden nefret ederken,böyle bi felsefeye sahipken nasıl bu tür bi çağrışıma yapabilir.Doğruya zıt bi kavramdır. :013

Populer müzikde belli ezgiler vardır.Belli tonlarda gider müzik.
Punk müzikte bu yoktur.Sonuna kadar uçar kaçar.Zaten o yüzden alternatif-rock dinleyenler bu müzigide dinler çoğunlukla.Ekolayzırınızı izlerseniz bunu görebilirsiniz.

Aksine Trash Metaldir.
Punk müziğin öncülerinden Sex Pistols u dinlersen Pop la alakası olmadığını görebilirsin.

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

hmmm... kusra bakma err0ri5t ama müziğin içindeyim.. napalım artık ilerde sen dinlemezsin bizi.. ben müziği duyduumda çağrıştırdığı tarzdan bahsediyorum.. punk'ın felsefesi nedir onu bilmem, uymaya bilir ama benim bahsettiğim olay o deil... ayrıca bu benim kendi görüşüm müziğin içinde biri olarak!

err0ri5t
Üye
Üye
İletişim:

Tamam kızma smG :)

Bende diyorum ki populizme karşı bi felsefeyle , populizmin simgelerini (MÜZİK) bağdaştırabildiğin için seni tebrik ediyorum.Nasıl bi kulaktır bu anlamadım.
Bi Sex Pistolsı dinle,yine böyle mi düşüneceksin merak ettim. DEDIM.

Trash Metal olarak algılanan bu müziğe Pop dedin çünkü :007

Evet susayaci nieyse punklar pek sewilmezler..Bununla birlikte şoparlarda sewilmezler.Nedeni aynı olsa gerek ;)

--- HEDE HÖDÖ `LER ; __
Bu arada ben punk deilim.Sadece bi punk müzik dinleyicisiyim..
Çünkü ailem zengin:) neden sürüneyim. (Düz mantık)

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

kulak konusunda bi şüphen olmasın gayet iyidir.. sanırım algılar farklı ben duyduğum müzik tarzından bahsediyorum sen hala populizm felsefesi falan diosun.. nese olay tartışmaya dönmesin kötü olmak istemem senle.. son olarak ben punk müziği seven biri deilim.

err0ri5t
Üye
Üye
İletişim:

"Bende diyorum ki populizme karşı bi felsefeyle , populizmin simgelerini (MÜZİK) bağdaştırabildiğin için seni tebrik ediyorum"

Müzik = Simge

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

err0ri5t yazdı:"Bende diyorum ki populizme karşı bi felsefeyle , populizmin simgelerini (MÜZİK) bağdaştırabildiğin için seni tebrik ediyorum"

Müzik = Simge
"bende diyorumki rica ederim!"

err0ri5t
Üye
Üye
İletişim:

ben onu önceden demiştim ama.... :006

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

millet..bu tartismalar nerden cikti?
punka karsi neyiniz var ki? hemi punki belli bi notalar allanina sikistiramazsiniz..her punk müzigi yapan ayri yapiyor, ama yine de punk? nasil begenemediniz.. sex pistols lari bi dinleyin belki baska düsünürsünüz...

Kullanıcı avatarı
neon
Üye
Üye

Mesaj gönderen neon »

213 yazdı:Buluşalım abi..gene faşist ocağı basılacakmı? hapiste yatılacakmı? sokakta kıçlar donacakmı?
yoksa converse mi giyilecek? blink 182-good charlotte mı dinlenecek ? coca cola festivalinde konser verilcek mi? özel okulda okuyupta,ceplerde kredi kartlarıyla punkçılık mı oynanacak?
budur... :wink:
ve kimse, benden önce hiç kimse anlamamıştı bu yaşam günlerinin hangi sağır,çaresiz ölümlerden yapılmış olduğunu...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

bi kere punkcı rokcı popcu ve bilumum cı cu lu müzik yaşam tarzı benzetmelerini garip bulmuşumdur hep.. bişeyci olmamıza gerek yok müzik dinliyoruz yada yapıyoruz bu kadar bunu kalıba sokmak anlamsız..
benim bildiğim türkiyede "punk müzik yapan" rashit var.. onun dısında pek de sevmediğim bi türdür..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
donnie
Üye
Üye

Mesaj gönderen donnie »

err0ri5t yazdı:aman tarıııııııııım..

Punk müziiin populer müzikle alakası yoktur..Punk populizmden nefret ederken,böyle bi felsefeye sahipken nasıl bu tür bi çağrışıma yapabilir.Doğruya zıt bi kavramdır. :013

Punk müzikte bu yoktur.Sonuna kadar uçar kaçar.Zaten o yüzden alternatif-rock dinleyenler bu müzigide dinler çoğunlukla.Ekolayzırınızı izlerseniz bunu görebilirsiniz.

Aksine Trash Metaldir.
Punk müziğin öncülerinden Sex Pistols u dinlersen Pop la alakası olmadığını görebilirsin.
afferim lan arada bi güzel şeyler sölüyosun takdir ettim he bi de +999999999 diyorum bu dediklerine

Kullanıcı avatarı
donnie
Üye
Üye

Mesaj gönderen donnie »

Aksine Trash Metaldir.

Kullanıcı avatarı
Pain_Killer
Üye
Üye

Mesaj gönderen Pain_Killer »

PUnk İS NOt DeaD :002 puhaaaaaa
''dünyanın en mutlu insanları " demişti biri alkolün belki de terkedilmişliğin etkisinde...

Good_Charlotte
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Good_Charlotte »

Ölmez felsefe... düzensizlik,sonrasızlık,şimdilik_umursamazcılık......Yaşam tarzım kısaca Punk... PUNK,bin coşup ikibin azmaktır...
KaLBiME SaPLaNDıN BiR Ok GiBi,Ve İnan HaYATım ArTıK BoK GiBi ....... >>PuNKRoCkeR

acoustica
Üye
Üye

Mesaj gönderen acoustica »

Pain_Killer yazdı:PUnk İS NOt DeaD :002 puhaaaaaa
sonuna kadar destekliyorum :002
sonsuz düşler bıraktın ardından....

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

--> PUNX NOT DEAD <--

xPsycHox
Üye
Üye

Mesaj gönderen xPsycHox »

donnie yazdı:

Aksine Trash Metaldir.
afferim lan arada bi güzel şeyler sölüyosun takdir ettim he bi de +999999999 diyorum bu dediklerine
amaa yeternce müziğn içnde ztn smG.. o yusden ben bu sözLerde takdr ediLcek hiç bişi göremiorum....
·٠•●Love is The Name,Sex is The Game

Good_Charlotte
Üye
Üye
İletişim:

Arkadaşlar burada Punk'ı konuşuyoruz dimi smG kardeşimin müziğin içinde olup olmaması kimseyi bağlamıo...
KaLBiME SaPLaNDıN BiR Ok GiBi,Ve İnan HaYATım ArTıK BoK GiBi ....... >>PuNKRoCkeR

xPsycHox
Üye
Üye

Mesaj gönderen xPsycHox »

Good_Charlotte yazdı:Arkadaşlar burada Punk'ı konuşuyoruz dimi smG kardeşimin müziğin içinde olup olmaması kimseyi bağlamıo...
yoo beni son derece bağLıo charLottecum amaa punk ı tartşmayaa dewam etsek bencede dahaa ii :015
·٠•●Love is The Name,Sex is The Game

Good_Charlotte
Üye
Üye
İletişim:

xPsycHox yazdı:
Good_Charlotte yazdı:Arkadaşlar burada Punk'ı konuşuyoruz dimi smG kardeşimin müziğin içinde olup olmaması kimseyi bağlamıo...
yoo beni son derece bağLıo charLottecum amaa punk ı tartşmayaa dewam etsek bencede dahaa ii :015
Sözüm MEclisten Dışarı xPsycHox :yahoo Ama konu dağıldı ben ondan şettirdiydim :-D

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

punk sevmiom...
En son in_ven tarafından 02 Ağu 2006 15:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

_kuRbAAn_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _kuRbAAn_ »

severim.