müzik ve siyaset arasındaki ilişki...

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
chatty
Üye
Üye

Mesaj gönderen chatty »

ben türkiye de siyasi görüşlerini müziğe yansıtan bulutsuzluk özlemi, zülfü livaneli, grup yorum, kızılırmak ve bi de mor ve ötesini biliyorum ve bn insanların siyasi görüşlerini, dünya da olanlara karşı tepkilerini yaptıkları müzikle ifade etmelerini destekliyorum sonuçta meydanlara çıkıp miting yapmaktan daha makul bi kamuoyu oluşturma yöntemi diye düşünüyorum..
in heaven theres no beer thats why we drink it here..! =)

--everybody's got their dues in life to pay--

Kullanıcı avatarı
lechuim
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen lechuim »

helal olsun hakikaten çok iyi yazmışsın chatty....

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

valllaa soad dnliorumm ve bn siysi grşleryle ilgilenmiorumm admlrnn mzkleri çok hoşuma gdoo müzikleri çok ii ama siyasi boyuta bakıldğnda çelişkili...eğer para kzandırmıosan srunn yktrr bnce :006

eremiyesice
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen eremiyesice »

şair burada bayrağa sesleniyor :010

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

politika eðer ülkenin yaþamýný yansýtýyosa müzikte buna karþý eleþtirisini sunar..

Kullanıcı avatarı
bassofadown
Üye
Üye

Mesaj gönderen bassofadown »

siyaset yalanı...müzik sonsuz gerçeği temsil eder...siyasete yalan,müziğe gerçek muamele gösterin..eger ikisi içiçeyse sakın dinlemeyin... :oops:
... sobe _ b@ss ...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

falza abartılmadığı yada müziğin önüne geçmediği sürece iyi bile olabiliyo bence.. sonucta müzikle daha büyük kitlelere ulaşmak daha kolay..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen GiMLiStorM »

kozmik_peri yazdı:falza abartılmadığı yada müziğin önüne geçmediği sürece iyi bile olabiliyo bence.. sonucta müzikle daha büyük kitlelere ulaşmak daha kolay..
+1907
Even the smallest person can change the course of the future...

Kullanıcı avatarı
morcuburcu
Üye
Üye

Mesaj gönderen morcuburcu »

müzik, bi siyasi düşünceyi yaymak için çok iyi bi araç ve bunu çoğu şarkıcı ve gruplar kullanıo.. ama abartanlar da var tabi, müziği sırf bu amaç için kullananlar.. bu çok yanlış :023
ölçülü olduğu sürece iyi oluyo bence..
...aburcuburcuburcu...

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

karı koca ilişkisi gibidir...birbirlerinden nefret ederler, ama birbirleri olmadan da yapamazlar...

Kullanıcı avatarı
saydam
Üye
Üye

Mesaj gönderen saydam »

en ii örnek system of a down!adamlar türklere küfür ediyolar bütün lanet seyleri saydýrýyolar türkiyeye gelmemek için elinden geleni yapýyolar.biz hala soad dinliyorum diyiyoruz. iþte iliþkileri bu.türkler misafirperver maalesef!!!ama boþverelm biz yinede dinlylm güzel müzik yapýyolar ne de olsa türk müziklerini kullanýyolar!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Müzik herşeyi anlatabilir..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

bulutsuzluk özlemi, zülfü livaneli, grup yorum, kızılırmak ve bi de mor ve ötesini biliyorum ve bn insanların siyasi görüşlerini, dünya da olanlara karşı tepkilerini yaptıkları müzikle ifade etmelerini destekliyorum sonuçta meydanlara çıkıp miting yapmaktan daha makul bi kamuoyu oluşturma yöntemi diye düşünüyorum..
haklısın
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Narcoholic
Üye
Üye

Mesaj gönderen Narcoholic »

müzikte bazen global sorunlar ele alınabilir ama kusacak biçimde değil. ( bknz. mor ve ötesi) mor ve ötesini her ne kadar çok sevsem ve eski şarkılarını playlistimden eksik etmesem de gerçekten son albüm politika kokuo aşırı...
placebo da global sorunlara değinmişti ama bokunu çıkarmadılar...
If I couldn't sing, I've no idea what kind of bitter person I would've become.

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen Kanatsiz_Melek »

bişey sormak istiyorum...mor ve ötesinin son albümünü uzun zamandır dinblemiyorum ama yeni çıktığı sıralar çok dinliyordum, bana politika kokan şarkılarının isimlerini yazarmısınız...hayır dinledim albümü benim pek dikkatemi çekmedi...atladığım bir yermi var diye düşünüyorum..bana şarkı ismini yazarsanız dikkatli dinlerim vede düşüncemi sonra belirtirim....

ayrıca müzikle herşeyi kolaylıkla anlatabiliriz..hakikatende iyi bi kaynak bu konuda...aama gerçektende abartılmaması gerekiyo...sonuşta duyguları ve düşünceleri anlatan şey müziktir...
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

Kanatsiz_Melek yazdı:bişey sormak istiyorum...mor ve ötesinin son albümünü uzun zamandır dinblemiyorum ama yeni çıktığı sıralar çok dinliyordum, bana politika kokan şarkılarının isimlerini yazarmısınız...hayır dinledim albümü benim pek dikkatemi çekmedi...atladığım bir yermi var diye düşünüyorum..bana şarkı ismini yazarsanız dikkatli dinlerim vede düşüncemi sonra belirtirim....

ayrıca müzikle herşeyi kolaylıkla anlatabiliriz..hakikatende iyi bi kaynak bu konuda...aama gerçektende abartılmaması gerekiyo...sonuşta duyguları ve düşünceleri anlatan şey müziktir...
ya dünya yalan sölüorda çok az dokundurmuş...bi de cambazın klibinde sanki...hemen millet atladı politika yapıolar diye....2 şarkı dinleyip karar vermek halkımın huylarındandır...

Kullanıcı avatarı
birdy
Üye
Üye

Mesaj gönderen birdy »

siyaset insan ideolojilerinin biçimlenmiş halidir.müzikde insanın içindeki boşluğun çığlıkları.ikiside insan kaynaklıdır.ve bunedenle birbirlerine dokunmaktan keyif alırlar.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

ama birbirleriyle karman corman iç içe de olmamalılar..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

şarkılar bazı gizli şeyleri ortaya cıkardır, amac zaten sarkılarda(sıyası) gondermedir her sarkı aşk sewgi laylay lom olmamalı zaten raq we rock müzügün dogusu we amacı bu yondedir bozuk sıyasetten iyi malzeme cıkar aynı malesef ülkemizde zayıf sıyaset iyi rock we özgün müzik heqq kalıcı olmuştur onun icin hep bozuk sıyaset malesf tarıhte infaz edilen insanların ne belgeseli ne film mi ne de dizileri cıkıyo onun için müzik hep kısa anlamlı we güzel olan seyde bu dur

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

luin yazdı:şarkılar bazı gizli şeyleri ortaya cıkardır, amac zaten sarkılarda(sıyası) gondermedir her sarkı aşk sewgi laylay lom olmamalı zaten raq we rock müzügün dogusu we amacı bu yondedir bozuk sıyasetten iyi malzeme cıkar aynı malesef ülkemizde zayıf sıyaset iyi rock we özgün müzik heqq kalıcı olmuştur onun icin hep bozuk sıyaset malesf tarıhte infaz edilen insanların ne belgeseli ne film mi ne de dizileri cıkıyo onun için müzik hep kısa anlamlı we güzel olan seyde bu dur
tespit güzel.

Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

müzıkle sıyaset arasında hıç bi ılışkı olamaz sıyasete müzık sokup onu da kırletmeyın her şey gıbı
hayat bir hayalperest için en büyük cehennem

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

histeri yazdı:müzıkle sıyaset arasında hıç bi ılışkı olamaz sıyasete müzık sokup onu da kırletmeyın her şey gıbı
Müziğe siyaset sokmayın demek istedin heralde...

"Müzik evrenseldir" diyoruz ya, bunun geçerliliğinin en belirgin olarak görüldüğü noktadır belki müzik - siyaset ilişkisi. Bir şarkı yazar, içinde politikaya olan öfkenizi ya da sevginizi belirtirsiniz. İşte müzik-siyaset.. Ya da siyasi sorunları dile getirirsiniz, gördüğünüz yanlışları veya eksiklikleri anlatırsınız, işte müzik-siyaset.. Müzikle daha geniş kitlelere ulaşılır. Karşılıklı konuşmada söyleyemeyeceğiniz şekilde kendinizi ifade etme şansı bulursunuz. Bunun müziği kirletmekle ilgisi yok. Yani siyasi içerikli şarkı yazınca müziği kirletmiş olmuyorsunuz. Sonuçta şarkı sözleri de duygu ve düşünceleri yansıtmıyor mu?.. O halde pekala siyaset içeren bir şarkı yazıldığında da düşüncelerini aktarmış olursunuz... Çok da güzel olur...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Forgotten
Üye
Üye

Mesaj gönderen Forgotten »

Ülkedeki siyasi dengesizliği halkn sorunlarını ve daha bi çok ters giden şeyleri nasıl olması gerektiğini en iyi sanatçılar gösterir yaptıkları resimlerle çizdikleri karikatürlerle müzikleriyle herkes kendi sanatına siyasetten bişeyler katar ve insanlara gösterir ben bu anlamda özellikle mor ve ötesi grubuna hayranım son albümleri tamamen buna yönelik ve gerçekten çok güzel olmuş ;)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Bkz. Live Earth
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

müzıkle sıyaset arasında hıç bi ılışkı olamaz sıyasete müzık sokup onu da kırletmeyın her şey gıbı

bence demüzige siyaset sokmayalım demek istemişindir cünkü siyasete sokulmayan bi şey yok...we müzigin giremedigi bi alan söyle bana

Başucu kitabına borçlu
Kuyunun dibinden bakar.
Gökyüzü
Kuyunun çapı kadar.
Hayatı böylece algılar.

Düşünmekten korkar çok.
Soru sormanın cezası çok
Tabular beynini sınırlar

Telsizi vardır,
Radyosu yok.
Dolduruşa gelir
Yorumu yok