Neden Metal???

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
QnTm
Üye
Üye
İletişim:

Neden Metal???

Mesaj gönderen QnTm »

Neden Metal dinliyoruz veya neden tum insanlar bunu dinlemiyor???
(Yani dinlerken hissettikleriniz...) :002
No one knows that
believe me İ W C T W

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

ben metal dinliorum çünkü(dinlediim her müzikte olduğu gibi)bana bişiler kattığını hissediyorum :010

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

valla herkesin dinlememesinin sebebi.. brz gürültülü olmasıdr heralde.. bende.. bu gürültüyle rahatlıorum işte.. tarz meselesi.. ama bnm içnde bi yere kdr yane..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

ne saçma bi soru bu yaw?

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

sewiorum çünkü..başka bi nedene gerek yok sanırım..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

angel_of_the_hell yazdı:valla herkesin dinlememesinin sebebi.. brz gürültülü olmasıdr heralde.. bende.. bu gürültüyle rahatlıorum işte.. tarz meselesi.. ama bnm içnde bi yere kdr yane..
hatta bilim adamlarının bu konuda bir deneyi de vardır, çiçeğe black metal dinletirler ölür, klasik müzik dinletirler, serpilir, büyür... hoş, ben black metal sevmem ama bu da garip bir örnek. angel of the hell'in dediği gibi çoğu insana gürültü gibi gelen şeyle ben rahatlıyorum. aslında gürültü gibi de gelmiyor bana. anne babalar öyle der genelde, ne buluyorsun şu müzikte diye. ama diğer topice de yazmıştım, seviyor annem de. kızgınsam, üzgünsem ya da kötü bir ruh hali içindeysem beni en çok rahatlatan tarz olduğu için dinliyorum. mutluyken de iyice coştırıyor zaten...

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

bu sorudan oldum olası nefret etmişimdir.. ailem çok sorar.. kızım neden metal dinliyorsun?? bak pink floyd var.. bak queen var...

onlara da saygımız var da dinlerim işte.. seviyorum.. ben belki kendimi bu black metalde buluyorum.. acaip iş yaa... sana ne dinlediğim müzikten amaa...
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

bencede fazla sorgulanacak yada fazla sorgulanması gereken bir soru degil...hitap ediyor,sozleri,kimi muzigin siddeti kimi zaman duygusallıgı hosuma gidiyor hepsi bu..ayrıca diger muziklere gore icra etmesi daha cok yetenek istedigini dusundugum icin ve ozu bozulmadıgı icin daha saygı duyulası geliyor...

yeri gelmisken dinleyen sayısının diger turlere gore az olması bence daha iyi...su bir gercektir ki kalabalık oldugu ortamı kirletir...
sleeping with the earth my dying bride

deathLess
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen deathLess »

cünkü iletkenliği fazladır bundan metal

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

jonnathan a katılıyorum illaki az kişi dinledi diye bi müzik türüne kötü bu ne böyle böğürtülerle müzik mi olur aç mustafa sndalı bak nası yapıyo adam gibisinden salak saçma sözlere verilebilecek en iyi cevabı vermiş jonnathan ona ekleyebileceğim pek bişey yok aslında sadece içindeki isyan sesiyle vemüziğiyle metal diyebilirim
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

evet yapan tam yapar metal müziği.. ayrıca çok rahat coşabiliyorum..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

bence deşmeyelim konuyu...
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

endless_cob
Üye
Üye

Mesaj gönderen endless_cob »

eksık yanımı tamamladıgı ıcın
I don't give a f**k if ya hate me!

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

endless_cob yazdı:eksık yanımı tamamladıgı ıcın
sanırım ikimizinde dinleme sebebi ortak :010 :002
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Martaloz
Üye
Üye

Mesaj gönderen Martaloz »

imzama bakın anlarsınız

iNsAn_
Üye
Üye

Mesaj gönderen iNsAn_ »

neden varsın sorusuna vereceğim yanıtla aynı.o kadar önemli yani :wink:
Herkes 'prenses' olabilir;ama herkes ''çokoprenses'' olamaz :D 2Z

Kullanıcı avatarı
Scralatchi
Üye
Üye

Mesaj gönderen Scralatchi »

hihehehe
sen bu soruyu kendine soruyomusun?
"ulan ben neden metal dinliyorum" die :-D

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

Lysippe yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:valla herkesin dinlememesinin sebebi.. brz gürültülü olmasıdr heralde.. bende.. bu gürültüyle rahatlıorum işte.. tarz meselesi.. ama bnm içnde bi yere kdr yane..
hatta bilim adamlarının bu konuda bir deneyi de vardır, çiçeğe black metal dinletirler ölür, klasik müzik dinletirler, serpilir, büyür... hoş, ben black metal sevmem ama bu da garip bir örnek. angel of the hell'in dediği gibi çoğu insana gürültü gibi gelen şeyle ben rahatlıyorum. aslında gürültü gibi de gelmiyor bana. anne babalar öyle der genelde, ne buluyorsun şu müzikte diye. ama diğer topice de yazmıştım, seviyor annem de. kızgınsam, üzgünsem ya da kötü bir ruh hali içindeysem beni en çok rahatlatan tarz olduğu için dinliyorum. mutluyken de iyice coştırıyor zaten...
belkide diyorum yanlış çiçeğe dinletmişlerdir müziği

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

tepine tepine dinleyebildiğim için seviyorum..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

ya bnce fazla deşmye grk yk onda kndmii bulablrmm ne blymm hşma gtmesii fln fln yanii :010 :-D
The burden is mine... alone

SteveVai
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SteveVai »

hoþuma gittiði için dinliyorum... :002
Resim

Sepulchral
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sepulchral »

Tadý biraya benzeyen bir müziktir... Hani birayý ilk tattýðýnýz anda çok sevmezsiniz de kafa yapsýn diye içersiniz ya öyle iþte... Sonralarý alýþtýkça, sevdikçe o zamana kadar bilinen, dinlenen popüler müzikler insana kola gibi gelmeye baþlar, þekerli falandýr popüler þeyler ama bi tane içtikten sonra bayar adamý... Lakin büyüdükçe insaný bira kesmiyor genelde... Viskidir, kokteyldir falan açýyor ancak.. Ama o biranýn tadý unutulmuyor, her zaman ayrý bir yeri oluyor insanda...

7-8 sene öncesinin diyaloglarý olurdu þöyle:

-abi bize gelsene..
-napçaz?
-müzik dinler bira içeriz...
-hmm iyi geliyom...

Bu diyaloðun gizli tümcesi metal olmasa, pek de böyle bir diyalog olmazdý heralde... Þimdilerde insaný içki içmek, müzik dinlemek kesmiyor maalesef, "kýz var mý" diye sorasý geliyor insanýn..."ee baþka napýcaz", diyesi geliyor, "yok abi yorgunum sonra görüþürüz" diyor sonrasýnda... Telefonu kapayýnca bir hüzün çöküyor, sadece müzik dinleyerek geçirilen saatler geliyor insanýn aklýna... Metal magazini muhabbetleri, çýkarýlmaya çalýþýlan þarkýlar, gidilen stüdyolar, bodrumda bbcde tanýdýk birkaç adam ve tanýmadýk onlarca insanla beraber yapýlan headbangler geliyor akla... Diyorum ki sonra metal insanýn hayatýný en çok meþgul edebilen müzik türüdür... Her adýmýnda paylaþýlan birþeyler vardýr çünkü, birbirini hiç tanýmayan iki dinleyeninin saatlerce konuþmasýna olanak veren bir müzik türüdür... Dinleyenlerin dinlemeyenlere discrimination uyguladýðý tek müzik türüdür...

Sonra büyüyor insan iþte bir þekilde... Çok baþka þeyler giriyor insanýn hayatýna, baþka müzikleri de dinlemesini öðreniyor... Ama baþtan sona tek bir albümü dinlemekle o albümden bir þarkýyý baþka alakasýz bir sürü þarký arasýnda dinlemenin tadýnýn alakasýzlýðý gibi, sadece metal dinlemek ve baþka þeyler de dinlemek arasýnda daðlar kadar fark oluyor... Yani birayý tek baþýna içeceksin, öyle cila niyetine deðil, oturup 8 tane içeceksin bir defada mesela, yoksa olmuyor...
Maybe life an illusion!

endless_cob
Üye
Üye

Mesaj gönderen endless_cob »

herkes dınlese metal dıe bısı olmazdı.. underground olması lazım bu muzıgın
I don't give a f**k if ya hate me!

Kullanıcı avatarı
SoPoR_AeTeRNuS
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SoPoR_AeTeRNuS »

[b]Piyasada müzik için biþeyler yapan insanýn kalmadýðýný anladýðýmda metal dinlediðim için bir kez daha kendimi þanslý hissettim. 80 öncesi Heavy Metal gruplarýna baktýðýnýzda ne demek istediðimi anlarsýnýz.[/b]

Kullanıcı avatarı
nightmare_8
Üye
Üye

Mesaj gönderen nightmare_8 »

metalden baska dınlenecek bısı yok olsada dınlemem ztn sefıorm,kendımı buluorm vb.