Arabesk

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

ortam , zaman , psikolojin hepsi uysun sende dinlersin merak etme
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

phyzc yazdı:ne olursa olsun ben arabeske karşıyım kültürü geri iten bir müzik tarzı ama dinleniyor işte
hangi manada?,hangi kültürü geri itiyor? merak ettim..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Abi bıktım arabeskten.Oda da bütün akşam dinliyorlar, of yarabbim.Ne kadar saçma, anlamsız geliyor bana.Müziği olsun, sözleri olsun.Bence gereksiz.Olmasa daha mutlu olacağım.

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

kaç kurtul o odadan :) geçen sene yurttayken bizimkilerde dinliodu .. Saçma gelio biraz sadece Aşk şarkısı

" Ağrı dağın eteğinde uçan güvercin olsam "

çok boş bir laf ee Türk milleti olarak boşluklar krallığında başka ne yapacaklar onlarıda anlamak lazım
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

wolfali yazdı:
phyzc yazdı:ne olursa olsun ben arabeske karşıyım kültürü geri iten bir müzik tarzı ama dinleniyor işte
hangi manada?,hangi kültürü geri itiyor? merak ettim..
Ahhahhah +9999999
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Lovalace yazdı:kaç kurtul o odadan :) geçen sene yurttayken bizimkilerde dinliodu .. Saçma gelio biraz sadece Aşk şarkısı

" Ağrı dağın eteğinde uçan güvercin olsam "

çok boş bir laf ee Türk milleti olarak boşluklar krallığında başka ne yapacaklar onlarıda anlamak lazım
Aynen banada saçma geliyor.Aşk ne kadar saçma geliyorsa arabeskte saçma geliyor.Duygularım yok benim, aldırdım ben :-D

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

bence o kadar da olumsuz bakmamak lazım.. sonuçta birçok arabesk şarkısının coverı yapıldı ve insanlar bayılarak dinliyor.. ayrıca özellikle rakı muhabbetinde en baba rockçılar bile orhan babayı açsanıza yaw diyor.. buna çok şahit oldum.. birçok kişinin sevdiği en az bir arabesk şarkısı vardır.. herkes için konuşmuyorum tabi..

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

arabesk böyle bi tarz sadece türkiyede war. dünyada böyle tarz yok sacma we bokun ötesi.bazıları güzel we sacma ama harbiden böyle müzik dinlicegine TÜRKÜ dinleyın lan

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

luin yazdı:arabesk böyle bi tarz sadece türkiyede war. dünyada böyle tarz yok sacma we bokun ötesi.bazıları güzel we sacma ama harbiden böyle müzik dinlicegine TÜRKÜ dinleyın lan
arabesk arap kökenli bir tarzdır...dünyada böle bi tarz yok demişsnde aksine dünyanın başka bi tarafından ülkemize gelmiştir
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

İspanya'da da var...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

ki gerçekten sevmemek değil de toplumsal statü kaygısı sebebiyle sevmediğini iddia edenler de var.. bunu bi etiket olarak insanlara yapıştırmak yerine müzik türü şeklinde algılasaydık eğer daha farklı olurdu diye düşünüyorum bu yazılar.. okul zamanları birilerinden bulup dinleyip çok eğlendiğimiz geyiklendiğimiz zamanlar olmamış değildir mesela illa daimi takipçisi arabesksever insan olmak zorunda da değiliz bu sebeple
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ben özellikle açip dinlemem.Meyhanedeysem mecbur dinlerim:)
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
TheRock1907
Üye
Üye

Mesaj gönderen TheRock1907 »

zamanına göre değişiyor eğer moralim bozukssa iyi geliyor valla ama neşeliysem hiç çekemiyorum tahmmülüm kalmıyo..sonuça bi müzik türü saygı uymak lazım..

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Farkı nedir: söyleyiş tarzı bence... Bazı parçalar güzel oluyo yani sözler falan.. cover yapılınca gayet de tutuyo zaten bu arabesk parçalar görüldüğü üzre.

Kullanıcı avatarı
siyakoce
Üye
Üye

Mesaj gönderen siyakoce »

sevmiorm arabesk i ben hem de hiç .:D hatta komik bile gelebiliyo bazen :S öle yane..pek tahammül de edemem ztn...full arabesk takılanlara da sinir olmakla birlikte arasıra dinleyenlere bşi demem saygı duyarm ruh halidir..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Cengiz kurtoğlu'nun sesini ve şarkılarını beğeniyorum.Özellikle dinlemem ama yine de diğerlerinden iyidir.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
bidimon
Üye
Üye

Mesaj gönderen bidimon »

arada dinlemekte gerekiyo yaa!
şahsen ben efkarlandığımda arada dinlerim.oda bi müzik tarzı yapanlara da yaptıkları müziğe de saygı duymalıyız.
sorma nerdesin diye,döndüm geldiğim yere!

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

arabesk denen müzkten nefret ediyorum ve o müziği dinleyenlerle gerçkten bi yerden sonra konuşamyrum çnkü dalga geçmkten kendimi alamıyorum =D

benm ew arkadaşlarımdan biri ibrahim tatlıses hayranı hatta tatlıses yazılı kolye takıodu bi aralar :-D :-D sonra kendisi blues yapan birine aşık olunca kolyeyi çıkardı :-D düşünsenize bi odadan ibrhm tatlss yükslrken bi odadan da pink ,demir demirkan flan yükselio :-D :-D bi de çaıtışıoruz o açtıkça ben de açıorum sesi off evin içi tam bi karmaşa ama seviyrm yine de ewimi =))

bizim ev tam bi kültür şok =D

tek dinlediğim arabesk şarkı :ben her geceee sarhoşuuummmm diye bi şarkı devamını hatrlayamadım =D
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

acaba başka ülkelerde de bu şekilde tartışılan bir tür daha varmı ülkemizdeki bazı kesimleri fişlemek için kullanılan en büyük etiket tabii ki çok yanlış gerektiği yerde gerektiği zamanda herkes dinlemeli zaten herkesin içinde biraz da var kimse inkar etmesin ben dinliyorum burada da çamur atanlarında dinlediğinden adım gibi eminim
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Altyapısı sağlam olan bazı arabesk şarkıları dinliyorum bu aralar.Gayette iyiler.Saf isyan : )
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..