Arabesk

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
monn
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen monn »

aynen katılıyorum. kımı zaman da ruh halımıze gore dınlıyoruz

dreamshower
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen dreamshower »

arabesk iyidir yaf dinleyin kedere birebir ve saten de kederlendiriyor.müslüm baba orhan gencebay belli bi yere gelmiş saygın kişilerdir.ama diğerleri için bir şey demem onların yaptığı iş acı çekiyorum altımda mercedes"im var villam var bodrumda takılıyorum ama gene de acı çekiyorum muhabbeti. :-D

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

bazı zamanlar sanki sadece bunalmış olma için dinlenebilir gibi geliyo.. yada üstüne bu anlam yüklenmesinden kaynaklı olabilir..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

bence arabesk tam türk toplumuna yada ortadoğu diyim ortadoğu toplumuna hitab eden bi müzik yani gırtlak yapımız falan da çok uygun haa
ulan böyle uğraşıyorum bi bb king şarkısı söylemek için kıçımı yırtsam olmuyo ama arabesk e bi başladım mı...söyleyemediğim ibo şarkısı yok mesela..niye acaba :|

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

kanında var :-D
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

di mi? ehehehehuheh
ama en beğendiğim ibo şarkısı şu " armut dalda kız balkonda..."
hele şurası ölüyom :P "demirciler demir değer ocakta şimdiki kızlar ne hoş olur.."
anladın sen ;)

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya arabesk benim için hep okulda geyik amaçlı söylenen ve de cok eğlenilen bi tür oldu sadece.. bende indim dereye yi yındım dereye şeklinde söylemeyi kendine eğlence edinen arkadaslara sahibim mesela :-D anladım ben.. sende anladın :P

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

aslında sözlerine bakılırsa herhangi bir doom grubunda olduğu kadar acı vardır nerdeyse. tabi dile getiriliş şekli tarz farkını ortaya koyuyor. arabesk sever miyim? belki birkaç parça. türü tamamen dinleyebileceğimi sanmıyorum kesinlikle. ama hiçbir zaman arabesk kötü, iğrenç, duysam kaçarım modunda da olmadım. hiçbir tür için yapamam bunu. saygı duymak diyelim...

Kullanıcı avatarı
dudu
Üye
Üye

Mesaj gönderen dudu »

bööööööööööö arabeskten nefrettttttt ederimmmmmmmm ıyyyyyyyyyyyy :x :x :x

laciwert
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen laciwert »

dudu yazdı:bööööööööööö arabeskten nefrettttttt ederimmmmmmmm ıyyyyyyyyyyyy :x :x :x

ne dinlerisin peki fantezimii :P
Your Song Of Eternity Has Lost Its Meaning

Zenn
Üye
Üye

arabesk

Mesaj gönderen Zenn »

mÜSLÜM GÜRSESİN BAZI ŞARKILARI ÇOK GÜZEL BENCE

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen GiMLiStorM »

Lysippe yazdı:aslında sözlerine bakılırsa herhangi bir doom grubunda olduğu kadar acı vardır nerdeyse. tabi dile getiriliş şekli tarz farkını ortaya koyuyor. arabesk sever miyim? belki birkaç parça. türü tamamen dinleyebileceğimi sanmıyorum kesinlikle. ama hiçbir zaman arabesk kötü, iğrenç, duysam kaçarım modunda da olmadım. hiçbir tür için yapamam bunu. saygı duymak diyelim...
+999
Even the smallest person can change the course of the future...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Lysippe yazdı:aslında sözlerine bakılırsa herhangi bir doom grubunda olduğu kadar acı vardır nerdeyse. tabi dile getiriliş şekli tarz farkını ortaya koyuyor. arabesk sever miyim? belki birkaç parça. türü tamamen dinleyebileceğimi sanmıyorum kesinlikle. ama hiçbir zaman arabesk kötü, iğrenç, duysam kaçarım modunda da olmadım. hiçbir tür için yapamam bunu. saygı duymak diyelim...
++10000
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

ThE_MaFFicK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ThE_MaFFicK »

A_SeX_PisToL yazdı:di mi? ehehehehuheh
ama en beðendiðim ibo þarkýsý þu " armut dalda kýz balkonda..."
hele þurasý ölüyom :P "demirciler demir deðer ocakta þimdiki kýzlar ne hoþ olur.."
anladýn sen ;)
walla aynen bizim ark getirmiþ geçende cd sini sýnýfta dinliodu bizde söledik euhauhehu :D:D

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

kültür seviyesi düşük insanlar daha çok dinliyo....
insanlık, okadar hızlı büyüyordu ki ; Tanrıyla boy ölçüşmeye kalkıştı ve Tanrı ; çocuklarından utandı... Önce yağmurla yıkadı pisliklerinden arıttı sonra güneşinde yaktı maskelerini çıkarttı ve yer yü

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ex yazdı:kültür seviyesi düşük insanlar daha çok dinliyo....
bütün genellemeler yanlıştır! :P

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

bu aralar ibrahim tatlıses-nankör kedi ağzımdan düşmüyo
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

aslında coğu söz güzel yha :-D söyleyiş tarzından dolayı itici gelio..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

ne yalan söliim ferdi tayfurdan ben de özledimi sewerim
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
kirik_melek
Üye
Üye

Mesaj gönderen kirik_melek »

yaa siz nerdesnnz beaa burasıı rocktr biraz uyum sağlayınnnn ama yinede sölediklerinizde haklsnz arabeskk(bok)için bölee bi müzikk türü warmıı ya nefrt ediiormm yane

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kirik_melek yazdı:yaa siz nerdesnnz beaa burasıı rocktr biraz uyum sağlayınnnn ama yinede sölediklerinizde haklsnz arabeskk(bok)için bölee bi müzikk türü warmıı ya nefrt ediiormm yane
ne demek burası rocktr uyum sağlayın?
sitede kural mı var burası rocktr sırf rock konusulcak konusmayan gitsin başka siteye gibi?

site amacı gereği rock sitesi ama forumlara bakarsak çok şeyler konusabileceğimizi görüyoruz.güncel konulardan teknolojiye ordan iç işlerine kadar konuşabiliyoruz bu sitede.ayrıca farklı müzik türlerinide
:015
ayrıca arabesk az da olsa dinlerim özelliklede müslüm babanın son albümü manyhak olmuş tavsiye ediyorum herkese :010

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

[quote="kirik_melek"]yaa siz nerdesnnz beaa burasıı rocktr biraz uyum sağlayınnnn ama yinede sölediklerinizde haklsnz arabeskk(bok)için bölee bi müzikk türü warmıı ya nefrt ediiormm yane[/quote

türkiyede bi arabesk kültürü war we biz bu kültüre saygı duymalıyız...her müzik türünde olduu gibi bu türde de saygı duymaya değer insanlar war...en azından insanların emeklerine bok demek pek de doğru bir şey deil...
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

ben arabesk yapanlara saygı duymakla birlikte pek de emek işi olduğuna inanmıyorum..şöyle düşünün..herkes aynı acıları yaşamıştır:sıla özlemi,anne-baba-ev özlemi,sevgili terkedilişi,hayatın acımasızlığı,tüm günü aç geçirmek,yarın para yatcağı için bombok bi gün ve yarın süper alkol ve yemek dolu bi gün,ruhsal patlama ve düşüşler....bunlar herkesin neredeyse hergün yaşadığı duygular..bunu irek kağıda dökmek için bi emek sarfetmek gerekmiyo bana göre..sadece söylenişte emek giriyo işin içine ve buyüzden arabesk oluyo..(benim fikrim değil bi arkadaşın fikrine göre de ->) anathema gibi "anam öldü babam öldü kardeşim öldü ben neden ölmiyim" diyerek de rock veya metal yapılabiliyo yerine göre(bok atmıyorum yanlış anlaşılmasın...dying wish e taparım)...ama önemli olan kağıda döküşte ve söyleyişte
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

Papi yazdı:aslında coğu söz güzel yha :-D söyleyiş tarzından dolayı itici gelio..
katılıom ben de..
arabesk dinneriim ben ya yane öle aman da arabesk ıyyy aman kaçarım ölürrüm asarım keserimcilerden olmadım hiçç..bence de söleyiş tarsı ve müsikle alakalı bi durum..düzenleme bi şarkıda çok önemli bişe....kaldı ki arabesk bi kültür aslında arap kültürü..adı da ordan gelio yani..böle oryantalimsi gibimsi --bi ajaip oldu ama-- müsikler yani..türkiyede yapılan daa çok arabesk deil de fantazi müsik bence.. yine de eyvallah saygım sonsuz..ama kaliteden ödün vermeden! orhan gencebaya bayılırım mesela.. :010
aslında işte olay kalitede bitio bence..
ama yine de arabesk arabesktir dimi ama.gerek yok pek :023
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Dinlemem.Ama dinleyene saygım vardır.. herkezın bırbırıne karsı oyle olması gerekır zaten..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...