Müzik Ne İçin Yapılmalı?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
darkcry
Üye
Üye

Mesaj gönderen darkcry »

cidden sitedeşimdiye kadar gördüğüm en işe yarar konu başlığı açılmış bence sanatını icra eden kişi önce sağdece kendisinin ne istediğini en samimi duygularla dökmeli melodilere alışılmışın dışında ve gerekirse anlaşılmaz ve etkileyici olmalı sigur ros gibi ...tavsiye edilir

Kullanıcı avatarı
kyane
Üye
Üye

Mesaj gönderen kyane »

ülkemizde çoğu insan istediği mesleği yapamıyo fakat para kazanmak için mecburen yapıyolar ama müzik öle bişi olmamalı gerçekten severek yapılmalı.... para için olunca içindeki duygu samimiyet kayboluyo...

Tikalloon
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tikalloon »

walla konu müzik için ne yapmalı ise eğer bu konunun amacına uygun önerileride bulunalım derim ben,yok yere bazı grupları çekiştirmeyelim yok içtenler yok para için yapıyolar diye.bana göre yapılması gerekli ilk şey korsanı önlemek inanın eğer bu mikroptan kurtulursak zaten herkes emeğinin karşılığını alır para hırsı kurbanı olup da yeni albüm yapmış olmak için albüm yapmaz.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

müzik en başta sevilerek ve müzik için yapılmalı bence.. piyasa kaygısı taşımadan sahneye cıkıp iki kız götüriyim kendimi gösteriyim hali olmadan.. ama bi şekilde amatörlükten çıkıp profosyonelleşince bu konuda müzik sizin işiniz olmuş olur ve işinizden para kazanmanız da gerekir tabiki.. burda para devreye giriyo. ama bunun sonucunda herşey para mantığıyla kendini kaybedip insanlar ne istiyosa onu vermeli kendi tarzımız mı o da ne şeklinde dolanmamalı ortalıkta..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

ilk yapacağımız şey...KORSANA HAYIR... :006

Kullanıcı avatarı
dmnlik
Üye
Üye

Mesaj gönderen dmnlik »

kendin icin yapılmalı...kendın ıcın yap sonra senın gıbıler bulur zaten seni.sen sadece kendını dusun bazen...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

eh evet müzik icra edenlerin ne için yapması gerektiği yazılmış zaten bizim yapmamız gereken de rock n ın dediği gibi korsana hayır diyip sırf yorum yapmış olmak için yapmamak bence :010
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Sanat hayat için yapılmalı / müzik hayat için yapılmalı... Hayatta ne varsa anlatmalı...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Tiyatro hocalarımdan biri bana sanat yapılabilecek baska bisey olmadıgı icin yapılır demisti.. İnsan muzikten baska yapabilecek sey bulamıyorsa, elindeki sacma buldugu diplomaya sonra notalara bakıp her seyi, herkesi bırakıp notalara kosmak zorunda kalıyorsa, ve gelecekte butun bu cabalara ragmen ac kalabilecegini bile bile butun haftasonunu bi studyoda yada odasında enstrumanıyla geciriyorsa.. muzik bu yuzden yapılır, bu yuzden yapılmalı

Kullanıcı avatarı
bullet
Üye
Üye

Mesaj gönderen bullet »

Müzik yapmak için ilk önce kişi kullanmak istediği enstrümanı seçer para bulup alabildikten sonra enstrümanı öğrenmeye çalışır yapmak istediği müzik tarzının zorluğuna göre sabrının yeteneğinin zekasının zamanının yettiğince belli bir konuma gelir ya da yapamaz bırakır eğer yaparsa artık evinde çalmaktan çok başka insanlarla beraber çalmak ister kendi kafasına uygun kişiler bulur ya da bulamaz kendi fikirlerini yontmaya çalışır ya da karşısındakilerinin düşüncelerini.. müziği bırakma konumuna gelebilir ya da sabreder ve bireysel çalışmasına devam eder ve bir kaç seviye daha atlar bu da aradığı insan profilini değiştirir eğer aradığı kişileri bulursa ve müzikten başka tutunacağı bir şeyi yoksa profesyonel olmak yaşamını müzikten kazandığıyla yürütmek ister karakteri sağlamsa kalitesinden taviz vermez ya da taviz verse de yaptıklarını bir oyun olarak görür içi başka dışı başkadır eğer taviz verip kendini başka alemlere kaptırıyorsa o kişi zaten ölmüştür

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

veronique yazdı:Tiyatro hocalarımdan biri bana sanat yapılabilecek baska bisey olmadıgı icin yapılır demisti.. İnsan muzikten baska yapabilecek sey bulamıyorsa, elindeki sacma buldugu diplomaya sonra notalara bakıp her seyi, herkesi bırakıp notalara kosmak zorunda kalıyorsa, ve gelecekte butun bu cabalara ragmen ac kalabilecegini bile bile butun haftasonunu bi studyoda yada odasında enstrumanıyla geciriyorsa.. muzik bu yuzden yapılır, bu yuzden yapılmalı
Mezun olduğumda elimde müzik diploması olacak ve ben bu diplomayı da saçma bulucam. O zaman naapcam? Hehehehehehehehe...Yine müzik yapcam, ben bunu isitorum çünkü. Ben müzik eğitimi aldım ve hayatımı sürdürmek için para kazanmamın yolu bu. İşte bunu hem kendimden ödün vermeyip hem de hayatımı çevirecek kadar para kazanmamı sağlıyacak şekilde yapmam ne kadar kolay ya da zor orası bilinmez. İkisi arasında hassas bi çizgi var ve her çalışmamda bu çizgiyi tutturmam da çok daha zor. O yüzden bu konularda konuşmak çok kolay ama bi çözüm bi sonuca varmak çok zor.

Kullanıcı avatarı
bullet
Üye
Üye

Mesaj gönderen bullet »

Acı bir gerçek:Müzik yaparak hayatını sürdürmek isteyenlerin çok çok büyük bir kısmı bunu gerçekleştiremeyecek...Izdıraptan başka bir şey değil otur uğraş kafayı ye ömrünü çürüt ondan sonra bekle bulsunlar seni de albümünü reklamını yapsınlar her şey ambalajdan ibaret istersen bir halt çalma kral tvde klibin ne kadar dönüyorsa o kadar iyisin insanların gözünde...para için müzik mi yapılır müzik para için mi para için yapılana müzik mi denir kendin için yaptığın para eder mi piyasada vs. vs.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Eh piyasa öyle ne yazık ki...

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

Lysippe yazdı:sanat sanat için mi sanat halk için mi yapılmalı sorusu gibi olmuş.
evet benimde aklıma ilk o geldi (:
Lysippe yazdı:bence amacı çok da önemli değil, kaliteli müzik yapıyorsa ister para için yapsın ister zevk için.
bencede kaliteli olmalı öncelikle ama işin içine para girince sapıtılınabiliyo.
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

müzik yapmalı...
bu sabah y....k var istanbulda...

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

ego tatmini için

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

benim için yapılmalı

Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

Elbette ki arkadaşlar para şart parasız tuvalete bile gilemiyoruz ki şu İstanbul'da... Müziğe gönül vereceksin şu anda foruma katılan dostlar sana bir elektro gitar hediye edecek ve hiç bir menfaat talep etmeyecek saçma...
Menfaatler dünyasının menfaatsiz insanları işte...

Oysa Müzik de menfaat yoktur kendi kendine imkanların doğrultusunda çıkar denersin yapmaya çalışırsın yapamasanda uğraşırsın bir gün gelir birileride senin ellerinden tutar tutamaz onu bilemem bunda PARA yoktur GÖNÜL işi vardır... Sevmek lazım İnanmak Lazım Para da kazanmak lazım...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bir müzisyen bir beste yapar.Baktiki hosuna gitti.Kayit yapar.Halka sunar.Karsiliginde hem para hem sayginlik ve ün kazanir.Klasiktir ama müzik hersey için yapilmali.Hayatin en önemli degerlerinden biridir çünkü.
Misal;Metallica sayesinde tüm dünya metal müzikle tanisti.Bu müzigin etkinligi olgusundan tanisan 2 insan evlendi çoluk cocuk sahibi oldu(bunu müzik sagladi).Müzik hayat için çok önemli bir sanattir.Tabi adam gibi yapildigi sürece.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..