Rap-Rock kardeşliği...

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

Schism yazdı:Ya arkadaş ne rock'ı ne rap'i varsa ykosa blues. Ki dikkat edin rock ve rap blues den doğmadır. 2sinin çıkış yeri aynı müzik. Eğer rock ve rap'in köklerini incelerseniz anlarsınız. Ama siz daha sevdiğiniz müziğin Rock'ın köklerini incelemekten acizsiniz. MÜZİK EVRENSELDİR demişler. Herkes ne isterse onu dinler. İsteyen önce Amoprhis sonra Ceza dinler. Herkes kendi özel yaşamına baksın.

Dipnot: Sagopa Kajmer'in alt yapısı çok sağlam. Müziklerinde Malmsteen kullanıyor. dinleyin derim.
doğru söylemiş...bu müzikler bluesdan gelme...
ama şimdi fazlasıyla farklılaşmışlar...bluesdan neredeyse kopma noktasına gelmişler...gerçi şu an ki benim yaş grubum bundan pek rahatsız değil..yani nu-metal gibi kulağıma pek hoş gelmeyen :P müziklerle (çok resmi mi oldu ne oldu)yada klab kültürüyle gayet mutlular..ama ben ve benim gibiler ( az da olsa ) şikayetçi görüldüğü üzere...
deep purple da örneğin bluesdan uzaklaşmıştı..farklı müzikler ortaya kymuşlardı.ama o adamlarda bluesun içinden gelmedir...öyle müzisyenler olmalarının yegane sebebi bluesdur..
led zeppelin i söylemeye gerek yok zaten şarkılarında bluesu hissedebiliyosunuz..

rap hakkındaki düşüncelerime gelince, bence sürekli küfür edilmediği sürece hoş ve güzel...ama ben niyese rapin müzik olarak değerlendirilmesine bi türlü alışamadım...yani yaratıcılık vardır ama müzik deil ordaki yaratıcılık...neyse şimdi kavga çıkarmak istemem
bu düzen karşıtlığı iste yerinde olduğu sürece beni etkilemiştir...sagopanın vasiyet denen parçasını dinlediğimde her zaman tüylerime acayip bişiler olur..
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

ya ayrý ayrý bakýnca cok farklý ve uyumsuz müzikler ama birleþip rapcore yaptýnmý süper oluyo iþte radical noisa raporII çiz. linkinpark jay_z nub falan

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

bu orneklere downset de eklenebilir

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

ilginç bi kardeşlik içten içe düşmanlık aslında (:
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
head_of_hair
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen head_of_hair »

bı rapcı le ark. olcam ha peeeh ..
.............:::::::::kalbin hıçbır mantıga sıgmayan ayrı bı mantıgı vardır :::::::.................

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

İnsanlar sadece mtv de cıkan palyacoları gorup rap ten nefret edıyorlar ama turkıyede olsun yada amerıkada bu ısı gercekten yozlasmadan hakkıyla yapanlar var (sagopa kajmer,dmx) bunlar ornek verılebılr mesela.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

Vampiria yazdı:Ýnsanlar sadece mtv de cýkan palyacolarý gorup rap ten nefret edýyorlar ama turkýyede olsun yada amerýkada bu ýsý gercekten yozlasmadan hakkýyla yapanlar var (sagopa kajmer,dmx) bunlar ornek verýlebýlr mesela.
eee peki buna daha farklý örnekler verebilirmisin sonnuçta rapcilerde tek baþýna beþ para etmez bence sagopa dýþýnda ama rock veya hard core un içine atýnca baya iyi oluyo türk asýllý almanyalý bir hard core grubu þýkýdým rap vokalle rapcore vokal yapmýþtý cok da begenmiþtim

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

megalomaniacs.... klas bir rapcore grubuydu. o şarkının videosu da efsaneydi. handcuff da dinleyin. www.purevolume.com/handcuff

sonra ice cube dinliyorum son günlerde sadece. wicked, wrong nigga to fuck wit. şunları dinleyin rock fln dinlemezsiniz bir daha. o kadar da iddialıyım : )

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

şu sözlere bakma yetiyo bee..

Callin me an African-American
like everything is fair again, shit
Devil, you got to get the shit right I'm black
Blacker than a trillion midnights

Kullanıcı avatarı
slipknotxxx
Üye
Üye

Mesaj gönderen slipknotxxx »

yaw gıdın ısınıze ole kardeslık olmaz olsun yaw

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

nikinde slipknot yazıyo. mükemmel ikilem

CrAcKeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen CrAcKeD »

Çilekeş'in Fuat İle Yaptığı Çalışmayı Çok Beğeniyorum Ben. Eğer Bir İşi Tadında ve Özenerek Yaparsan Güzel Olur.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

genelde rock müzik dinlememe karşın çilekeşi hiç sevmeyip fuat ı zevkle dinleyebildiğimi söyleyebilirim.kaliteyi türde aramamak gerekir.

Kullanıcı avatarı
purplesheep13
Üye
Üye

Mesaj gönderen purplesheep13 »

rep topiciklerinden nefret ediom ne alakası var rock müzikle onuda anlamıom hoş o topicikleride anlamıom :007

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Rock ve rap kardeşliği, düşüncesi , gereksizliği ile bana göre saçmalıktan öteye geçemiyor...

Kullanıcı avatarı
egorock
Üye
Üye

Mesaj gönderen egorock »

bana rap mi ne onu rockla karıştırmasın kimse herkes kendi herkes kendi işiyle uğraşsın orda rapçiler 40 saat konuşupta rock müziğin güzelliklerini örtmesin

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

CrAcKeD yazdı:Çilekeş'in Fuat İle Yaptığı Çalışmayı Çok Beğeniyorum Ben. Eğer Bir İşi Tadında ve Özenerek Yaparsan Güzel Olur.
mesela bir duman-sagopa düeti fena olmaz hani..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
ShowmaN
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ShowmaN »

öyLe saçamaLıkmı oLur kardeşimmm rap rock kardeşLiği qibi bişeyyy oLamazzz :x rapLee rock un yan yana qetiriLmesiiiiiiii çokkk aptaLcaa bişey bu sitede rap dieeee bi kawramın qeçmesiii son derece yanLışşşşş :x :x :x :x

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

neden bazı şeylere at gözlüğüyle bakılıyor anlamıyorum...tüm müzik türleri içiçe şu anda rapinden rockına popundan türküsüne kadar....
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

morjan yazdı:neden bazı şeylere at gözlüğüyle bakılıyor anlamıyorum...tüm müzik türleri içiçe şu anda rapinden rockına popundan türküsüne kadar....
+1

ve ayrıca bende rap'ten pek haz etmesemde, çilekeş-fuat şarkısını çok seviyorum...
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Ben de Biohazard fanatiğiyim bakınız foto galerim

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

yaw ben diorum ki rock neredeeeeeeeeee rap neredeeeeeee bence bunların kardeş olmasına imkan yok bunlar ayrı dünyaların insanları olamas böyle bişi çok berbat bir durum ben rap sewipte rock sitesine girenin aklından şüphe ederim bence böyle bir form olmamalı bile :023 :023 :x :x
SENİ SEWİYORUM diyenin sewgisinden şüphe et çünkü ask sessiz sewgi dilsizdir

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

no_fear_15 yazdı:ben rap sewipte rock sitesine girenin aklından şüphe ederim bence böyle bir form olmamalı bile :023 :023 :x
bence akıldan şüphe edecek kadar vahim bir durum değil... he, ben de sevmiyorum rap-rock harmanlamasını ama zevk meselesi.. rock dinleyen sadece ve saf olarak rock dinleyecek diye bir kaide yok sonuçta
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
miri
Üye
Üye

Mesaj gönderen miri »

rap-rock düetlerde mutlaka ikisinden biri özünden bi şey kaybediyo
ikiside bozulmadan müziğini yaptığı sürece fark etmez e bide zevk meselesi tabi
...We don't have a choice... But we still have a voice....

Kullanıcı avatarı
orphanedland_x
Üye
Üye

Mesaj gönderen orphanedland_x »

saygı arkadaslar saygı... burda saygı devreye girer bence..
tabi kardes olmamız mümküm deil o ayrı bi konu
6 Hafta önceki düşüncelerimi hala daha sürdürmemi bekliyorlar...Eğer öyle olursa kölesi olmaz mıyım düşüncemin...