Rap-Rock kardeşliği...

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
RAPERGAH
Üye
Üye

Mesaj gönderen RAPERGAH »

O da doğru olabilr mavisakal_kan ama şöyledüşn yyemeğe güzel soslar kattığında lezzetli olur,ama bazende bazı şeyleri birbirine kattığında kötü tatlar verebilir..Bunu bilemezsin asla..

Kullanıcı avatarı
Sixx
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sixx »

@rapergah;

saygısızlık ile sevmemeyi aynı kefeye koyuyosan sana başka bi söz söyleyemiyorum. susuyorum.

bi de allah aşkına örnek vermeden iki kere düşünün, verdiğiniz örnekler bişeyi açıklamaktan çok anlaşılamamazlığa getiriyo.
Long Live Rockn Roll

Kullanıcı avatarı
Sixx
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sixx »

mavisakal_kan yazdı:tartışma yaratmak istemiorum ama rock ya veya metale .. rap karıştırmak ona tecavüz etmek gibi birşey
ayrıca +1.

bazı insanlar büyük ihtimalle sevmemeyi bile saygısızlık olarak görüyolar. olgunluk dışı olan bişey varsa o da budur. "doktora görün" gibi çocukça karşılıkları ise es geçiyorum.

tekrar ve son kez belirtiyorum, rap'ten nefret ediyorum; hiç sevmiyorum haz etmiyorum. ama s-a-y-g-ı duyuyorum. saygı duymamakla nefret etmek aynı şeyler değil bunu anlayın iyice. aşın biraz.
Long Live Rockn Roll

Kullanıcı avatarı
RAPERGAH
Üye
Üye

Mesaj gönderen RAPERGAH »

Ben söyliyceğimi söyledim anlamak ya da anlamamak ya da kendinin istediği şekilde anlamak sana ait bişey...Nasıl istiyorsan öyle anla..Sevmeyipte saygı gösteriyorsan benimde diyeceğim bişey yok zaten ama saygı gösteripte arkadan laf edenlerde oluyor (Senden bahsetmiyorum )...Aşma konusuna gelince eğer benden bahsediyorsan ben bazı şeyleri çoktan aştım..Neyse fazla uzamasın..Kolay gelsin hepinize..

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

felsefesi aynı cıkış noktası da aynı da ne abi ikiside zewk weriyo we gelecegın de müzigi bunlar rock we raq

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

fanta yazdı:ben rock we rapin çok da ayrı olduuna inanmıorum..tamam sound olarak apayrı ama her 2 müzik türünün fikir olarak çıkış kaynağı aynı..sonuçta her 2 türde isyanla doğmuş türler..bazı şeyleri protesto eden we düzen değiştrmeyi amaçlayan türler..tabiiki günümüzde ki ölüyorum hasretinden şeklindeki rock şarkılarından ya da ana awrat küfreden rap şarkılarından söz etmiorum..
:015

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

fanta yazdı:
MaxtraDamuS yazdı:Sagopa kajmer'in bir pesimistin gözyaşları Türkiye de gelmiş geçmiş en iyi rap albümüdür..muhteşemdir..yani gerçekten bu kadar güzel sözler yazabilen çok az adam vardır..tek farkı rap müzik yapıyor..

rock ve rap'in tek buluştuğu nokta numetal olsa gerek..mesela limp bizkit..rocker da rapper da dinliyor bunları.. :010

kesinlikle+1

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

rock sevilebilir, aynı zamanda rap sevilebilir tercih meselesidir her ne kadar algılayamasam da bu durumu ama bi kardeşlik söz konusu olsaydı eğer yıllardan beri atışma hali olmazdı.. son zamanlarda ülkemiz sınırları içerisinde çalışmalar yapılsa da bu konuda çok akıl mantık işi gibi gelmiyo.. iki tür de kendi çapında patlama halinde evet geleceğin iki türü de olabilir ama ayrı ayrı iki tür olması daha makul sanki
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

mhtbm
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mhtbm »

rock ve rap aynı kandan saçmalığı gibi..yada herkes haddini bilsin nebilem yaw
silemiyosan , karalıcaksın...!

Kullanıcı avatarı
TheRock1907
Üye
Üye

Mesaj gönderen TheRock1907 »

luin yazdı:
fanta yazdı:ben rock we rapin çok da ayrı olduuna inanmıorum..tamam sound olarak apayrı ama her 2 müzik türünün fikir olarak çıkış kaynağı aynı..sonuçta her 2 türde isyanla doğmuş türler..bazı şeyleri protesto eden we düzen değiştrmeyi amaçlayan türler..tabiiki günümüzde ki ölüyorum hasretinden şeklindeki rock şarkılarından ya da ana awrat küfreden rap şarkılarından söz etmiorum..
:015
aynen yaaa..
çilekeşle fuatın Feat i kimi iğrenç olmuş fuatı karıştırmışlar dio ama bence iğrenç falan olmamış farklı birşey denemişler sonuçta ortaya güzel bir şey çıkmış..rap&rock karışık..
rapin en sevmediğim yanı sürekli ana avrat sövmeleri..ne gerekse varsa artık bir de rapi kirleten olarak Cezayı gösterebilirm ben..sagopanın yazdığı sözleri okuyan avrdır aranızda heralde..onun gibi söz yazan kesinlikle yok türkiye de ..
sonuçta ikiside batı müziği..

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

bence sago rapi aşmış bi kişi yazdığı sözlerdeki vurgular güzel. underground sound sağlamdır. morelim bozuk olduğunda iyi gidiyo.

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

fzyaso yazdı:bence sago rapi aşmış bi kişi yazdığı sözlerdeki vurgular güzel. underground sound sağlamdır. morelim bozuk olduğunda iyi gidiyo.
bencede sago olayı gerçekten doğru şarkılarının sözleri anlamlı yanlışsam söyle
SENİ SEWİYORUM diyenin sewgisinden şüphe et çünkü ask sessiz sewgi dilsizdir

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

Rap bence çok başarılı kişiler tarafından doğru şekilde, alternatif rock'a katıldığında genelde başarılı sonuç veriyor. Onun dışında rap'in metale katılmaması gerektiğini düşünüyorum.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
TheRock1907
Üye
Üye

Mesaj gönderen TheRock1907 »

MoreThanMost yazdı:Rap bence çok başarılı kişiler tarafından doğru şekilde, alternatif rock'a katıldığında genelde başarılı sonuç veriyor. Onun dışında rap'in metale katılmaması gerektiğini düşünüyorum.
eh bu da bi görüştr katılıyorum..

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen Kanatsiz_Melek »

bende severim sago yu anlamlı sözler yazıyor vede tarzınıda mütiş oturtmuş sevimli insan..ama rock ile karıştırılmasını bende kabul etmiyorum iki tarz da ayrı ayrı daha güzel bırakın öyle kalsın. benimde şu azıcık rap keyfimi bozmasınlar...ama önce rockkkk
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

Kullanıcı avatarı
theko_oks
Üye
Üye

Mesaj gönderen theko_oks »

bnm t-rap de dinlediğim bi sago war ama rock la rap in kardeş olabiliceğini sanmıorm belki ikiside bi takım şeylere isyan edio ama çok farklılar

haykolik_cansu
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen haykolik_cansu »

evet rap ve rock birleştirilmeden kullanılmalı bence ....çünkü hiç birbirine yakın bişi diil düsünsenize hayko we dj akman :) ne iğrençç dimiiiiiiiiii

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

rap de müziksel bi hissetme yok anladığım kadarıyla tamamen söze yönelik zaten..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

ritimlerin üzerine sözler söylenir esasında tabii her tür gibi buda dallandırıp budaklandırıldığı için underground (ki seviyorum) bazen karanlık melodiler vardır bu benim düşüncem.

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

rap-rock kardeşliği? nasıl olcak bu iş

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

açikcasi bence rap ve rock ayni kefede düsünülemez rap ve metali karistirip nu metal yaratiyorlar belki farkli bi tad çikiyordur ama o zaman metal tinilarinin sertliginden eser kalmiyor arkada biri devamli bir seyler mirildaniyor kendini ifade ediyor ama metal bence daha cok müzikte büyüsünü koruyor...
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

lan ikisinin kaynagida afro- amerikali (hatta tek afrikali kardeslerimizin) müzigi diyebiliriz =)

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Bu rap parçalrının neden hapsinde tek bi konudan bahsedilmiyo dinliyorum misal savaştan bahseden laflar bi bakıyorum dostluk konusu ardından en iyi rapçi benim lafları hiç birinin birbiriyle ilgiside olmuyor belki bunların sözleri uzun olmak zorunda o yüzden böyle yapıyolar heralde neyse anlayamadım ben bu işi :()

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

konuylada pek bi alakasız oldu ama...

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

bence var böyle bir kardeşlik(öz olmasada)çıkış noktaları saptırılmadığı sürece,anlattıkları da aynı şey zaten.sadece farklı yollardan