Rock ve moda

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

eet herkes birbirnn aynı....taxime çıkınja binlerce aynı tip war..bi çözüm bulmalı...
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

rock ın modası mı olur yaa :-D :P
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
sallangac
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sallangac »

rock ın modası olur şöle olur popüler kültür rockı sömürmeye baslar ve rock ın modası olur
bn taksme çıkınca bi alay değişik tip görüyom değişik giyinmişler fln mutlu oluyom çünkü biz insanlar hep kontrol altında tutuluyor hep aynı şelere özendiriliyoruz. sonra rock tabii ki moda olur ; mtv yeni yılın rock tipinin videolarını ekranına koyar,converse sıradanlasır küpe aykırılığını yitirir, sonra bi çogu rock kültürünü mtvden alınca işte al sana rock modası!! :007

Kullanıcı avatarı
sallangac
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sallangac »

bide tikiler hakkında şunu sölemek isterm güce(paraya) tapan kesm olurlar kendileri bu tamamiyle saçmalık bu yüzden sevmem tikileri. bn müzik ayrımından bahsetmiyom altını çiziym, bnm ev arkım arabesk dinler.

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

benje asıl rockçı modaya göre hareket etmez...kendi modasını yaratır..ama kahretsin ki benim 3-5yıldan beri gydim şeyler şu an teenagerlar arasında moda oldu...yeni bişiler kesip biçmk lazım... :wacko
edison bile pişman...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Perşembe pazarında Slayer,Motorhead,Metallica,Misfits t-shirt'leri satılıyor.Al sana rock modası !! Sistem herşeyi emer sindirir ve sıçar insalığın üstüne.Ben kumaş boyasıyla istediğim desen ve tarzda t-sirt yapabiliyorum..Ben Kadıköy Moda'yı severim gerisi bağlamaz bünyemi..Selametle
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
smhydn
Üye
Üye

Mesaj gönderen smhydn »

düşünce görünüş vs.. vs.. insanın kendi zevkine kalmış bi olay rockcı adam metalci adam siyah giyinir diye bi olay olmamalı herkes istediğini yapmakta özgür...ayrıca da insanları görünüşüne göre yargılamak aptalca herşey tepede beyinde biter [/quote]

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

moda denen şey tamamen saçmalık.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

KoRn_eR yazdı:moda denen şey tamamen saçmalık.
haklısın
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

KoRn_eR yazdı:moda denen þey tamamen saçmalýk.
ya hakikaten öyle herkes istediði gibi giyinsin marlyn manson yuzunu beyaza dudaklarýný siyaha buyuyo diye bende mi boyuyum sevmem ole iþi bunlar yalan dolan

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

Rock müziği diğer müziklerden ayıran en büyük etmen ideolojisidir..tamamen özgür kılar insanı..bu ideoloji düşünseldir...kıyafet konusu elbet bu düşünceden ortaya çıkmıştır..aykırılıktan..fakat aykırılık kıyafette değil düşüncede olur ki..gördüğüm rockseverlerin büyük bir çoğunluğu bu ideolojiyi bilmezken kıyafetleri çok iyi biliyolar aferin onlara...ben ise dışarıdan çok sıradan görünürüm farklı görünmeye karşı değilim ancak artık çocuklaşmaya başladı bu olaylar..
insanlık, okadar hızlı büyüyordu ki ; Tanrıyla boy ölçüşmeye kalkıştı ve Tanrı ; çocuklarından utandı... Önce yağmurla yıkadı pisliklerinden arıttı sonra güneşinde yaktı maskelerini çıkarttı ve yer yü

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

rock demiyelim de müzik birçok dönemin modasına hareket wermis bi etkendir bence :)

Kullanıcı avatarı
caduz_ezgi
Üye
Üye

Mesaj gönderen caduz_ezgi »

kim ne giyinirse giysin beni ilgılendırmes sonucta moda ile müzik in hiç bi alakası yoq :002

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

modaya bağlı olarak bişeyler giyen yiyen içen insanların bireyselliklerini ve farklılıklarını sorgulamak gerekir bence.. eğer söz konusu şey aykırılıksa aykırılığın modası yoktur.. bişeye bağlı olarak belli kriterlerde giyinmeye başladığımızda o aykırılıktan geriye bişey kalmaz zaten..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
erbuzeth
Üye
Üye

Mesaj gönderen erbuzeth »

tek tip insan modeli türüyo kime baksam aynı kıyafetler aynı ayakkabı aynı küpe aynı saç modelii giderek bayıyo beni bu..kimseyi kıyafetiyle yargılamam ama artık b.kunu çıkardılar herşeyin!
.:Erbuw:.

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

morjan yazdı:eet herkes birbirnn ayný....taxime çýkýnja binlerce ayný tip war..bi çözüm bulmalý...
Evet taksime çýkýnca hep ayný tiplerle karþýlaþyorz.siyah giyinen,küpe takan,sakallý,saçý uzn vs tipler.Bunlarn yarýsý özenti diðer yarýsý da bn siyah giyorm ama siyah rengi sevdiðim içn ,küpe takýyorm kulaðmda hoþ durduðu içn gibi düþünenler.Ve hepside rock dinliyorz havasý veriyo ama çoðu da dinlemiyo.yani insanlarn dýþ görünüþüne bakarak nelerdn hoþlandðýný bilemeyiz.mesela bn converse giyiyorm.iþte bn rock müzik dinliyorm bu yüzden converse de giymem gerekiyo gibi düþündüðümden deðl.converse tercih etmemn nedeni çk rahat bi ayakkabý olmasý.bnce müzikle dýþ görünüþn hiç bi alakasý yok...

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

moda kavramına karsıyım ben zaten..ben farklıyım deyip herkes gibi olan siyah giyen tipler gormekten o kadar sıkıldımki..her kadıkoye indigimde rex in arka sokaklarında kendinden gecmis kaldırımlarda baygın yatan buna farklilik rahatlik diyen yine siyah giymis tipler gormekten biktim..marilyn modunda abuk subuk makyajlarla dolasan insanlar gormekten bıktım..insan giydikleriyle farkli olmaz bu bilinci kavramak lazim once..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

hiçbi zaman öle kaygılarım olmadı modaydı şuydu buydu.rock müzik dinliyorum,dışardan bakıldığında bu anlaşılabilir giyim tarzımdan,ama kendimi bu konuda hiç kısıtlamadım,aman ben rock müzik dinliyorum rockersam eğer böle giyinmem lazım şunu takmam lazım falan filan boş şeyler bunlar.içimden nası geliyosa,canım ne istiyosa onu giydim.ayrıca şu son zamanlarda liseli gotik kızlardan kusucam artık.gerçek bi olay mesela kardeşim anlatıo,arkadaşının arkadaşları bi kaç kız,gotik takılıyolar makyajdı,siyah giysilerdi falan.bi gün itiraf ediyolar,biz aslında dinliyoruz dediğimiz grupları hiç dinlemedik sadece grupların adlarını ezberliyoruz falan diye.diyeceğim o ki,izmirde kıbrıs şehitlerine çık bunlardan yüzlercesi mevcut,yazık diyebiliyorum sadece,ne kadar kişiliksiz bireyler yetişio arkamızdan..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

bi şekilde bunu yaratan da biz değil miyiz sonuçta.. biz derken ben bişe yapmadım kardeşim gibi cümleleri kabul edilemez bence.. sonuçta toplum olarak böyle şeylere yatkınız ve kaçınız arkadasım bu sana yakışmamış diyosunuz mesela çevrenizdekilere? çok güzel olmuş hoş durmuş ooo sende bizden olmuşsun gibi lafları edip sonra moda sorunundan bahseden çok insan gördüm..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
purplesheep13
Üye
Üye

Mesaj gönderen purplesheep13 »

giydigin de falan değil olay bence rock bi yasam tarzıdır :013

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

genel olarak punk rock dinliyorum,ewet ama 8 cm topuklu ayakkabı we cicili bicili abiye giymekten de çoook hoşnutum.... :P
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

morjan yazdı:genel olarak punk rock dinliyorum,ewet ama 8 cm topuklu ayakkabı we cicili bicili abiye giymekten de çoook hoşnutum.... :P
8cm mi :016 az değilmi :P ama gider sana.yani fotolarına baktığım kadarıyla güzel durur.

renkli giyinmeye bakıyorum :D
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

morjan yazdı:genel olarak punk rock dinliyorum,ewet ama 8 cm topuklu ayakkabý we cicili bicili abiye giymekten de çoook hoþnutum.... :P
yakýþýyosa giyecen tabi bende mecbur takým elbise ile çalýþýyorum her ne kadar illet olsamda

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

Papi yazdı:
morjan yazdı:genel olarak punk rock dinliyorum,ewet ama 8 cm topuklu ayakkabı we cicili bicili abiye giymekten de çoook hoşnutum.... :P
8cm mi :016 az değilmi :P ama gider sana.yani fotolarına baktığım kadarıyla güzel durur.

eet güsel oluor ama dooru düzgünyürüyeblmk için kafada kitapla gezmk şart....nihohaa :P
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

morjan yazdı:
Papi yazdı:
8cm mi . az değilmi :P ama gider sana.yani fotolarına baktığım kadarıyla güzel durur.

eet güsel oluor ama dooru düzgünyürüyeblmk için kafada kitapla gezmk şart....nihohaa :P
zor senin işte bea :P
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.