Müzikte Irk Ayrımı

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Müzikte Irk Ayrımı

Mesaj gönderen ters999 »

ya siyahi insanların çok güçlü sesleri olmasına rağmen niçin takıntı haline getirmişlerdir rap'i??yani içinde siyahi eleman bulunduran kaç tane grup var ki??sizce nedendir bu şartlanma??halbuki rock weya metal soyleseler çok iyi müzik çıkmaz mı ortaya?ya da en azından ben mi oyle dusunuyorum?sizin de bu konudaki görüslerinizi almak isteriimm.

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

rap ı kendılerıne neden yakın bulduklarını ben de tam olarak cozemedım..zaten bence kendı aralarında ıkıye ayrılıyolar. rap ı gercekten ıdeolojısıne ve dogruluguna ınanarak yapanlar bırde mtv yı actıgımızda 10 dakkada 1 cıkan kafam kadar pırlanta kupe takanlar ve motor hatunları oynatanlar sarkı sozlerını ınceledıgın zaman bos zaten anlıosun.. konuyu saptırmadım umarım benım bıldgım kadarıyla POD grubunun bascısı siyah tı
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

Zenci abilerimiz blues,jazz olaylarına daha çok girmekte.
Dünyanın en iyi bassistlerinden biri olan Victor Wooten'ı en önemli örnek olarak gösterebilirim.
http://www.youtube.com/watch?v=iYlNlz4MagA

bunu izleyin mutlaka :D

Ayrıca Carlos Santana'nın grubunun davulcusu zencidir.Ha derseniz ki solisti zenci olan metal grupbu yok mu ben de daha rastlamadım :D
Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa çok yanlış yapıyorsunuz demektir.

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

zenciler kim rock metal kim zencilerin kas güçleri beyazlara göre %14 fazla beyin güçleri ise %7 daha küçüktür eeee rockta düþünce ve beyin gücüne dayalý üretimlerin oldugu bir müzik sadece duygu veya boþ laflar bütünü olsa emin olun birçok zenci rock grubu olurdu....

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

GeLMiR yazdı:Zenci abilerimiz blues,jazz olaylarına daha çok girmekte.
Dünyanın en iyi bassistlerinden biri olan Victor Wooten'ı en önemli örnek olarak gösterebilirim.
http://www.youtube.com/watch?v=iYlNlz4MagA

bunu izleyin mutlaka :D

Ayrıca Carlos Santana'nın grubunun davulcusu zencidir.Ha derseniz ki solisti zenci olan metal grupbu yok mu ben de daha rastlamadım :D
solisti zenci olan sepultura war...bide dün emtivi'de izledim full zenciydi..ordan aklıma geldi bu başlık..adını hatırlamıyorum..ama amcam iyi böürüyodu bide dilinde kaşında pirsinkleri wardı :)

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Konu adı " Müzikte ırk ayrımı " olarak degiştirilmiş, tekrar aktif hala gelmiştir..
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Niye başlığı değiştirmeye gerek duydun?
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Vampiria yazdı:Niye başlığı değiştirmeye gerek duydun?
İnsanlara zenci beyaz gibi tanımlamalar yakıstırmak hoş degildir.. Zenci kelimesi bana itici geldi..

Bu kücük aytıntıdan sonra konu baslıgına fazla takılmadan içeriginden konusmaya devam edelim..

Sevgiler saygılar ..
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

Burhan_abi yazdı:Konu adý " Müzikte ýrk ayrýmý " olarak degiþtirilmiþ, tekrar aktif hala gelmiþtir..
iyi yapmýþsýn daha nitelikli bir baþlýk olmuþ

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

siyahlar pekçok alanda beyazlardan üstün bence. sporda da üstünler müzikte de. siyahların sesi daha güzel olur beyazlardan. daha iyi çalarlar çalgıları. mesela jimi hendrix... adam 1 numaralı gitarisit

fanıyım diyebileceğim gruplarda da var siyahlar. candiria, god forbid, killswitch engage, rage against the machine...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

sporda çook daha üstünler :P zaten rapcilerin çoğu zenci :D yha belki doğru-yanlış bunlar.farketmez.bunlar bir yana ben kendi düşüncemi söyliyim.
aslında teninin rengi farklı olunca birşey değişmiyor."zenci onu iyi yapar, beyaz onu iyi yapar" demek yanliş geliyor bana :023 ırk ayrımı zaten saçmalık! adam siyah da olsa, beyaz da olsa bu işi yapar :D
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

müzik ewrenseldir.. din, dil, ýrk ws.. ayrýmý müziði etkilememeli bence..
sonuçta her kesimden insan bi eser yaratýo..

Kullanıcı avatarı
_AnGeLiCa_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _AnGeLiCa_ »

bencede müziği kitlelere göre ayıramayız...

bence sadece şöyle birşeyden bahsedebiliriz mesela zencilerin eski hayat tarzlarında yani kölelik zamanlarında jazz müzik ortaya cıkmaya baslamıstır.. ve bununla beraber kendi aralarında daha cok yayılmış ve bu alanda ilerlemişlerdir.. nitekim ülkelere göre de ayırabiliriz bunu tarihinden gelen tarzlar o ülkelerde yetişenlerin müzikal tarzlarında etki ediyordur muhakkak.. ama bunu kasları güçlü beyinleri zayıf gibi sözlerle nitelendirmek cok yanlış...
öl ve ruhun kanalizasyon kokulu çürüklerden arınsın

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

dünyaya blues jazz gibi çok önemli,kesinlikle ve kesinlikle olması gerekn iki tarzı hediye etmiş siyahiler,daha sonra müziği biraz daha geri plana atıp rap olayına girmişler.bence pek bir müzik gibi görünmesede sevenleri çok.aslında ben dünya müziklerinden bahsetmek istiyorum.bu folk ya da country ya da etnik müzikler.her millet kendi müziğini bir şekilde benimser.ben kalkıp asla diyemem ,''kardeşim, türk halk müziği kötüdür''.bu ülkede yaşayan herkes bu doğallığı bu tarihi sever.mesela türkiye deki kürtlerin, lazların, boşnakların ve daha nicelerinin müzikleri mükemmeldir.şimdi buradan kalkıp avusturalya ya gitseniz bir aborijin kabilesindeki bir ayine katılsanız oradaki müziklerde size güzel gelir.çünkü sahte değildir.sahtelikten kastım şudur.bestecinin yaşamadığı olayları yaşamış gibi söze dökmesi,bence sahteciliktir.alırsınız bir albüm ve içindeki onüç şarkının 10 u aşk üzerinedir.hepsi tek bir kişide olamayacak farklı aşk alıntılarıdır.eee tabi bunu yorumlayan arkadaşta da muhteşem bir rol kabiliyeti olmalı ki parçaları daha anlamlı icra edebilsin.işte tarih kokan folklorik eserlerde yüzde doksan dokuz yaşanmış olaylar dile getirilir.zaten yaşanmamışsa bile bir şekilde dilden dile aktarılmış hikayelerdir ki bunlarda güzeldir.
neyse efendim ,müziğin evrenselliği tartışıla dursun,insanoğlu nesillerden beri farklı yerlerden farklı yerlere göç edip farklı müzikleri tanıyıp kendi müziklerini de tanıştırmıştır.müziğin evrenselliğinden ziyade yüksek oranlı bir sosyalliği vardır ki,medeniyetleri barıştırır,dertlerimizi dile getirir.

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

fromhelllll yazdı:zenciler kim rock metal kim zencilerin kas güçleri beyazlara göre %14 fazla beyin güçleri ise %7 daha küçüktür eeee rockta düşünce ve beyin gücüne dayalı üretimlerin oldugu bir müzik sadece duygu veya boş laflar bütünü olsa emin olun birçok zenci rock grubu olurdu....
eminim bizden çok daha zeki olan zencilerde vardır..örn: ray charles

saçma sapan araştırmalara kulak asmayın bi kerede!
insanlık, okadar hızlı büyüyordu ki ; Tanrıyla boy ölçüşmeye kalkıştı ve Tanrı ; çocuklarından utandı... Önce yağmurla yıkadı pisliklerinden arıttı sonra güneşinde yaktı maskelerini çıkarttı ve yer yü

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

skin kaliteli zenci müziinin en ii örneklerndendr
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Re: Müzikte Irk Ayrımı

Mesaj gönderen v00d00 »

ters999 yazdı:ya siyahi insanların çok güçlü sesleri olmasına rağmen niçin takıntı haline getirmişlerdir rap'i??yani içinde siyahi eleman bulunduran kaç tane grup var ki??sizce nedendir bu şartlanma??halbuki rock weya metal soyleseler çok iyi müzik çıkmaz mı ortaya?ya da en azından ben mi oyle dusunuyorum?sizin de bu konudaki görüslerinizi almak isteriimm.
hayıııııırr!!!
zenciler o güzelim kültürlerini,seslerini metal müzikle harcayamazlar!!
zenciler bluescudur...
blues yapmalıdırlar...
ha o rap yapanlar sadece televizyonda gördükleriniz, piyasacı serseriler...
aslında bluescu hepsi..genlerine işlemiş
bknz: başta baba bb king sonra..t-bone walker, albert king, albert collins, jimi hendrix, ray charles, muddy waters, robert cray, sonny boy williamson...ve daha ismini yazamadığım diğerleri...
rapi hepsi takıntı haline getirmemiş...biraz daha bilgi edin zenci müziğiyle ilgili...
gerçi bizim halk müziğini salak salak oyun havalarıyla(bknz:ankaralı sıfatıyla çıkan değişik insanlar) 300-500 lü ritimlerle, iğrenç elektro bağlama melodileriyle pislettikleri gibi insanların, blues u da yeni nesil zenciler dönüştürtmekteler..(rnb"rhtym and blues",hiphop vs...)
bence siyahi insanların özünde blues yatar,olmadı jazz yatar funk yatar...
rap değil..
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
gsev
Üye
Üye

Mesaj gönderen gsev »

siyahi insanların rock müziğe bu denli uzan olmaları gırtlak ve ses yapılarından mıdır acep..?

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Edmond yazdı:dünyaya blues jazz gibi çok önemli,kesinlikle ve kesinlikle olması gerekn iki tarzı hediye etmiş siyahiler,daha sonra müziği biraz daha geri plana atıp rap olayına girmişler.bence pek bir müzik gibi görünmesede sevenleri çok.aslında ben dünya müziklerinden bahsetmek istiyorum.bu folk ya da country ya da etnik müzikler.her millet kendi müziğini bir şekilde benimser.ben kalkıp asla diyemem ,''kardeşim, türk halk müziği kötüdür''.bu ülkede yaşayan herkes bu doğallığı bu tarihi sever.mesela türkiye deki kürtlerin, lazların, boşnakların ve daha nicelerinin müzikleri mükemmeldir.şimdi buradan kalkıp avusturalya ya gitseniz bir aborijin kabilesindeki bir ayine katılsanız oradaki müziklerde size güzel gelir.çünkü sahte değildir.sahtelikten kastım şudur.bestecinin yaşamadığı olayları yaşamış gibi söze dökmesi,bence sahteciliktir.alırsınız bir albüm ve içindeki onüç şarkının 10 u aşk üzerinedir.hepsi tek bir kişide olamayacak farklı aşk alıntılarıdır.eee tabi bunu yorumlayan arkadaşta da muhteşem bir rol kabiliyeti olmalı ki parçaları daha anlamlı icra edebilsin.işte tarih kokan folklorik eserlerde yüzde doksan dokuz yaşanmış olaylar dile getirilir.zaten yaşanmamışsa bile bir şekilde dilden dile aktarılmış hikayelerdir ki bunlarda güzeldir.
neyse efendim ,müziğin evrenselliği tartışıla dursun,insanoğlu nesillerden beri farklı yerlerden farklı yerlere göç edip farklı müzikleri tanıyıp kendi müziklerini de tanıştırmıştır.müziğin evrenselliğinden ziyade yüksek oranlı bir sosyalliği vardır ki,medeniyetleri barıştırır,dertlerimizi dile getirir.
Bak ne güzel anlatmış adam siyah müziği beyaz müziği diye orda takılıp kalmamış.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

gsev yazdı:siyahi insanların rock müziğe bu denli uzan olmaları gırtlak ve ses yapılarından mıdır acep..?
gırtlak ve ses yapılarının beyaz insanlara oranla daha güçlü olduğuyla ilgili bir araştırma var diye biliyorum.. sebep bu olmamıştır büyük ihtimalle.. ayrıca senin rengin mor benimki al o zaman sen rap yap ben rock sarı olan da jazz takılsın mantığınından nefret etmekteyim..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Siyahi müzisyen Jazz'da say say bitmez. Kaldı ki Jazz rock müziğe kıyasla çok daha zor bi müzik (iyi ya da kötü demiorum yanlış anlaşılmasın) O açıdan bu konuda zekayla ilgili yakıştırmalara pek katılamayacağım. Siyahların fiziksel üstünlükleri seste nitelik açısından belki beyazların önüne geçebilir ama bence biraz da zevk meselesi. Benim beğendiğim şarkıcıların nerdeyse tümü beyaz. Keza enstrumancılıkta da bu aynı bence.

Aklıma rock camiasından gelen bi iki örnek. Sepultra'nın solisti söylenmiş, onun dışında, Bloc party'nin solisti, Skin, Lenny Kravitz ve davulcusu, gelio benim aklıma. Ve tabii ki Bob Marley...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

sevendust solisti lojan

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

ya aslinda "siyah insanlarin sesi güzeldir ve güclüdür" zihniyeti var cogunda ( ve bende :D)..bu da irkcilik oluyo dimi ..(=

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

karpuz_agaci yazdı:ya aslinda "siyah insanlarin sesi güzeldir ve güclüdür" zihniyeti var cogunda ( ve bende :D)..bu da irkcilik oluyo dimi ..(=
pozitif ayrımcılık gibi bisey oluyor daha cok :)

Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

Ya her grubun kendi hayat tarzı var öyle değil mi?
ve yine her ferdin kendi felsefi bir düşüncesi var doğru mu?
iki üç dört kişi kafaları bazı noktalarda ayrılık göstersede yine ortak noktaları iyi analiz ederek birleşmişler bir gaye için çırpınıyorlar ve bir grup çıkageliyor...
şöyle diyeyim; kimisi mistik, kimisi ırkçı, kimisi ruhani, kimisi sanayici, kimisi tabiatçı, kimisi dinci, kimisi sadist, kimisi orta yollu, ve saire ve saire eklemek isteyen varsa eklesin...
bunlar doğrultusunda bazımız birini bazımız diğerini diğerlerimiz de diğerlerini tercih edebilir saygı duymak gerekir görüşündeyim...