Eurovision

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Olay tamamen siyasi.Bize puan vermeyen ermenilere 12 puan vermek vatan hainliği ve yalakalıktan başka birşey değildir.Birincilik bizim hakkımızdı.Kosovalılar'a katliam uygulamış bir millet nasıl birinci olur?bizimde birinci olmak için kan dökmemizmi gerek?
Ya yunanistan'a ne demeli?şerefsizler bize komşuyuz derler,artık gözümde ermeniler kadar gözüküyorlar.
Ne kadar TÜRK düşmanı ve karşıtı varsa hepsinin ta ....... (anladınız siz onu) :007
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

kindmonster yazdı:Olay tamamen siyasi.Bize puan vermeyen ermenilere 12 puan vermek vatan hainliði ve yalakalýktan baþka birþey deðildir.Birincilik bizim hakkýmýzdý.Kosovalýlar'a katliam uygulamýþ bir millet nasýl birinci olur?bizimde birinci olmak için kan dökmemizmi gerek?
Ya yunanistan'a ne demeli?þerefsizler bize komþuyuz derler,artýk gözümde ermeniler kadar gözüküyorlar.
Ne kadar TÜRK düþmaný ve karþýtý varsa hepsinin ta ....... (anladýnýz siz onu) :007
+1 oh be icimden konustun :-D valla öyle sok oldum bende 12 p ermenistan oha dedim o an...
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Ermeniler, Türkiye'nin verdiği 12 puana birtakım yorumlar getirmişler:

"Bu politik bir oyun. Türkler 12 tam puan verdi ama karşılığında soykırımı unutmamızı istiyorlar"

"Tabi ki bu puanları bize Türkler değil, orada yaşayan Ermeniler veriyor. Sayıları arttıkça puanlar da çoğalıyor"

"Nedeni ne olursa olsun Türkiye'nin bize bu puanı vermesi hoşuma gitti"
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

whatsername yazdı:Ermeniler, Türkiye'nin verdiği 12 puana birtakım yorumlar getirmişler:

"Bu politik bir oyun. Türkler 12 tam puan verdi ama karşılığında soykırımı unutmamızı istiyorlar"

"Tabi ki bu puanları bize Türkler değil, orada yaşayan Ermeniler veriyor. Sayıları arttıkça puanlar da çoğalıyor"

"Nedeni ne olursa olsun Türkiye'nin bize bu puanı vermesi hoşuma gitti"
'Türkler size günahını vermez,merak etmeyin' demek istiyorum :)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Bu bir yarışmamıydı.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

kısmet seney'E..; )

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

yarışmayı izleyemedim, yani şarkılar hakkında yorum yapamam..ama oylamayı güle güle izlediğimi hatırlıyorum, bayaa bi oha oha oha çıktı ağzımdan :)
yarışma ne ki sonuç ne olsun...
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

YOK_snm
Üye
Üye

Mesaj gönderen YOK_snm »

eurovision birincisi sırbistanın şarkısının da çalıntı olduğu söylentisi var ama ben beğendim şahsen şarkıyı.gerçi birinciliği haketti mi o tartışılır.
did I punish you for dreaming?

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bad-dua yazdı:Bu bir yarışmamıydı.
göstermelik bir yarışma. haçlı seferlerinden farkı yok.kim kimden kaç puan koparırsa

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

kindmonster yazdı:
bad-dua yazdı:Bu bir yarışmamıydı.
göstermelik bir yarışma. haçlı seferlerinden farkı yok.kim kimden kaç puan koparırsa
Kim kime "canım komşum" edasıyla yaklaşırsa...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

ermenstana oyu miting alanında hepimiz ermeniyiz diyenn kiişler vermiş öyle diyorlar :)
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

issirganotununissirmiyani yazdı:ermenstana oyu miting alanında hepimiz ermeniyiz diyenn kiişler vermiş öyle diyorlar :)
bu konuda haklsın.bugün hepimiz ermeniyiz diyen,yarın hepimiz hristiyanız der.sms'lerini haçlı alemine yollar.onlardan bunuda beklerim.eylem haddini ve amacını işte böyle aşar.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

kindmonster yazdı:
issirganotununissirmiyani yazdı:ermenstana oyu miting alanında hepimiz ermeniyiz diyenn kiişler vermiş öyle diyorlar :)
bu konuda haklsın.bugün hepimiz ermeniyiz diyen,yarın hepimiz hristiyanız der.sms'lerini haçlı alemine yollar.onlardan bunuda beklerim.eylem haddini ve amacını işte böyle aşar.
hristiyan olmak kötü bişey mi?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

"Hepimiz ermeniyiz" lafının esprisini anlayamayan zihniyeti kınıyorum. Bu faşizan bi yaklaşım. Eğer Atatürk'ün yolundayız diosak bu tarz faşizan tutumlarda bulunmamalıyız arkadaşlar. Atatürk milliyetciliğe karşı değildi ama faşizme tamamen karşıydı. Bize sözde soykırım bahaneleriyle küfreden ermeniler de insanlık dışı faşizan bi tutum içine giriolar o ayrı mesele. Ama bu şekilde provoke olup "hepimiz Ermeniyiz " lafındaki Ermeni'nin bütün insanlığı temsil eden simgesel bişey olduğunu anlayamıosak, bize küfreden Ermenilerle aynı konuma düşüoruz. Ve bu durum da bizden bu konuda itiraf bekleyen sinsi Avrupa birliği devletlerinin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbi işe yaramıo.

Buna dünyadan bi örnek vermek istiorum. 2. Dünya savaşı sırasında Almanlar Danimarka ile kağıt üstüne müttefik görünüolar bi süre. Hitler Danimarka kralına, Danimarka topraklarında yaşayan Yahudilerin kolaylıkla belirlenmesi ve zamanla yokedilmesi için kollarına yahudi yıldızı olan bantlar takılmasını önerio. Kral bunun üstüne yahudi yıldızlı bandı ilk kendisi takıo ve yahudi olsun olmasın bütün halkın bu bandı takmasını emredio. Halkta bu emre uyuyo ve eğer yahudiler katledilcekse hepimiz yahudiyiz sloganıyla bandı takıyorlar kollarına.

Bu forumu takip edenler benim "system of a down" grubunun Türkiye'ye ettiği çirkin laflara ve sözde ermeni soykırımı olayına karşı duruşumu tavrımı çok iyi bilirler. O açıdan Ermeni'lerin düzeysizlerine ve düzeysizliklerine aynı şekilde düzeysizce karşılık verilmesine de karşıyım. O miting de Hrant Dink'in katledilmesi sonrası "Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeniyiz" sloganları aynı 2. Dünya savaşında Danimarka'nın Nazilere karşı almış olduğu tavıra eşdeğer bir tavırdır. Hrant Dink'i katleden/ettirenler sözde ermeni soykırımı savını destekleyecek iğrenç bi hareket yapmışlardır. Bunu göremeyene ben kör derim.

Türkiye Ermenistan'a 12 tam puan vermekle son derece medeni bi harekette bulunmuştur. Bu yağ çekme değil komşuya, kardeşe yakışır bir olgunluktur. Eğer Ermeni medyasında bu tarz provokatif ya da hakkaten yapılan olgunluğu göremeyecek kadar seviyesiz ve çirkin haberlere yer verildiyse bu onların seviyesizliğinden başka bişey değildir. Bu duruma bütün Ermeni halkına malederek aynı şekilde seviyesiz ve faşizan bi tutumla tepki vermek büyük hata olur.

Bilmem anlatabildim mi?
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

shidow yazdı:"Hepimiz ermeniyiz" lafının esprisini anlayamayan zihniyeti kınıyorum. Bu faşizan bi yaklaşım. Eğer Atatürk'ün yolundayız diosak bu tarz faşizan tutumlarda bulunmamalıyız arkadaşlar. Atatürk milliyetciliğe karşı değildi ama faşizme tamamen karşıydı. Bize sözde soykırım bahaneleriyle küfreden ermeniler de insanlık dışı faşizan bi tutum içine giriolar o ayrı mesele. Ama bu şekilde provoke olup "hepimiz Ermeniyiz " lafındaki Ermeni'nin bütün insanlığı temsil eden simgesel bişey olduğunu anlayamıosak, bize küfreden Ermenilerle aynı konuma düşüoruz. Ve bu durum da bizden bu konuda itiraf bekleyen sinsi Avrupa birliği devletlerinin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbi işe yaramıo.

Buna dünyadan bi örnek vermek istiorum. 2. Dünya savaşı sırasında Almanlar Danimarka ile kağıt üstüne müttefik görünüolar bi süre. Hitler Danimarka kralına, Danimarka topraklarında yaşayan Yahudilerin kolaylıkla belirlenmesi ve zamanla yokedilmesi için kollarına yahudi yıldızı olan bantlar takılmasını önerio. Kral bunun üstüne yahudi yıldızlı bandı ilk kendisi takıo ve yahudi olsun olmasın bütün halkın bu bandı takmasını emredio. Halkta bu emre uyuyo ve eğer yahudiler katledilcekse hepimiz yahudiyiz sloganıyla bandı takıyorlar kollarına.

Bu forumu takip edenler benim "system of a down" grubunun Türkiye'ye ettiği çirkin laflara ve sözde ermeni soykırımı olayına karşı duruşumu tavrımı çok iyi bilirler. O açıdan Ermeni'lerin düzeysizlerine ve düzeysizliklerine aynı şekilde düzeysizce karşılık verilmesine de karşıyım. O miting de Hrant Dink'in katledilmesi sonrası "Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeniyiz" sloganları aynı 2. Dünya savaşında Danimarka'nın Nazilere karşı almış olduğu tavıra eşdeğer bir tavırdır. Hrant Dink'i katleden/ettirenler sözde ermeni soykırımı savını destekleyecek iğrenç bi hareket yapmışlardır. Bunu göremeyene ben kör derim.

Türkiye Ermenistan'a 12 tam puan vermekle son derece medeni bi harekette bulunmuştur. Bu yağ çekme değil komşuya, kardeşe yakışır bir olgunluktur. Eğer Ermeni medyasında bu tarz provokatif ya da hakkaten yapılan olgunluğu göremeyecek kadar seviyesiz ve çirkin haberlere yer verildiyse bu onların seviyesizliğinden başka bişey değildir. Bu duruma bütün Ermeni halkına malederek aynı şekilde seviyesiz ve faşizan bi tutumla tepki vermek büyük hata olur.

Bilmem anlatabildim mi?
Alkışlayan smiley olacaktı buralarda bir yerde...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Burda beni anlayan birilerinin olması hakkaten mutlu edici bişey. Teşekkür ediorum...

Hiçbirimiz bi Ogün Samast gibi katil olmayalım. İnsan hayatı değerli olmalı. İnsan hayatı insani değerlerle ölçülen bişey. Dostluk kardeşlik te insani değerler. Bu dünyada yaşayan her insan yanındakine dostluk beslemeli. Düşmanlık ya da öfke değil. Bu tabii ki kolay bişey değil. Emek isteyen bişey. Eurovision'da Ermenistan'a verilen 12 puanı ben dostluk adına verilen bi emek girişimi olarak görüorum ve destekliorum. Kaldı ki Ermenistan, Yunanistan bu dünya üzerinde Türkiye'ye en yakın kültürler. Yakın olmaktan öte etkileşim içerisindeki kültürler. Aramızdaki düşmanlık tamamen güç dengelerinin üzerimizde kurduğu komplolardan kaynaklanıo. Bu komplolara bu tuzaklara düşmeyelim. Her zaman dostluktan yana hareket edelim...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

shidow yazdı:Burda beni anlayan birilerinin olması hakkaten mutlu edici bişey. Teşekkür ediorum...

Hiçbirimiz bi Ogün Samast gibi katil olmayalım. İnsan hayatı değerli olmalı. İnsan hayatı insani değerlerle ölçülen bişey. Dostluk kardeşlik te insani değerler. Bu dünyada yaşayan her insan yanındakine dostluk beslemeli. Düşmanlık ya da öfke değil. Bu tabii ki kolay bişey değil. Emek isteyen bişey. Eurovision'da Ermenistan'a verilen 12 puanı ben dostluk adına verilen bi emek girişimi olarak görüorum ve destekliorum. Kaldı ki Ermenistan, Yunanistan bu dünya üzerinde Türkiye'ye en yakın kültürler. Yakın olmaktan öte etkileşim içerisindeki kültürler. Aramızdaki düşmanlık tamamen güç dengelerinin üzerimizde kurduğu komplolardan kaynaklanıo. Bu komplolara bu tuzaklara düşmeyelim. Her zaman dostluktan yana hareket edelim...
Turkiyede dogup buyumus bi yunan olarak o kadar hosuma gitti ki bu sozlerin, boyle dusunen insanlarında olması.. Tamamen katılıyorum.. aynı kulturun farklı isimlendirilmisi diye bile tanımlanabilecek ulkeleri birbirine dusman ettiler.. simdi de gereksiz bi yarısmada kim kime kac puan vermis kavgasına girdiler.. Ermenistan'a her neden verildiyse o 12 puan dusman olmadıgımızın, olmadıgınızın kanıtı olmalıdır.. Öldürenlerin yanında boyle dusunebilen insanlar da bulunabildigi icin hala bu ulkede bu kadar mutlu yasayabiliyoruz bizler de..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Efharisto poli :)

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

shidow yazdı:Efharisto poli :)
Parakalo :)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

shidow yazdı:Burda beni anlayan birilerinin olması hakkaten mutlu edici bişey. Teşekkür ediorum...

söylediklerinde haklısın. hangi milletten olursa olsun insana sırf insan olduğu için değer verilmeli, milletine ya da dinine göre değil. zaten yüzyıllarca birarada yaşayan insanlar birbirinden nefret edemez..milletler ve dinler arasındaki kin ve nefret politik oyunlar sonucu ortaya çıkıyor.. ancak son yıllarda çok kirli oyunlar oynanıyor ve her türlü dostluk girişimi baltalanıyor.
ancak Eurovision da verilen puanlarla dostluk kardeşlik olmaz..mesela yıllardır Almanya, Hollanda ve Fransa bize tam puan veriyor. sebep bize karşı olan sempatilerimi? tabi ki hayır.. sebep orda yaşayan Türkler.. Ermenistana verilen oyların sebebi de ülkemizde yaşayan Ermenilerdir..

eğer dediğin gibi olsa tam puan verdiğimiz ülkelerden de bize 1 tek puan çıkardı. ya da bizim yaptığımız jeste onlardan da bir karşılık gelseydi keşke.. basit bir şarkı yarışması olsa bile mesela Ermenistandan ya da Yunanistandan bize verilecek 1 puan bile insanların fikirlerini az da olsa değiştirebilirdi..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

houseofholy yazdı:

söylediklerinde haklısın. hangi milletten olursa olsun insana sırf insan olduğu için değer verilmeli, milletine ya da dinine göre değil. zaten yüzyıllarca birarada yaşayan insanlar birbirinden nefret edemez..milletler ve dinler arasındaki kin ve nefret politik oyunlar sonucu ortaya çıkıyor.. ancak son yıllarda çok kirli oyunlar oynanıyor ve her türlü dostluk girişimi baltalanıyor.
ancak Eurovision da verilen puanlarla dostluk kardeşlik olmaz..mesela yıllardır Almanya, Hollanda ve Fransa bize tam puan veriyor. sebep bize karşı olan sempatilerimi? tabi ki hayır.. sebep orda yaşayan Türkler.. Ermenistana verilen oyların sebebi de ülkemizde yaşayan Ermenilerdir..

eğer dediğin gibi olsa tam puan verdiğimiz ülkelerden de bize 1 tek puan çıkardı. ya da bizim yaptığımız jeste onlardan da bir karşılık gelseydi keşke.. basit bir şarkı yarışması olsa bile mesela Ermenistandan ya da Yunanistandan bize verilecek 1 puan bile insanların fikirlerini az da olsa değiştirebilirdi..
Bence bunun bi önemi yok. Bu toplumların birbirleriyle dost geçinebilmeleri için k.çı kırık bi yarışmadaki puanlara ihtiyaçları yok. Demek istediğim anlaşılmadı galiba. Arada temel insani değerler var ve bu toplumlar bu değerlere kesinlikle sahipler. Kaldı ki pratikte bu savımı doğrulayan bir sürü örnek var. Ege'de Türk balıkçılar fırtınada Yunan adalarına demirliyorlar ve ada halklarının balıkçılarımızı ağarladıkları, aynı şekilde Ege kıyılarına demirleyen Yunan balıkçıların da Türk halkı tarafından ağarlandığı onlarca yıldır süre gelen bi durum. Bunu yapanlar vatanlarına ihanet mi etmiş oluyorlar? Bence bunu yapanlar insan oluyorlar.
Güç dengelerinin oyunları aslında bu tür yarışmalarda da kendini gösteriyo. Eurovision yarışmasının siyasi boyutu yeni bişey değil bu hep vardı. Bahsettiğim güç dengelerini ellerinde tutan insanlıktan çıkmış kişiler bu tür hareketleri leyhlerine kullanabilecekleri bir silah haline getirmek için azami çaba sarfediyorlar. Tekrar söylüyorum, onların oyunlarına gelmeyelim...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

shidow yazdı:"Hepimiz ermeniyiz" lafının esprisini anlayamayan zihniyeti kınıyorum. Bu faşizan bi yaklaşım. Eğer Atatürk'ün yolundayız diosak bu tarz faşizan tutumlarda bulunmamalıyız arkadaşlar. Atatürk milliyetciliğe karşı değildi ama faşizme tamamen karşıydı. Bize sözde soykırım bahaneleriyle küfreden ermeniler de insanlık dışı faşizan bi tutum içine giriolar o ayrı mesele. Ama bu şekilde provoke olup "hepimiz Ermeniyiz " lafındaki Ermeni'nin bütün insanlığı temsil eden simgesel bişey olduğunu anlayamıosak, bize küfreden Ermenilerle aynı konuma düşüoruz. Ve bu durum da bizden bu konuda itiraf bekleyen sinsi Avrupa birliği devletlerinin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbi işe yaramıo.

Bilmem anlatabildim mi?
Yeni gördüm yazıyı.senin gibi durumu kavramış insanların olması sevindirici bişey.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bu durum ciddi bir durum. Kavrayanların sayısı artmalı...

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

kindmonster yazdı:Olay tamamen siyasi.Bize puan vermeyen ermenilere 12 puan vermek vatan hainliği ve yalakalıktan başka birşey değildir.Birincilik bizim hakkımızdı.Kosovalılar'a katliam uygulamış bir millet nasıl birinci olur?bizimde birinci olmak için kan dökmemizmi gerek?
Ya yunanistan'a ne demeli?şerefsizler bize komşuyuz derler,artık gözümde ermeniler kadar gözüküyorlar.
Ne kadar TÜRK düşmanı ve karşıtı varsa hepsinin ta ....... (anladınız siz onu) :007
:003 :013 :002

kesinlikle 100 de100 haklısın sacma bi yarışma haline geldi

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Off biz burda boşuna konuşuoruz ya...