müzik anlayışı...

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
shahin
Üye
Üye

müzik anlayışı...

Mesaj gönderen shahin »

herkesin kendine göre sevdiği müzik türleri wardır rock müziğinde bi çok türü war.müzik sizin için ne ifade eder?...

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

Ben rock müziði dinliyorum..
Bir arkadaþýmýza soruyoruz "Hangi tür müzikleri dinlersininiz?
Arkadaþýmýz: "Valla ben kulaðýma hoþ gelen her türlü müziði dinliyorum." diyor.Bu söz beni þaþkýna çeviriyor.Þaþýrdýðým þey kulaklarý deðil.Her türlü müziði kulaklarýna hoþ getiren beyinlerine þaþýrýyorum.

Kimler kulaðýna hoþ gelen müziði dinliyor?
Dinledikleri müzikleri söylemekten utananlar, toplumun ve modanýn belirlediði tarzlara köle olmaktan kaçamayan ve bunun utancýný yaþayan ve gizlemek isteyenler kulaklarýna hoþ gelen müziði dinliyorlar!...

Ben rock müziði dinliyorum. Çünkü kulaðýmdan beynime girerek hoþ gelen müzik bu... Çünkü hayata karþý bakýþým ve duruþum bana rock müzik dinletiyor ve rock müziði sevdiriyor. Ancak bazý rock müziði dýþýnda tarzlarda çok iyi yorumlandýðý için beðenilerim arasýna girebiliyor.

Müzik insanýn yaþamýný ve hayata bakýþýný belirleyen en büyük unsurlardan birisidir. Bir insanýn yaþam tarzýný, hayata karþý bakýþýný, siyasi ve felsefi fikirlerini anlayabilmek için müzik çok iyi bir araçtýr. Dinlediðimiz müzik bizi statüsel anlamda bir yere taþýmaz. Ancak bulunduðumuz statüye uygun müzikler dinleriz. Yani dinlediðimiz müzikler bizim ne olduðumuzu insanlara anlatabilir.

Kulaðýnýza heavy metal hoþ geliyor ve daha sonra da dönülme zakþamýn ufkundayým... diye bas bas baðýrabiliyorsanýz, sanýrým heavy metal sizi biraz üzüyor. Kurtulun heavy metal dinlemekten. Türk Sanat Müziði dinliyorum deyin tertemiz olun... Arkadaþ çevrenizde statü alabilmek yada onlardan olabilmek için aynýlaþarak farklýlaþmaya çalýþmayýn. Kendinize dikkat edin. Fazla karýþtýrmayýn kusarsýnýz. Ne dinlediðinize dikkat etmeyin ne olduðunuza dikkat edin, olduðunuz yer ne dinlediðinize dikkat etsin.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

kikirik, yazdıklarına tamamen katılmıyorum diyebilirim.

oncelikle surdan baslıyalım. demissin ki "Müzik insanın yaşamını ve hayata bakışını belirleyen en büyük unsurlardan birisidir. " Bunun herkes icin gecerli oldugunu soyleyemezsin .Dahası herkes muzigi hayat felsefesi yapacak kadar ciddiye almıyor, almasıda beklenemez.

Onun oncesinde "Valla ben kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinliyorum." diyen bir arkadasına sasırdıgını soylemissin. Herkes kalıplar icinde mi olmalı? Rock muzik dinliyen arabeskten uzak mı durmalı? Herkes ustunde rockcı, punkcı, popcu diye etiketlerle mi dolasmalı?

Ben kulağıma hoş geleni dinliyorum ancak senin yazdığın kimler bunu yapar kısmındaki tabirlerin hicbirinede ictenlikle soyleyebilirim ki uymuyorum. Evde açıp dönülmez akşamın ufkundayım dinlemiyorum, ama rock muzikten uzak bir ortamda calınca da bunu dinlemekten sikayet etmiyorum, eslik ediyorum. Dahası, yanımdaki rock muzik cdlerinin yanında Aylin Aslım'ın Gelgit, Mercan Dede'nin Nefes ya da Yansımalar'ın Bab-ı Esrar albumunu yanımda tasımaktan gocunmuyorum.

Muzik evrenseldir ve bir çok tür birbirine oldukça sıkı bağlarla bağlıdır, iç içedir. Böyle bir durumda da tarzların arasına bu kadar sert cizgiler cekmeye calısmak bana anlamsız geliyor. Belkide o yuzden rockcıyım, metalciyim laflarını sevmiyorum.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

jonnathan yazdı:kikirik, yazdýklarýna tamamen katýlmýyorum diyebilirim.

oncelikle surdan baslýyalým. demissin ki "Müzik insanýn yaþamýný ve hayata bakýþýný belirleyen en büyük unsurlardan birisidir. " Bunun herkes icin gecerli oldugunu soyleyemezsin .Dahasý herkes muzigi hayat felsefesi yapacak kadar ciddiye almýyor, almasýda beklenemez.

Onun oncesinde "Valla ben kulaðýma hoþ gelen her türlü müziði dinliyorum." diyen bir arkadasýna sasýrdýgýný soylemissin. Herkes kalýplar icinde mi olmalý? Rock muzik dinliyen arabeskten uzak mý durmalý? Herkes ustunde rockcý, punkcý, popcu diye etiketlerle mi dolasmalý?

Ben kulaðýma hoþ geleni dinliyorum ancak senin yazdýðýn kimler bunu yapar kýsmýndaki tabirlerin hicbirinede ictenlikle soyleyebilirim ki uymuyorum. Evde açýp dönülmez akþamýn ufkundayým dinlemiyorum, ama rock muzikten uzak bir ortamda calýnca da bunu dinlemekten sikayet etmiyorum, eslik ediyorum. Dahasý, yanýmdaki rock muzik cdlerinin yanýnda Aylin Aslým'ýn Gelgit, Mercan Dede'nin Nefes ya da Yansýmalar'ýn Bab-ý Esrar albumunu yanýmda tasýmaktan gocunmuyorum.

Muzik evrenseldir ve bir çok tür birbirine oldukça sýký baðlarla baðlýdýr, iç içedir. Böyle bir durumda da tarzlarýn arasýna bu kadar sert cizgiler cekmeye calýsmak bana anlamsýz geliyor. Belkide o yuzden rockcýyým, metalciyim laflarýný sevmiyorum.
Jonnathan þunu da söylim ki bn insanlarýn belli kalýplar içinde kalmasýndan yana deðilim.Rock müzik dinlerim ama klasik müziði de çok sewerim.Ve fýrsat buldukça da operaya giderim.Benm söylemk istediðim bnm kulaðýma her türlü müzik hoþ geliyo baþlýðý altýnda asýl dinlenilen müziði dile getirmekten utanýlmasýdýr.Kulaða hoþ gelen,daha çok tercih edilen müzik türleri vardýr.Ýnsanýn o anki durumuna hitap eden þarkýlarda olur.Ama müzikde de tercih edilen bir tür vardýr mutlaka...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

zaten senin bahsettigin insanlar genelde bugun onumuze pop muzik diye konulan ancak kaliteden tamamen uzak parcaları dinleyenler. gerci benim onlarada saygım var, herkes istedigini dinlemekte ozgur ama ilk mesajında verdigin ornekle bu durum bana farklı geliyor. sonucta ben muzik dinlemekte utanılacak bir sey gormuyorum. eger gercekten onun icin kulagıma hos geleni dinliyorum diyorlarsa komik ama yinede cok genelleme yapmamak lazım.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

bence kimse muzigi hayat felsefesi olarak almamalı.. benim de cevremde iki uc yıldır muzikle ugrasmıs muzik benim hayatım diye kasınan o kadar cok tip var ki.. bana komik geliyor bu. kucuklugumden beri ailem sayesinde muzikle ic iceyim.. beni yatıstırır, mutlu eder ama asla hayatımın anlamı degildir. yıllardır muzikle ugrasan insanlar tanırım, onlarda muzik bizim hayat felsefemiz diye dusunmezler..

kulagıma hos gelen muzigi bende dinlerim.. ama simdiye kadare dinledigim "kulagıma hos gelenler" rock, metal dısında ayrıca piyano, keman gibi sırf klasik muzikle ugrasan insanlardan baslayıp, dandadadan gibi rockla direkt olarak alakası olmayan insanlardır.. simdiye kadar kimseyi populer diye dinlemedim, ama populer diye dinlemeyi de bırakmadım, yeter ki yaptıgı muzigi bozmasın..

bende jonnathana katılıyorum bu konuda.. cantamda opeth albumunun yanında bulent ortacgil albumu de tasırım, bundan da gocunmam, ikisinin de bende bıraktıgı iz ve yerleri bambaskadır.

benim muzik anlayısımsa yapabildigim, anlayabildigim, armoniye baglı olan, icinde duygu, yasanmıslık barındıran ve en onemlisi de icinde emek olan, temiz ses olan, caba olan her muzigin guzel oldugudur.. hayatım boyunca ses cıkaran her seyin kutsal olduguna inandım, inandırıldım.. hala da savunurum bunu

Kullanıcı avatarı
Rock_Mania
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rock_Mania »

kikirik yazdı:Ben rock müziği dinliyorum..
Bir arkadaşımıza soruyoruz "Hangi tür müzikleri dinlersininiz?
Arkadaşımız: "Valla ben kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinliyorum." diyor.Bu söz beni şaşkına çeviriyor.Şaşırdığım şey kulakları değil.Her türlü müziği kulaklarına hoş getiren beyinlerine şaşırıyorum.

Kimler kulağına hoş gelen müziği dinliyor?
Dinledikleri müzikleri söylemekten utananlar, toplumun ve modanın belirlediği tarzlara köle olmaktan kaçamayan ve bunun utancını yaşayan ve gizlemek isteyenler kulaklarına hoş gelen müziği dinliyorlar!...

Ben rock müziği dinliyorum. Çünkü kulağımdan beynime girerek hoş gelen müzik bu... Çünkü hayata karşı bakışım ve duruşum bana rock müzik dinletiyor ve rock müziği sevdiriyor. Ancak bazı rock müziği dışında tarzlarda çok iyi yorumlandığı için beğenilerim arasına girebiliyor.

Müzik insanın yaşamını ve hayata bakışını belirleyen en büyük unsurlardan birisidir. Bir insanın yaşam tarzını, hayata karşı bakışını, siyasi ve felsefi fikirlerini anlayabilmek için müzik çok iyi bir araçtır. Dinlediğimiz müzik bizi statüsel anlamda bir yere taşımaz. Ancak bulunduğumuz statüye uygun müzikler dinleriz. Yani dinlediğimiz müzikler bizim ne olduğumuzu insanlara anlatabilir.

Kulağınıza heavy metal hoş geliyor ve daha sonra da dönülme zakşamın ufkundayım... diye bas bas bağırabiliyorsanız, sanırım heavy metal sizi biraz üzüyor. Kurtulun heavy metal dinlemekten. Türk Sanat Müziği dinliyorum deyin tertemiz olun... Arkadaş çevrenizde statü alabilmek yada onlardan olabilmek için aynılaşarak farklılaşmaya çalışmayın. Kendinize dikkat edin. Fazla karıştırmayın kusarsınız. Ne dinlediğinize dikkat etmeyin ne olduğunuza dikkat edin, olduğunuz yer ne dinlediğinize dikkat etsin.
arkadaşımız Barış Y. Aygün (anatolianrock) ün yazısından çok etkilenmiş olsa gerek :P
Savaşa Hiç Gerek Yok !!!

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

Arkadaşımız: "Valla ben kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinliyorum." diyor.Bu söz beni şaşkına çeviriyor.Şaşırdığım şey kulakları değil.Her türlü müziği kulaklarına hoş getiren beyinlerine şaşırıyorum.

Dinledikleri müzikleri söylemekten utananlar, toplumun ve modanın belirlediği tarzlara köle olmaktan kaçamayan ve bunun utancını yaşayan ve gizlemek isteyenler kulaklarına hoş gelen müziği dinliyorlar!...

Ben rock müziği dinliyorum. Çünkü kulağımdan beynime girerek hoş gelen müzik bu... Çünkü hayata karşı bakışım ve duruşum bana rock müzik dinletiyor ve rock müziği sevdiriyor. Ancak bazı rock müziği dışında tarzlarda çok iyi yorumlandığı için beğenilerim arasına girebiliyor.

Müzik insanın yaşamını ve hayata bakışını belirleyen en büyük unsurlardan birisidir. Bir insanın yaşam tarzını, hayata karşı bakışını, siyasi ve felsefi fikirlerini anlayabilmek için müzik çok iyi bir araçtır. Dinlediğimiz müzik bizi statüsel anlamda bir yere taşımaz. Ancak bulunduğumuz statüye uygun müzikler dinleriz. Yani dinlediğimiz müzikler bizim ne olduğumuzu insanlara anlatabilir.

Kulağınıza heavy metal hoş geliyor ve daha sonra da dönülme zakşamın ufkundayım... diye bas bas bağırabiliyorsanız, sanırım heavy metal sizi biraz üzüyor. Kurtulun heavy metal dinlemekten. Türk Sanat Müziği dinliyorum deyin tertemiz olun... Arkadaş çevrenizde statü alabilmek yada onlardan olabilmek için aynılaşarak farklılaşmaya çalışmayın. Kendinize dikkat edin. Fazla karıştırmayın kusarsınız. Ne dinlediğinize dikkat etmeyin ne olduğunuza dikkat edin, olduğunuz yer ne dinlediğinize dikkat etsin.
baştan aşağıya katılmıyorum..
nedenlerini jonnathan benden önce belirtmiş sağolsun..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

katılmıyorum.ben rock,metal ve türevlerini dinlerim.ama aynı zaman da gerçekten beğendiğim,türkü,arabesk türünde şarkılarda dinlerim.zaten aksini iddia eden birinede halk arasında ''özenti''derler..
çoğu kişi kendini bir b.k göstermek için çevrede rockçıyım ulan ben,baba metalciyim diye takılır.sorsanız metallica'nın,muse'un bir şarkısından haberi yoktur.böyle tiplerden olmaktansa hem rock,metal dinleyip az da olsa diğer türlerden faydalanmak herzaman daha iyidir.

benim mp3 arşivimde;metallica'da var müslüm gürses'de,katatonia'da var leman sam'da..bilmem anlatabildimmi..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

Rock_Mania yazdı:
kikirik yazdı:Ben rock müziði dinliyorum..
Bir arkadaþýmýza soruyoruz "Hangi tür müzikleri dinlersininiz?
Arkadaþýmýz: "Valla ben kulaðýma hoþ gelen her türlü müziði dinliyorum." diyor.Bu söz beni þaþkýna çeviriyor.Þaþýrdýðým þey kulaklarý deðil.Her türlü müziði kulaklarýna hoþ getiren beyinlerine þaþýrýyorum.

Kimler kulaðýna hoþ gelen müziði dinliyor?
Dinledikleri müzikleri söylemekten utananlar, toplumun ve modanýn belirlediði tarzlara köle olmaktan kaçamayan ve bunun utancýný yaþayan ve gizlemek isteyenler kulaklarýna hoþ gelen müziði dinliyorlar!...

Ben rock müziði dinliyorum. Çünkü kulaðýmdan beynime girerek hoþ gelen müzik bu... Çünkü hayata karþý bakýþým ve duruþum bana rock müzik dinletiyor ve rock müziði sevdiriyor. Ancak bazý rock müziði dýþýnda tarzlarda çok iyi yorumlandýðý için beðenilerim arasýna girebiliyor.

Müzik insanýn yaþamýný ve hayata bakýþýný belirleyen en büyük unsurlardan birisidir. Bir insanýn yaþam tarzýný, hayata karþý bakýþýný, siyasi ve felsefi fikirlerini anlayabilmek için müzik çok iyi bir araçtýr. Dinlediðimiz müzik bizi statüsel anlamda bir yere taþýmaz. Ancak bulunduðumuz statüye uygun müzikler dinleriz. Yani dinlediðimiz müzikler bizim ne olduðumuzu insanlara anlatabilir.

Kulaðýnýza heavy metal hoþ geliyor ve daha sonra da dönülme zakþamýn ufkundayým... diye bas bas baðýrabiliyorsanýz, sanýrým heavy metal sizi biraz üzüyor. Kurtulun heavy metal dinlemekten. Türk Sanat Müziði dinliyorum deyin tertemiz olun... Arkadaþ çevrenizde statü alabilmek yada onlardan olabilmek için aynýlaþarak farklýlaþmaya çalýþmayýn. Kendinize dikkat edin. Fazla karýþtýrmayýn kusarsýnýz. Ne dinlediðinize dikkat etmeyin ne olduðunuza dikkat edin, olduðunuz yer ne dinlediðinize dikkat etsin.
arkadaþýmýz Barýþ Y. Aygün (anatolianrock) ün yazýsýndan çok etkilenmiþ olsa gerek :P
Ewt doðru bunu belirtmem gerekiyodu bu yazý bir alýntý zaten ve bnde çok beðendiðim için paylaþmak istedim...Ayrýca sadece rock,metal ayrýmýný yapmýyorum..Diðer müzik türlerini de hiç bir þekilde eleþtirmiyorumm.Herkes istediði türü dinlemekte özgürdür.Baþkasýnýn ne dinlediði hiç umrumda olmaz..Ben öncelikle neden hoþlanýyosam onu yaptým ve yapýcamm...:D Herkese de bunu yapmasýný tavsiye ediyorum ...Benm söylediðim de zaten eðer arabesk dinliyosak baþkalarý rock dinliyo diye bunu söylemekten çekinmemek...Herkes hayatý dilediði gibi yaþamalý... :006

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

falla her tür dinlerim ve saygıda duyarım :010
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
yeniuye
Üye
Üye

Mesaj gönderen yeniuye »

"kikirik" arabeskde dinliorum rockta... şimdi ben kararsız bi karakteremi sahip olmuş oluorum?? yada ben neyim bunada açıklama getirebilirmisin?? ama kimseden çaldığım metinlerlede insanları aşağlayıp kendimi yüceltmiyorum... çıkart kafandaki at gözlüğünü sana tavsiyem bu ;) allam yaa... ne günlere kaldık kardeşim yaa... ben bu sitede yada rock müzik dinleyen insalarla arkdaşlığımı sürdürmek içim tamamen bi türlemi takıyım yani??? geçin bu işleri yaa... müzik evrenseldir... her yaşın ayrı güselliği varsa, her tür müziğinde ayrı güselliği vardır.... hiç olmassa aslımı inkar etmiyorum... öyle rahatımki anlatamam :)
kimi yanında arıyorsann, önce içinde bulajaksın...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

kikirik yazdı:Kulağınıza heavy metal hoş geliyor ve daha sonra da dönülme zakşamın ufkundayım... diye bas bas bağırabiliyorsanız, sanırım heavy metal sizi biraz üzüyor. Kurtulun heavy metal dinlemekten. Türk Sanat Müziği dinliyorum deyin tertemiz olun... Arkadaş çevrenizde statü alabilmek yada onlardan olabilmek için aynılaşarak farklılaşmaya çalışmayın. Kendinize dikkat edin. Fazla karıştırmayın kusarsınız. Ne dinlediğinize dikkat etmeyin ne olduğunuza dikkat edin, olduğunuz yer ne dinlediğinize dikkat etsin.
kulağıma gothic metal hoş geliyor ama rakı içerken Zeki Müren'i de açıyorum. yeri geliyor türk pop dinliyorum, hatta kalkıp göbek de atıyorum. ne kadar alakasız oldu şimdi, ya kusarsam ne olacak? tüh... ben hayatım boyunca rock müzikten, bilmem ne metalden başka birşey dinlemedim dinlemem diyen birine rastlamadım. normal birşey olduğunu da sanmıyorum.
geçen hafta dinlediğim gruplara bakıyorum,
sentenced, to die for, laibach, demir demirkan, end of you, negative, DENİZ ARCAK, bon jovi, amorphis... bu liste devam eder. buyrun inceleyin efendim.
http://www.last.fm/user/Lysippe
valla kusmadım geçen hafta. :010

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

yeniuye yazdı:"kikirik" arabeskde dinliorum rockta... þimdi ben kararsýz bi karakteremi sahip olmuþ oluorum?? yada ben neyim bunada açýklama getirebilirmisin?? ama kimseden çaldýðým metinlerlede insanlarý aþaðlayýp kendimi yüceltmiyorum... çýkart kafandaki at gözlüðünü sana tavsiyem bu ;) allam yaa... ne günlere kaldýk kardeþim yaa... ben bu sitede yada rock müzik dinleyen insalarla arkdaþlýðýmý sürdürmek içim tamamen bi türlemi takýyým yani??? geçin bu iþleri yaa... müzik evrenseldir... her yaþýn ayrý güselliði varsa, her tür müziðinde ayrý güselliði vardýr.... hiç olmassa aslýmý inkar etmiyorum... öyle rahatýmki anlatamam :)
Bu yazýnn bu kdr tartýþma yaratabileceðini düþünmedim açýkcasý... :010 Ben sizin söylediklerinize saygý duyup buna cevap veriyosam sizinde saygý duymayý ve bazý konularý tartýþabilmeyi öðrenmenizi öneriyorum...Ayrýca kimsenn metnini çaldýðm yok belki doðru baþta belirtmm gerekiyodu haklýsýnýzz...Ama bunun daha sonra alýntý olduðunu ve bnde beðendiðim için bunu paylaþmak istediðimi söyledimm :010 Emin ol ki çevremdeki insanlarý dinledikleri müziðe göre tercih etmiyorumm...Arkadaþlarýmýn çoðu ya pop ya arabesk dinliyolar...

Kullanıcı avatarı
yeniuye
Üye
Üye

Mesaj gönderen yeniuye »

kendini akıllı sandın çünki kimsenin o metnin başkasına ait olcağını bileceğini tahim edemedin :) neyse sana saygım sonsuz kardeşim... senin yaşadıklarını vakti zamanında bizde yaşadık ;) atlatırsın bu evreleri... sabırlı ol ve bol bol müzik dinle... aman haa fazla dinleyip kusma sakın :013
bak ne güsel gündem oluştrdun bi anda :)

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

yeniuye yazdı:kendini akýllý sandýn çünki kimsenin o metnin baþkasýna ait olcaðýný bileceðini tahim edemedin :) neyse sana saygým sonsuz kardeþim... senin yaþadýklarýný vakti zamanýnda bizde yaþadýk ;) atlatýrsýn bu evreleri... sabýrlý ol ve bol bol müzik dinle... aman haa fazla dinleyip kusma sakýn
bak ne güsel gündem oluþtrdun bi anda :)
Arkadaþým anlayan anladý demek ki sen anlayamamýþsýn... :-D Nese daha fazla uzatmamakta fayda var...Merak etme sen bn bol bol müzik dinliyorumm
Gazetecilik bölümündeyim ya ilerde gazeteci olunca þimdiden pratik yapýyorum..Gündem oluþturuyorum

Kullanıcı avatarı
yeniuye
Üye
Üye

Mesaj gönderen yeniuye »

kikirik yazdı:
yeniuye yazdı:kendini akıllı sandın çünki kimsenin o metnin başkasına ait olcağını bileceğini tahim edemedin :) neyse sana saygım sonsuz kardeşim... senin yaşadıklarını vakti zamanında bizde yaşadık ;) atlatırsın bu evreleri... sabırlı ol ve bol bol müzik dinle... aman haa fazla dinleyip kusma sakın
Arkadaşım anlayan anladı demek ki sen anlayamamışsın... :-D Nese daha fazla uzatmamakta fayda var...Merak etme sen bn bol bol müzik dinliyorumm
Gazetecilik bölümündeyim ya ilerde gazeteci olunca şimdiden pratik yapıyorum..Gündem oluşturuyorum
ne mutlu sana :006

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

yeniuye yazdı:kendini akıllı sandın çünki kimsenin o metnin başkasına ait olcağını bileceğini tahim edemedin :) neyse sana saygım sonsuz kardeşim... senin yaşadıklarını vakti zamanında bizde yaşadık ;) atlatırsın bu evreleri... sabırlı ol ve bol bol müzik dinle... aman haa fazla dinleyip kusma sakın :013
walla ne yalan söliim.. bende de aynı bu izlenimi yarattı bu olayy.. yane olup olmıcağı içn kesin bişi diemem tabiki ama bunu düşündürttü bi kere.. ve çoğu kişininde aklından geçmiştr diye düşünüyorum.. neyse konu bu diil zaten..
walla müzik benim için çok şey ifade ediyo.. efet belki yaşama amacım, oksijenim, suyum diil ama..hayatımda olması gereken, eksikliğinde acı çekebilceğim bişi..
müzik türlerine gelince.. bence başta *kikiriğin*yazdığı "biçok türü nası beyni kabul ediyo.." türünden ifadeleri kullananların dinlediğini söölediği müzik türüne ne kdr sadık olduğunu düşünmek gerekir.. yane bu adamlar hiç mi başka bi türdeki bi şarkının bi cümlesinden bile etkilenmiyo??.. yane etkilenmek derken tutup salya sümük ağlamak diil tabe.. ama "abi burası ii olmuş cidden.." fln dedirten biri hiçmi yok yane?!.. bence asıl onlar kendilerini "aa abi biz bundan başka tür dinlemeyiz!!" demekle baskıladıkları için herkesin ööle yapmasını bekliyolar.. yapmayanlarıda bu şekilde ezdiklerini (halbuki sadece güldürüyolar..) zannederek egolarını tatmin ediyolar.. ama şimdi illa herkesin her türden beğendiği bi şarkı olmak zorundamı??.. hyr.. mesela ben arabesk dinlemem abi.. belki dinlesem hoşuma giden bi kaç bişi bulurum ama dinlemiyom işte.. o da sanırım artık heryerin damarr şarkılarla küçücük küçücük veletlerle dolması.. ama 90ların popunu hala dinlerim.. enyamı mest olmuş bi şekilde dinlerim.. bundan 2 sene önce rafet el roman dinleyerek ağlıyodum ben bilenler bilir.. ama bu forumdada gayet aktiftim.. bence herkes illa bi seçim yapmak zorundaymış gibi hissetmeye başladı artık.. müzikde bile..!!
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
yeniuye
Üye
Üye

Mesaj gönderen yeniuye »

angel_of_the_hell yazdı:
yeniuye yazdı:kendini akıllı sandın çünki kimsenin o metnin başkasına ait olcağını bileceğini tahim edemedin :) neyse sana saygım sonsuz kardeşim... senin yaşadıklarını vakti zamanında bizde yaşadık ;) atlatırsın bu evreleri... sabırlı ol ve bol bol müzik dinle... aman haa fazla dinleyip kusma sakın :013
walla ne yalan söliim.. bende de aynı bu izlenimi yarattı bu olayy.. yane olup olmıcağı içn kesin bişi diemem tabiki ama bunu düşündürttü bi kere.. ve çoğu kişininde aklından geçmiştr diye düşünüyorum.. neyse konu bu diil zaten..
walla müzik benim için çok şey ifade ediyo.. efet belki yaşama amacım, oksijenim, suyum diil ama..hayatımda olması gereken, eksikliğinde acı çekebilceğim bişi..
müzik türlerine gelince.. bence başta *kikiriğin*yazdığı "biçok türü nası beyni kabul ediyo.." türünden ifadeleri kullananların dinlediğini söölediği müzik türüne ne kdr sadık olduğunu düşünmek gerekir.. yane bu adamlar hiç mi başka bi türdeki bi şarkının bi cümlesinden bile etkilenmiyo??.. yane etkilenmek derken tutup salya sümük ağlamak diil tabe.. ama "abi burası ii olmuş cidden.." fln dedirten biri hiçmi yok yane?!.. bence asıl onlar kendilerini "aa abi biz bundan başka tür dinlemeyiz!!" demekle baskıladıkları için herkesin ööle yapmasını bekliyolar.. yapmayanlarıda bu şekilde ezdiklerini (halbuki sadece güldürüyolar..) zannederek egolarını tatmin ediyolar.. ama şimdi illa herkesin her türden beğendiği bi şarkı olmak zorundamı??.. hyr.. mesela ben arabesk dinlemem abi.. belki dinlesem hoşuma giden bi kaç bişi bulurum ama dinlemiyom işte.. o da sanırım artık heryerin damarr şarkılarla küçücük küçücük veletlerle dolması.. ama 90ların popunu hala dinlerim.. enyamı mest olmuş bi şekilde dinlerim.. bundan 2 sene önce rafet el roman dinleyerek ağlıyodum ben bilenler bilir.. ama bu forumdada gayet aktiftim.. bence herkes illa bi seçim yapmak zorundaymış gibi hissetmeye başladı artık.. müzikde bile..!!

:wink:

Kullanıcı avatarı
_RockMania_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _RockMania_ »

müzik öyle bişeydir ki hiç anlamsız sözler iki sesle birleşip insanı uçuran entersan bi varlık olabilir...Herkese yakın gelen kendini bulduğu bi tarz bir müzik vardır...ben Rock dinlerim başka müzik dinlemem demek yanlış olur sonuçta tek bir sisteme bağlı kalıp tek ideolojiyi benimseyen beyinler ne kadar ilerleyebilir... ki bu düşücedeki toplumlar hatta ülkeler bile gün gelio tekdüze sistemden dolayı dağılıp parçalanıyor...
Müzik seçiciliktir ve "Senin" dinlediğin her zaman en iyisidir ;)
"Kendime Rağmen Durmam Basar Giderim" Sen "İster Yaşa, İster Sön"..... <<<GaNaMos>>> ...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Müzisyen bi aileden geliorum. Doğduğum günden itibaren müzik hayatımdaki en önemli yeri teşkil edio diyebilirim. 10 yıldır müzik eğitimi alıyorum. Bu sayede müziği sadece iç-güdüsel değil teknik olarak da analiz edip değerlendirebiliorum. Bunu yaparken de züppelikten mümkün olduğunca uzak bi şekilde işin teknik kısmının yanı sıra iç-güdü kısmının da öenmini inkar etmiorum. Şu an Klasik müzikten (ki aldığım eğitim tamamen klasik batı müziği eğitimi) jazz'a, rock müzikten pop müziğe, türk sanat müziğinden halk müziğine, dünya müziği adı altında ve folk adı altında toplanan diğer halkların müziklerinden çeşitli elektronik müzik örneklerine çok sayıda müzik türü dinliorum. Bütün bu türler içerisinde yoz samimiyetten uzak örnekler var ama bütün bu türlerin öyle özgün öyle samimi öyle güzel örnekleri var ki keyfine doyum olmuo. Aradaki ayrımı yapmak her zaman kolay olmıyabilio ve zevkler hem çok belirleyici oluo hem de çok değişkenlik gösterio. O açıdan iyi müzik kötü müzik ayrımı çok ta kolay bi iş değil.
İnsan ister istemez kulağına ne hoş geliosa onu seçer bu kaçınılmaz bişey. Ben eğitimli bi kulak olarak hangi müziği nasıl tercih ettiğimi hangi müziği neden tercih etmediğimi ayrıntılı bi şekilde anlatarak açıklayabilirim. Belli bi müziği özellikle tercih eden bi çok insan bi ölçüde kulağını ve kendini geliştirdiği için bu türü neden seçtiğini açıklayabilir... ya da açıklayamaz. Genelde "kulağıma ne hoş geliosa dinlerim" diyen insanlar müzik dinleme konsunda oturmuş bi alışkanlığı olmadığı için önüne ne konsa ona ne sunulsa dinleyen arada pek bi seçim yapmayan bu konuda eğitimli olmadığı için ya da kendini geliştrimediği için bi seçim yapamayan insanlar oluolar. Bu tutum içerisinde olan insanları da suçlayamayız. Suçlamak için birini aramaya başlarsak Türkiye'nin bazı geleneklerinden, ilkokuldaki müzik derslerine dipsiz bi kuyu kazar dururuz.
Kikirik arkadaşımız bu başlığı açarken insanların kendilerini geliştirip bilinçli bi şekilde müzik konusunda seçim yapmaları gerektiği konusundaki temennisini dile getiriodu bence. Bu temenni bende de mevcut ne yalan söyliyim ama gerçekçi olmak gerekirse bu bi ütopya.
Yukarıdaki açıklamalarım heralde bu başlıkla ilgili bi çok soruya tam cevap olmasa da ip ucu olmuştur sanırsam.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Müziği hayatla bağdaştırmak, hayatın bir parçası haline getirmek gibi fikirlere karşıyım ben. Müziği hayatımı yoluna koymak, hayatımı güzelleştirmek, ya da işte efendime söyleyeyim, çeşitli hayat felsefeleri edinmek için dinlemem. Benim için bir eğlence, bir boş vakit değerlendirmesi, bir zevk, bir uğraştır... Bu nedenledir ki, dinlediğim şeyler de yer ve zamana göre farklılık gösterebilir, bu doğaldır. Hayatı boyunca tek bir türe bağlı kalmış ya da kalmaya çalışmış insanların hasta ruhlu olduğunu da düşünebilirim hatta:) Tabiki her insan için, kendisine tam anlamıyla hitap eden müzik türü farklıdır. Kimisi için pop, kimisi için rock, kimisi için arabesk.. Ama bunun kararını verebilmek için de her türden biraz biraz da olsa dinlemek gerekir.. Hem çeşitlilik iyidir. Yoksa sürekli aynı tür müzik dinlemek her gün aynı yemeği yemek gibi bir şey bence. Farklılık olmazsa nasıl olur güzeli-çirkini, iyiyi-kötüyü ayırt edebilme yeteneği?...

Bir de şu utanma konusunda değinmeden geçemeyeceğim... Hani "kulağıma hoş gelen müziği dinlerim diyenler, dinledikleri türden utanıyorlar.." diyen cümle... Buna hiç de hiç katılmıyorum. Kime göre, neye göre utanç kaynağı? Ben A türünü dinliyorsam, benim için güzel olan A türüdür. Ben bundan neden utanayım ki... Belli bir tür üzerinde yoğunlaşmak istememek, bu nedenle de beğenilen şeyleri, "kulağa hoş gelenleri" dinlemek bence gayet normal bir durum...

Müziğe hayatın anlamıymış gibi bakmaktan çok, onu bir emek işi olarak görebilmek önemlidir. Saygı duymak önemlidir. Rock dinleyenlerin çoğu, rock dışındaki çalışmaları basit, saçma, gereksiz görüyor. Bu düşüncelerle müziğe yaklaşmak müzikseverlik değildir zaten. Tabi ki var kalitesiz çalışmalar, olmasa da olur denilebilecek şarkılar... Ama bunlar da bir alternatiftir. Olması gerekir, çünkü herkesin müzik anlayışı aynı değildir... Bu yüzden de iyi ve kötü kişiden kişiye değişiyor ya zaten...

Velhasıl, müziği sevin:)
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
siyakoce
Üye
Üye

Mesaj gönderen siyakoce »

ya anlayamıorum neden herkes rockçı popçu rapçi die sınıflandırıo birbirini.sonra bide şey war.rockçısın siyah giy hep,rapçisin bol pantolon falan filan.ya ben mesela rock-punk-ska seviorum .ama hayatımı buna göre nie yönlendiriimki ya çk saçma diilmi anlamıorum.bikeresinde de iki kız bnm resmime bakıp (rock işareti yapan bi resim=) sizden de rockçı mı olur dmişti ya resimle anlaşılck şeymi bu??:S ha buarada arasıra kulağıma güsel pop şarkılar da gelebilio yane onlarıda bn rock seviorum diiiptee dinlememezlik etmm.öle yane..=)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

whatsername yazdı:Müziği hayatla bağdaştırmak, hayatın bir parçası haline getirmek gibi fikirlere karşıyım ben. Müziği hayatımı yoluna koymak, hayatımı güzelleştirmek, ya da işte efendime söyleyeyim, çeşitli hayat felsefeleri edinmek için dinlemem. Benim için bir eğlence, bir boş vakit değerlendirmesi, bir zevk, bir uğraştır... Bu nedenledir ki, dinlediğim şeyler de yer ve zamana göre farklılık gösterebilir, bu doğaldır. Hayatı boyunca tek bir türe bağlı kalmış ya da kalmaya çalışmış insanların hasta ruhlu olduğunu da düşünebilirim hatta:) Tabiki her insan için, kendisine tam anlamıyla hitap eden müzik türü farklıdır. Kimisi için pop, kimisi için rock, kimisi için arabesk.. Ama bunun kararını verebilmek için de her türden biraz biraz da olsa dinlemek gerekir.. Hem çeşitlilik iyidir. Yoksa sürekli aynı tür müzik dinlemek her gün aynı yemeği yemek gibi bir şey bence. Farklılık olmazsa nasıl olur güzeli-çirkini, iyiyi-kötüyü ayırt edebilme yeteneği?...

Bir de şu utanma konusunda değinmeden geçemeyeceğim... Hani "kulağıma hoş gelen müziği dinlerim diyenler, dinledikleri türden utanıyorlar.." diyen cümle... Buna hiç de hiç katılmıyorum. Kime göre, neye göre utanç kaynağı? Ben A türünü dinliyorsam, benim için güzel olan A türüdür. Ben bundan neden utanayım ki... Belli bir tür üzerinde yoğunlaşmak istememek, bu nedenle de beğenilen şeyleri, "kulağa hoş gelenleri" dinlemek bence gayet normal bir durum...

Müziğe hayatın anlamıymış gibi bakmaktan çok, onu bir emek işi olarak görebilmek önemlidir. Saygı duymak önemlidir. Rock dinleyenlerin çoğu, rock dışındaki çalışmaları basit, saçma, gereksiz görüyor. Bu düşüncelerle müziğe yaklaşmak müzikseverlik değildir zaten. Tabi ki var kalitesiz çalışmalar, olmasa da olur denilebilecek şarkılar... Ama bunlar da bir alternatiftir. Olması gerekir, çünkü herkesin müzik anlayışı aynı değildir... Bu yüzden de iyi ve kötü kişiden kişiye değişiyor ya zaten...

Velhasıl, müziği sevin:)
başka söze gerek yok :001
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

kusura bakmasın kimse ama her ne kadar herkes herşeyi dinleyebilir desek de sonuçta simsiyah ve koyu makyajlı bi kız gördfüğümüzde gothic,bgol kot üst bak yarım ters şapka görüdğümüzde de rapçi diyosak bence önce kendimize bakmalıyız..yani ben rock işareti yaptım senden de rockçı mı olur yahu diyenleri ele zaten onları bişeyden haberi olduğunu zannetmiyorum..ama dediğim farklı benim..yani öncelikle kendimize bakıp karşı tarafı nası değerlendirdiğimizi görmeliyiz yoksa bu sorun "neden bana öyle dediler" e gelirse daha çok işimiz var demektir ve bu konuda herkesin gerçek içine bakması gerek..ne metalci ne popçu ne de rapçiş kimliğine bakmalı bence..vücuttan ruhu çıkarıp yukardan bakarak ulan ben de ne tiki oldum diyebilmeli insan..yoksa bu müzik anlayışı,anlayışsızlık olarak devam edecektir..
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."