Erkan Oğur

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Erkan Oğur

Mesaj gönderen bad-dua »

Forumda göremedim.varsa af ola.

Biografi:

1954 yılında Ankara'da doğup, çocukluğunu Elazığ'da geçirmiştir. Müziğe 5 yaşından itibaren keman, bağlama ve cümbüş çalarak başladı. 1976'da perdesiz gitarı icat etti. Liseyi Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Kimya Mühendisliği ile başladığı üniversite hayatına Münih Üniversitesi Fizik Bölümü'nde okuyarak devam etti. Müzisyen olmaya karar verdikten sonra eğitim görmek için Türkiye'ye döndü. İstanbul Devlet Konservatuarı Klasik Türk Müziği bölümünden mezun oldu. Çalışmalarında ağırlıklı olarak kopuz ya da dede bağlama, ud, e-bow, perdesiz gitar, klasik gitar, elektro gitar'ı ve sesini kullandı. Bunlar dışında birçok enstrümanı da albümlerinde başarılı bir şekilde çalmıştır. En son iki cd'lik Telvin albümünde doğaçlama caz denemeleri yapmıştır. Fretless albümü çıktığı yıl Avrupa'da yılın yaratıcı albümü seçilmiştir. Bir Ömürlük Misafir albümü olarak Türkiye'de daha sonra yayınlanmıştır. Türk müziğine icracı ve yorumcu olarak devasa katkılar yapmıştır.

Albümleri:

Perdesiz Gitarda Arayışlar (1983)
Sis (Film Müziği)
Fretless (1994)
Bir Ömürlük Misafir (1996)
Eşkıya (1997) (Film Müziği)
Gülün Kokusu Vardı (İsmail Hakkı Demircioğlu ile birlikte) (1998)
Hiç (Okan Murat Öztürk ile birlikte) (1999)
Anadolu Beşik (İsmail Hakkı Demircioğlu ile birlikte) (2000)
Fuad (Djivan Gasparyan ile birlikte) (2001)
Yazı Tura (2004)
Telvin (İlkin Deniz, Turgut Alp Bekoğlu ile birlikte)(2006)
The Istanbul Connection (2007)

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

Harika bir üstat. İsmail Hakkı Demircioğlu ile olan albümleri ise birer şaheser.

Erkan Oğur - İsmail H. Demircioğlu - Mecnunum Leylamı Gördüm
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bbgUU_-LYog[/youtube]

Erkan Oğur - İsmail Hakkı Demircioğlu - Divane Aşık Gibi
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qgq118fDFts[/youtube]
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

Kullanıcı avatarı
tutulaylaylom
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen tutulaylaylom »

eşkıya vasıtası ile tanıştık çok mesuduz. en çok mütevaziliği etkiliyor bizi. tüm müzisyenlere örnek olur inşallah.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Erkan Ogur'a bir gun bi gazeteci televizyonda "siz neden hic konusmuyorsunuz" diye sordugunda "bir gun sarkılar biterse belki biz de bir iki kelam ederiz" diyebilecek kadar asil ve mutevazi bi insan..

konserleri harika otesi gecer.. fazla vermemesine ragmen bir gun denk gelirse kesinlikle izlenmeli

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Erkan Oğur türk halk müziği hastasıyım diyenlerin tanıyamadığı. Ama bunu en güzel icra eden sanatçı. Tabii ki İsmail H. Demirciolğlu'nuda geçmemek gerek.
Şarkıları tartışılmaz derecede güzel.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Türk halk müziği adına yapılan en özel çalışmaları yapmış bi insan. Hakkaten de mütevazi bi insan. Bi de yakından görünce herşey anlaşılıyo. Dinlemek, anlamak, ders almak lazım bu insandan...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Sanirsam rahmetli Yavuz Çetin'le birlikte yaptiklari Dünya adli bir parça var.
En son 213 tarafından 27 Tem 2007 03:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

213 yazdı:Sanirsam rahmetli Yavuz Çetin'le birlikte yaptiklari Dünya adli bir parçalar.
evet oyle bi parca var.. hatta dinlenmesi cok tavsiye edilir o parcann.. bu kadar iyi bi muzisyen zor biaraya gelir turkiye'de

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Kesinlikle..
Harika bir parça.Saglam kafayi bile bozar.O kadar tehlikeli.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

marenastrum
Üye
Üye

Mesaj gönderen marenastrum »

ben ismailh demircioğlu ve erkan oğur`u canlı dinlemiştim gerçekten çok güzel söylüyorlar

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

götik kardeşlerimizin hakkında hiçbirşey bilmediği, biyerde müziğini duydukları anda bu ne böyle halk müziğimi dinlicez diye burun kıvırarak müzikten hiçbirşey anlamadıklarını belli etmelerini sağlayan "sanatçı"

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Perdesiz Gitarı bulan ama patentini almadığı için ismini dünyaya sunmamamış bahtsız birey.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

veronique yazdı:
213 yazdı:Sanirsam rahmetli Yavuz Çetin'le birlikte yaptiklari Dünya adli bir parçalar.
evet oyle bi parca var.. hatta dinlenmesi cok tavsiye edilir o parcann.. bu kadar iyi bi muzisyen zor biaraya gelir turkiye'de
evet çok güzel bir parça.yavuz çetin zaten insana kafayı yediriyo yalnız başına.bide erkan oğur gelince...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...