Senfoni ve Rock

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Senfoni ve Rock

Mesaj gönderen luin »

sentez harika bence metalica nirvana korn....bulutsuzluk özlemi ya aklıma gelen bunlar ya sizin

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Dream Theater ve Octavarium Orkestrası..Canlı albüm olan Score albümünde birlikte çaldılar.Score dvd'sini edinirseniz ne kadar başarılı bir yapıt olduğuna kanaat getirirsiniz.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

senfoni orkestraları her türlü müziğe uyum sağlayıp çok da güzel şeyler çıkarabiliyor bence..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

ama rock la bi başka olmuyo mu

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

kozmik_peri yazdı:senfoni orkestraları her türlü müziğe uyum sağlayıp çok da güzel şeyler çıkarabiliyor bence..
Ama hiphop ve popla olacak iş değil bence.birde elektronik müzikle uyum sağlamaz.hemde hiç sağlamaz.benide bağlamaz:)
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Senfonik orkestra müziğin her alanında kullanılabilir. Ben bi tek jazz'da çok tercih etmiorum. Onun dışında eğer gereken emek harcanıp, araştırma, bilgi birikimi ve fikirler doğru kullanılır, yerleştirilirse çok başarılı sonuçlar elde edilir pekala da. Pinkfloyd'un "the wall" ve "the final cut" albümlerinde bir çok parçada gruba senfonik orkestra eşlik eder. Deeppurple'ın Londra filarmoni orkestrasıyla yaptığı albüm gayet başarılıdır. Bu bahsettiğim albümlerde grupların orkestrayla çalabileceği özel düşünülmüş parçalar yazılmıştır. Netekim önceden grupların orkestra eşliği düşünmeden yazdıkları parçalara sonradan orkestra eşliği yazmak çok daha zor bi iştir ve çoğunlukla ortaya çıkan örnekleri ben pek beğenmem. Beğendiğim örnekler içerisinde Kiss'in senfonik orkestrayla yaptığı özel konseri sayabilirim. Onun dışındaki örneklerden çok azını beğeniorum.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

mhtbm
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mhtbm »

şebnem ferhın senfoniyle olan konserine şahit oldm muhteşemdi tek kelimeyle.....keşke yine olsa..
silemiyosan , karalıcaksın...!

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Metallica'nın S&M albümü en iyi örnek.İsteyince oluyormuş demek ki.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

bulutsuzluk özlemi ve yaygara s.o. var.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Yaygara yaylı grubu 6-7 kişi ancak var. Bulutsuzluk Özlemi'nin İstanbul Senfoni orkestrasıyla yaptığı bi konser var esas...

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

ewet onun bide kasetı cıkmıştı bulutsuzluk özleminin senfonıyle

Kullanıcı avatarı
luin
Üye
Üye

Mesaj gönderen luin »

METALİCA S&m orkestrası ile arkadas bi izleyin we yorum performans nasıl bi bakın efsaneden esen bi esinti

http://www.youtube.com/watch?v=m2Bg3tLU ... ed&search=

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bunun en güzel örneği sanırım ; Los Angeles senfoni orketstrasıyla yapılan metallica'nın "no leaf clover" eseridir.Eser diyorum çünkü , orkestradaki yaylılar, telliler o kadar tat vermiştir ki parçaya bence metallica'nın en eşsiz eseridir.Orkestra dahil olmasa sıradan bir metallica şarkısı diyebileceğim parça ne hale gelmiştir bu şarkıda görmek mümkün bunu.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

KoRn_eR yazdı:Bunun en güzel örneği sanırım ; Los Angeles senfoni orketstrasıyla yapılan metallica'nın "no leaf clover" eseridir.Eser diyorum çünkü , orkestradaki yaylılar, telliler o kadar tat vermiştir ki parçaya bence metallica'nın en eşsiz eseridir.Orkestra dahil olmasa sıradan bir metallica şarkısı diyebileceğim parça ne hale gelmiştir bu şarkıda görmek mümkün bunu.
Los Angeles degilde,San Fransico senfoni orkestrasi olarak biliyorum ben.

Kullanıcı avatarı
pressure
Üye
Üye

Mesaj gönderen pressure »

Gerçekten çok iyi uyum sağladığını düşündüğüm senfoni ve rock birleşimi. Hatta bazen "senfonik rock" olarak kullanılan müzik türü. Senfoni orkestraları özellikle uğraş verilmeden birşeyler ürettiği zaman zaten pek de birşeye benzeyeceğini sanmıyorum. Senfonik müzik, tek başına olsun ya da diğer müziklerle olan birleşimlerinde olsun emek verilmeden yapilabilecek birşey değil...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

213 yazdı:
KoRn_eR yazdı:Bunun en güzel örneği sanırım ; Los Angeles senfoni orketstrasıyla yapılan metallica'nın "no leaf clover" eseridir.Eser diyorum çünkü , orkestradaki yaylılar, telliler o kadar tat vermiştir ki parçaya bence metallica'nın en eşsiz eseridir.Orkestra dahil olmasa sıradan bir metallica şarkısı diyebileceğim parça ne hale gelmiştir bu şarkıda görmek mümkün bunu.
Los Angeles degilde,San Fransico senfoni orkestrasi olarak biliyorum ben.
Ben de öyle biliyorum da işte karışıklık olmuş beyinde :-D
Duyarlılığına teşekkür ediyorum. :tamam

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

senfonik metal in kardesi..abisini(veyahut abla!?) daha cok seviyorum ama ben..
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
chakow
Üye
Üye

Mesaj gönderen chakow »

bunun cevabı S&M...muhteşem bişey... Whereever I May Roam ın en iyi versiyonu bence San Fransisco Senfoni ile Metallica nın birlikte verdiği konserdeki halidir... ayrıca ilk dinledigim günden beri,her gün en az bir kere dinleme ihityacı duyduğum No Leaf Clover bu baslık altına kocaman bi 'güzeldir' yazmak için fazlasıyla yeterli....
..,,where i lay my head is home,,..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Şu "yaylılar ve telliler" diye ayırman komiğime gitti. Orkestrada telleri olan enstrumanlar keman ailesi yani keman, viola, violonsel ve kontrbaslardır ve bu enstrumanların senfonik müzik te yay kullanmadıkları çok az eser vardır. Orkestrada yaylılar dışında tahta nefesli, bakır nefesli ve vurmalı çalgılar vardır. Zaman zaman piano ve benzeri klavyeli çalgılar da katılır. Arp da sıklıkla orkestrada yer alır...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ve arp güzel çalındığında çok dinlenesi bir alet olur
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bu durum hemen her enstruman için geçerli bence...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

shidow yazdı:
Şu "yaylılar ve telliler" diye ayırman komiğime gitti. Orkestrada telleri olan enstrumanlar keman ailesi yani keman, viola, violonsel ve kontrbaslardır ve bu enstrumanların senfonik müzik te yay kullanmadıkları çok az eser vardır. Orkestrada yaylılar dışında tahta nefesli, bakır nefesli ve vurmalı çalgılar vardır. Zaman zaman piano ve benzeri klavyeli çalgılar da katılır. Arp da sıklıkla orkestrada yer alır...
Evet , senin ne haddine bilmediğin birşeyi bir de kategorize etmeye çalışıyorsun.Kusura bakma.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

shidow yazdı:Bu durum hemen her enstruman için geçerli bence...
ne şekilde çalınırsa çalınsın gayda ve tuluma (ki gogıl gaydaya tulumun atası demiş benzerlik ordanmış) tahammülüm yoktur mesela benim..

Kullanıcı avatarı
ilter41
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ilter41 »

mhtbm yazdı:şebnem ferhın senfoniyle olan konserine şahit oldm muhteşemdi tek kelimeyle.....keşke yine olsa..
Türkiyede'ki en iyi örneği bu bencede...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bulutsuzluk Özlemi'nin senfoniyle birlikte icra ettikleri albümü beğenemedim ben.Yani özel bi çaba sarfetmedim.beğenmedim neticede : )