elektroda manyetik dağılımı...

Enstrümantel Forum
elff
Üye
Üye

elektroda manyetik dağılımı...

Mesaj gönderen elff »

him,placebo,muse,guano apes,p.o.d,soad,tarzında çalabilmek için elektro gitarda manyetik dağılımını seçimi nasıl olmalıdır sizce :?: :?

elff
Üye
Üye

Mesaj gönderen elff »

kimsenin bi düşüncesi yokmu yaa? :cry:

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

bu kadar sabırsız olma
sleeping with the earth my dying bride

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

manyetiklerden cok kullanilan pedallar onemlidir. kullandiklari binlerce dolarlik pedallari, processorleri, sadece single manyetikleri olan gitarlarla kullansalar bile of derim yani.. ama sert muzik icin genelde humbucker kullanilir.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

pedal olarak iyi bisiler ne onerirsin tabi fiyatıda pahalı olmamak sartıyla

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

yapilacak ture gore degisir tabi ki. ama su anda fiyatlari makul, kalitesi de cok iyi olan compact pedallar olarak "sansamp" ve "electroharmonix" oneririm.. onun disinda bana 200-300 dolar arasi bi pedal fazla derseniz, boss derim.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

sagol

elff
Üye
Üye

Mesaj gönderen elff »

sorumun cevabı dışında herşeyden bahsedilmiş :roll:
sizce
2humbucker 1 single mı aliim :?:
1humbucker 2 single mı aliim :?:
yoksa sadece 2 humbucker mı aliim :?:
görüşleriinizi aliim körükörüne gezmiyim...

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

simdi sen bi kere sorunun cevabini aldin ama bir de senin istedigin net cevabi vereyim.. oyle bir manyetik alirsin ki.. 2 tane duz, 1 tane ters sarilmis en iyi kalite 3 tane single alirsin, bir de iyi bir distortion pedali alirsin, uzerinde 2 degil 3 tane dandik, humbucker olan gitardan daha temiz, daha sert ton alirsin.. verdigin gruplarin manyetik dagilimlari cok farkli, ayrica uzerinde her tur manyetik olan her tur gitari da kullanmaktalar.. sen en iyisi orta yollu davran, 250-300 papel ver, 2 humbucker al..cunku verdigin orneklere bakilirsa sert bir tarz hakim..

ama eger gitarin dandikse, govdesi ahsap degilse, en kralini alsanda bi halta yaramaz.. gitarinin klavyesinin abanoz, maple veya rose olmasi bile takacagin manyetiklerden alacagin tonu etkiler.

Kullanıcı avatarı
ozncn
Üye
Üye

Mesaj gönderen ozncn »

bence Di Marzio tercih et. galiba dünyada 1 numara...
just set me free!!

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

neye gore 1 numara? ben de di marzio kullaniyorum ama bass. emg ve seymour duncan lari da unutmamak lazim. electro caliyor olsaydim sh-1 '59 seymour duncan tercih ederim..

Kullanıcı avatarı
Tharkun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tharkun »

grungy yazdı:simdi sen bi kere sorunun cevabini aldin ama bir de senin istedigin net cevabi vereyim.. oyle bir manyetik alirsin ki.. 2 tane duz, 1 tane ters sarilmis en iyi kalite 3 tane single alirsin, bir de iyi bir distortion pedali alirsin, uzerinde 2 degil 3 tane dandik, humbucker olan gitardan daha temiz, daha sert ton alirsin.. verdigin gruplarin manyetik dagilimlari cok farkli, ayrica uzerinde her tur manyetik olan her tur gitari da kullanmaktalar.. sen en iyisi orta yollu davran, 250-300 papel ver, 2 humbucker al..cunku verdigin orneklere bakilirsa sert bir tarz hakim..

ama eger gitarin dandikse, govdesi ahsap degilse, en kralini alsanda bi halta yaramaz.. gitarinin klavyesinin abanoz, maple veya rose olmasi bile takacagin manyetiklerden alacagin tonu etkiler.

Arkadaşa tamamıyle katılıyorum..
Ama 3 single olan bir strat bile alabilirsin.. Hot Rail diye bi olay var :-D

Bu arada benim strata hot rails almayı düşünüyorum köprüye ne dersiniz iyi olurmu sizce?

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

Mesaj gönderen Eye_Of_the_Beholder »

elff yazdı:sorumun cevabı dışında herşeyden bahsedilmiş :roll:
sizce
2humbucker 1 single mı aliim :?:
1humbucker 2 single mı aliim :?:
yoksa sadece 2 humbucker mı aliim :?:
görüşleriinizi aliim körükörüne gezmiyim...

2 humbucker al. 2 humbucker 1 single al1rsan fiyat artar. Onun yerine 1 single'dan vazgeç kaliteli agac1 olan bi gitar al.
...And Justice For All

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Doğru 2 Humbucker ve kaliteli ahşap doğru seçim olur.. Çünkü dip ses ihtimalini ortadan kaldırırsın. Bi de Humbucker'ları single olarak ta kullanmayı sağlayan switchler takıolar gitarlara onları da kullanabilirsin. Ama benim tercihim Fender'in Seymour Duncan'ın Noiseless single manyetikleri var. Onlardan çıkan ton bambaşka. Da tabii yukarıda söylenenlerin haklılık payı da çok. Onları da dikkate almak lazım..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

Gitarın manyetikleri ve bağlantı butonlarının çizim projesi lazım arkadaşlar elektronikten anlayanlara duyurulur...
SES - TON - veya diğer ayarlar
kendim yapmayı düşünüyorum da...

Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

Teşekkürler yardımlarınız için çok yardımcı oldunuz sizin bilgilerinize hastayım...
Gerek kalmadı bağlantıları tamamladım yine de insanlık bende kalsın teşekkürler...