Gibson Les Paul

Enstrümantel Forum
Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Gibson Les Paul

Mesaj gönderen Rejected »

bu gitarın adı geçerse akan sular durur arkadaş....

bu gitar için kitaplar yazılır bile.... kimlerin elinden geçmedi ki.. isimlerini saysak ölürüz..

asıl olay almak için geçirdiğim çetin mücadele ama sonunda 1700 dolara adlım şerefsizi....

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

vay demek Les aldın ha.Wallhi kutlar başarılarının devamını dilerim :D

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

bayaaa oldu gerçi ama yine de saol

yaşasın les

in flames'in solo gitaristi björn gerot da les paul kullanıor onur duyarım ama thrash çalıon abi tellerin ebesini şeedio herif git esp fln çal baba yaa

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: Gibson Les Paul

Mesaj gönderen grungy »

Rejected yazdı:sonunda 1700 dolara adlım şerefsizi....

hmm les paul varken digerlerinin nicin saz gibi kaldigi anlasildi.. neyse guzel guzel gene az kaziklanmissin. 2200 papel yatiranlar var ne de olsa.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Rejected yazdı:bayaaa oldu gerçi ama yine de saol

yaşasın les

in flames'in solo gitaristi björn gerot da les paul kullanıor onur duyarım ama thrash çalıon abi tellerin ebesini şeedio herif git esp fln çal baba yaa
O manyetikleri EMG'yle değiştirmiştir, Metin Türkcan'ın yaptığı gibi. O zaman tellere o kadar asılmaya gerek olmuo. O asılıo görüntüsü sadece şekil olsun diyedir..Les Paul'le her türlü müzik yapılabilir bence...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
ahmtysf
Üye
Üye

Mesaj gönderen ahmtysf »

abi oaletin þekli hiç hoþuma gitmio be ...

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

shidow yazdı:
Rejected yazdı:bayaaa oldu gerçi ama yine de saol

yaşasın les

O manyetikleri EMG'yle değiştirmiştir, Metin Türkcan'ın yaptığı gibi. O zaman tellere o kadar asılmaya gerek olmuo. O asılıo görüntüsü sadece şekil olsun diyedir..Les Paul'le her türlü müzik yapılabilir bence...
behemoth denen death grind grubu bile kullanıosa... zaten les paulle harbi her müzik olur

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

dünya üstünde yapılan en mütiş gitar.hasta oluyorum ya.pahalı olmasa hemen bitane alıcam aman nerdeeeeee

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

bi gitar ancak bu kadar güzel olabilir ya hastasıyım
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
Bilge_Kagan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bilge_Kagan »

Ben de Les Paul kullaniyorum ama, o kadar da "dunyanin en iyi gitari" diye abartilacak bir tarafi yok bence. Bir, perde sayisi stratocaster'dan daha az, solo atarken sorun olabilir. Iki, klavye kucuk, perdeler yuksek, nota gecisleri daha zor, guzel solo atmak uzmanlik istiyor. Uc, kasa cok agir, uzun konserlerde eger standart aski kullaniyorsaniz omzunuzu mahvediyor ( bir ara bas askisi almayi bile dusundum ). Dort, bakimi ve parcalari pahali. Bes, fiyati cok yuksek. Alti, stratocaster'la hemen hemen her tarza uyabilecekken, Les Paul'le en azindan uzman olmadan uyabileceginiz tarzlar belli.

Sadece "karizma" goruntusu var diye almak bence mantiksiz. Simdiki aklim olsa stratocaster'la baslar, para kazandikca Les Paul alirdim. Les Paulle para kazanip parca gelistirmeye calisana kadar ac kaldim resmen...

Kullanıcı avatarı
tAzEbRoKoLi
Üye
Üye

Mesaj gönderen tAzEbRoKoLi »

yaa bu les paullarda kasada tellerin altýnda ucgen gibi biþe oluo o ne iþe yarýo ve cýkarabiliomusun???

Kullanıcı avatarı
Bilge_Kagan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bilge_Kagan »

Cikarmak istersen cikarirsin da, ne gerek var ? Cikarirsan berbat durur, ayrica hic denemedigimden bilmiyorum ama, bosta kalan metal parcalar sese etki de edebilir.

Kullanıcı avatarı
Ibrahimchll
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Ibrahimchll »

Vintage marka gitarlar hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?
Les Pauul taklitleri var... İngiliz malı yanılmıyosam... Almayı düşünüyorum ...
Kullanmışlığı olan var mı?

http://www.jhs.co.uk/vintageelectric.html