Bass Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilecek Hususlar

Enstrümantel Forum
freaky
Üye
Üye

Bass Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilecek Hususlar

Mesaj gönderen freaky »

Bass Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilecek Hususlar nelerdir?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

En iyisi bilen biriyle gidip, çalarak bakıp öyle almak.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

bozuk_para89
Üye
Üye

Mesaj gönderen bozuk_para89 »

yalnız dikkat et bazı kişiler bazı dukkanlarla anlasmalı sana yinede kazık mal satabilirlerwe 1 yıl garnti iste sap ayarı fln bozula biliorrr onları yapmak için

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Evet sap ve entonasyon ayarı çok önemli. Mümkünse birlikte gittiğin kişi tanıdık olsun. Bas gitara kıyasla biraz daha muallak bi konu. Tabii ki ağaç basta da önemli hatta gitarda olduğundan daha çok. Ama basta ağaçlar ağırlık açısından abartabilio bazen. O açıdan ağır enstrumanlar tercih edin ama kendinizi sakatlamayacağınızdan da emin olun. Söz gelimi Fender'in bazı Jazz bas modelleri çoooooooooooook ağır oluo. Benim çevremde boyun fıtığı olup satanlar var. Özellikle basta "Cort" sakın ha almayın diorum. Benim hiç ama hiç beğenmediğim bi marka. Tonları oldukça kötü bence.. Eğer bütçeniz kısıtlıysa Washburn ya da Yamaha'nın uygun fiyata eli yüzü düzgün modelleri var. Ama bütçeniz kısıtlı değilse mümkün olduğunca iyi bi enstruman almanızı öneririm. Fender veya ben çok tercih etmem ama sert müzik türlerinde İbanezler iyi gider.

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Re: Bass Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilecek Hususlar

Mesaj gönderen smG »

freaky yazdı:Bass Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilecek Hususlar nelerdir?

ya bu cümlede bi gariplik yok mu?

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

ibanez gitarlara dünyanın en iyi gitarları diyolardı puahahahahah diyodum bende onlara...

kardeşim zaten bu bass denen aleti precision (umarım yanlış yazmadım :P) bass'ı leo fender kendi elleriynen yapmış bulmuş patentini almış tamam eski jazzbaslar kalmamış amma ibanez ne la dünkü marka gözünü seveyim

ya düşünün diğer markalar baslarını tanıtırken "şööle yaparsanız jazzbass kalitesinde ses alabilirsiniz" diye tanıtıyolar ürünlerini gözünü seveyim yaaa...

bu arada ben gitar alınırken dikkat edilmesi gereken hususlara da yazdım marka takıntısı yapmadan tonlara bakmak önemli paranız varsa bi sürü parçayı birleştirip kendi öz ve öz size ait bi gitar yaratın arkadaşım fender süperdir ama ben ne insanlar gördüm herifler alıyolar dandik bi gitarı resmen modifiye ediyolar

bende yürüyün be diyom onlara

tekrar yazayım...

"gerçek ton enstrümanda değil parmaklardadır..."
JACO PASTORIOUS
(umarım bunuda yanlış yazmamışımdır...)

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

A_SeX_PisToL yazdı:ibanez gitarlara dünyanın en iyi gitarları diyolardı puahahahahah diyodum bende onlara...

kardeşim zaten bu bass denen aleti precision (umarım yanlış yazmadım :P) bass'ı leo fender kendi elleriynen yapmış bulmuş patentini almış tamam eski jazzbaslar kalmamış amma ibanez ne la dünkü marka gözünü seveyim

ya düşünün diğer markalar baslarını tanıtırken "şööle yaparsanız jazzbass kalitesinde ses alabilirsiniz" diye tanıtıyolar ürünlerini gözünü seveyim yaaa...

bu arada ben gitar alınırken dikkat edilmesi gereken hususlara da yazdım marka takıntısı yapmadan tonlara bakmak önemli paranız varsa bi sürü parçayı birleştirip kendi öz ve öz size ait bi gitar yaratın arkadaşım fender süperdir ama ben ne insanlar gördüm herifler alıyolar dandik bi gitarı resmen modifiye ediyolar

bende yürüyün be diyom onlara

tekrar yazayım...

"gerçek ton enstrümanda değil parmaklardadır..."
JACO PASTORIOUS
(umarım bunuda yanlış yazmamışımdır...)

+ bayağı bi miktar :-)

Sorj
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sorj »

bende cort var.Gayette hoş... 240$ a aldım.Cortun Action serisi pek işe yaramaz.Artisan ve diğerleri çok iyi bence.

Kullanıcı avatarı
tyrpheana
Üye
Üye

Mesaj gönderen tyrpheana »

bass!!!! tawsiye:enn iii bass bnce jazz bass :002

Kullanıcı avatarı
PuPPeT666
Üye
Üye

Mesaj gönderen PuPPeT666 »

bass ta en önemli olan kullanılan malzemedir.malesemenin kalitesi tonlara ve akustiğe yansır.ama malzeme ne kadar kaliteli olursa fiyatta okadar kalkıyo..onun icin alcaan gitarda oncellıkle yapman gerken kendini tartman.hem maddi acıdan hemde müzisyenlik açısından..cünkü deneyımli yada prof. bi basscı deılsen amator yada hala gelişim modundaysan en baba gitarı alsanda ellerinde azap çekecektir...

baslangıc yada gelısım için washburn xb100 ler fena gitarlar deil hem ton acısından ii hemde meblaga acısından.daha prof.san(ki zaten deilsin öyle olsan bass gitar seçiminde yardım istemessın)yamaha ve fender den wazgechme..ben fenderi pek sevmiom..tamamen bi önyargıdan kaynaklanıo ama sewmiom..yamaha rbx374-375 ya da(suan türkiyede yok ama)775 -trb serisi suan en güzel modeller arasında

buarada CORTun actıon serisi gitarları 5para etmez bendede wardı sattım ama gelısım için ideal..ama actıon dışındaki bi cok modeli(mesela b4-b5)orta kalıtelı canlı performansta tatmın edebilcek gitarlar :002 :002 :002

(bizler tarihin ortanca cocuklarıyız...bi amacımız yada yerimiz yok
..ne büyük savaşı yaşadık nede büyük buhranı...bizimkisi ruhani bir
savaş...en büyük buhranlarımız hayatlarımız...telvizyonla büyürken
milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olcağımıza inandık...ama
olmıcaz...bunu yavaş yavaş öğreniyoruz.....ve bu yüzden çok SİNİRLİYİZ)

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

ya bana başlangıç için bi bass gitar onerebilir misiniz..eli ayagı tutan bi gitar..350ytl kotasını aşmasın mümkünse:)