Türkiye'deki Enstürman Pahalılığı!

Enstrümantel Forum
Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

bi çok insan zaten enstrümanlarını dışardan getirtmeye başladı...diyelim adamın elinde çok pahalı bi alet var...gösterip artizlik yapıo..."e sende bu kadar para ne gezio?" diye sorduğunda "amerikadan geldi olm!" cevabını alıyosun...çok karşılaşmaya başladım bu durumla...
herşeyde olduğu gibi bu alanda da pahalılık olcak tabi(araba, elektronik eşya vs...)çünkü pek vatanperver milletimiz kalitelisini üretemiyo yurt dışına mahkumuz...onlar da bu durumu bilmekte...ve bundan faydalanmakta...kimi burda üretilen yabancı markalara bakmayın...üstünde markası resmi olarak yazdı mı vay halimize!
bilmiorum ben almak istediğim enstürmanı almak için 5 ay para biriktirmek zorundayım...ve benim gibi bisürü insan var...bu da müziğin bu ülkede neden tercih edilmediğini, neden dünyaca tanınmış gruplar çıkaramadığımız anlatıyo sanırım...
okuyun kimi büyük yabancı grupların biyografilerini...adamların kıçına don alcak parası yokken enstrümanını alabilmiş...
başka yorumum yok...

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen frantic_kenan »

harbi yaaaa.. acayip para gömmek gerekiyo burda :/
This is the voice of silence no more...

Kullanıcı avatarı
slipknot1
Üye
Üye

Mesaj gönderen slipknot1 »

abi ben music 123 sitesinden gitar alcm gelir mi turkiyeye yani yurt dısından

sindarin
Üye
Üye

Mesaj gönderen sindarin »

slipknot1 yazdı:abi ben music 123 sitesinden gitar alcm gelir mi turkiyeye yani yurt dýsýndan
ya gelir gelmesine de gümrük olayý var bi....gümrük koyarlarsa burdaki fiyattan pek bi farký olmaz gibi...bi araþtýrmak lazým...

Kullanıcı avatarı
eloy
FeedBACK
FeedBACK

Mesaj gönderen eloy »

100 $ a geçen her üründe gümrük ödeniyor...
ve internetten satış yapan mağazaların çoğu türkiye den gelen kredi kartı alış verişlerini kabul etmiyor...
parayı başka türlü yollayıp gümrükçü amcayıda kafalayabilirseniz bir ihimal ama ya kafalayamazsanız ?

ya da en mantıklısı yurt dışına çıkan tanıdıklarınıza aldırın ;)

Kullanıcı avatarı
deluxscan
Üye
Üye

Mesaj gönderen deluxscan »

asıl birde avrupadaki enstruman pahalılığından bahsetsek. (okasyon ve indirimler hariç) =)

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

çok paalı walla..5. snıftaydın fülüt istediler..20 millona aldık :)