Türkiye'deki Enstürman Pahalılığı!

Enstrümantel Forum
Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Türkiye'deki Enstürman Pahalılığı!

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bu sadece türkiyedemi acaba böyle.Şimdi ben music123.com sitesini gezerken çok şaşırdım.Aletler,amfiler,efektörler hepsi türkiyedekinin yarısı.eee biz enayimiyiz diye soruyom kendime.
örneğin; zoom 506 II multi -efects bass efektörü burada 150-200$.Sitede baktım 59$..
Sadece bu değil diğer herşey böyle.Üstelik kargoyla her ülkeye de gönderiyorlar.Kargo masrafı 33.3$ dünyanın heryerine..
Varmı oradan alışveriş yapan?Yapacak olan?Hadi bir dayanışma yapalım.Yüklenelim bütün aletleri.. :D

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

zor iş o sanırım :(

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

abi niye öle diyosun.Ben çok kişiyle konuştum.4 günde kapıma geldi diyolar aletler.hem ucuz.Hiçbi sorun da olmamış ödemeyle ilgili filan
Yoksa sen bişii mi biliyosun??

Kullanıcı avatarı
neon
Üye
Üye

Mesaj gönderen neon »

hadi ya!! annem izin verse hiç durmam, bi taraflarımı yırtıyorum para biriktiricem diye :( kredi kartı riskli vermiyolar numaralarını...
ve kimse, benden önce hiç kimse anlamamıştı bu yaşam günlerinin hangi sağır,çaresiz ölümlerden yapılmış olduğunu...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Sadece kredi kartıyla değil ödeme şekilleri.Western Union diye bir ödeme şekilleri de var.Yani banka yoluyla.Türkiyede anlaşmalı olduğu bankayı bulursak bu iş biter abicim..

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

dışardan buruya getirmek için shipping diye bi olay war ve artık gümreükler çok adileşti
gümrükte elinde malla geçerken sölememn gereken laflar :
1-bundan türkiyede yok
2-arkadaşa hediye aldım
3-dışarda daha ucuz

sölenmesi gereken
1-orda gördüm dayanamadım aldım
2-tamire götürdüm burada parçası yokmuş
3-valize atmışlar ben görmedim :)

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

abi gümrükle ne alakası var.Adamların UPS ile anlaşması var.Evine gönderiyorlar.Adresi yazıyosun..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

sen yanlış anladın galiba.Biz amerika ya gidip almıyoruz.Onlar getiriyor buraya.Şimdi okudum kargo olayını.UPS şirketi kapıdaki eşik varya oraya kadar bir adamla getiriyormuş ürünü.alıyosun sonra tabe.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

www.gitarpedal.com

abi girin türklerin sitesi.Onlarda amerikadan getirtiyorlar kapına.Bayağı ucuz.Ürün sayısı daha da arttırılacakmış.Boşverin gevur sitelerini. %100 Türk adamlar.Sitede türk.Kargo firmasıda türk.Heytt be gözünü sevdiminin Türkleri heryerde çıkıyonuz karşımıza :D :D :D

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

site biraz yazış bi siteye benziyor ama bilmiyorum, daha önce netten alışweriş yapan var mı bu arda aramızda?

James_Hetfield
Üye
Üye

Mesaj gönderen James_Hetfield »

Denemeden gitar alınmaz...Ne marka olursa olsun...
MASTER__OF__PUPPETS

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

James_Hetfield yazdı:Denemeden gitar alınmaz...Ne marka olursa olsun...
dooru diosun valla

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

eger fiyat cok uygunsa yakındaki bir muzik magazasına gidip denedikten sonra siparisini verirsin...
sleeping with the earth my dying bride

James_Hetfield
Üye
Üye

Mesaj gönderen James_Hetfield »

Aynı markanın aynı model gitarları bile aynı sesleri veremio...Bence sakat bi iş... :lol:
MASTER__OF__PUPPETS

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

James_Hetfield yazdı:Aynı markanın aynı model gitarları bile aynı sesleri veremio...Bence sakat bi iş... :lol:

ewt dooru diyosun..

ConsuL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ConsuL »

Arkadaşlar yurt dışından ithal gelen şeylerin pahalı olması normal birşeydir. Çünkü devletin ithalat- ihracat dengesini sağlaması gerekmektedir. Bunu sağlıyamadığı taktirde dış ticaret açığı büyür, önemli ekonomik krizlere ve ekonomide büyümenin durmasına sebep olur. Müzik aletlerinde az bile vergi koyuyorlar mesela 80.000 Euro luk bir araba Türkiye'ye 200.000 Euro ya geliyor. :idea:
Oyun bittiğinde... Şah'da Piyon'da aynı kutuya konur...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

o zaman sizin bileceginiz is 8)

ConsuL yazdı:Arkadaşlar yurt dışından ithal gelen şeylerin pahalı olması normal birşeydir. Çünkü devletin ithalat- ihracat dengesini sağlaması gerekmektedir. Bunu sağlıyamadığı taktirde dış ticaret açığı büyür, önemli ekonomik krizlere ve ekonomide büyümenin durmasına sebep olur. Müzik aletlerinde az bile vergi koyuyorlar mesela 80.000 Euro luk bir araba Türkiye'ye 200.000 Euro ya geliyor. :idea:
evet cok dogru soyluyor.Almanya'da ki Mercedes fiyatlarını gorunce kafamı duvarlara vurmustum :)
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Gitar pedalın açıklaması

www.GitarPedal.com hakkında

2004 Mart ayından beri hizmetinizde olan, ülkemizde ve Avrupada faiş fiyata satılan müzik enstrümanlarını, başka hiç bir yerde bulamayacağınız fiyatlarla size sunarak; Avrupada bir ilke imza atmıştır. Hedefimiz çok yüksek kar marjıyla müzik aletlerinde olan -tekelcilik- politikasını devam ettirmek değil, düşük fiyatlarla sizlere hizmet etmek ve ülkemizdeki müzisyenlere yardımcı olmaktır. GitarPedal'da sadece alternative müzik ile ilgili ürünler değil; hemen hemen bütün tarzlara uygun enstrümanlar bulabileceksiniz.

Fiyatlarımız Neden Bu Kadar Ucuz?

Yüksek kar marjından daha çok müzisyenlerin kendilerini geliştirmesi için gerekli ekipmanlara sahip olabilmesini hedefleyen GitarPedal'da fiyatlarımız başka bir kurum veya kuruluş ile karşılaştırılamayacak kadar düşüktür. Bunun sebebi; müziğe olan sevgimiz ve müsizyenlerin yaşadığı finansal zorlukları gayet iyi bir şekilde bilmemizdir. Bizim amacımız insanlara yüksek fiyatlar sunarak, yüksek karlar koyup bir yerlere gelmek değil; onlara olabilecek en uygun fiyatları sunarak yardımcı olmak ve gerçekleştireceğimiz her alış-veriş sonrası onların güvenini sağlayarak, gelecekte tekrar bizden alışveriş yapmalarını gerçekleştirmektir.

İlgili Olduğumuz Kuruluş

GitarPedal'ın Türkiye'de hiç bir kurum veya kuruluş ile ilgisi yoktur. T.C.'de tüzel bir kişiliğe sahip değildir. GitarPedal'ın kuruluş amacı sadece ülkemizde müzik evlerinin bizi farketmesi ve -tekelcilik- zihniyetinden bir an önce vazgeçmesidir.

www.GitarPedal.com

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

Mesaj gönderen Eye_Of_the_Beholder »

freaky yazdı:site biraz yazış bi siteye benziyor ama bilmiyorum, daha önce netten alışweriş yapan var mı bu arda aramızda?

Ben yapt1m. Ama bjkstore'dan :lol: Forma ald1m 1 hafta içinde geldi harbiden. Türk site olursa pek sorun olmaz bence. bi de siteye güvenebilmeniz laz1m. Music123'de galiba ulas1m ücreti belli bi rakam1 geçince al1olar o paray1. Ben gümrük binio die biliorum music123'de de...

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

yok yaw.. o yurtdışından getirme olayı yatar.. ucuz mucuz ama bu işin gümrüğü var öle direk kapının eşiği muhabbeti olmaz bence.. bu gitarpedal'mı nedir dikkatimi çekti.. daha önce netten alışveriş yapmış biri olarak bişi beğenirsem alırım walla hemen.. ama site açılmıyo ya ne iş!

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

Mesaj gönderen Eye_Of_the_Beholder »

Evet site aç1lm1o. Pek güvenemedim ben :-D .
...And Justice For All

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Evet Gitarpedal.com olayı bitti.Dükkanın kepenklerini kapattılar.

Music123.com TRden hiçbirşekilde(paypal da dahil) kredi kartıyla sipariş kabul etmiyor. Ben alırsam WESTERN UNION la göndermeyi düşünüyorum parayı. Bunun içinde örn. 300-750 dolar arası para gönderimi çin 15-30 dolar WU'a hizmet ücreti ödüyorsunuz ve Finansbank şubelerinde var.Ayrıca yeni gördüm artık Western union olayı Postane lerde bile var..Bu şekilde music123.com dan alış-veriş yapan çok tanıdığım var..Hiç bir sorun yaşamadılar!!

Şu ana kadar music123.com dan 1.888.590.9700$lık satış yapılmış, bu miktarın 1.856.779.6300$ ı yurtdışı satışları..ki buda inanılmaz bir sonuç..
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
Tharkun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tharkun »

Bende music123.com dan anfi almayı düşünüyordum ama free shipping yazan üründe bile Worldwide Shipping deyip 89$ koyuyor. Sonra 89 $ bayılmaktan tırsıp vazgeçtim..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

James_Hetfield yazdı:Aynı markanın aynı model gitarları bile aynı sesleri veremio...Bence sakat bi iş... :lol:

+1000

Denemeden almamak lazım evet ama Türkiye'de fiyatlar bazen 2 katı geçio. Öncelikle kargo ücreti var, sonra devlet bunu lüks tüketimden saydığı için vergisi var, bi de çoğunlukla dükkanlar dolar bazından aldığı ekipmanları euro bazından satıolar o da farkettirio.
Mesela benim favorim "Fender deluxe series Precission bass special" Türkiye'de sıfırı 1900 euro Corona/California'da adam 750 dolar'a falan satıo. Kİ yine de az para değil hani..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

en iyisi mi kapağı amerikaya falan atacan yada aileden birine kapağı attıracan ondan sonra gelsin gitarlar, amfiler , pedallar...

bende internetten alıma karşıyım arkadaş fender diyip güveniyosun adam bi bas gitar almış fender jazz bass ya değil onla jazz yapmak o gitarla punk bile yapamazsın yüzüne vurmadım çocuğun ii dedim idare eder :P