Elektro Gitar İçin Aksesuarlar?

Enstrümantel Forum
Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

"Gitarım çizildi" diyince aklıma geldi, geçen bi ürün gördüm, özel bi bez, gitarın arkasına yapıştırıosun, kemer falan kullanıosan çizilmemesi için iyi bi çözüm..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

gitarın çizilmesi zaten kullanıcılar için an meselesi benimgitar boydan boya çizikler zedelrle dolu ama insanlar öyle daha güzel oldğnu söylüyo:D

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 20:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

pentagram grup üylelrinn gitrlrında vr öyle süsler ela gözlm fln yazı ama adamların gitarları amnyak yw
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

pardus yazdı:gitarın çizilmesi zaten kullanıcılar için an meselesi benimgitar boydan boya çizikler zedelrle dolu ama insanlar öyle daha güzel oldğnu söylüyo:D
Açıkçası benim de eskimiş enstrumanlar hoşuma gidio. Cilası yer yer yıpranmış, sağında solunda ufak çizikler, sap ve tuşe çalmaktan rengi bi acaip olmuş falan.. Fender sırf eski görünümlü olsun diye özel ürettiği "relic" modelleri var. Gerçi o da çok mantıklı gelmio. Eğer ikinci el değil de sıfır alıosam gıcır gıcır olsun enstruman yani. Sonra benim elimde eskir zaten.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

shidow yazdı:
Açıkçası benim de eskimiş enstrumanlar hoşuma gidio. Cilası yer yer yıpranmış, sağında solunda ufak çizikler, sap ve tuşe çalmaktan rengi bi acaip olmuş falan.. Fender sırf eski görünümlü olsun diye özel ürettiği "relic" modelleri var. Gerçi o da çok mantıklı gelmio. Eğer ikinci el değil de sıfır alıosam gıcır gıcır olsun enstruman yani. Sonra benim elimde eskir zaten.
evet dediğini duymştum yeni gitarların üstlrini fln cizip böle eskilere benzetmye çalşıyolamış aynı yırtık kotlra gibi neyseki elktronun çizilmişi moda olduda rezil olmaktan kurtuldum ehuuheueh :-D :-D :-D

Kullanıcı avatarı
Bilge_Kagan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bilge_Kagan »

Gitar cizilmesi ne ki. Iki sene once bu basligi acarken kullandigim Les Paul gruptan bir arkadasin sabotesine ugrayip kalorifere kafalama girmisti. Sonuc: Govdeyle klavyenin birlesme noktasinda gayet genisce bir catlak. Ve hala gitari kullanmaya devam ediyorum :)

Bu arada, eger bu tip catlak tamir etme isinden falan anlayan bildiginiz yerler varsa o da iyi olurdu bak :)

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Sapta çatlak ciddi sorun yau.. Bi an önce yaptırmaya bak. Ankara'daysan bildiim bu işleri yapan bi iki yer var... Senin kaza nasıl oldu bilmiorum da dunlop'un bi aksesuarı vardı: Stüdyoda gitarı kısa bi süre için bıraktığında olası kaza riskini azaltmak için "Y" şeklinde bi aparat. "Y"nin ayağını jack girişine takıosun, boynuzları gitarın sapını tutuo. Muhteşem ve olmazsa olmaz bişey değil. Zihni Sinir tarzı biraz ama bazılarının işine yarayabilir...

Kullanıcı avatarı
Bilge_Kagan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bilge_Kagan »

Istanbul'a gittigimde Lay Lay Lom'dakilere biraz anlattim, hallederiz dediler ama hadi bakalim.

Ankara'ya ise hic gelmek istemiyorum. Nereye sorduysam "aabi ciddi sorunmus o ya...yok abi yok onun ustesinden gelinmez, kirilana kadar calmaya bak" gibi cevaplar aldim, sinirim bozuldu.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

Bilge_Kagan yazdı:Istanbul'a gittigimde Lay Lay Lom'dakilere biraz anlattim, hallederiz dediler ama hadi bakalim.

Ankara'ya ise hic gelmek istemiyorum. Nereye sorduysam "aabi ciddi sorunmus o ya...yok abi yok onun ustesinden gelinmez, kirilana kadar calmaya bak" gibi cevaplar aldim, sinirim bozuldu.
bence eline yükül para geçerse sen o gitarı seviosan yaptrımaya bak yptrdıktan snra bırak bi yere o senin fantazin olsun yeni bi ucz gitar al çalşmalar için yine yeri gelncede eskisini kullanırsın benim gitarımında bi bakıma ihtiyacı var para birktiriyorum bence gitarını seviosan daha fazla hırpalama ve tamir ettir... :tamam