amatörler için hangi gitar(elektro)

Enstrümantel Forum
Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen frantic_kenan »

benim 3. senem olcak.. önceleri "caraya" diye ibanez taklidi bi gitarım vardı .. 2 humbucker 1 single , akor kilidi super tremolo vs herşeyi vardı ama dandikti biraz ( 125 $ ) . Sonra geçen eylül 2004 te cort x6 aldım.. bi senedir kullanıyorum yani.. rock/metal için gereken her şey mevcut ve kalitesi fena değil.. iyi gitar bence .. aldığımda 325$ dı şimdi 300 $. Yeni başlıcaksanız cort x2 tavsiye ederim.. Ya o değil de , ben x6 yı değiştirmek istiyorum acaba ne yapsam? ibanez mi alsam fender mi bi karar veremedim çatlıcam ya...
This is the voice of silence no more...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Eğer bütçeniz kısıtlıysa uygun fiyata alabileceğiniz en kaliteli gitarları Washburn yapıo. Ağaçları o klasmandaki gitarlar arasında en iyisi. Kıyaslama yaparken iki gitarı tarttığınızda anlaşılıo zaten. Mümkünse ağır olan enstrumanları tercih edin çünkü ağacın kalitesi arttıkça ağırlığı da artıo. Belim boynum ağrır diye düşünmeyin. Onun yerine çalmaya/çalışmaya başlamadan önce boyun ve kol ısınma egzersizleri yapın. Ne tür müzik yapıosanız yapın ucuz gitarlarda üzerinde "humbucker" manyetikler olan gitarlar tercih edin. Çünkü kalitesiz single manyetikler çok dip sesi yapıo. Keyfiniz kaçar yani.. Benim önerim Washburn'ün X, Maverick, veya M serileri. Piyasada tercih edilen aynı klasmanda uygun fiyatlı olan Squer ya da Cort'lardan çok daha iyi sonuç alcağınızı teminederim.Ve gitar alırken bilen biriyle gidip çalarak almak en doğrusu. Tabii eğer bütçeniz kısıtlı değilse "aman daha yeni başlıorum iyisini sonra alırım" diye düşünmeyin. Zevkinize göre Fender, İbanez, Gibson ne seviosanız mümkün olduğunca iyi bi gitar alın. Ne kadar iyi bi gitarla başlarsanız çalmaya o kadar keyifli başlarsınız ve bu sizin gelişiminizi de olumlu etkiler..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

Mesaj gönderen Eye_Of_the_Beholder »

alpert yazdı:benim tavsiyem cort x2 ben şu anda kullanıyorum ve çok güsel bir gitar. sert tonları çok iyi.
sana şu an güzel geliyo. Ama 1 yıl sonra ne dandik gitarmış diceksin. :010
...And Justice For All

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

fender straaaaaaat :002

Kullanıcı avatarı
L_PArK_ZoNe
Üye
Üye

Mesaj gönderen L_PArK_ZoNe »

en isi cort x 2 bence yeni başlıyosan biraz kasıcaksın demi ya sonra alışırsın :002

Kullanıcı avatarı
threebarblues
Üye
Üye

Mesaj gönderen threebarblues »

sen gitara 0 dan başlıyorsan, gitarın kalitesi hakkında doğal olarak bir fikir yürütemeyeceksin. o yüzden ikinci el rahat satılabilen pahalı olmayan bir gitar al, bu washburn olabilir, cort x-6 yada x11 olabilir. ama başlangıç seviyesindekilere floyd rose köprülerle uğraşmak zor geliyor. ben cort x11 derim(350 dolares, floyd rose) ama washburn'un uygun fiyat/performans oranlı gitarlarına gelecek olan tavsiyelere kulak kabartmanı tavsiye ederim. tanıdığın varsa temiz bir ikinci el bi gitar almaya bak.

kolay gelsin
mail: threebarblues at gmail.com
msn: tugrulzure at yahoo.co.uk

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

fender de fender diyorum ben.. :grin: yeni başlıcaksan japon yapımı fender alabilirsin ucuzdur .. fender squier da olabilir.. sonra fiyata göre meksika ve amerika yapımları geliyor.. cort x ler de iyi ben x-th diye bi model almıştım 2 gün sonra fenderle değiştirdim sebep emg manyetiklerden dolayı istediğim clean tadını alamamaktı.. ama cort lar iyidir ben pek problem yaşamadım .. x 6 kullandım 1 sene , fena gitar değil.. x2 alınabilir..

Kullanıcı avatarı
----ExCaLiBuR----
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ----ExCaLiBuR---- »

yeni baslıyanlara tawsiyem washburn ün x serisi.... x11 güzeldir mesela isteyene satabilirim :002 jackson alacam :-D

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

alpert yazdı:benim tavsiyem cort x2 ben şu anda kullanıyorum ve çok güsel bir gitar. sert tonları çok iyi.
ben de cort x2 kullanıyorum yeni başladım ne dersiniz doğru bi seçim mi?
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

x 2 iyidir .. sonra baktın sevdin gitar çalmayı , ilerlettin , daha üstlere geçersin

Kullanıcı avatarı
wukxayam
Üye
Üye

Mesaj gönderen wukxayam »

yeni baslayanlar için diye bir gitar olmaz.bunu aklýndan cýkarma eger varsa paran git alabildiginin en iyisini al sebebi ise kulagýn dogru seslerle geliþmesi gerekiyor.eger idare eder bir gitar alacaksan kukagýnda idare eder tamam belki zamanla geliþir ama o zamana kadar dokuz dogurursun.eger hala hangi gitar ý tavsiye edersin diye soracaksan ben jackson dxmg derim.bu gitarda fazla ucuk ama buna yakýn birseyler al derim ben...ve hepinize saygýlarýmý sunuyorum....dogru ses dogru kulak....

Kullanıcı avatarı
vera
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vera »

----ExCaLiBuR---- yazdı:yeni baslıyanlara tawsiyem washburn ün x serisi.... x11 güzeldir mesela isteyene satabilirim :002 jackson alacam :-D

bana satsana....
bir fısıltıya hapsettim, içimin tüm çığlıklarını....

Kullanıcı avatarı
slipknot1
Üye
Üye

Mesaj gönderen slipknot1 »

Eye_Of_the_Beholder yazdı:
ole diosn da klavyesi cok kalın onun ya klasik gitar gibi bence ince olmalıki rahat et dimi.ben alcktm sırf bu yuzed almadım!