acil yardým!!!!!!!

Enstrümantel Forum
sindarin
Üye
Üye

acil yardým!!!!!!!

Mesaj gönderen sindarin »

ya ben netten wah pedalý siparisi verdim..daha ödemeyi yapmadým yaptýgým zaman aktif hale gelcek...daha önce sipariþ vermiþ birileri varsa veya bilen birisi bana bilgi verebilir mi???mesela gümrük vergisi ve kdv ödüyo muyum???

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Gumruk mevzuatina gore malzemenin degeri 100€'ya kadar ise problemsiz geliyor. 100€'yu gecerse ithalat prosedurune tabi. Yani "gumrukcunuzle konusup beyanname actirin" vs. gibi kabus isteklerde bulunuyorlar.

Eğer AB ülkelerinden getirisen, ve de ihracatçı firma ATR (Avrupa içi serbest dolaşım) belgesi düzenlerse gümrük vergisi yok.

Bazi yerlerde okudugum bilgilere gore UPS gibi nakliye firmalari sansin varsa bazen hicbir gumruk problemi olmadan kapina kadar getiriyormus,
Takildigi zamansa degisik yorumlar okudum kimisi %10 diyor kimisi %3 kusur gumruk vergisi diyor..

Bu tür yönetmelikler sürekli değişiyor ülkemizde.Bu yüzden Gümrük müşavirliği sitesi http://www.de-ka.com.tr adresini bi incelemeni tavsiye ediyorum..Ayrıca sipariş verdiğin internet sitesine ve bu yazdığım siteye bence mail yoluyla ulaş ne gibi sorunlar olabiliyor diye sor.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
slipknot1
Üye
Üye

Mesaj gönderen slipknot1 »

slm millet bi sey sorcm bana yardımcı oln lutfn bir grupta 2 bass gitar calınır mı ???? lutfen bilgisi olanlar yardm etsn hajı

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

slipknot1 yazdı:slm millet bi sey sorcm bana yardımcı oln lutfn bir grupta 2 bass gitar calınır mı ???? lutfen bilgisi olanlar yardm etsn hajı
ay bulduun heryere yazıosun bunu... walla bi bilen yardım etsin arkadaşa yaa!!.... :help
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

slipknot1 yazdı:slm millet bi sey sorcm bana yardımcı oln lutfn bir grupta 2 bass gitar calınır mı ???? lutfen bilgisi olanlar yardm etsn hajı
yapanlar oldu, yapabileceğinize inanıyosanız bence deneyin. biriniz bass solo atarsınız sürekli. güzel olursa buradan bizi de bilgilendirir misin?
betterman.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

biraz kasar ama yapılabilir biz de denemiştik biraz ama metal yapcaksanız uzak durun derim ben türü direk değiştiriyo çünkü dundundundun diye sesler oluşuyo arkada baterinin de etkisiyle beraber ama yapabilirsiniz tabii
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
slipknot1
Üye
Üye

slm bise sorcm ya bass gitarların efekti oluyor onlarla acemi bir grupta calmak sart mı yani onlarsz calınabilir mi ltfn yardım

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Ne demek şartı mı?Tabiki değil..Öyle şeylere uğraşarak zaman kaybediceğine bence gitarına odaklan..Onlar ileriki zamanlarda müziğine belki + bişeyler katabilmeni sağlar..Ama onları düşünme bence dediğim gibi gitarına ağırlık ver.Ne biliim bir sürü teknik var onları çalış..

Kullanıcı avatarı
slipknot1
Üye
Üye

yani efekt pedalını almama gerek yok dimi ayrca yrdm ettgn icn sagol
korn_er

Kullanıcı avatarı
slipknot1
Üye
Üye

maxtone marka bateri acemi bır gruba gore ıyımı acaba???

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

yok gerek yok pedal almana..
maxtone fena değil ya.amatör için soruyosun saten sanırım..

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen frantic_kenan »

bass ta efekt pedalına ciddi ihtiyacın olacağını hiç sanmam abidik gubidik ender 1-2 şarkı dışında.. onlara da 40 yılda 1 rastlarsın..

Ayrıca maxtone fena değildir.. Ben birde pearl diye bi marka biliorm fiyatı fena değildi sanırım fakat emin değilim
This is the voice of silence no more...

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen just_an_angel »

iyi sen yine pedal almışsın denemeden internetten gitar alan embesillerde var

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

pedal ilk başta çok acil bi durum değil tabi.. korn_er in dediği gibi önce gitarına odaklan.. ama pedal olayı içinde repertuarın önemli tabi, yani yaptığınız tarz, çaldığınız gruplar falan..
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın!