Vokal Processor leri hakkında bilgisi olanlar

Enstrümantel Forum
SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Vokal Processor leri hakkında bilgisi olanlar

Mesaj gönderen SamotH »

evet vokal processor leri(distortion,efekt gibi işlere yarayan zerzavat oluyor bu) hakkında bilgisi olan arkadaşları dinlemek isterim fiyat,özellikler gibi şeylerden bahsederlerse sevinirim
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

Elbette SamotH olmaz mı onca gitar effect prosesor'leri varda vokaller için olmaz mı Google de search yaparsan yada Senkop,Kıvılcım müzik vb. sitelerden araştırır ve buralardan temin edebilirsin ama tuzlu bayağı tuzlu
haberin olsun

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Soruyla cevap arasında 2 yıl var sanmıorum yerine gider mi...ama başkaları da faydalanır diye: Vokal prosesörleri genelde oyuncaktan hallice oluo. Ben pek tavsiye etmiorum. Oynaması eğlenceli ama kullanım alanı pek olmayan bi sürü efekt oluo içlerinde. O açıdan iyi bi mixer ya da reverb, echo ve delay efektleri iyi olan bi sampler almak daha mantıklı gelio bana.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Zaman geçio teknoloji gelişio, soruların cevapları yerini yıllar içerisinde buluo. Bundan bir önceki iletimi yazadığım zaman piyasada bulunan vokal processorleri hakkaten oyuncaktan halliceydi. Onu geçtim sonrasında bazı kullanan arkadaşlardan aldığım duyumlar çoğunlukla dip sesi yaptıkları ve küçük sahnelerde (ki çoğu bar programında çıkabileceğiniz sahne yeterince büyük olmayacaktır) feedback yaptıkları yönünde olmuştu. Onun dışında stüdyo tipi ("rack maunt" diye geçer) ve 1000 dolar başlayan fiyatlara taşıması ve kullanımı oldukça zor processorler vardır ki..gerisini söylememe gerek yok.

Şimdi...Bu bahsettiğim stüdyo tipi processorlerin piri olan bir marka, tc-electronicks canlı performansa yönelik pedal tipi bir grup vokal processorü yapmış. "tc-helicon voicetone pedals" pedals diye geçio. Bunlardan voicetone correct: sesi tonlayıp canlı performansta düzenleme içerisinden sıyrılıp en net şekilde duyulmasını sağlıyo, ayrıca isterseniz entonasyondaki ufak kaymaları toparlıyo. voicetone create ise reverb, delay, overdrive ve megafon gibi efektler verio. Overdrive deyince gitarlarda kullanılan overdrive'lar gelmesin aklınıza çok orijinal ilginç sesler yaratabiliosunuz. neyse www.voicetonepedals.com adresinden cihazları tüm ayrıntılarıyla inceleyebilirsiniz...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.