bass gitar bakýn bi?????

Enstrümantel Forum
Kullanıcı avatarı
ahmtysf
Üye
Üye

bass gitar bakýn bi?????

Mesaj gönderen ahmtysf »

Arkadaþlar bass gitara direk dalmak nasý olr gerçi driek dediðim kalsik gitarýn temellerini bilioyrm 3-4 aydýr kursuna da gidiyroum sizce artýk basa geçeebilirmym klasik sýktý...

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

tabi geçersin niye geçmeyesin.. bu olay hevese ve azme bakar.. ben ilk gitara (elektro) başladığımda hayatımda hiç klasik bile çalmamıştım.. senin artın var klasikte biliyosun az buçuk kursa da gitmişin.. senin şimdi yapcağın iş basını eline alıcaksın önce sevdiğin parçaları seçip sağlam bi playlist yaptıktan sonra başlıcan kulağını zorluycan zorluycan bakmışın bas çalıyosun.. bi kaç tekniği var tabi ama atıyorum mesela slap tekniği için falan özel bi kurs bilgisine falan gerek yok bence.. kendi slap tekniğini kendin yarat, yani en iyi hangi ton hoşuna giderse ona göre geliştir kendini.. şimdiden başarılar sana!
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın!

Kullanıcı avatarı
ahmtysf
Üye
Üye

Mesaj gönderen ahmtysf »

walla deli gaza geldim ne diyim yani ............

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

ahmtysf yazdı:walla deli gaza geldim ne diyim yani ............
eywalla zaten ilk başta olması gereken gazı yakalamışın o zaman.. başarılar sana..
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın!

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

klasik'ten sıkılmışsan ve bas gitar çalmak istiyorsan ben sana şunu derim Sen arkadaşım bas gitar çalmak için yaratılmışsın :-D
Bende hayatımda nota mota nedir bilmeden ilkokulda flüt çalmaktan ileriye gidememiş biri olarak azim edip bas gitar çalmayı öğrendim diyebilirim.Hadi kolay gelsin sana :-D

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

klasik gitar öğrenmenin sana şöyle bi faydası olur parmakların güçlenmiştir..hafif nota bilgin oluşmuştur..ama bas çalmaya çok fayda sağladığını düşünmüyorum klasiğin..eğer eğlencesine çalacaksan aleti kursa gitme boşuna para verme..piyasa gruplarını kursa gitmeden de çok kolay çalarsın..ama eğer yükselmek istiyosan kolay olan slap tekniği için bile kursa git..kursa gittiğin adamı da her tekniği kapmadan bırakma..yapış yakasına

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

al bası çal abi bi bok olmaz rahat ol sen

Kullanıcı avatarı
PuPPeT666
Üye
Üye

Mesaj gönderen PuPPeT666 »

bende olaya direk bassla dalmıştım...sonra bi kac ukala arkadas klasik egitimi olmadan bass calamassın dedıler gurur yaptım kursa gittim(hemde yaklasık 1 senelık basscıyken)

anaaa.bide ne görem..kurstakilerin hepsi denyo..adamalr parmak egzersizlerini 2 ayda sökemedi bense uçmusum(itiraf etmem lazım parmak egzersizlerınde onceden bass calmanın acyip faydası oluyomuş..hepsi oyuncak gibi geldi)..sonra bende fitik tükendi tabii kurs parasını ödeyemez oldum fln bıraktım..
bi baska konu tek telden calma olayı..tekten calmak söyledir boleedir..rahatca parcaları cıkarma demişsiniz ama olayın tek telle alakası yoh kulakla alakalı bütün olay...tek telin kolaylıgı ise bence göreceli bi kawram bnm calarken parmaklarıma kramp giren tek telli parcalarda wardır...parca tab nota cıkarma olayı tamamen kulakla ve ilgilenilen müzik türüyle alakalı ben elime ilk gitar aldıgım zamanlar ''daha dün annemizin kollarında.....''adlı sarkıyı cıkarana kadar yarım saat ugrastım.ama slayer black magıc i dınlerken elimde gitar wardı tellere bi wurdum.anaaaa parcayı cıkarmışım...
(bizler tarihin ortanca cocuklarıyız...bi amacımız yada yerimiz yok
..ne büyük savaşı yaşadık nede büyük buhranı...bizimkisi ruhani bir
savaş...en büyük buhranlarımız hayatlarımız...telvizyonla büyürken
milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olcağımı

Kullanıcı avatarı
PuPPeT666
Üye
Üye

Mesaj gönderen PuPPeT666 »

yaw tek tel cok tel konusu bu forumda deilmiş abi beeeeaa.ulen bnm kafa bulasık telıne donmüş bütün konular birbirine girmiş

bende gaza gelmiş yazıom :-D :-D
(bizler tarihin ortanca cocuklarıyız...bi amacımız yada yerimiz yok
..ne büyük savaşı yaşadık nede büyük buhranı...bizimkisi ruhani bir
savaş...en büyük buhranlarımız hayatlarımız...telvizyonla büyürken
milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olcağımı