Bateri

Enstrümantel Forum
Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Bateri

Mesaj gönderen modtr »

arakadaşlarr baterii nasıll çalınıyoo yanii tekniği nedirr ben başlıycmde inşş bidahaki aylarda bilginizden yararlanıyımm dedimm şimdidenn saolunn

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Başlık,yerini yadırgar,tuhaf,alelade olmamışmı sanki?
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Mesaj gönderen modtr »

deiştirdiler zatenn özürr acemiimm birazz yeniyimm

Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Mesaj gönderen modtr »

yok mu ya arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
fuck_Love
Üye
Üye

Mesaj gönderen fuck_Love »

çk kolay bateri çalmak gerçi pek çalma forsatım olmadı ama bikaç denemeden sora kolay gelio ritmleri tuttur yeter :)

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

bateri hocalıgı yapan bi arkadasım ogrencilerine ilk basit punk sarkıları alıp dinlemelerini oneriyor.. sonra onune bateriyi alıp aynı ritmleri en basit hallerinden calmalarını istiyor. daha sonra sarkılar gittikte agırlasıyor..
Bazende icinde bateri olmayan bi sarkıya dogaclama calmalarını istiyor..

Denemekte zarar yok bunları ama yine de profesyonel birinden notalarla ogrenmek daha iyi olsa gerek..
Yardımcı olabilirim bateri hocası arayan olursa..

Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Mesaj gönderen modtr »

çookk teşekkürler nerde seninn bu arakadaşş acaba şehirr olarak

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

modtr yazdı:çookk teşekkürler nerde seninn bu arakadaşş acaba şehirr olarak
istanbul'da

Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Mesaj gönderen modtr »

hadii yaa :( olmasıı o zaman keske olsadı

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Kendim öğrenirim ben çözerim bu işi dersen; bateri eğitim videoları izle, dinlediğin şarkılarının canlı performanslarını izle davulcuya dikkat et, herhangi bir şarkıyı aç dinle ve nereye kaç kere vuruyor analiz et.Arada bir stüdyoya da git hangi parça hangi ses çıkarıyor, nasıl bir el-ayak koordinasyonu istiyor onları öğren.Bunlar kendi başına yapabileceğin şeyler.
Ama bir de şu var.Böyle 3-4 ayda bir hareketi tam yapabileceksin(yeni başladığını göz önüne alıyorum).Bu senin için zaman kaybı olacak.Ayrıyetten kendi oluşturduğun teknik mümkün değil süper olsun.Çünkü bateriye baget kontrol hareketleriyle başlanır ve kendin bunun doğrusunu çok zor öğrenirsin.Ellerin yara, bere olur, bageti elinden kaçırırsın vs.

Tavsiyem bunlar.Her enstrümanı çalmak zordur belki bilmeyen için , ama bateriyi iyi çalmak en zorudur bence.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

modtr yazdı:hadii yaa :( olmasıı o zaman keske olsadı
sen nerdesin ordan hoca sorusturayım ben

Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Mesaj gönderen modtr »

KoRn_eR yazdı:Kendim öğrenirim ben çözerim bu işi dersen; bateri eğitim videoları izle, dinlediğin şarkılarının canlı performanslarını izle davulcuya dikkat et, herhangi bir şarkıyı aç dinle ve nereye kaç kere vuruyor analiz et.Arada bir stüdyoya da git hangi parça hangi ses çıkarıyor, nasıl bir el-ayak koordinasyonu istiyor onları öğren.Bunlar kendi başına yapabileceğin şeyler.
Ama bir de şu var.Böyle 3-4 ayda bir hareketi tam yapabileceksin(yeni başladığını göz önüne alıyorum).Bu senin için zaman kaybı olacak.Ayrıyetten kendi oluşturduğun teknik mümkün değil süper olsun.Çünkü bateriye baget kontrol hareketleriyle başlanır ve kendin bunun doğrusunu çok zor öğrenirsin.Ellerin yara, bere olur, bageti elinden kaçırırsın vs.

Tavsiyem bunlar.Her enstrümanı çalmak zordur belki bilmeyen için , ama bateriyi iyi çalmak en zorudur bence.
evet gerçektenn çalmasıı zorr eforr istiyorr ders alcmm zatenn de öğrenebilirmiyim die yanii nese teşekkürlerr

Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Mesaj gönderen modtr »

veronique yazdı:
ben bursayı kazandımm bu sene

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

modtr yazdı:
veronique yazdı:
ben bursayı kazandımm bu sene
hmm bursa'da pek tanıdıgım yok ama sorarım yine de senin icin.. bulursam da yazarım buraya :)

Kullanıcı avatarı
modtr
Üye
Üye

Mesaj gönderen modtr »

ok teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

öyle baslıycam diyip tekniği ne diye olmaz bu iş...Bu işte yetenekte önemli değildir ben de yetenek yok ben calamam diyip vazgecmeyin ben ilk zamanlarda en basit örnek mike portnoy u izlediğimde bırakıcam bu işi dedim bu volkan öktemde alpay şaltta ne bileyim joe nunez de dave weckl da da böyle oldu her seferinde bagetleri kırıp davulu satmaya karar verdim demek istedğim şu öncelikle ben bu işi ciddi bir şekilde calısarak yapıcam diyeceksiniz...sonra kendinize sağlam bir davul hocası bulun tekniğini nasıl olacagını anlatsın size...gerisi kolay zaten ;) bununn için daha cok bilgi isteyen olursa irtiabata gecelim muhabbet ederiz :)
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

chamreun
Üye
Üye

Mesaj gönderen chamreun »

bilgisayarda kullanmak için bateri programı arıyorum pc drummer war idare eder ama demosu war genelde davul programları zor oluyor kolay kullanılacak program arıyorum önerileriniz..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

cözemedim ben bu aleti ya. eller ayaklar..sistem pianoya benziyo biraz sag ve solla ama beynime alistiramam ben öyle ritimleri..ezberleyemem ben öle =)

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

karpuz_agaci yazdı:cözemedim ben bu aleti ya. eller ayaklar..sistem pianoya benziyo biraz sag ve solla ama beynime alistiramam ben öyle ritimleri..ezberleyemem ben öle =)
Tamamen vucüt koordinasyonu gerektiren bir alet... Hakkıyla çalabilen için çok güzel bir şey bence, bütün stresi alır :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

whatsername yazdı:
karpuz_agaci yazdı:cözemedim ben bu aleti ya. eller ayaklar..sistem pianoya benziyo biraz sag ve solla ama beynime alistiramam ben öyle ritimleri..ezberleyemem ben öle =)
Tamamen vucüt koordinasyonu gerektiren bir alet... Hakkıyla çalabilen için çok güzel bir şey bence, bütün stresi alır :010
hayranim ya bateristlere =) en basit punkci bateristlerine bile..bende koordinasyon sifir oldugu icin =)