Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

dtp basın toplantısı ile eylemi kınadı . bizde inandık arkadaşım . sanırm dtp nin gözü komutanlarımızın olay yerini incelemeleri ile korktu

Resim

ve ilk defa ben bukadar üst rütbe askerin olay yerine gittigini gördüm bence bu artık verin şu işareti anlamını taşıyor bu direkmen hüükümete verilmiş bir işarettir anlamı görün işte ne yaptıgınızı
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

jonnathan yazdı:Daha sandıklar belli değil diye biliyorum? Ki sitede öyle diyor :010
Bazıları açıklanmış :010

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

kindmonster yazdı:milli gazete yazısı -İLGİNÇ

23 Mayıs 2007 Çarşamba 16:00
Yüreğiniz varsa,

Şu laiklik mitinglerinizi Diyarbakır’da yapsanız.

Ya da Erzurum’da.

Hadi biraz doğudan batıya gelseniz de Malatya’da toplansanız.

Hatta Elazığ’da.

Öz be öz Anadolu derseniz; Bitlis ya da Bingöl’de.

“Saza niye gelmedin” türküsünü söylemiyorlardı ama Batman, Şırnak, Hakkâri’ye niye gitmediniz.

Dilese idiniz; Mardin, Muş ve Hakkariye’de buyurabilirdiniz.

Hatta Hatay ve Adana’yı da deneyebilirdiniz.

Büyük şehirse meramınız. Konya, Kayseri, Sivas’ı neden es geçtiniz.

Trabzon, Giresun, Rize’ye de düşmedi yolunuz.

Yozgat, Kırşehir, Amasya, Burdur’a da ayrımcılık yaptınız.

Listeyi uzatmak mümkün.

Çok merak ediyorum buralardaki mitinglerinize kaç kişi gelirdi.

Ya da sizler Dior ve Chanel kokulu mitinglerinizden ayrılıp; yoksulluk, emek, tezek, erdem, ağıl, peynir, koyun, süt, alınteri, dürüstlük kokan kentlere gidebilir miydiniz.

Gidemezsiniz.

Size Banani ve Theron markalı parfümlerin havasının sindiği büyük şehirlerin meydanları. Bizlere ağıl kokulu tepeler. Oralara biz gideriz. Ve yüreğimize o toprakların güneşini, ayını, insanını, ağılını doldurarak gideriz.

Birkaç gündür Anadolu’da, güneşi bile aydınlatan insanların arasında idim. Yeni yeni toparlanıyordu kıştan bahara doğa. Bulutları bile yamıyordu sıcak bakışları. Tertemizdi ayakları. Bastıkları yerden yağmur fışkırıyordu.

Bereket, tevekkül, sabır, şükür, rıza, hamd sancaklarını çekmişlerdi; saraylardan kıymetli kerpiç evlerinin kale bedenlerine.

Çatak’ta,Gürpınar’da, Sarıcan’da, Palu’da tarlalarında taş, kaya, diken bitmişti. Bir ot bitmemişti. Tek buğday, dal maydanoz yoktu.

Oralarda, o ot bitmeyen kayalık arazilerde ekmek yoldaşları idi, her hanenin bir çift ineği ya da beş baş koyunu. Kadınla koyun kardaş olmuştu.

Bu yüzden selamlaştığım her kadının ellerinde süt pınarları varmış gibi ağıl kokuyordu üstü başı. Tülbentleri peynir kokulu, tırnakları tezek, gülüşleri emek saçıyordu dört bir yana. Terleri saygın onur kokusunu duyuruyordu.

Kolaysa getirin mitinglerinizi Alacakaya’ya, Arıcak’a, Ağın’a.

Beşiri’ye, Hasankeyf’e, Nusaybin’e, Eleşkirt’e gelin de pervasızca bağırın bakalım. Dağlar, kayalar, ağaçlar bile sizden yüz çevirecektir.

Yuhaladığınız örtülü kadınlar ellerinde süt bidonları iki dakika bile eylenip dinlemeyecektir sizi. Ağıldaki işi çok daha saygındır çünkü. Değil mi ki siz yüzüne tükürür gibi onun en saygın tacı olan örtüsüne savaş açtınız. Sadece onun örtüsüne de değil, bu toprakların kutlu kadınları olan Hazreti Meryem’in, Hazreti Asiye’nin, Hazreti Hatice’nin, Fatıma’ nın, Aişe’nin örtüsüne ettiğiniz bu hakaretler için sizi hiç affetmeyecek bir daha. Sahi Gölhisar’a, İnegöl’e, İznik’e, Simav’a, Sarıkaya’ya niye hiç gelmediniz.

Bu yaşamları yalın ve ortada.

Bu yoksulluğu ekmeklerine katık eden.

Ağır geçen bir hayatın yüküne direnen.

Türkülerini bile sessiz çığıran

Öyle avaz avaz aşkların yaşanmadığı.

Toprağa saygılı bu insanların arasına niye gelmediniz.

Dar geçitte bekliyordu yaşlı kadın. Bir mavzer gibi korunaklı çarşafına bürünmüştü. Tek hazinesi yanındaki çömlekti. Beyaz bir bidona düğümlemişti umutlarını. Tulum peyniri altı lira. Çökeliği bir buçuk. Onunla tütecek ocak.

Onunla deterjan, sabun, pirinç gelecek.

Bu dağ gibi yoksulluğuna inat, kocaman yüreğiyle direnirken yaşlı kadın. Ankara’dan, İzmir’den, İstanbul’dan yükselen tamtam seslerine acıyla gülüyor, değersiz bir şeye bakarcasına dudak büküp baş sallıyor. Süt kokulu ellerini sallıyor, öte gitsinler der gibi.

Sahi siz konuşabilir misiniz;

Kapıları kırık, ahırdan bozma düğün salonlarında. Döşemesine lüks parfümlerin sindiği kürsüler, trilyonluk adamların mikrofonları yok buralarda. Havaya hâkim ağıl kokusuna aldırmadan, terlerine sinen tezek kokusunu yok sayarak; bağrınıza basabilir misiniz baba bir kardeş bilerek.

Günlerdir aralarındayım.

Hiç benzemiyorlardı sizin miting meydanlarında topladığınız öfkeli, asık suratlı, mutsuz kalabalıklara. Köy meydanlarından, belde salonlarına, kasaba kahvelerine, ilçe vakıf binalarına koştum.

Sonra dünyanın en temiz insanları arasında bulunmayı bana nasib eden Yaradana sonsuz şükrettim. Köyleri ne bikini reklâmları ile kirlenmişti. Ne çıplak bedenleri ile gezecek kadar doğaya ve insana saygısızlardı.

Tertemiz toprağa özlemle baktım; şu anda ölsem ne kadar da şanslıydım. Dostlarım en temiz ve has insanlardı. Biliyordum ki zengin bir dua repertuarı ile uğurlayacaklardı beni.

Bizimki gerçek dostluk be arkadaş.

Mine Alpay Gün / Milli Gazete
KAYANAK:ENSONHABER.COM
Bu kadar çarpık, sapkın bir yazı daha okumadım mitingler üstüne. köy ve köylüler üstünden politika yapmaya çalışan kötü niyetli bir yazarın işidir bu. köyde takılan başörtüsüyle siyasi bir sembol olan türbanı ayıramayacak kadar da cahil. ben de köyde büyüdüm, benim annem de başörtüsü takıyor, ikisi arasındaki farkı ayıramayacak kadar, köylüyü aşağılayacak kadar aptal, sorumsuz değiliz.. 2 gün köyde gezdi diye köylüyü anladığını sanan cahilin teki.. büyük şehirde yaşayan herkesi snop, zengin, ahlaksız, duyarsız sanan bu tür insanlar memleketi şehir köy diye ayırmaktan zevk alan gerçek bölücülerdir.
son bir söz de mitinglerin sadece laiklik üzerine yapıldığını düşünenlere. eğer mitinglere katıldıysanız ve yapılan konuşmaları dinlediyseniz sorunun sadece laiklikle bitmediğini görmüşsünüzdür. ülke ekonomisi, milli onurumuz, bölücülük üzerine de hayli konuşmalar yapıldı ama çarpık zihniyetler herşeyi basitleştirmeye uğraşıyor. iktidar partisi sanki ülke adına çok şey yapmış da tek sorun adamların dindar olmasıymış gibi söylemlerle olayı basitleştirenleri kınıyorum. çok güzel bir atasözümüz var: parayla imanın kimde olduğu belli olmaz. ibadet gizli yapılır
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

futbol\\\\kupayı milan aldı çok enteresan bi maçtı :) bi ara dejavu oldum sandım :)

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

kindmonster yazdı:milli gazete yazısı -İLGİNÇ

23 Mayıs 2007 Çarşamba 16:00
Yüreğiniz varsa,

Şu laiklik mitinglerinizi Diyarbakır’da yapsanız.

Ya da Erzurum’da.

Hadi biraz doğudan batıya gelseniz de Malatya’da toplansanız.

Hatta Elazığ’da.

Öz be öz Anadolu derseniz; Bitlis ya da Bingöl’de.

“Saza niye gelmedin” türküsünü söylemiyorlardı ama Batman, Şırnak, Hakkâri’ye niye gitmediniz.

Dilese idiniz; Mardin, Muş ve Hakkariye’de buyurabilirdiniz.

Hatta Hatay ve Adana’yı da deneyebilirdiniz.

Büyük şehirse meramınız. Konya, Kayseri, Sivas’ı neden es geçtiniz.

Trabzon, Giresun, Rize’ye de düşmedi yolunuz.

Yozgat, Kırşehir, Amasya, Burdur’a da ayrımcılık yaptınız.

Listeyi uzatmak mümkün.

Çok merak ediyorum buralardaki mitinglerinize kaç kişi gelirdi.

Ya da sizler Dior ve Chanel kokulu mitinglerinizden ayrılıp; yoksulluk, emek, tezek, erdem, ağıl, peynir, koyun, süt, alınteri, dürüstlük kokan kentlere gidebilir miydiniz.

Gidemezsiniz.

Size Banani ve Theron markalı parfümlerin havasının sindiği büyük şehirlerin meydanları. Bizlere ağıl kokulu tepeler. Oralara biz gideriz. Ve yüreğimize o toprakların güneşini, ayını, insanını, ağılını doldurarak gideriz.

Birkaç gündür Anadolu’da, güneşi bile aydınlatan insanların arasında idim. Yeni yeni toparlanıyordu kıştan bahara doğa. Bulutları bile yamıyordu sıcak bakışları. Tertemizdi ayakları. Bastıkları yerden yağmur fışkırıyordu.

Bereket, tevekkül, sabır, şükür, rıza, hamd sancaklarını çekmişlerdi; saraylardan kıymetli kerpiç evlerinin kale bedenlerine.

Çatak’ta,Gürpınar’da, Sarıcan’da, Palu’da tarlalarında taş, kaya, diken bitmişti. Bir ot bitmemişti. Tek buğday, dal maydanoz yoktu.

Oralarda, o ot bitmeyen kayalık arazilerde ekmek yoldaşları idi, her hanenin bir çift ineği ya da beş baş koyunu. Kadınla koyun kardaş olmuştu.

Bu yüzden selamlaştığım her kadının ellerinde süt pınarları varmış gibi ağıl kokuyordu üstü başı. Tülbentleri peynir kokulu, tırnakları tezek, gülüşleri emek saçıyordu dört bir yana. Terleri saygın onur kokusunu duyuruyordu.

Kolaysa getirin mitinglerinizi Alacakaya’ya, Arıcak’a, Ağın’a.

Beşiri’ye, Hasankeyf’e, Nusaybin’e, Eleşkirt’e gelin de pervasızca bağırın bakalım. Dağlar, kayalar, ağaçlar bile sizden yüz çevirecektir.

Yuhaladığınız örtülü kadınlar ellerinde süt bidonları iki dakika bile eylenip dinlemeyecektir sizi. Ağıldaki işi çok daha saygındır çünkü. Değil mi ki siz yüzüne tükürür gibi onun en saygın tacı olan örtüsüne savaş açtınız. Sadece onun örtüsüne de değil, bu toprakların kutlu kadınları olan Hazreti Meryem’in, Hazreti Asiye’nin, Hazreti Hatice’nin, Fatıma’ nın, Aişe’nin örtüsüne ettiğiniz bu hakaretler için sizi hiç affetmeyecek bir daha. Sahi Gölhisar’a, İnegöl’e, İznik’e, Simav’a, Sarıkaya’ya niye hiç gelmediniz.

Bu yaşamları yalın ve ortada.

Bu yoksulluğu ekmeklerine katık eden.

Ağır geçen bir hayatın yüküne direnen.

Türkülerini bile sessiz çığıran

Öyle avaz avaz aşkların yaşanmadığı.

Toprağa saygılı bu insanların arasına niye gelmediniz.

Dar geçitte bekliyordu yaşlı kadın. Bir mavzer gibi korunaklı çarşafına bürünmüştü. Tek hazinesi yanındaki çömlekti. Beyaz bir bidona düğümlemişti umutlarını. Tulum peyniri altı lira. Çökeliği bir buçuk. Onunla tütecek ocak.

Onunla deterjan, sabun, pirinç gelecek.

Bu dağ gibi yoksulluğuna inat, kocaman yüreğiyle direnirken yaşlı kadın. Ankara’dan, İzmir’den, İstanbul’dan yükselen tamtam seslerine acıyla gülüyor, değersiz bir şeye bakarcasına dudak büküp baş sallıyor. Süt kokulu ellerini sallıyor, öte gitsinler der gibi.

Sahi siz konuşabilir misiniz;

Kapıları kırık, ahırdan bozma düğün salonlarında. Döşemesine lüks parfümlerin sindiği kürsüler, trilyonluk adamların mikrofonları yok buralarda. Havaya hâkim ağıl kokusuna aldırmadan, terlerine sinen tezek kokusunu yok sayarak; bağrınıza basabilir misiniz baba bir kardeş bilerek.

Günlerdir aralarındayım.

Hiç benzemiyorlardı sizin miting meydanlarında topladığınız öfkeli, asık suratlı, mutsuz kalabalıklara. Köy meydanlarından, belde salonlarına, kasaba kahvelerine, ilçe vakıf binalarına koştum.

Sonra dünyanın en temiz insanları arasında bulunmayı bana nasib eden Yaradana sonsuz şükrettim. Köyleri ne bikini reklâmları ile kirlenmişti. Ne çıplak bedenleri ile gezecek kadar doğaya ve insana saygısızlardı.

Tertemiz toprağa özlemle baktım; şu anda ölsem ne kadar da şanslıydım. Dostlarım en temiz ve has insanlardı. Biliyordum ki zengin bir dua repertuarı ile uğurlayacaklardı beni.

Bizimki gerçek dostluk be arkadaş.

Mine Alpay Gün / Milli Gazete
KAYANAK:ENSONHABER.COM
kendini zeki sanan su kurnazı bi sivrizeka :007

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

dünden beri sitede üye, misafir,toplam sayıları 0 görünüyor ve online üye doğal olarak görünmüyor. aynı sorun sizde de varmı?
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

houseofholy yazdı:dünden beri sitede üye, misafir,toplam sayıları 0 görünüyor ve online üye doğal olarak görünmüyor. aynı sorun sizde de varmı?
evet.sorun devam ediyor :016
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet var site hakkındaya yazmıstık sanırım kimseyi adamdan saymıyor bu sayaç .

milili gazetenin yazısına gelince sanırım bir çeşit miting adanada düzenlenmişti adanayı es geçmeşi lazım hafta sonuda mersinde yapılacak ama dogu illeri için bişe diyemem

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

pkk nın açıklaması

terör örgütü PKK, Ankara'daki patlamayı üstlenmezken, "Hiçbir ilgimiz yok" açıklamasını yaptı.

Fırat Haber Ajansı'nın Kuzey Irak çıkışlı haberinde, örgütün Yürütme Konseyi Başkanlığı'na dayanarak verilen haberde, "Ulus'taki bombalı saldırı olayını ve bu konudaki gelişmeleri basından izledik. Öncelikle bu saldırıyla hiçbir alakamız olmadığını ve bu tür eylem biçimlerini tasvip etmediğimizi açıkça ilan ediyoruz. Bu olayda yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz" denildi. Açıklamada, konuyla ilgili olarak geniş bilginin daha sonra verileceği belirtildi.

bu haberin ne gibi bir dogruluk payı olabilir yaa milliyet gazetesi vermiş birde

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

issirganotununissirmiyani yazdı:pkk nın açıklaması

terör örgütü PKK, Ankara'daki patlamayı üstlenmezken, "Hiçbir ilgimiz yok" açıklamasını yaptı.

Fırat Haber Ajansı'nın Kuzey Irak çıkışlı haberinde, örgütün Yürütme Konseyi Başkanlığı'na dayanarak verilen haberde, "Ulus'taki bombalı saldırı olayını ve bu konudaki gelişmeleri basından izledik. Öncelikle bu saldırıyla hiçbir alakamız olmadığını ve bu tür eylem biçimlerini tasvip etmediğimizi açıkça ilan ediyoruz. Bu olayda yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz" denildi. Açıklamada, konuyla ilgili olarak geniş bilginin daha sonra verileceği belirtildi.

bu haberin ne gibi bir dogruluk payı olabilir yaa milliyet gazetesi vermiş birde
Çok inandırıcı (!)
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Şırnak'ta 6 askerimiz şehit oldu!

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

allah rahmet eylesin mekanları cennet kahramanlara

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Bombacının hedefi BTC/Botaş mıydı

11 kilo patlayıcıyla yakalanan kadın canlı bomba, ilk ifadesinde ''Apo'yu zehirlediniz, ben de sizi öldürecektim'' dedi. Bombacının BTC ya da Botaş'a saldırmayı planladığı tahmin ediliyor.
24 Mayıs 2007 15:02
Yazı boyutunu büyütmek için

Neşet Karadağ-Murat Kibritoğlu'nun haberi

Adana'da dün 11.3 kilogram A-4 plastik patlayıcıyla yakalanan kadın canlı bomba, ilk ifadesinde ''Apo'yu zehirlediniz, o yüzden ben de sizi öldürecektim'' dedi. Canlı bombanın BTC ya da Botaş'a saldırmayı planladığı tahmin ediliyor.

Adının "Ebru Kara" olduğunu söyleyen canlı bombanın sorgusu sürüyor. Abdullah Öcalan'la ilgili sözlerinin ardından bir daha konuşmadığı belirtilen Kara'nın sorgusu için bir gün daha Cumhuriyet Savcılığı'ndan ek süre alınacağı kaydedildi.

Kara'yı Şanlıurfa'dan Adana'ya getirdiği ve malzemeleri teslim ettiği iddia edilen terörist Adem Barık da Şanlıurfa'da yakalanıp Adana'ya getirildi.

Kadın canlı bomba, dün taksiyle Ceyhan'a giderken Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kozan Yolu'nun kesiştiği Dadaloğlu Kavşağı'nda yakalanmıştı.

Kucağındaki sırt çantasının içindeki poşetlerde plastik patlayıcının yanı sıra, 12 elektrikli fünye, 2 savunma tipi el bombası, 4 pil, ampul ve kablolar, düzeneği çalıştırmak için anahtar ve düzenek yapımında kullanılan malzemeler bulunan kadın canlı bomba Adana Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanıyor.

Taksici: "Beni Ceyhan'a götür dedi"

Kadın canlı bombanın taksiye müşteri olarak bindiğini söyleyen şoför serbest bırakıldı. Taksicinin polise verdiği ifadesinde, "Elinde çantalarla taksime bindi. Sırt çantasını kucağına alıp 'Beni Ceyhan'a götür' dedi. Ceyhan'da nereye gideceği konusunda bir şey söylemedi" dedi.

Taksicinin bu ifadesi üzerine kadın canlı bombanın BTC ya da Botaş'a dönük bombalama eyleminde bulunacağı ihtimali ağırlık kazandı.

Bir polis yetkilisi, "Şu anda BTC ve Botaş gündemde olan yerler. Ceyhan'da stratejik önemi bulunan başka bir yer olmadığı için bu iki yere eylem yapma ihtimali olabilirdi. Polislerimizin takdir edilecek çalışmasıyla kadın canlı bomba yakalanarak büyük bir eylem önlenmiş oldu" diye konuştu.

Bu arada, operasyona katılan bir polis memuru olay anını şöyle anlattı:

"Kadın canlı bombaların Suriye'den Türkiye'ye girdiği ve büyük kentlerde eylem yapacağı ihbarını aldık. Özellikle kadın canlı bombaların bakımlı oldukları ve ellerinde çantayla taksiye bineceği bildirildi. Bu ihbar üzerine tüm ekip olarak günler öncesinde operasyona başladık. Gece gündüz uyumadan kent merkezinde elinde çantayla taksiye binen şüpheli kadınları takibe aldık. Bu şüpheli kadını da taksiye binince takibe aldık. Uygun yerde taksi 4 yerden aniden durduruldu. İçindeki kadın canlı bombayı daha oturduğu koltuktan kıpırdıyamadan birkaç saniye içinde etkisiz hale getirdik. Beklemediği bu operasyon karşısında abandone oldu."

Adana'da dün 1'i kadın 2 kişi, 11.3 kilogram A-4 plastik patlayıcı, 2 el bombası ve 12 fünye ile yakalanmış, Adana Valisi İlhan Atış, yakalanan kadının ''canlı bomba'' olduğunu açıklamıştı.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulaması öncesinde sağlık raporu için Reşatbey Sağlık Ocağı'na getirilen sarı saçlı, makyajlı ve bakımlı olduğu görülen kadının üzerinde H.K. (31) adına düzenlenmiş kimlik bulunduğu öğrenildi.

Bu haberde dikkatimi çeken birşey var

Diyorki;
"Kadın canlı bombaların Suriye'den Türkiye'ye girdiği ve büyük kentlerde eylem yapacağı ihbarını aldık. Özellikle kadın canlı bombaların bakımlı oldukları ve ellerinde çantayla taksiye bineceği bildirildi. Bu ihbar üzerine tüm ekip olarak günler öncesinde operasyona başladık. Gece gündüz uyumadan kent merkezinde elinde çantayla taksiye binen şüpheli kadınları takibe aldık. Bu şüpheli kadını da taksiye binince takibe aldık. Uygun yerde taksi 4 yerden aniden durduruldu. İçindeki kadın canlı bombayı daha oturduğu koltuktan kıpırdıyamadan birkaç saniye içinde etkisiz hale getirdik. Beklemediği bu operasyon karşısında abandone oldu."

peki ya canlı bomba olmasaydı nerden anladınız canlı bomba olduğunu.her çantalı bakımlı bayanı ablukayamı alacktınız.
sizce ilginç değilmi bu.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

kindmonster yazdı:Şırnak'ta 6 askerimiz şehit oldu!
Can alanlar bir gün cezasını çekecek er yada geç.

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bad-dua yazdı:Bombacının hedefi BTC/Botaş mıydı

11 kilo patlayıcıyla yakalanan kadın canlı bomba, ilk ifadesinde ''Apo'yu zehirlediniz, ben de sizi öldürecektim'' dedi. Bombacının BTC ya da Botaş'a saldırmayı planladığı tahmin ediliyor.

Adana'da dün 11.3 kilogram A-4 plastik patlayıcıyla yakalanan kadın canlı bomba, ilk ifadesinde ''Apo'yu zehirlediniz, o yüzden ben de sizi öldürecektim'' dedi. Canlı bombanın BTC ya da Botaş'a saldırmayı planladığı tahmin ediliyor.

Adının "Ebru Kara" olduğunu söyleyen canlı bombanın sorgusu sürüyor. Abdullah Öcalan'la ilgili sözlerinin ardından bir daha konuşmadığı belirtilen Kara'nın sorgusu için bir gün daha Cumhuriyet Savcılığı'ndan ek süre alınacağı kaydedildi.

Kara'yı Şanlıurfa'dan Adana'ya getirdiği ve malzemeleri teslim ettiği iddia edilen terörist Adem Barık da Şanlıurfa'da yakalanıp Adana'ya getirildi.

Kadın canlı bomba, dün taksiyle Ceyhan'a giderken Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kozan Yolu'nun kesiştiği Dadaloğlu Kavşağı'nda yakalanmıştı.

Kucağındaki sırt çantasının içindeki poşetlerde plastik patlayıcının yanı sıra, 12 elektrikli fünye, 2 savunma tipi el bombası, 4 pil, ampul ve kablolar, düzeneği çalıştırmak için anahtar ve düzenek yapımında kullanılan malzemeler bulunan kadın canlı bomba Adana Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanıyor.

Kadın canlı bombanın taksiye müşteri olarak bindiğini söyleyen şoför serbest bırakıldı. Taksicinin polise verdiği ifadesinde, "Elinde çantalarla taksime bindi. Sırt çantasını kucağına alıp 'Beni Ceyhan'a götür' dedi. Ceyhan'da nereye gideceği konusunda bir şey söylemedi" dedi.

Taksicinin bu ifadesi üzerine kadın canlı bombanın BTC ya da Botaş'a dönük bombalama eyleminde bulunacağı ihtimali ağırlık kazandı.

Bir polis yetkilisi, "Şu anda BTC ve Botaş gündemde olan yerler. Ceyhan'da stratejik önemi bulunan başka bir yer olmadığı için bu iki yere eylem yapma ihtimali olabilirdi. Polislerimizin takdir edilecek çalışmasıyla kadın canlı bomba yakalanarak büyük bir eylem önlenmiş oldu" diye konuştu.

Adana'da dün 1'i kadın 2 kişi, 11.3 kilogram A-4 plastik patlayıcı, 2 el bombası ve 12 fünye ile yakalanmış, Adana Valisi İlhan Atış, yakalanan kadının ''canlı bomba'' olduğunu açıklamıştı.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulaması öncesinde sağlık raporu için Reşatbey Sağlık Ocağı'na getirilen sarı saçlı, makyajlı ve bakımlı olduğu görülen kadının üzerinde H.K. (31) adına düzenlenmiş kimlik bulunduğu öğrenildi.

Diyorki;

peki ya canlı bomba olmasaydı nerden anladınız canlı bomba olduğunu.her çantalı bakımlı bayanı ablukayamı alacktınız.
sizce ilginç değilmi bu.
evet büyük ihtimalle botaşı uçuracaktı inanki çok büyük bir felaket olurdu öyleki bir kaç ilçenin haritadan silinmesine neden olabilrdi :007

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

issirganotununissirmiyani yazdı:

Diyorki;

sizce ilginç değilmi bu.
evet büyük ihtimalle botaşı uçuracaktı inanki çok büyük bir felaket olurdu öyleki bir kaç ilçenin haritadan silinmesine neden olabilrdi :007
o senin bahsettiğin ilginç değil korkunç. o su götürmez bi gerçek ama buna ne pkknın nede başka bir gücün cesareti yoktur. :010

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ceyhan yolu üzerinde yakalandı haberde denildigi gibi orda sadece 2 önemli şey var biri boru hattı biri botaş ama incirlikte yol üzerinde ama sanmıyorum amerikayı bu işe karıştırmazlar

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Amerika'ya saldırmak yemez. Dostlarını neden incitsinler ki?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

tayyip erdoğan dün :''gerekirse sınır ötesi operasyon yaparız.yeter ki asker bizden talepte bulunsun.''diye bir çıkış yaptı.asker çok önceden sert bir şekilde talepte bulunmustu oysa ki..
zaten yapılacak olan operasyonun daha fazla karsısında duramayacağını anlayan pek sayın basbakanımız seçim öncesi hedef kitlesini pkk yandaşlarından bu vatanın evlatlarına mı çeviriyor acaba? bekleyip göreceğiz..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

issirganotununissirmiyani yazdı:

Diyorki;

sizce ilginç değilmi bu.
öyle bir şey yapmaları demek Türkiye'nin kuzey-güney-doğu-batı ırağı dünya haritasından silmesi demek :)
ki buna değil pkk amerika dahi cesaret edemez.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Resim

böyle birşey dolanıyor nette.

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:tayyip erdoğan dün :''gerekirse sınır ötesi operasyon yaparız.yeter ki asker bizden talepte bulunsun.''diye bir çıkış yaptı.asker çok önceden sert bir şekilde talepte bulunmustu oysa ki..
zaten yapılacak olan operasyonun daha fazla karsısında duramayacağını anlayan pek sayın basbakanımız seçim öncesi hedef kitlesini pkk yandaşlarından bu vatanın evlatlarına mı çeviriyor acaba? bekleyip göreceğiz..

rte sanırım askerin olay yerine gitmesiyle verdigi mesajı aldı ilk defa üst düzey askerler bir olay yerine gitti diger sayfada resmi vermiştim

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Köşeye sıkışan arınç ve tay-yeap böyle açıklamalar yaptılar.normaldir.abd şu anda onları savunmayınca TSK'ya karşı yanlız kaldılar.seçmde boylarının ölçülerini alcaklar.

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ABD Dışişleri Bakanlığı: "Irak'a tek yanlı askeri müdahale sorunu çözmez"

25 Mayıs 2007 09:24ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak'a Türkiye'den veya başka bir ülkeden gelebilecek tek yanlı bir askeri müdahalenin, herhangi bir sorunu çözmeyeceği görüşünü dile getirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Casey, Irak'a olası müdahale konusunun Türkiye'de yeniden tartışıldığının hatırlatılması ve Washington'un görüşünün sorulması üzerine şunları söyledi:

"PKK'nın, çözümlenmesi gereken gerçek bir tehdit olduğuna biz de inanıyoruz, Irak hükümeti de inanıyor. Bu yüzden, PKK ile ilgili konularda Türk ve Irak hükümetleriyle birlikte çalışması için General (Joseph) Ralston'u özel temsilci olarak atadık. PKK'dan kaynaklanan bu tehdidin çözümlenmesinin en iyi yöntemi, kesinlikle biz, Türk hükümeti ve Iraklılar arasındaki işbirliğinin sürdürülmesi. Irak'a Türkiye'den veya başka bir yerden yönelebilecek tek yanlı bir askeri eylemin, herhangi bir sorunu çözebileceğini kesinlikle düşünmüyoruz."

Sözcü Casey, "Türk hükümeti ve Irak hükümeti, PKK'nın yol açtığı soruna karşı birlikte çalışmalı. Biz de onlarla çalışmaya niyetliyiz. Bu konuda hepimizin birlikte çalışmasının önemli olduğuna inanıyoruz.

Bunun anlamı da şu: Bu ülkeler tarafından yapılması gereken her şey, işbirliği içinde, iyi komşuluk ilişkileri ruhuna göre yapılmalı" diye konuştu.

Casey, "Ankara'daki saldırıyı ve diğer şiddet eylemlerini kınıyoruz. Bu saldırıda masum insanlar yaşamını yitirdi ve masum insanlar yaralandı. Kalplerimiz bu kişilerle birlikte ve Türk halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Kesinlikle bir terör veya şiddet eylemini haklı gösterebilecek hiçbir gerekçe olamaz" dedi.

Sözcü, Türkiye'deki siyasi duruma değinirken de "Türkiye'nin demokratik kurumlarını ve liderlerini tamamen destekliyoruz. Cumhurbaşkanının ve diğer liderlerin kim olacağına Türk halkının karar verebilmesini istiyoruz. Türkiye'yi kimin yöneteceğine ilişkin kararları vermesi gereken o (Türk halkı)" diye konuştu.

o yüzden işgal ettiniz deilmi ırak ı

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

houseofholy yazdı: ibadet gizli yapılır
O zaman Nüfus cüzdanlarımızdaki "dini" kısmınıda sildirelim ! Nasıl olsa gizli yapılması gerekiyormuş ! Kimden, kim, neden, niçin gizlensin ! Ayıp mı bu ? Millet götünü göstermek için tanga ile dolaşmasına çağdaşlık desin birileri (seni kastetmiyorum) ama dinini göstermek için camiye gizlice girsin, başörtüsü takmasın veya Allâh adını kimsenin yanında anmasın, Bismillah demesin lokantada yemeğe başlamadan. Neden; kimse dinini anlamasın, gizli gizli yaşasın (bak burada seni kastediyorum)

Abartmayın bu kadar da. Kendi annem bile geçende bunu dedi "gizli yaşasınlar" ona bile kızdım. Kim söyledi bunu, kimden çıktı bu saçma sapan laf anlamadım !

Kılık kıyafet konusuna takıntılıysanız bunun kanunu var. Hemde Mustafa Kemal tarafından çıkartılan. Onun uygulanması için çaba sarf edersiniz. İşinize gelmiyor tabi, siz çünkü kılık kıyafete değil, başörtüsüne takmış durumdasınız. Çağdaş görüntü, Atatürkçülük vs. hepsi koca bir PALAVRA ! Madem Atatürkçü ve onun çıkartığı kanunlara saygılısınız şapkanız nerede beyefendiler ?

Bknz.
http://www.ataturkiye.com/devrimleri/sapkakanunu.html
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kıyafet_Kanunu
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim