Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

SATTIK SATTIK,DÜNYA BİRİNCİSİ OLDUK
Dünya Bankası verilerine göre özelleştirmede dünya birinciliğine yükseldik...

06.06.2007 14:09
Türkiye özelleştirmede dünya ikincisi Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman Demirci, Dünya bankası verilerine göre Türkiye'nin, 2004-2005 yılında özelleştirmede dünya ikincisi, son 4 yıl değerlendirdiğinde ise birinci olduğunu söyledi.

2003 öncesi 20 yılda Türkiye'de yapılan özelleştirme 8 milyar dolar civarında iken, son 4 yılda bu rakamın 18 milyar dolara yükseldiğine

KAYNAK : HABERTÜRK

yoruma gerek yok gibi..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

demakrotive yazdı:SATTIK SATTIK,DÜNYA BİRİNCİSİ OLDUK
Dünya Bankası verilerine göre özelleştirmede dünya birinciliğine yükseldik...

06.06.2007 14:09
Türkiye özelleştirmede dünya ikincisi Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman Demirci, Dünya bankası verilerine göre Türkiye'nin, 2004-2005 yılında özelleştirmede dünya ikincisi, son 4 yıl değerlendirdiğinde ise birinci olduğunu söyledi.

2003 öncesi 20 yılda Türkiye'de yapılan özelleştirme 8 milyar dolar civarında iken, son 4 yılda bu rakamın 18 milyar dolara yükseldiğine

KAYNAK : HABERTÜRK

yoruma gerek yok gibi..
biri çıktı babalar gibi satarız dedi, öbürü çıktı ülkemi pazarlamak asli görevim dedi. dediklerini de yaptılar, babalarının malı gibi sattılar memleketi.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Yabancı haber ajanslarından biri Turk askeri harekata basladı diye haber gecmis ama bulamadım ben.. duyan bilen var mı hic?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

1.700 civarında bordo bereli özel harekat timi ırak sınırını aşıp pkk'lı kovaladı bugün.fakat kapsamlı bir operasyon yok.zaten son bir haftadır periyodik olarak geçişler oluyor sınıra.bir nevi 'aklınızı başınıza alın,biz burdayız' deniyor barzani ve sümüklü tayfasına.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

veronique yazdı:Yabancı haber ajanslarından biri Turk askeri harekata basladı diye haber gecmis ama bulamadım ben.. duyan bilen var mı hic?
AP(Associated Press) yanılmıyorsam bu haberi veren ancak evvelki gün habertürk te de yer aldı. ama bugün haberden eser yoktu..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

veronique yazdı:Yabancı haber ajanslarından biri Turk askeri harekata basladı diye haber gecmis ama bulamadım ben.. duyan bilen var mı hic?
Genelkurmay başkanlığı ve Dışişleri, haberi yalanladı. Amerika ve Irak da böyle bir durumun olmadığını söylemiş.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

whatsername yazdı:
Genelkurmay başkanlığı ve Dışişleri, haberi yalanladı. Amerika ve Irak da böyle bir durumun olmadığını söylemiş.
Genelkurmay operasyon yok dedi,geçmediler demedi.ayrıca haber yalan değil,1.700 özel harekat timi askeri sınırda takibe aldığı pkklıları yakalamak için ırağa girmis bulundu..zaten o sınıra sürekli girip çıkmalar yapıyor asker..fakat an itibariyle operasyon yokmus.

ayrıca bugün barzaninin kandil dağına operasyon olursa ilk karsılamayı yapsınlar diye yerleştirdiği peşmergeleri Mehmetçiğin sınırdaki tatbikatından gelen top ve füze seslerinden tırsıp kaçıştı.
daha Türk askerini görmeden yusuf atan çapulcu topluluğu Mehmetçikle karsılasınca ne bok yicek merak ediyorum açıkçası.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

eski parti afişlerini gördüm bugun bir tanesi çok dikkatimi çekti içlerinden baş örtüsüne karşı olan kişiler bunu görünce ne dicek acaba :)

Resim

bence eskiden daha güzelmiş seçim afişleri
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Irak başkanı Talabani, Türk askerinin Irak'ı yoğun şekilde bombalamasından dolayı bölgede ağır tahribat oluştuğunu söylemiş ve Türkiye'ye nota verilmiş..
bombalama işte böyle olur, bu sadece başlangıç. askerin karşısına çıkmaya cesareti olmayıp sivil halkı katledenlere en güzel cevap verilecektir..

ayrıca TÜSİAD başkanının son yaptığı açıklama K. Irak'a girmenin ülke ekonomisine zarar vereceği yönünde. tek dertleri ceplerini doldurmak olan, şirketlerini düşünmeden yabancılara pazarlayan, yabancılarla ortaklık kuran bu para patronları ülkenin geleceğini sadece ekonomiyle sınırlıyor. askerde ölen gencecik gariban insanlar kimin umrunda ki, tek düşündükleri daha çok para..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Bir Şehitimizin cenazesinde bir general'in sarfettiği cümle aynen şu şekildeydi:''Yakında Türk ordusunun gücünü görecekler!''

artık bizde sabırsızlıkla bekliyoruz görmelerini..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ayrıca bu gece gene 3 şehit verdik.Allah rahmet eylesin..
kimin 'yan gelip yattığını',kimin can verip yattığını cümle alem görüyor!

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

kardeşimde askere gidicek korkuyorum ya.. kars adıyaman siirt ve diğer suriyeye sınırı olan şehirlerimiz 1.derecede operasyon bölgesi oldu.Allah yardımcımız olsun...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Erdoğanın oğlunun (sanırım Burak Erdoğan mış) çürük raporu alıp askere gitmediği haberini okumuştum. hastane raporlarının da düzmece olduğunu söylemeye gerek yok sanırım..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

houseofholy yazdı:Erdoğanın oğlunun (sanırım Burak Erdoğan mış) çürük raporu alıp askere gitmediği haberini okumuştum. hastane raporlarının da düzmece olduğunu söylemeye gerek yok sanırım..
Ben de okudum bunu ama nerde okudum hatırlamıyorum... Erdoğan gurur duysun oğluyla. Ne de olsa askerlik yan gelip yatma yeri. Oğlu yatmayı istememiş ne de güzel, pek güzel...
Biri de buna ses çıkarmıyor ya, helal olsun ne diyeyim..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
uplife
Üye
Üye

Mesaj gönderen uplife »

sadece askerlik yapmamakla kalsa iyi, daha ne suçları var göz ardı edilen..

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Az önce ablamın telefondan bana ilettiğine göre Bakırköyde bomba patlamış.
Ayrıca
http://haber.mynet.com/detail_news/?typ ... aziran2007

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

'Atatürk'e çok ihtiyacımız var’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Zonguldak'ta Türk halkına çarpıcı mesajlar verdi.
Laiklik ilkesi doğrultusunda, tüm siyasi görüşlerin dışında kalarak, milletin birlik ve beraberliği için çalıştıklarını belirten Bardakoğlu, "Bugünlerde Atatürk'e ayrı bir ihtiyacımız var" dedi.

şimdiki Diyanet işleri başkanını yaptığı sağduyulu ve uzlaşmacı açıklamalarından dolayı hep takdir etmişimdir. bu takdire ne kadar layık olduğunu bir kez daha göstermiş..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Türkleri fişleyecek

Almanya Federal İçişleri Bakanlığı, ülkede yaşayan, AB ya da İsviçre vatandaşı olmayan yabancıların parmak izlerinin, bir veri bankasında toplanması için girişim başlattı. Der Spiegel dergisine göre, Başbakan Angela Merkel'in talimatıyla harekete geçen İçişleri Bakanlığının hazırladığı yasa tasarısı bakanlıklar arasında görüşüldü. Uygulama göçmen statüsünde olan ve Alman pasaportu taşımayan 1.7 milyon Türk'ü de kapsıyor.

bu uygulamayla Almanya'da yaşayan bütün yabancı vatandaşlara, çoğunlukla da Türklere potansiyel suçlu muamelesi yapılacak...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

hi_fi_girl, tarafından akşam sularında aranmak ve kuruçeşme arenada ki şebnem ferah konserine çağrılmak.. ardından apar topar saçma sapan şekilde hazırlanıp bütün aksiliklere rağmen yürüye yürüye oraya varabilmek vardı..

herşey iyi güzel hoştu fakat ben çok yorgundum ki maleesef en sonuna kadar dayanamdım zaten :(
son bi kaç şarkı kala döndüm.. :oops:

baharcım herşey için teşekür ederim :)
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Uranyum mu kaçırıyorlar?
Özer Akdemir

Prof. Dr. Mehmet Kumru, Ovacık’ta madenin olduğu bölgeden altının yanında uranyumu da götürüyorlar” dedi

Bergama köylüleri eylem ve hukuksal kazanımlarına rağmen üretimine devam eden Ovacık Altın Madeni’nin rehabilitasyonunu tartışıyor. Yerli ve yabancı bilim insanları madenin yakınlarındaki Narlıca köyünde yapılan toplantılarda yörenin rehabilitasyonu ile ilgili görüşlerini köylülerle paylaştı.
Köy kahvesindeki toplantıya Narlıca köylülerinin yanı sıra, Çamköy, Pınarköy, Ovacık, Tepeköy köylüleri ile Dikili ve Bergamalılar katıldılar. Sabah saatlerinde köye gelen misafirlere köy peyniri, zeytin ve ekmek ikram eden köylülerin ikramlarının ardından araçlarla madenin çevresinde dolaşılarak madenin son hali gözlemlendi. Araçlarla yapılan bu gezi sırasında bilgi veren madenin eski Kamu İlişkileri Müdürü Hasan Gökvardar, atık havuzunun dolması üzerine havuzun yüksekliğinin artırıldığını belirterek, bunun da çözüm olmaması nedeniyle şirketin yeni bir atık havuzu yapmak için girişimlere başladığını dile getirdi. Madende kullanılan siyanürün, diğer ağır metallerle birlikte yer altı sularına ve havaya karıştığını aktaran Gökvardar, bunun insan ve canlı yaşamı için son derece tehlikeli olduğuna dikkat çekti.
Madenciler protesto edildi
Madenin çevresinde yapılan gezi sırasında köylülerin “cehennem çukuru” adını verdikleri açık ocak çukurunun devasa boyutlara ulaştığı, buradan ve kapalı ocaktan çıkarılan toprakların oluşturduğu atık tepelerinin ise çok geniş bir alana yayılmaya devam edildiği gözlemlendi. Araçlardan inerek madenin atık havuzuna bakan kısmındaki ağaçlık alana giden bilim insanları ve köylüler buraya madeni protesto eden dövizler bıraktılar.
Bilim insanları maden işletmelerine yapılan gezinin ardından düşüncelerini köylülerle paylaştılar. Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Erdem, Bakırçay Havzası’nın öneminden bahsederek, Bakırçay gibi “ekolojik hassas bölgeler” sayılan yerlerin mutlaka korunması gerektiğini işaret etti. Küresel ısınma, su sıkıntısı ve diğer çevresel sorunlara dikkat çeken Erdem, “bu altın madeni ile yörede yapılan yanlışı nasıl doğru hale getirebiliriz onu konuşacağız. Bize gelen bu talebi bilimin ışığı ile aydınlatmaya çalışacağız” diye konuştu. Bergamalılar gibi yıllardır tehlikeli maden atıklarının yarattığı çevre felaketi ile uğraşan Kıbrıs Lefke’den gelen Çevre Derneği Başkanı Enver Bıldır, maden çevresindeki ağaçlık alanda yapılan gözlemler sırasında bölgede kuş ve böceklerin olmadığını gördüğünü belirterek, kuş ve böcek olmayan bir bölgede ağır metallerin yarattığı zehirli etkiden rahatlıkla bahsedilebileceğini dile getirdi.
Bölge uranyum yatağı
Nükleer Enerji Mühendisi Prof. Dr. Mehmet Kumru, yörenin bir uranyum yatağı olduğunu belirterek, altın madeninin ekonomik olmamasına rağmen işletilmeye devam edilmesinin kafalarda soru işaretleri yarattığını söyledi. Kumru, “Burada sadece altın değil başka şeyler götürülüyor gibi. Uranyumu da alıyorlar buradan biz farkında olmadan. Onun kirliliği kalıyor geride bize” dedi. Altın madencisi şirketin Kozak Yaylaları’nda da altın madeni açmak için sahalar satın aldığına dikkat çeken Kumru, 1985-90 yılları arasında Kozak Bölgesini karış karış incelediğini ve burada Sarıcaoğlu bölgesinde bulunan uranyum rezervi ile ilgili MTA’ya bilimsel bir rapor sunduğunu dile getirdi.
Almanyalı Prof. Dr. Hans Günter Bart, hükümetin buraya sadece ekonomik kazanç gözü ile baktığını, yöre insanını bu nedenle pek önemsemediğini belirterek, Almanya’daki linyit madenleri ve rehabilitasyonu konusunda bilgilerini paylaştı. Prof. Dr. Nur Sözen ise madenin verdiği zararlar noktasında bir an önce somut bir takım girişimlerde bulunulması gerektiğine dikkat çekerken, Yard. Doç. Dr. Suavi Tuncay, altın madeni nedeniyle birbirine iyice yabancılaşan köylüler yeniden arasında sağlıklı bir iletişimin yaratılması noktasında görüşlerini dile getirdiler.
Bilim insanlarının konuşmaları sırasında söz alan köylüler 15 yıldır çektikleri sıkıntıları, madenin kendilerinde yarattığı tahribatları, tarımsal ürünlerde gözlemlenen üretim kayıplarını ve tüm karşı çıkmalarına rağmen madeni ısrarla çalıştıran devlete olan sitemlerini anlattılar. (Bergama/EVRENSEL)

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

simsiyah_85 yazdı:hi_fi_girl, tarafýndan akþam sularýnda aranmak ve kuruçeþme arenada ki þebnem ferah konserine çaðrýlmak.. ardýndan apar topar saçma sapan þekilde hazýrlanýp bütün aksiliklere raðmen yürüye yürüye oraya varabilmek vardý..

herþey iyi güzel hoþtu fakat ben çok yorgundum ki maleesef en sonuna kadar dayanamdým zaten :(
son bi kaç þarký kala döndüm.. :oops:

baharcým herþey için teþekür ederim :)
Bende gittim :010 Konser güzeldi.....

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

kikirik yazdı:Bende gittim :010 Konser güzeldi.....
hadi ya :)
şebnem de pek bi hoştu dimi siyah siyah.. :oops:
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

hi_fi_girl yazdı:kardeşimde askere gidicek korkuyorum ya.. kars adıyaman siirt ve diğer suriyeye sınırı olan şehirlerimiz 1.derecede operasyon bölgesi oldu.Allah yardımcımız olsun...
suriyemi..?!.. yane mardin demek istedin.. hmm.. dicek söz yok..

Allah hepsinin yardımcısı olsun..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

dün okuduğum bir habere göre, geçenlerde sanırım Bugün gazetesinde şu şekilde bir yazı çıkmış : doğuda şehit olanlar arasında hiç subay yokmuş ve nedense hep erler ölüyormuş. böyle bir yorumu yazmaya kimin vicdanı elverebilir anlamıyorum. bu haberden 1-2 gün sonra zaten Şırnak'ta 1 yarbay ve 1 binbaşı şehit oldu.

ayrıca Tunceli de 7 askerin şehit olmasıyla sonuçlanan saldırıyı bizzat TSK nın düzenlediği gibi akıl almaz derecede çirkin yorumlar kulağıma geldi.
bu tür yorumları yapanlar kendilerinden utanmalıdır. TSK nın son zamanlarda etkin rol oynamasından rahatsız olanların bu söylentileri çıkardığı apaçıktır.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Ya da terör yüzünden oy kaybedecek olanların...
sleeping with the earth my dying bride