Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

eee benim görevim degil =) iranin bu yaptiklarinin da pek bi faydali olacagina inanmiyorum ..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

pardus yazdı:
whatsername yazdı:Kürtçe seçmeli ders olma yolunda hızla ilerliyor.
Üniversitelerde baş örtüsü serbest olacak.
Milletvekillerinin dokunulmazlığına ve Anayasa Mahkemesi'ne sınırlama getirilecek...

Oldu olacak bir de Kürdistan falan kursunlar da tam olsun!
başı örtülü insanlara 2.seviyede insan muamelesi beni ve çoğu kişiyi emnm bıktırmıştır TÜRBANA ÇÖZÜM BULUNMALI...
ben başı örtülü insanlara ikinci sınıf insan muamelesi yapmıyorum böyle bir durumun söz konusu olduğunu da kesinlikle kabul etmiyorum..
benim babaannemin de başı örtülü..
eşarp yemeni çember... geleneksel örtülerdir..
türban öyle midir?...

türbana çözüm bulmanın yolunun da üniversitelerde serbest bırakılmasından geçtiğini düşünmüyorum -ki bu uygulamaya da karşıyım..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

demakrotive yazdı:
pardus yazdı:
Milletvekillerinin dokunulmazlığına ve Anayasa Mahkemesi'ne sınırlama getirilecek...

başı örtülü insanlara 2.seviyede insan muamelesi beni ve çoğu kişiyi emnm bıktırmıştır TÜRBANA ÇÖZÜM BULUNMALI...
ben başı örtülü insanlara ikinci sınıf insan muamelesi yapmıyorum böyle bir durumun söz konusu olduğunu da kesinlikle kabul etmiyorum..
türban öyle midir?...

türbana çözüm bulmanın yolunun da üniversitelerde serbest bırakılmasından geçtiğini düşünmüyorum -ki bu uygulamaya da karşıyım..
Türbanın üniversitelerde serbest bırakılması anayasada
-Üniversitelerde kılık-kıyafet özgürdür
veya
-Kimse kılık-kıyafeti yüzünden eğitimden mahrum bırakılamaz

şeklinde ifade edilecekmiş.

Kimse kimseyi kılık-kıyafeti yüzünden eğitiminden mahrum bırakmıyor zaten. Yönetmelik denen bir şey var.. Eğer bir toplumsak, toplum olmanın gerektirdiği bazı kural ve şartlara da uymak gerekir. Üniversitelere türbanı sokmanın hiçbir anlam ve açıklaması yok..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Türbanla baş örtüsü aynı değil midir ya?

Bırakın kim ne yaparsa yapsın.. Millet kampüsün içinde ormanlıkta birbirini götürüyor kimsenin gıkı çıkmazken, iki tane kız başını örttü diye sırf onun inancı yüzünden üniversiteye giremiyor. Bu nasıl bir zihniyet?

Bu ülke kim ne derse desin şeriatla yönetilmese de demokratik ve çoğunluğunu müslümanların oluşturduğu bir devlet.. Kimse Haç kolyesi takanlar üniversiteye giremez demiyorsa eşarp,türban,baş örtüsü vs. yani saçı kapatan bir şey sonuçta ona da karışmamalı bence!

Madem demokratik ve özgür bir ülke olma çabasındayız bu gibi konuların aşılması için bizde yardım da bulunmalıyız.
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

türbanla başörtüsünün aynı olmadığı
türbanın siyasal islamı temsil ettiği
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından da kabul edilmiştir ve türban dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti hakkında AİHM e dava açan bir çok insan davalarını kaybetmişlerdir..
ikincisi ben birçok kimsenin türbanı dini inanış yüzünden taktığını sanmıyorum..açık olarak türban erkek tahakkümünden korunmak ya da korundurulmak için takılıyor..araştıralım bakalım kaç kişi türbanı kendi isteğiyle takıyor kaç kişi herhangi bir "baskı" sonucunda takıyor..
üçüncüsü serbestliği halinde kolay istismar edilebilecek bir olguya dönüşecek olmasıdır..."madem türban serbest öyleyse kara çarşafın da bir manisi yoktur" deyip kılık-kıyafet devriminin beş dakikada icabına bakılabilir..
bunu türban takan kişiler gerçekten istemese bile bu olaydan rant sağlamayı isteyen bilmemkaç tane kurum kuruluş siyasi topluluklar bu olayın gerçekleşmesini bizzat sağlarlar..
"Milletin kampüs içinde birbirini götürmesi" kişilerin kendilerini ilgilendirir..yazılı olmasa da evrensel bir ahlaki değerler bütünü vardır..gerekli kınama insanlarca yapılır ki bence konuyla da pek alakası yoktur..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

saçını başına saklayacak kadar erkeklerden kendisini koruyan bir bayanın, o üniversitede onca erkeğin içinde ne işi var zaten... takacak türbanını; giyecek altına daracık, düşük belli kotu... Gerek yok, gelmesinler okula...
bu sabah y....k var istanbulda...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Yeni kutuplaşmış türkiye türbanlılar ve türbansızlar.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

demakrotive yazdı:
pardus yazdı:

türban öyle midir?...

ben sana sen bu insanlara böyle davranıyosun demedim ayrıca türban neden farklı olsunki eşarpta aynı türabnda aynı onlardaki amaç sadece başı kapatamka islamda bu böyledir arkdşm gelenek diye takıldığınıda sanmıyorum ha babanenin gelenk diye taktıkları geleneksel bir duruşttur ve o yüzden o şekilde taklıyodur ayrıca bu durm ünversitelerdende başlamalı, devlet dairelerindende türbanlı insanlar başı açık olan insanlara kapanın diyomu demiyo neden islamda zorlama yoktur ama ben türbanı istemeyen kişilerin ne zoru olduğunu anlamıyorum dışardaki kadının türban takması ne kadar sorun olabilirki???
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

Ned_Kelly yazdı:saçını başına saklayacak kadar erkeklerden kendisini koruyan bir bayanın, o üniversitede onca erkeğin içinde ne işi var zaten... takacak türbanını; giyecek altına daracık, düşük belli kotu... Gerek yok, gelmesinler okula...
işte bu türbanlıların yaptığı geri kafacılık değil sizin yaptığınız geri kafacılık türbanı taktığı için o kişinin arkadaşı olmiyacakmı lütfen yazdıklarını oku

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Türbanı eğer aile baskısı nedeniyle takıyorsa bi bayan bu farklı ama eğer kendi iradesiyle takıyorsa bence buna hiçbir laf söylenmemeli ve o türbanla istediği gibi dolaşabilmeli devlet kurumlarında bile takmasında sakınca yok bence özgür irade varken ortada bu engelleniyorsa buda devletin zayıfıdır.

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

pardus yazdı:
Ned_Kelly yazdı:saçını başına saklayacak kadar erkeklerden kendisini koruyan bir bayanın, o üniversitede onca erkeğin içinde ne işi var zaten... takacak türbanını; giyecek altına daracık, düşük belli kotu... Gerek yok, gelmesinler okula...
işte bu türbanlıların yaptığı geri kafacılık değil sizin yaptığınız geri kafacılık türbanı taktığı için o kişinin arkadaşı olmiyacakmı lütfen yazdıklarını oku
o kadar inançlıysa erkeklerle sıkı fıkı olmayacak... bu tür bir dünya görüşü erkekleri insan yerine koymayıp hayvanlaştırıyor ve kadınları korumasız bir varlıkmış gibi gösteriyor ya..ben de böyle bir dünya görüşünün gereği olan şeyi söyledim...evet, erkek arkadaşları olmayacak...gelmesinler yani.... ne gereği var...

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ben kendi düşüncelerimi yazdım..kutuplaşma yaratmak ya da herhangi bir kutuplaşma tarafı olayım diye yazmadım..türbanın üniversitelerde serbest bırakılmasının doğuracağı sonuçları (kendi fikrimce) diğer iletide belirttim..
katılan olur katılmayan olur..önemli değil. ama konu "sen şöylesin onlar böyle asıl siz şöylesiniz" noktasına varırsa olay tatsızlaşır..
herkes herkesin fikrine (hiç katılmasa bile) saygıyla yaklaşmalı,yaklaşabilmeli..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

böyle bi kumas parcasi cok zor bi bölüme giriyo.. ya herkes örtecek ya kimse örtmeyecek..maalesef tek bu sekilde cözülebiliyo..yoksa düsünce özgürlügümüs demokratik mis..mümkün degil gördügünüz gibi..sorun cikiyo iste..

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

Ned_Kelly yazdı:
pardus yazdı:
o kadar inançlıysa erkeklerle sıkı fıkı olmayacak... bu tür bir dünya görüşü erkekleri insan yerine koymayıp hayvanlaştırıyor ve kadınları korumasız bir varlıkmış gibi gösteriyor ya..ben de böyle bir dünya görüşünün gereği olan şeyi söyledim...evet, erkek arkadaşları olmayacak...gelmesinler yani.... ne gereği var...
peki ya bütün bayanlar başlarını kapatırsa sen napıcaksın sorabilrmiyim?

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

karpuz_agaci yazdı:böyle bi kumas parcasi cok zor bi bölüme giriyo.. ya herkes örtecek ya kimse örtmeyecek..maalesef tek bu sekilde cözülebiliyo..yoksa düsünce özgürlügümüs demokratik mis..mümkün degil gördügünüz gibi..sorun cikiyo iste..
tmm ozmn ben herkesin kapanmasından yanayım sana uyarmı?

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

D smart süper lig yayınlarına da talip.

D Smart (Doğan TV) ihaleye yıllık 180 milyon dolar artı yüzde 10 federasyon payı, artı yüzde 2 operasyon gideri, artı KDV olmak üzere teklif verdi. Söz konusu yazılı teklif banka teminat mektubu ile garanti altına alınmış olarak TFF başkanlığına sunuldu.

Kahrolsun Aydın doğan emperyalizmi
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

aydın doğan medyayı tamamen ele geçirdiğinde neler olacak onu bekliyorum ben..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

kendisi yüzünden işi aksayan birisi çıkar, vurur, sonra aydın doğan medya şehidi falan olur. gazeteler bi sayfalarını karartır vs vs...
betterman.

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

pardus yazdı:
karpuz_agaci yazdı:böyle bi kumas parcasi cok zor bi bölüme giriyo.. ya herkes örtecek ya kimse örtmeyecek..maalesef tek bu sekilde cözülebiliyo..yoksa düsünce özgürlügümüs demokratik mis..mümkün degil gördügünüz gibi..sorun cikiyo iste..
tmm ozmn ben herkesin kapanmasından yanayım sana uyarmı?
uymaz ama napacan.. :006

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

pardus yazdı:
Ned_Kelly yazdı:
pardus yazdı: işte bu türbanlıların yaptığı geri kafacılık değil sizin yaptığınız geri kafacılık türbanı taktığı için o kişinin arkadaşı olmiyacakmı lütfen yazdıklarını oku
erkeklerden bu derece sakınıyorlarsa kapatsınlar..hatta evden de çıkmasınlar... görünmesinler... bu işin özü görünmemekle ilgili çünkü... tamamen görünmesinler o zaman...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

ned_kelly cim ..erkek milleti bulmustur bi kere su kumas parcasini ve dindarliktan felan cikarmislar ve kadinlari (aslinda tüm insanlari) sömürmek icin kullaniyolar. sen bu toplumun cogunlugunu yoktan sayamazsin..

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

yha ne kapalılar var dininde olan ama ne çirkefler var aile baskısı yüzünden kendilerini şekilden şekle sokuolar tartışmaya değmez arkadaşım salla
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

Ned_Kelly yazdı:
pardus yazdı:
Ned_Kelly yazdı: o kadar inançlıysa erkeklerle sıkı fıkı olmayacak... bu tür bir dünya görüşü erkekleri insan yerine koymayıp hayvanlaştırıyor ve kadınları korumasız bir varlıkmış gibi gösteriyor ya..ben de böyle bir dünya görüşünün gereği olan şeyi söyledim...evet, erkek arkadaşları olmayacak...gelmesinler yani.... ne gereği var...

erkeklerden bu derece sakınıyorlarsa kapatsınlar..hatta evden de çıkmasınlar... görünmesinler... bu işin özü görünmemekle ilgili çünkü... tamamen görünmesinler o zaman...

seninle bu tartışmayı sürdürmicem ve sadece sana bi cümle söylüyorum "asıl örümcek ve geri kafalar sizlerisinz."

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Konuyu kapatalım yoksa uzayıp gidecek bu böyle..
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Darkfuneral yazdı:Konuyu kapatalım yoksa uzayıp gidecek bu böyle..
ben de katılıyorum.

lakin pardus isimli kullanıcıya şunu söylemeden geçemeyeceğim:
arkadaşım,
burda herkes kendi fikrini deklare ediyor..herkes yorumlara eleştirel gözle bakabilir fakat hakaret düzeyine getirmemeli..hele ki senin şahsına yada düşünce açıkça yapılmış bir vurgu yada söylem sözkonusu değilse..

ben de Darkfuneral gibi bu konunun kapanmasından yanayım..