Dövme & Piercing

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

yapışkanlı küpeler vardı ben küçükken onlardan olabilir. :010

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

Lysippe yazdı:yapışkanlı küpeler vardı ben küçükken onlardan olabilir. :010
mıknatıslılarda olmaz yane illa bişileri yapıştırcaz yalıcaz falan.. :P .. :-D .. bi kaç sene onlarla idare ediyim ben bare.. 8)
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

bildigim kadarıyla acı esıgı denen bısey var kısının acıya duyarlılıgını anlatıyor eger acı esıgı dusukse kısının acıya olan duyarlılıgı artıyor .. o yuzden acı esıgı dusuk olanlar dovmede vs de cok acı cekıyor .. yag dokusu fazla olan yerler daha az acıyor dıye bılıyorum ..en cok acıyan yerlerde bacagın ust kısımları ve kolların iç kısmı birde dovmenın yapılacagı renklerde acı konusunda onemlı bıre faktor eger koyu renklı bır dovme yapılacaksa daha az acık renklı (ki özelliklede beyaz ) dovme yapılacaksa daha fazla acı hıssedılıyor cunku sıyah 1-2 kez uygulandıgında rengını verırken acık pembe nın rengı vermesı ıcın 3-4 kez uygulanması gerekıyor
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

angel_of_the_hell yazdı:
Lysippe yazdı:yapışkanlı küpeler vardı ben küçükken onlardan olabilir. :010
mıknatıslılarda olmaz yane illa bişileri yapıştırcaz yalıcaz falan.. :P .. :-D .. bi kaç sene onlarla idare ediyim ben bare.. 8)
misal kaşına 'yalancı' piercing yapacaksın... alırsın minicik yapışkanlı küpelerden 2 tane. nokta gibilerden. birini kaşının üstüne, diğerini altına yapıştırırsın... aman tanrım ne kadar yaratıcıyım!!! :P

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

piering yaptırmayı düşünüyorum ama dövme hiç düşünmedim açıkcası daha çok acıtıyo çünkü benim canım tatlıdır :)
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

dovme pek acıtmıyor.. bn koluma yaptırdım rotusa kadar az daha uyuyordum.ayrıca eger ıstenırse uyusturucu krem de suruluyor acıyı azaltsın diye..
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

nihayet biktirmayacak bi motif buldum kendimee =) önce karnimin bi kenarina yaptirmayi düsünüyodum..ama diyelim ki hamile felan olmak istiyorum o zaman derim gerilir felan.. o zaman da güzel durmaz. onun icin bilegime yaptircem =)

ama motifi nasil yaptirayim, daha karar veremedim... =)

ya
Resim

ya da
Resim

siz ne dersiniz =)

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bnce 2. cısı guzel ama bılek eger ıc tarafına yaptırıcaksan saglam acıtır

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

zaten aciyacak..ha o da biraz "saglam" acitsin :D

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

kozmik_peri yazdı:bazı bölgelerin daha az acıdığını söylüyorlar insan vücudunda.. ama acı eşiği denen birşey var ki insandan insana değişir aynı zamanda psikolojik olarak kendini şartlayıp hiç acı hissetmeyen insanlar da olabilir..
evet kuzu bu konuda haklısın sırtta çok fazla acı olmuyo bunu söliim ama ayak bileği ve karın kısmında çok acı oluyomuş. piercinge gelince bu da acıtmıyo iki kaşını da deldirmiş biri olarak acı falan hissetmedim. kısmetse yaza doğru 2. dövmemi de yaptırıcam
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

dun ıtıbarıyle vucudumdakı dovme sayısı 3 e cıktı yasasınn cok mutluyum

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

ben yazın yaptırcam kesin :P

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

ben hala karar verebilmis degilim dovmeye nerden baslayacagima cunku kafamda 3 yere yaptirmak var.piercingler kolay onlari yaptirip cikarabiliyorum ama dovme oyle diil o yuzden hala cesaret edebilmis degilim ama sanirim yaz sonu kesin bi tane sahip olucam hahahaha :D ay cok mutlu oldum birdennn:D

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

dövme istiyorum ama çok kararsızım aynı şeyle bir ömür yaşayabilir miyim diye. 5 yıllık olandan yaptırmış bir arkadaş, 2 yılı dolmuş ve çıkmamış. belki onu denerim.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

önümüzdeki bi sene içinde 3 dövme daha yaptırıcam :-D
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

devlet dairelerinde çalışmaya kalkıldığında görünen bir yerinde dövmen varsa sorun çıkıyormuş. şaşar beşer de düşersem sonra seni almıyoruz derlerse yıkılırım sırf bundan korkum acıması değil =)
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

kamufle edılebılecek bı yerıne yaptırılabılır mesela cok buyuk olmayacak sekılde el bılegı saat yada bı bıleklık ıle kamufle edılebılır yada yaz kıs uzun kollu bısıler gıyılerek kamufle edılır..

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

benim sol kürek kemiğimde bir dövme mevcut eski avatarım yani judas priestin ram it down albümünün kapağı bu dövmeyi yapmak 9 saat sürdü ilk başlarda çok az bi acı veriyo ama o bölge ısınınca hissettmiyosun valla 2 senedir taşıyorum ve dövmemden memnunum gerçi güneşte fazla yandığım için biraz soldu ama olsun

ayrıca dövme yaptırmanın dini açıdan abdesttin kabul olmaması gibi bi durum yok bunu bağzı dini bilgisi olanlara sordum tek sakıncası allahın sana verdiği vücudu beğenmeyip onun değiştirmen gerçi şimdi şöle bi durumda var güzel ve bakımlı olmak dinimizce vaciptir kadınlar makyaj yapması mesela dinende hoş karşılanıyor e bu da bi anlamda vücut makyajı değilmi olaya bu açıdan bakarsak biraz ikilemde kalıyor insan yanlışım varsa düzeltin

lafın özü herkes dövme yaptırsın hemde bol bol yaptırsın şu aralar aklımda 2 dövme şekli daha var en kısa zamanda onlarıda yaptırıcam korkulcak bi şi yok tek sorun gerçekten yaptırmak istiyormusunuz
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

replica yazdı:..kadınlar makyaj yapması mesela dinende hoş karşılanıyor e bu da bi anlamda vücut makyajı değilmi olaya bu açıdan bakarsak biraz ikilemde kalıyor insan yanlışım varsa düzeltin

lafın özü herkes dövme yaptırsın hemde bol bol yaptırsın şu aralar aklımda 2 dövme şekli daha var en kısa zamanda onlarıda yaptırıcam korkulcak bi şi yok tek sorun gerçekten yaptırmak istiyormusunuz
Kadının suratına bir yere giderken yaptığı makyaj ile kalıcı dövmenin alakası olduğunu sanmıyorum.Çok farklı şey bunlar.

Ama sanmaki dövmeye karşıyım,bende de var ve uzun bir süre düşünüp yaptım.

10-20 yıl sonrasını düşünerek dövme yapılmalı,şimdi istiyorum ama sonrada istemeliyim diyerek.

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

Rita yazdı:
replica yazdı:..kadınlar makyaj yapması mesela dinende hoş karşılanıyor e bu da bi anlamda vücut makyajı değilmi olaya bu açıdan bakarsak biraz ikilemde kalıyor insan yanlışım varsa düzeltin

Kadının suratına bir yere giderken yaptığı makyaj ile kalıcı dövmenin alakası olduğunu sanmıyorum.Çok farklı şey bunlar.
bu benim şahsi görüşümdü herkesin bakış açısı farklıdır tabiki
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ben 4.dovmem ıcın para bırıktırmeye basladım bu sefer harbı saglam bısey olacak ve eger olup bıterse tıpkı dıger dovmelerım gıbı bakmaya doyamayacagım

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

kozmik_peri yazdı:devlet dairelerinde çalışmaya kalkıldığında görünen bir yerinde dövmen varsa sorun çıkıyormuş. şaşar beşer de düşersem sonra seni almıyoruz derlerse yıkılırım sırf bundan korkum acıması değil =)
ben devlet sektöründe çalışıyorum ama 10 tane dövmem var : ) Uzun kollu gömlek giydiğim sürece problem olmuyor : )
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

vaga_bond yazdı:
kozmik_peri yazdı:bazı bölgelerin daha az acıdığını söylüyorlar insan vücudunda.. ama acı eşiği denen birşey var ki insandan insana değişir aynı zamanda psikolojik olarak kendini şartlayıp hiç acı hissetmeyen insanlar da olabilir..
evet kuzu bu konuda haklısın sırtta çok fazla acı olmuyo bunu söliim ama ayak bileği ve karın kısmında çok acı oluyomuş. piercinge gelince bu da acıtmıyo iki kaşını da deldirmiş biri olarak acı falan hissetmedim. kısmetse yaza doğru 2. dövmemi de yaptırıcam
bide buna ek olarak kolda bileklerin iç kısmı da çok acıyan yerler arasındaymış ama yukarıda birinin dediği gibi (afedersin nickine bakmayı unuttum :P ) acıya dayanıklılıkla alakalı bişey bence.

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

vaga_bond yazdı:
vaga_bond yazdı:
bide buna ek olarak kolda bileklerin iç kısmı da çok acıyan yerler arasındaymış ama yukarıda birinin dediği gibi (afedersin nickine bakmayı unuttum :P ) acıya dayanıklılıkla alakalı bişey bence.
elin üstü(bas parmakla, isaret parmagı arasında kalan, hah iste tam orası) ince deri oldugundan fazlasıyla acıyor..sırt derisi cok ince olmadıgından acı daha az hissediliyor..ayak bilegi inanılmaz acıyan yerlerden..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

yaptırmayı çok istiyorum ve yaptırcam da ama
şu acı olayı kafamı çok karıştırıyo canı tatlı bi insan olarak :)
kol bileğimin iç kısmı düşünüyodum özellikle
yaptıranlara bi sorum olcak;bu acıyı bi tarif edebilir misiniz
nasıl bi acı :)