İçinizdeki Şeytanı Yok Edebilir misiniz?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

her sey kişinin içindedir. seytanı yaratan da öldüren de... nefsine hakim olan kendını tanıyan, vicdanınıyla hareket eden biri için seytanın var olmadıgı sanırım aşikardır. mutlulugun en buyuk engelı kıskanclıktır. mutsuzluk da kişiyi kötülüge sürükler. erdem de zaten mutluluga ulasabılmekte.

Kullanıcı avatarı
RainbowInTheDark
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen RainbowInTheDark »

HaTeD yazdı:
xPsycHox yazdı:içimdeki şeytan,içmdeki meLek ws...sırada ne war,içimdeki kurbağayı nası durdurcam fLn sanırsam ,heuhe :mrgreen:

ehuehu..walla ben öle kurbağayla fln başa çıkamicak bi insan diilim ama sen istiosan aç öle bi forum..öpersin bi prens oluverir belki :P

umarım burda kurbağa derken vasconselos'un güneşi uyandıralım'ındaki kurbağadan bahsediyosundur. yoksa çok büyük hayal kırıklığına uğriycam
oh we will pray, it's alright...

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

casey yazdı:her sey kişinin içindedir. seytanı yaratan da öldüren de... nefsine hakim olan kendını tanıyan, vicdanınıyla hareket eden biri için seytanın var olmadıgı sanırım aşikardır. mutlulugun en buyuk engelı kıskanclıktır. mutsuzluk da kişiyi kötülüge sürükler. erdem de zaten mutluluga ulasabılmekte.

ehe eleman doğru sölüo :003
+1000
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

xPsycHox
Üye
Üye

Mesaj gönderen xPsycHox »

RainbowInTheDark yazdı:
HaTeD yazdı:
xPsycHox yazdı:içimdeki şeytan,içmdeki meLek ws...sırada ne war,içimdeki kurbağayı nası durdurcam fLn sanırsam ,heuhe :mrgreen:

ehuehu..walla ben öle kurbağayla fln başa çıkamicak bi insan diilim ama sen istiosan aç öle bi forum..öpersin bi prens oluverir belki :P

umarım burda kurbağa derken vasconselos'un güneşi uyandıralım'ındaki kurbağadan bahsediyosundur. yoksa çok büyük hayal kırıklığına uğriycam

yha yhaa öLee,istediin kurbağayıı düşünebiLrsn arkadaşm ...
·٠•●Love is The Name,Sex is The Game

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

etmesek te olur...

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

ya o beni etmeden ben onu yok etmeyi sonunda başardım galiba....
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
ground
Üye
Üye

Mesaj gönderen ground »

bence bu tamamiyle ying yang olayıyla ilgili hani her iyinin içinde bi parça kötülük her kötünün içinde bi parça iyilik geyiği...
Hiç ölümü diledin mi?

Kullanıcı avatarı
mahsen
Üye
Üye

Mesaj gönderen mahsen »

ben içinde var olan nefreti kendimi sevmeye başlayarak düzene koydum.bazen buradayım diyebiliyo ama sevgiyi önüme duvar niyetine yerleştirdiğimde her şey tekrar yoluna giriyor
batıp çıkarken içimdeki bataklığa
kurutsam anlamınımı yitirir bir parçam
her bir adımda çırpınsamda
o kendi gibi mi kalmalı orada

Kullanıcı avatarı
trafoo
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen trafoo »

arada bi köyünee göndeiyom ama insanların devamlı bu sen olamazsın kafana sıksamı düştü demeleriii dahadaa sıkıcıı ahueehuah :013 :013

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen Kanatsiz_Melek »

bence şeytanı yok edemez,sadece engelleyebilirsin...ama sadece geçiçi dönemlerde...sonralarında tekrar ortaya çıkabilir...yok etmek için çok çaba gerekir ve bu çaba için de kimsenin ömrü yetmez...bazılarının şeytanı daha ön plandadırki..zaten o kişi sürekli kötülük yapmasıyla tanınır...bazılarınınkişde arka plandadır,ama sabrı taştığı zaman şeytan bir anda karşısına çıkabilir...birileri size sürekli kötülük yapar sürekli kötü şeyler olur siz şeytandan uzak durmak için vijdanınızı dinler ve sabredersiniz ama...sabretmekten vazgeçtiğiniz anda şeytan artık devrededir ve size yapılanlara karşılık verir...yani sizin intikamınızı alır...ama asla yok olmaz...
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

yaw niye yok edioz lazım olur belki...

morphine
Üye
Üye

Mesaj gönderen morphine »

asla

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

şeytan benim zaten neyi yoketcen :010 :002 :015
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Lord_Of_Darkness yazdı:şeytan benim zaten neyi yoketcen :010 :002 :015

asi genç...ahaha... :-D

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

heuheuheuh saol
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

Kullanıcı avatarı
the_tears
Üye
Üye

Mesaj gönderen the_tears »

ground yazdı:bence bu tamamiyle ying yang olayýyla ilgili hani her iyinin içinde bi parça kötülük her kötünün içinde bi parça iyilik geyiði...

evet çok haklýsýn yin-yang.yaw þeytan suya gelirmiþ hep öyle derler özellikle bizim eskiler ama kuran da da yazar ve bu doðru dikkat edin özellikle banyoya girdiðinizde aklýnýza hep kötü þeyler gelir çünkü þeytan o sýrada yanýnýzdadýr ve melekler hernasýlsa kapýnýn önünde sizleri beklemektedir ve bü yüzden de banyoya girmeden önce hep besmele çekerek girin bu doðru ben þeytaný kontrol edilebileceðine inanýyorum bu biraz da iradeye baðlý biþey sanki bende çok olmuþtur çünkü sonuç ise hep ben kazanmýþýmdýr hehe büyük konuþmayayým ama :-D :-D öyleee

twelly
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen twelly »

yani tam iyiysen sorunlu tam kötü ve çekilmezsende sorunlusundur
ortaya bir karışık pizza lütfen!

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

bazen hissediorum bu duyguyu yanlız kalıp düşünüorum dua falan ediorum geçioo :-D
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
_AnGeLiCa_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _AnGeLiCa_ »

Hayır edemem.. etmekte istemem zaten.. sadece onun ( şeytanımın ) aktif olacağı zamanları kontrolüm altında tutarım... ki bence gerekli de bu... tamamen kötü ve tamamen iyi diye bir kavram yoktur bence.. yin-yang felsefesi gibi... ayrıca bana zarar verebilecek diğer şeytanları düşündüğümde içimde ki şeytanın bana yardımcı olması muhtemel... nasıl bir şey olduğunu bilmezsen baş edemezsin... :evil:

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

içimdeki şeytan bu aralar kayboldu gereğinden fazla sakin ve tepkisizim.. yeniden ortaya cıktığında neler olabilecek işte onu kestiremiyorum..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

_evensong_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _evensong_ »

kimseye yansıtmadan gözyaşlarımla bastırırım bu duyguyu....

Kullanıcı avatarı
vera
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vera »

Ned_Kelly yazdı:yaw niye yok edioz lazım olur belki...

evet doğru söylüyorsu yaaa.... süpersin...
bir fısıltıya hapsettim, içimin tüm çığlıklarını....

Kullanıcı avatarı
diKeN
Üye
Üye

Mesaj gönderen diKeN »

Bence her insanın içinde bir şeytan vardır ve bu tamamıyla yok edilemez. Belki bastırılabilir bir süreliğine ama asla tamamen yok edilemez. Küçücük çocuğu bile kızdırırsanız size vurar, ısırır çimdik atar falan... Şiddet canlının doğasında vardır. Gayet normal bir histir tabi öyle heryerde kullanılmaz...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

icimdeki bence seytan degil, o gercekten benim.
bun seytanligi da bastirmak istemem...
:-D

lp_fefurkan
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp_fefurkan »

Hayır edemem yaşasın orda bi gün lazım olur belki!!!gerçi zarar werir ama napalım bazı şeylere katlanmazsak olmaz...