Hayatta en korktuğum şey...

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

yaptigim butun anlamsizliklarin benim hayatimi ve gelecegimi tehlikeye atmasi ve anlamsiz yapmasi..=( :D

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

korkularımın olmasından korkuyorum...
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

Valla ben yaşlanmaktan tırsıyorum bide yaşlanıpta karıya rezil olmaktan çok kötü bişey yaa belli bi yaşta kardeş kardeş yatmak :-D

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

ben ileride yatalak olmaktan cok korkuyorum birilerinin insafına dayalı yasamak koyar adam olana....
Kendimi buz gibi çok sert zannederdim
Meger ne kolaymisim hemen eriyiverdim

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

ormanda gece saçları çift orgulu gozlerinin altı mor 10-12 yaslarında beyaz elibseli bi kız gormekten ve sadece benim gormemden korkuyorum.

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

st_anger_07 yazdı:ormanda gece saçları çift orgulu gozlerinin altı mor 10-12 yaslarında beyaz elibseli bi kız gormekten ve sadece benim gormemden korkuyorum.
bak 12 yaşında yegenim yanımda okudukça kopuyoruz burda :D sen fazla sheytanlı filmler izleme özelliklede halkayı izleme :D muahahahahha :-D
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

abi kampa felan gittik benim odum patlıyo boyle dusuncsene lan biri var boyle boyle bi kız var orda agacların arkasında gozyası dokuyo diyosun arkadasların sana inanmıyo yalnız kalıyon derdini anlatamıyon felan tam amerikan filmi gibi ya

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

st_anger_07 yazdı:abi kampa felan gittik benim odum patlıyo boyle dusuncsene lan biri var boyle boyle bi kız var orda agacların arkasında gozyası dokuyo diyosun arkadasların sana inanmıyo yalnız kalıyon derdini anlatamıyon felan tam amerikan filmi gibi ya
kamptan ormanda ve karanlıktan korkmam.. bu saydıklarımdan daha zararlı insanlar!!!

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bende korkmyuom zaten korksam gitmezdim de bide işte orda o an oyle bi geyik dondu bende anlatiyim dedim yigenine selamlar uyusun gec oldu

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

tabi yaaa korkunun ecele faydası yok :D a.s diyo bu arada yigen :P

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

abi yigen 12 yasında demistin dimi ya
msn adresi felan varmı gondersin bana takılak keratayla ara sıra

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

[email protected] şişş fazla içli dışlı olmayın ama hee :D

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ben boyle ufaklıkları ayrı bi seviyoum ya

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

tabii yaa konuşun nolcak erkek adam oda dayısının kopyası olcak :D

Kullanıcı avatarı
yemenja
Üye
Üye

Mesaj gönderen yemenja »

yatalak ve yalnız olmak :oops: huzur evınde çürümek :( :(

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

yatalak olmak istemeyen arkadaşları toplu intahara davet ediyorum :)

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

harbi ya oda kotu be abi yatalak olmak simdi cok uykum oldugu icin biraz cazip geliyoda :D

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Allah (c.c.)
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

büyümek.. büyüyüpte sevdiklerimi tek tek kaybetmeye başlamak.. :(
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

Mehzk yazdı:Allah (c.c.)
Allah sevgidir, korku değil .
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Allah (c.c.)
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Allah korkusuna kapılmaktan korkuyorum...çünkü o zaman yapılan şeylerin hiç biri samimi gelmiyor...insanlar düzgün erdemli saygın bir hayat sürmek için Allahtan korkmaya gerek duymamalıdır bence..zaten öyle olmalıdır. Umarım Allahtan korkarak yapmak zorunda kalmam hiç bir şeyi
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ysseulb yazdı:Allah korkusuna kapılmaktan korkuyorum...çünkü o zaman yapılan şeylerin hiç biri samimi gelmiyor...insanlar düzgün erdemli saygın bir hayat sürmek için Allahtan korkmaya gerek duymamalıdır bence..zaten öyle olmalıdır. Umarım Allahtan korkarak yapmak zorunda kalmam hiç bir şeyi
Burada sözünü balla kesiyorum ve bu ayrıntıyı eklemek istiyorum..
Ümit ve korku arasında olmak, insanın güzel ahlakı elde etmesindeki en önemli unsurlardan biridir. Ümit müminin, din ahlakını şevk, gayret, heyecan, neşe ve coşku içinde yaşamasını sağlarken Allah'a karşı duyduğu saygı dolu korku da onun Allah'ın sınırlarını korumada son derece dikkatli olmasına, Allah'ın sakındırdığı konulardan şiddetle kaçınmasına, helal ve harama çok büyük titizlik göstermesine neden olur. Ümitvar olmanın verdiği şevk ve coşku ile, Allah korkusunun verdiği itidal, titizlik, duyarlılık müminin ahlakının güzelleşmesine ve Allah'a olan yakınlığının artmasına vesile olur.

Allah Kuran'da müminlerden hiçbir olay karşısında ümitsizliğe kapılmamalarını, hep ümit ve güven içinde olmalarını istediği gibi, aynı zamanda Kendisi'ne karşı "haşyet" yani saygı dolu bir korku içinde olmalarını da istemiştir. Nitekim Allah korkusu Kuran'da çok büyük yeri olan, din ahlakının özünü oluşturan konulardan biridir.

Allah'tan gereği gibi korkan bir insan Allah'ın emrettiklerinin dışına asla çıkmaz ve çok güzel bir ahlaka sahip olur. Allah'tan bağışlanmayı, rahmet edilmeyi, cennete kabul edilmeyi umarken diğer yandan da büyük bir korku içindedir. Çünkü hiç kimsenin cennete mutlaka gideceğine dair bir garantisi yoktur. Allah'ın azabından kimse emin olamaz. Mümin ancak elinden geleni yapmakla ve Allah'ın rahmetini ümit etmekle yükümlüdür.

Cenneti ümit ederken bir yandan da içi titreyerek korku duymanın kişinin ibadetlerine çok olumlu etkisi vardır. Allah korkusu güçlü olan kişi ahireti kazanmak için çok daha fazla çaba harcayacak, durmaksızın hayır peşinde koşacaktır. Allah korkusu güçlü olmayan kişiler ise "nasıl olsa cennete giderim", "nasıl olsa bağışlanırım" diye düşünebilmekte, dolayısıyla içi titreyerek korku duyan müminler kadar büyük bir aşk ve şevkle ibadetlere sarılmamaktadırlar.

Allah korkusu olan bir kimse yaptığı hayırlı işleri yeterli görmez, daima Allah rızasının en fazlasını gözetir. Çünkü elinde imkan olduğu halde sınırlı bir gayret göstermek, nefsinin arzularına da yer vermek, kişinin diğer amellerini de tehlikeye atabilir.

Kuran'da bahsedildiği gibi, ümit ve korku arasında bir ruh haline sahip olmak için gereken, yalnızca Allah'a karşı samimi olmaktır. Allah'a ve ahiretin varlığına inanan kişi doğal olarak dünyada Allah'ı razı etmek ve cennete gidenlerden olmak ister. Bu samimiyetle Allah'ın dinine yönelen kişi O'nun yaratışındaki üstünlüğü ve mükemmelliği her yerde görecek ve Allah'a karşı saygı ve haşyet dolu bir korkuyu doğal olarak duyacaktır. Allah korkusuyla Kuran'a uymakta son derece titiz olacak, Allah'ın ayetlerine uyuyor olmanın verdiği huzur ve güvenle de cenneti ümit edecektir. Görüldüğü gibi samimi bir müminde ümit ve korku doğal bir denge halindedir.

Bu iki özelliğin her müminde bulunmasına Allah özellikle dikkat çekmiştir. Her ikisi de mümin olmanın gereklerindendir. Kişinin her ikisini de kalbinde yoğun bir şekilde hissetmesi ve yaşaması, onu en doğru yola iletecek, ona dünya ve ahirette mutluluk getirecektir.

Allah Kendisi'ne yönelen ve dua eden müminlerden dualarında da ümit ve korku içinde olmalarını istemiştir. Konuyla ilgili ayetler şöyledir:

Düzene konulmasından sonra yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayın; O'na korkarak ve umut taşıyarak dua edin. Doğrusu Allah'ın rahmeti iyilik yapanlara pek yakındır. (Araf Suresi, 56)

Onların yanları yataklarından uzaklaşır. Rablerine korku ve umutla dua ederler ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler. (Secde Suresi, 16)

Allah'ın bu tavsiyesiyle müminler hem cennete kavuşabilme ümidiyle hem de aynı zamanda çok güçlü bir Allah korkusu ile dua ederler. Bu sınırı korumaları onları Allah'a karşı son derece itaatli kılar.

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

ysseulb yazdı:Allah korkusuna kapılmaktan korkuyorum...çünkü o zaman yapılan şeylerin hiç biri samimi gelmiyor...insanlar düzgün erdemli saygın bir hayat sürmek için Allahtan korkmaya gerek duymamalıdır bence..zaten öyle olmalıdır. Umarım Allahtan korkarak yapmak zorunda kalmam hiç bir şeyi
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

+ Cahil insanlardan çok korkarım