Türkiye'nin en büyük sorunu?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

hiç biriniz hiç bi olaya pozitif bakmıosunuz ve öle böle konsuosunuz nedir bu ya sorun bi kere düşünemeyen halk

sorun ne hükümet nede başka birisi sorun eğitim tamam mı yetiştirlmemii insanların abuk sabuk konusması türkiyenin sorunu işte bu...

üretimin olmaması kimse hükümete laf atmasın ne güzel de icraatleri var..

sorun türkiye de yök te var daha baş örtülü insanı eğitmeyecek kadar aciz ve adi insanlar var...daha meslek ve imam hatip lisesinin önnü kesen adamlar var daha siz ne die hükümete yükleniosunuz yaa...

Kullanıcı avatarı
KaRaMaRTi
Üye
Üye

Mesaj gönderen KaRaMaRTi »

işsizlik

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

murti yazdı:hiç biriniz hiç bi olaya pozitif bakmıosunuz ve öle böle konsuosunuz nedir bu ya sorun bi kere düşünemeyen halk

sorun ne hükümet nede başka birisi sorun eğitim tamam mı yetiştirlmemii insanların abuk sabuk konusması türkiyenin sorunu işte bu...

sorun türkiye de yök te var daha baş örtülü insanı eğitmeyecek kadar aciz ve adi insanlar var...daha meslek ve imam hatip lisesinin önnü kesen adamlar var daha siz ne die hükümete yükleniosunuz yaa...

ewet harika icraatleri war : kacak kuran kurslarına promosyon yardımı da sağlayarak geli$mesini sağlamak,avrupa birliği yolunda yalakalık yapmadığı ülke kalmamak bunları yaparken de kendi cekirdek tabanını uzmemek icin arada bi gundeme ba$ortusu,yök,imamhatip gibi bo$ gündemler pompalamak,kıbrısı satmak (3 ekime kadar imzalarlar),icten ice dewletin tüm kurumlarına kendi görü$ünden insanları bir bir yerle$tirmek zıt görü$lü insanları dı$lamak,Ahmet Necdet Sezer`in görew suresinin dolmasını 4 gozle beklemek,o gün ülkeye el koyup istedikleri gibi at ko$turacaklarını dü$ünmek vsvsvs..

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

drexler yazdı:
murti yazdı:hiç biriniz hiç bi olaya pozitif bakmıosunuz ve öle böle konsuosunuz nedir bu ya sorun bi kere düşünemeyen halk

ewet harika icraatleri war : kacak kuran kurslarına promosyon yardımı da sağlayarak geli$mesini sağlamak,avrupa birliği yolunda yalakalık yapmadığı ülke kalmamak bunları yaparken de kendi cekirdek tabanını uzmemek icin arada bi gundeme ba$ortusu,yök,imamhatip gibi bo$ gündemler pompalamak,kıbrısı satmak (3 ekime kadar imzalarlar),icten ice dewletin tüm kurumlarına kendi görü$ünden insanları bir bir yerle$tirmek zıt görü$lü insanları dı$lamak,Ahmet Necdet Sezer`in görew suresinin dolmasını 4 gozle beklemek,o gün ülkeye el koyup istedikleri gibi at ko$turacaklarını dü$ünmek vsvsvs..

düşünce budur!

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

smG yazdı:
drexler yazdı:

düşünce budur!

eeywallah :-)
bu arada tayyiple dala$ırken en buyuk sorunu yazmayı unutmusum bence : cahillik..

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

afedersiniz en büyük sorun sizin bu laflarınızda arkadaslar bu ülkede kuran kuresunu nie yaasak yaparlarki kuran öğrenmekle cahillikn yada saçmalığın ne alakası var..bu ülkenin %90 ı müslüman bence kuran kurrslarının yasak olmaması lazım sende bana tayyipin nasıl yaptıgını kanıtlarsan inanırım dostum...

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

murti yazdı:afedersiniz en büyük sorun sizin bu laflarınızda arkadaslar bu ülkede kuran kuresunu nie yaasak yaparlarki kuran öğrenmekle cahillikn yada saçmalığın ne alakası var..bu ülkenin %90 ı müslüman bence kuran kurrslarının yasak olmaması lazım sende bana tayyipin nasıl yaptıgını kanıtlarsan inanırım dostum...

arkada$ım i$te sorun da bu zaten..ülkenin %90 ı müslüman felan deyip kuran kurslarını kuran kurslugundan cıkarma cabası..sen hala tum kuran kurslarında oturup sadece kuran nedir nası okunur okutulur felan bunların mı ogretildigni sanıyosun ?

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

tmm sonuçta kuran eğitimi yanlış olabilir ama üstümde sanki kuran kursalrı çok kötüymüş gibi gösetriosun bens an bişi sölim mi bak bundan emin ol ii hoca olan kuran kursları vardır emin ol ...

bedne kuran kursuna kçükken giydim valla ben bi hoca vardı çok severdim sonra hoca değişti ben o hocayıda sewiodum adam bizim le kuran kursu bitince maç oynamaya geliodu yani..

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

murti yazdı:tmm sonuçta kuran eğitimi yanlış olabilir ama üstümde sanki kuran kursalrı çok kötüymüş gibi gösetriosun bens an bişi sölim mi bak bundan emin ol ii hoca olan kuran kursları vardır emin ol ...

bedne kuran kursuna kçükken giydim valla ben bi hoca vardı çok severdim sonra hoca değişti ben o hocayıda sewiodum adam bizim le kuran kursu bitince maç oynamaya geliodu yani..

heheh benim soylediklerim yanlı$ anla$ılmasın benim kuran kurslarını kotu gostermek felan gibi bi niyetim olmadı tabi ki mutlaka i$lerini hakkıyla yapanlar da war..benim deginmek istedigim bazı amaclar ugruna bu kurumların ma$a olarak kullanılması..

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

drexler yazdı:
murti yazdı:tmm sonuçta kuran eğitimi yanlış olabilir ama üstümde sanki kuran kursalrı çok kötüymüş gibi gösetriosun bens an bişi sölim mi bak bundan emin ol ii hoca olan kuran kursları vardır emin ol ...

heheh benim soylediklerim yanlı$ anla$ılmasın benim kuran kurslarını kotu gostermek felan gibi bi niyetim olmadı tabi ki mutlaka i$lerini hakkıyla yapanlar da war..benim deginmek istedigim bazı amaclar ugruna bu kurumların ma$a olarak kullanılması..
,

ne gibi amçlar bilmiorum ki?

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

mesela buralarda din yerine $eriat ogretilmesi,kurs adı wererekten buraların tarikat yuwası haline dönü$mesi gibi..neyse konu cok dagıldı..

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

yok bence konu rayına oturduda ben şunu anlamıorum şeriat diyosunda vala şeriat talebesi oluolar tarikat üyesi oluolar da türkiye daha bunları göremdei bence bunlar oluosa bile fazla önemi olmuo hee hiç olmuo demiorum ama bunlar büyük sorun deil asıl sorun 2002 krizi vardı ya herksin cebinden ortalama 1000 dolar çalındığı gün varya işte sorun o sorun bu gibi olaylar.bunlar bir kaç tanesi..

vermilion
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen vermilion »

ewet kuran kurslarının kötü yerler olarak görülmesi çok üzücü sonuçta burada dinimizin(çoğumuzun dininin) kitabı öğretiliyor. arapça öğretilmesinin ne gereği war falan gibi düşünceler de war ama arapça olarak öğretilmesi bu dinin bi gereği arapça olan sayfalara göz gezdirmek bile bi sewapmış (din dersi gibi anlaşılmasın)

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

vermilion yazdı:ewet kuran kurslarının kötü yerler olarak görülmesi çok üzücü sonuçta burada dinimizin(çoğumuzun dininin) kitabı öğretiliyor. arapça öğretilmesinin ne gereği war falan gibi düşünceler de war ama arapça olarak öğretilmesi bu dinin bi gereği arapça olan sayfalara göz gezdirmek bile bi sewapmış (din dersi gibi anlaşılmasın)

+1

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

ben sadece en büyük soruna SADECE ve SADECE

CAHİLLİK

diyorum...
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

SamotH yazdı:ben sadece en büyük soruna SADECE ve SADECE

CAHİLLİK

diyorum...
+1 neyin ne oldugunu bılmeyen halkın ıstegı uzerıne bugun bu haldeyız. e halkta verılenı alıyor. tam olarak kımı ya da neyı suclayabılırız bılmıyorum ama cozumu bunun sadece egitim degil onu bılıyorum.

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

Mesaj gönderen Eye_Of_the_Beholder »

En büyük sorun egitim!!! Siz diosunuz bastakiler suçlu. ok onlar da suçlu ama onlar1 egitende kabahat ve onlar1 seçenleri egitende... :023
...And Justice For All

Kullanıcı avatarı
ground
Üye
Üye

Mesaj gönderen ground »

bencede türkiyenin en büyük sorunu eğitim... bu ülkeyi ileri götürebilmek için... hala okuma yazma bilmeyenler var bizim ülkemizde...
Hiç ölümü diledin mi?

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

çözsünler artık şu terörü ya kaç kişi gitti

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

susayaci yazdı:bence egitim buyuk bir sorun degil ayrica. artik kimi gorsem herkes universiteli. eskidenmis o. ben okumamis insan goremiyorum cevremce.. hani nerdeler..
en buyuk sorun 85 ila 90 yillari arasinda dogan genclerimiz bence. cok dejenereler ve istisnalar illa ki vardir, cogu ya mal ya gerizekali ya hormonlari cok calisiyor. boyle sacma sapan mutasyona ugrasmi bisiyler. . dogru olan bu olmasa gerek.

:023 :023 :023 :023 :023 :023 :023 :023 :023
:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Sen egitim denince sadece üniversiteli olmak anliosun galba, ama egitim sadece dersle bitmez. Bilinçli insanlar yetistirilmeli. Dürüst, onurlu insanlar yetistirilmeli; üçkagatçi, hortumcu diil. iste senin gibi düsünenler yüzünden egitime gereken önem verilmior. Zeki insan aramalari gerekirken; ineklicek, sölediin herseyi yapçak robotlar ariolar bu üniversite sinavlarinda da. Paylasmayi dahi öretmeleri gerekir okullarda, ilkokul mesela. Ayrica sen gidip 85-90'li yillarda doomus kisileri suçluosun. Onlar düzgün eitilmezse kötü bi sonuç ortaya çikabilir. Ama sen diosan insan doustan kaybedebilir, ok derim; ama senin hakkinda pek ii düsünmem.
:007 :007 :007 :007 :007 :007 :007 :007 :007 :007 :007

Hala eitime büyük bi sorun diil diebiliosan seni tebrik etmek lazim.
...And Justice For All

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

susayaci yazdı:hala egitim buyuk bir sorun diil diyorum. egitim diyince aklima akademik kariyer geldigi icin belki de..
benim hakkimda iyi dusunmeyin.
insanlari egitin, misyon edinin kendinize. ben de soylerim, egitim buyuk sorun, insanlari bilinclendirin, vatan millet kalkinsin diye. herkes soyler. icraat goreyim..
85-90 gencleri hakkinda da hala hemfikirim kendimle.
kendime not: bu smiley lerden nefret ediyorum. hele cok fazla olunca birden kafam bulaniklasiyor, bayilicak gibi oluyorum. allahim yardim et.

:-D oke smiley kullanmam bi daha. iste sorun burda bence egitim diince aklina akademik kariyer gelmesi. Bu durumda suçlu olanlar örenciler senin için. 85-90'lilarda sorun vardir belki ok derim. Ama öncekilerde de vardi o zaman ayni sorun. Çünkü eskiden de fazla gelismis bir ülke diildik, simdi de diiliz. Hayat standartlari çok kötü. icraati kendin yaratman gerekir. icraat yapmayanlar da suçlu ok. Eer sen müdahale etmeye çalismazsan yarn öbür gün çocuun da böle egitilcek. ben sahsen çocuuma daha iisini isterim.
...And Justice For All

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

heue

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

en buyuk sorun bence piyasadaki özentiler onlar yuzunden konserlere bilet bulamaz vede konser yapamaz olduk celişkili ama gercekten bole isteyen olursa nedenini özel olarak acıklarım bence en buyuk sorun budur ve sonunda piyasa altust oolucaktır...

***milletin muziğe bağımlılığı azaldı bea***
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

Eye_Of_the_Beholder
Üye
Üye

:-D çok merak ettim yaws. Açiklasana. Türkiye'nin en büyük sorunu özentiler diosun. Cidden daha büyük bi sorun bulamadin mi? Neyse açiklarsan sevinirim merak ettim.
...And Justice For All

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: heue

Mesaj gönderen lonly »

Lord_Of_Darkness yazdı:en buyuk sorun bence piyasadaki özentiler onlar yuzunden konserlere bilet bulamaz vede konser yapamaz olduk celişkili ama gercekten bole isteyen olursa nedenini özel olarak acıklarım bence en buyuk sorun budur ve sonunda piyasa altust oolucaktır...

***milletin muziğe bağımlılığı azaldı bea***

çooooooooooook büyük bi sorun gerçekten... aşılması çok güç
bence cahillik en büyük problem

Kullanıcı avatarı
Boo_cat
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Boo_cat »

bence türkienin en büyük sorunu yöneticilerin salak olması.