Türkiye'nin en büyük sorunu?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

insan az...

Kullanıcı avatarı
shekeep
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shekeep »

eğitimden önce gelen bir olay var tabiki egitimde sorunların bir parçası zaten Türkiyede sorun çok nesee Türkiyede zengin fakir olayı bence çok önemli bu özellikle istanbulda çok belli oluyor çünkü zengini çok zengin, fakiride çok yoksul egitimsizlikte burdan kaynaklanıyor.
Fakir olan bir aile eve para getirebilmek için çocuklarını çalışmaya zorluyor, bu da çocugün küçük yaşta iş hayatına atılması demek okula gidememesi cahilliği getiriyor. bunula beraber cahillikten dolayı nufus artımı onunla beraber de daha bi sürü sorun. Halbuki yoksul olmayan bir ailede olsaydı okuyabilecekti.
Konuyu dagıtmadan hemen toparlamak istiyorum eger zengin yoksul eşitsizliği Türkiyede gözle görülür bi açıklık olmasa bunların çogu yaşanmazdı.
bence en büyük sorun budur.
çok gezen papuç b*k getirir!..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Atatürk'ün dediklerinden hiç bi bok anlayamamış olmak..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

moonwater
Üye
Üye

Mesaj gönderen moonwater »

terörrrrrrr..... :x
öss................ :grin:
yaşamaya mecbursun...........

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen Kanatsiz_Melek »

shidow yazdı:Atatürk'ün dediklerinden hiç bi bok anlayamamış olmak..

+sonsuz

birkez olsun atatürk'ün gençliğe hitabını dikatlice okumak lazım..istiklal marşınıda öyle..sadece okumakla kalmayıp orada neler demek istediğini iyice bi anlamak gerekiyor..ozaman çözüm bulunur..gençlik kurtulur..türkiye bize kalır...eğer bunları yapmış olsaydık,şimdi başka ülkelerin yalakalığını asla yapmazdık...sırtımızı birbirimize dayardık...bu gidişlede hiç bi b...k olmaz..biz yine yok bilmem nerenin üyeliğine girmek için adamların nerdeyse k....nı yalama pozisyonları aramakla geçireceğiz günlerimizi ...acaba bu ülkeyi avrupa birliğine nasıl sokabiliriz diyen zihniyetle hiç bir b..k halledemeyiz...neden sırtımızı biryere dayamak yerine hep beraber nasıl ayakta durabiliriz(kimseden yardım almadan) diye düşünmüyoruz,çözümler üretmiyoruz?

bu ülkenin sorunu birbirine olan güvensizlik,kişisel çıkarlar,cahillik,eğitimsizlik vede sömürücülük...
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tale_of_Comet »

yetersiz eğitim, sadece ders okutmaktan ibaret olan eğitim, ve beraberin de getirdiği cahillik temel sorun bence.

ama bugüne bakarsak bence düzeltilmesi öncelikli sorun hükümetimizin icraatları ve amaçlrı dolayısıyla kısaca hükümetimiz. en iyimser öngörüm: cumhurbaşkanlığı seçimlerin akp yandaşlarından biri (muhtemelen gül veya meclis başkanımız) cumhurbaşkanlığına getirilir. tayyip yine başbakan tabiki aktif olmalı çünkü. ve sabah kalktığımızda haydi bakalım şeriat yönetimi. erkekler sakal bırakacak kızlar kapanacak. yok olmaz ordu yönetime el koyar demeyin. eğer ABye girersek AB yasalarına göre birlikteki ülkelerde ordular hiç bi şekilde hükümete krışma hakkına sahip deil. belki bu da akp nin AB konusundaki ısrarcı tutumunu açıklamıştır biraz. bu çok iyimser ve olması en muhtemel tablodur. umarım kafanızda bişeyler uyandırabilmiştir vaziyet hakkında.

ayrıca 85-90 arası gençlere inanılmaz bi önyargıyla yaklaşan dar düşünceli insanlar da sorun teşkiletmekte kanımca. belirtmek istiyorum ben de ogruba giriyorum ama o önyargıyla uzaktan yakından alakam yok ve çevremde de o tarz insanlar çok az sayıda. bir özür bekliyorum!!!

eğer genç kitle bu işlere günde sadece birkaç dakikalarını bile ayırarak yardım etmeyi görev bilirse ülkeyi bulunduğu durumdan biraz daha ileri götürebiliriz. bunu daha çok kendimiz için yapıcaz ilerde bu ülkede yaşayacaklar biz ve bizleerin çocuklarıdır. tabi bizden önce yabancılar ülkeyi tamamen ele geçirmezse lütfen biraz daha duyarlı olun. bugün ülke için yapacaklarınız çok diğil en fazla 20 yıl sonra sizlere geri dönecektir. bu ülkeyi M.Kemal ATATÜRK bizlere armağan ve emanet etti hiç mi utanç duymuyorsunuz bu günki vaziyetten?? bu yabancıların ülkesi deil bizim ülkemiz yararlı olmaktan korkmayın...

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

nasıl yararlı olmayı düşünüyorsun bir planın varmı..kime nasıl karşı çıkıcaz...neyin ne olduğunu nasıl anlatıcağız..bizi dinleyen olacakmı acaba...bunları bizim yapmamız neredeyse imkansız...
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

başta duyarlılığın için teşekkürederim. peki biz yapmıcaz da kim yapcak öleyse. en basitinden şu an bu konuları kunuşmakla işe başlamış bulunuorz. bu forumda dolaşan binlerce insan var. bu yazıları okuyup içlerinde bazı vatan duyguları uyanan insanlar kesinlikle olmuştur. böylece bi etkileşim başlatmış olduk. insanlar birbirleriyle bu knuları konuşmalılar. çevrelerinde kabul ettikleri ve inandıkları esaslara aykırı olaylar gördüklerinde tepkilerini göstermeliler. mesela ben bunu hem üniversitem de hem de sokakta yapıorm. bunun dışında belki çok abartı olcak ama dini gruplara paramın gitmesini engelliyorum mesela örnek olarak ülker ürünleri hiçbişekilde kullanmam. diyorum ya bunun gibi çok basit hareketlerle olayın bi ucundan tutabilirsiniz.

ayrıca bu duyguları, çevrenizde gördüğünüz bu duygulardan yoksun veya bu duygularu eksik kalmış insanlara aşılamalısınz. bunlar benim yaptığım en basit şeyler. zaten eğer üniversitede okuyorsanız ve yararlı bi birey olmaya niyetiniz varsa mutlka üniversitede bi şekilde açık bi kapı bulursunz.

her şeyin başında istek olmalı, tabi yanında da çaba. devamı gelir zaten. bunlar gerçekten zor şeyler deil hele imkansız hiç deil. biraz üşengeç bi toplumuz ve bana dokunmayan yılan bin yıl yaşsın anlayışı çok yaygın. bunlardan kurtulup ülke için bişeyler yapmaya karar verirseniz görüceksiniz aslında çok kolay. önemli olan bunu gerçekten istemeniz.

sindarin
Üye
Üye

Mesaj gönderen sindarin »

bence pkk buyuk bi sorun bi de egitim sistemi toptan(öss dahil)....bi de para kalmadý buyuk sorun....

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

Tale_of_Comet yazdı:başta duyarlılığın için teşekkürederim. peki biz yapmıcaz da kim yapcak öleyse. en basitinden şu an bu konuları kunuşmakla işe başlamış bulunuorz. bu forumda dolaşan binlerce insan var. bu yazıları okuyup içlerinde bazı vatan duyguları uyanan insanlar kesinlikle olmuştur. böylece bi etkileşim başlatmış olduk. insanlar birbirleriyle bu knuları konuşmalılar. çevrelerinde kabul ettikleri ve inandıkları esaslara aykırı olaylar gördüklerinde tepkilerini göstermeliler. mesela ben bunu hem üniversitem de hem de sokakta yapıorm. bunun dışında belki çok abartı olcak ama dini gruplara paramın gitmesini engelliyorum mesela örnek olarak ülker ürünleri hiçbişekilde kullanmam. diyorum ya bunun gibi çok basit hareketlerle olayın bi ucundan tutabilirsiniz.

ayrıca bu duyguları, çevrenizde gördüğünüz bu duygulardan yoksun veya bu duygularu eksik kalmış insanlara aşılamalısınz. bunlar benim yaptığım
en basit şeyler. zaten eğer üniversitede okuyorsanız ve yararlı bi birey olmaya niyetiniz varsa mutlka üniversitede bi şekilde açık bi kapı bulursunz.

her şeyin başında istek olmalı, tabi yanında da çaba. devamı gelir zaten. bunlar gerçekten zor şeyler deil hele imkansız hiç deil. biraz üşengeç bi toplumuz ve bana dokunmayan yılan bin yıl yaşsın anlayışı çok yaygın. bunlardan kurtulup ülke için bişeyler yapmaya karar verirseniz görüceksiniz aslında çok kolay. önemli olan bunu gerçekten istemeniz.

biz istediğimiz kadar konuşalım bunları istediğimiz kadar gerçekleri göstermeye çalışalım ama diğerlerine bunlara inandıramayız..sonuçta onlar yine kendi bildiklerini yapmaktan vazgeçmezler...herkes akp karşıtı gibi görünüyor ama yinede oy veriyorlar....neden herkesin burdan bir çıkarımı var diye düşünüyo insan ister istemez...herkes hükümetten şikayetçi,ama hükümettekileri değiştirmiyorlar...

biz böyle bir toplumuz işte...neyin doğru olduğunu bilsekte diğerlerine ayak uyduruyoruz..bu gerçekleri konuşarak göstereli diyoruz sesimizi kesiyorlar...

Sindarin---para kalmadı bu bi sorun diyorsun...sence para neden kalmadı...okadar vergiler ödüyoruz devlete...bunlar nereye gidiyor hiç düşündünmü....pkk'yı kim üstümüze salıyo bunu düşündünmü....kimler yanlış eğitim verilmesine göz yumuyor...

biz ne kadar yırtınsakta başımızdakileri alt etmedik sürece bu düzeni değiştiremeyiz...ülkeyi nasıl yönettiklerine bakarmısınız...dışardan yönetiliyoruz...başka ülkelerin istedikleri şeyleri yapıyoruz...iç savaş durumuna göz yumuyoruz...başka ülkelerin yükselmesi için uğraşıyoruz...kendi ülkemizi batağa sürüklüyoruz...keşke bir MUSTAFA KEMAL ATATÜRK daha olsada kurtarsa bizi....

Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

ama bu hükümeti ayakta tutan daha çok türkiyedeki cahil kesim. zaten ülkenin çoğunluğuda ne yazıkki cahil. bunu bi hakaret olarak algılamayın ben söylerken inanın çok utanıyorum ama malesef gerçek bu. bu insanlar akpyi seçtiler fakat suan neler olup bittiğinin farkında değiller bu kesim popstar, gelin kaynana yarışmaları, bu caiz mi şu günah mı muhabbetleri, başörtüsü sorunu vs. vs. gibi içi boşaltılmış saçma sapan gündemlerle meşgul ediliyor ve dolayısıyla gerçeklerin çok uzağında kalıyorlar. işte bize düşen de o kesimi aydınlatmaya çalışmak.

keşke bir MUSTAFA KEMAL ATATÜRK daha olsada kurtarsa bizi....

kusura bakma kanatsız melek ama bu düşünce tarzına da son derece karşıyım.. ATATÜRK bize zaten cumhuriyeti armağan etti yapılması gereken en zor işi o yaptı bize tek düşen bize miras bıraktığı bu değerleri korumak. ayrıca neden çabalamak yerine yerimizde oturup birinin bizi kurtarmasını beklemekle yetinelim. hem beklemeye kalkarsak çok bekleriz. ATATÜRK gibi biri çok zor çıkar çıksa bile bu zamanda ayağını kaydırırlar ya da öldürülür. bunun örneklerini çok gördük ülkemizde. doğruyu çıkıp söyleyenler fazla yaşamadı.

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

pkk, tayyip $%& veee Türkiye yi bölmek , Atatürk ün ilkelerini yok etmek icin cok caba gösteren avrupa birligi....

bugün MUSTAFA KEMAL ATATÜRK yasamis olsaydi tayyip gibi ,bizi avrupa birligine alin...diye yalvarmazdi. asil AB bize yalvarsin, ne bu ya... rezil ettti bu tayyip bizi.

Kullanıcı avatarı
trafoo
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen trafoo »

en başta eğitim derim ben

Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

tayyip şerrefsizinin de çok umrunda ya ülkenin gururu herif kendi saltanatının çıkarlarını düşünür ancak.

Kullanıcı avatarı
shekeep
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shekeep »

trafoo yazdı:en başta eğitim derim ben

sanki eğitim çokta ondan türkiye bu haldeymiş gibi olmuş :023
çok gezen papuç b*k getirir!..

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

özentiler :x

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

özentilerden daha büyük sorunlar var ülkemizde courtney_hate!!! :x

lütfen türkiye sorunlarına daha da saygı duyalım!!
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

boddahy
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen boddahy »

kesinlikle siyasetin aşırıya kaçması... yok sen sağcısın sen solcusun gel dövcem seni...gerek yok böyle şeylere ama maalesef ülkemizde çok fazla gündeme gelen olaylardandır
tutku oyununun sonu ufalanıp dağılış...
ben senin kendini yokedişinin kaynağıyım!!!

Kullanıcı avatarı
morrrr
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen morrrr »

bence "medya"nın haber die insanlara kakaladıkları saçmalıklar

QnTm
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen QnTm »

bi de torpil
No one knows that
believe me İ W C T W

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

her zaman her yerde en büyük sorun eğitim... ailede, okulda, sokakta iyi eğitim verilmiş olsaydı türkiye'nin dertleri %10una inebilirdi... ama olmadı, olmayacak...
betterman.

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

eğitim siyaset torpil :006
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
rainmanx
Üye
Üye

Mesaj gönderen rainmanx »

Kapitalizmin TÜM sömürülerine (kaynak para vicdan ve kalb sömürüleri) boyun eğmesi.. Ve kapitalizmin EN VAHŞİ halini benimsemiş olması..
En son rainmanx tarafından 19 Kas 2005 22:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bir üçüncü göz gerek...

Kullanıcı avatarı
Scralatchi
Üye
Üye

Mesaj gönderen Scralatchi »

Gerçekten tarih bilgisi olan insanlar simdi gelişen olayları o kadar iyi yorumluyolar ki. Bu gerekli bence.
Ayrıca biraz milliyetçi olmak gerktiini düşünüyorum. Atatürkçü olmak, kendi değerlerini korumak toprağına saygılı olmak...
Çok kitap okumalıyız, gazete okumalıyız.
Ayrıca objektif olma, özgür düşünebilme ve doru bakış açısı gibi meziyetler edinmeliyiz.

Afedersiniz ama onun bunun K..nı yalayan bi hükümetin benim adıma kararlar vermesini istemiyorum..

Kullanıcı avatarı
diKeN
Üye
Üye

Mesaj gönderen diKeN »

EĞİTİM