İntihar etmek için bir neden gerekli mi?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
e_s_r_a
Üye
Üye

Mesaj gönderen e_s_r_a »

Edmond yazdı:
johnnash38 yazdı:zaten o neden sen farkında olmadan bilinç altına yerleşiyor ve en zayıf anında ortaya çıkıyorrrr....

arkadaşlar intihar anlık bir girişim değildir.
insan intiharı fiile çevirmeden önce, en az 1 yıl aklında yaşatır....

yani intihar etmek için en az 1 yıl bitmez tükenmez bir sıkıntıyı rutin olarak yaşamış olmak gerekir....
yani intiharda intihar sebebinin sürekliliği esastır......

efet bir neden vardırr veee bu birazda insanın zayıflığı ile alakalıdırrrrr....
nasıl 1 yıl?neye göre?yani bir insan ani bir kararle intihar edemez mi?

eğer ben intihara kalkışsaydım tamamen meraktan olurdu.diğer tarafla ilgili.var mı yok mu?varsa nasıl?

yok bee alakası yok şahsen denedm ben anlık oluyo aklımn ucundan bile geçmemişti ama ettim işte kimse benden beklemezdi ben bile ama...
hem 1yıl hikayesi tam palawra çünkü sebebim o gün olan bişeydii...ama beceremedm işte ben becerdimde...nys ya anlık bişey ama hayat güzeeeel...
benim işte başka söze ne gerek...

Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

yaşıyor olmak bir neden zaten

Kullanıcı avatarı
head_of_hair
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen head_of_hair »

mantık yapmışız eferın sana :P ıntıhar edınce nolcakkı ya bı erkk ark. yusunden ıntıhar eden ark. var çocuk bu ölunce aa kıs bnm yuzumden canına kıydı demedı hıç bı erkkte demes bunu kıs salaklık etmış oldu oysa ole bısey yapmayıp acısını çıkartsaydı daha mantıklı olurdu .. nedenlerı saten ınsan kendı kafasında buyutur !!
.............:::::::::kalbin hıçbır mantıga sıgmayan ayrı bı mantıgı vardır :::::::.................

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

insan sıkılınca bile yapabilir bunu :)

Kullanıcı avatarı
ignore
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ignore »

neden olması saçma bence bir gün aniden ölesine gidip kendini öldürmek en iyisi.tabi apılmalı değil yapılacaksa bu şekilde olmalı.

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

bi coook sey nedensiz olmaz..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

ya sebebp çok ta cesaret gerekiyo öle herþeyi silip atamýyo insan

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

..

Mesaj gönderen kindmonster »

günahta olsa kötüde olsa insan bazaen hayatta bir çıkış yolu bulamıyor.insanların çoğunun alından geçer bu.2002'de askerdeyken nöbette az kalsın kafama sıkcaktım.iki arkadaşım üzeerime atladı başarısız oldum.iyikide yapmamışım.4 yıldır hala yaşıyorum.ne kadar kötü günler geçirmiş olsamda hayat yaşamaya değer.çünkü ne zaman neyin önümüze çıkacağı belli olmuyor..

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

intihar etmek için nedenin, yaşamak için nedeninin olmamasıdır herhal...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Aynaya baktığın zaman gözlerini göremiyorsan zaten ölmen gereklidir.Ama intihar yolunu seçersin ama başka bir yol.Seçim "hakkı" sende bu sefer.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
cell_in
Üye
Üye

Mesaj gönderen cell_in »

insan bazen herşeyden bıkıyo ne yapcağını bilmiyo tek çare ölmek diyo ölünce kendince herşeyi halldeceğini sanıyo en azından kendini kurtarıcağını düşünüyo ama hayatta herşeyin bi çaresi vardır ölüm tek çare değil
ben yaklaşık bi kaç gün önce ölmeyi çok düşündüm ama bunun saçma olduğuna karar verdim ve sorunlarıma bi çözüm buldum artık psikoloğa giderek bütün sorunlarımı o kadına hallettiriyorum :-D
ben öyle bir ölürüm ki yer şaşar toprak bakar ve ben öyle bir ölürüm ki ölüm bile şaşar kalır !..

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

hayır intihar etmek için neden gerekli değil çünkü saten intihar eden kişi hayatta herşeyden bıkmıştır ama bir neden onu sadece kuyuya atar o kadar yani bir neden olmasada yapacaını yapar
:006

Kullanıcı avatarı
vehayat
Üye
Üye

Mesaj gönderen vehayat »

bugün etmessem hiç bi gün etmem haralde
"zaman geçer büyürüz sertleþir dünya"

Kullanıcı avatarı
slayerbuffy
Üye
Üye

Mesaj gönderen slayerbuffy »

bu forumda herkes ne kadar pozitif.çok isterdim sevgi pıtırcığı şeklinde
ortalıkta dolaşabilmeyi.hayat güzel,ne gerek var intihara falan
demeyi.yaşam çok acı verdiyse,ölüme farklı bir bakış açın varsa ,intihar
daha kolay geliyor insana.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

şu sıralar nedenden çok sonrasında olabilcekleri düşündüğüm için biraz tedirginim ama neden olmasın ki yapılamz mı sanki gibisinden de düşünmüyo değilim
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
slayerbuffy
Üye
Üye

Mesaj gönderen slayerbuffy »

nedense intiharı yalnızca kendim için düşünebiliyorum.başkası intihar etmekten bahsedince korkuyorum.ona yazık olacağını düşünüyorum.
elimde olsa ömrümü genç yaşta ölen ve hayatta yapamadığı şeyler kalan birisi için seve seve verirdim.benim yerime o yaşasın derdim.

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

yiyosa intihar edin :P okadr kolay bişe değl bi kere bi insan hapla inthar ediyosa o pekde ölmeye meyilli değldr biri buldumu kurtulma ihtimali war intihar etck oln insan en kestrme yoldan son werr! gerekszz bazen çeklmez olsada hayat yaşanmaya değer..
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

çok acı cekmek ve tutunacak hiç bişiii kalmammk her ne kadar bi sebep de olsa güçlü olmak için direncli olmak gerekio...

Kullanıcı avatarı
dilara_d_d_d
Üye
Üye

Mesaj gönderen dilara_d_d_d »

bence intaar için yaþamaktan ii bi neden olamas :P ya ama intaarý bende çok düþünürüm,çoðu kes sudan sebeblerde olsa..ama basen baþka bi çýkýþ yolu yok gibi gelio.herþeyi bianda silmek yok etmek kurtuluþ gibi gelio bana,mantýksýz biþiy gibi gelebilir ama ne biliyim...þuan hayata baðlayan bi nedenim var ama bazen o neden benm hayatýma son vermek istememi istiycek bi nedende yaratabilio :S

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

intahar etmöek için bir neden gerekli mi

Mesaj gönderen kitten »

ben aslında bugün bana kalsa intahar ederim ama ..tek düşündüğüm geride kalan ailem...onalrın üzülmesi bni kahreder öbür tarafta da kemiklerim sızlar :010

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

bırakın boyle sacmalıkları ya..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

dilara_d_d_d yazdı:bence intaar için yaşamaktan ii bi neden olamas :P ya ama intaarı bende çok düşünürüm,çoğu kes sudan sebeblerde olsa..ama basen başka bi çıkış yolu yok gibi gelio.herşeyi bianda silmek yok etmek kurtuluş gibi gelio bana,mantıksız bişiy gibi gelebilir ama ne biliyim...şuan hayata bağlayan bi nedenim var ama bazen o neden benm hayatıma son vermek istememi istiycek bi nedende yaratabilio :S
bu nasıl bi psikolojidr yaaaa...beni hayata bağlayan bişe war..yok şu an almıım aintihar etmiim..ama o olmazsa intihar ederim....insanı hayata bağlayan sadece kendisi olmalı...insan kendi için yaşar..başkası için deil....eminim yaşın küçük...muhtemeln de ergenpotter serisindensn...biz de ergenlk geçirdk ama hiç böle abuk sabuk şeyler düşünmedik...hayatı her zaman sewdik....şimdi ergenler arasında moda bu bunalım takılmak...bunalım takılmayan 13-17 yaş arasını çok güsel döwüolarmış...hay alaım yaaa...
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
-rocker-
Üye
Üye

Mesaj gönderen -rocker- »

Bugüne kadar bası nednlrden dolaıı çk dşnmştm,denemdmde diil..ama bnu denemmdeki en büyk etken bgn ne mal olduunu sürdü ortyaa :x ..we şmdii pişmnm böle bşei dşündüüm icn!!nedeni ne olursa olsun kesinlikle sabretmli we zamana brkmak grekioo herşei!!zamnla neyin ne,kimin kim olduunu anlıosn we sonnda bazı krrları weriosn..ne olrsa olsnn intihar etmei dşncek duruma ble gelsenn kndne hakm olmlsnn..bnu geç anladıım icn çk pişmanım :(

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

yasamak icin bir neden gerekli mii????

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

goqhan yazdı:yasamak icin bir neden gerekli mii????
Neden yasıyorsun o zaman derler adama...
All mankind loves a lover.